Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (863. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.483.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Andorid auto ile Google maps kullanabilmeye başladıktan sonra araç haritasını 1 kere bile kullanmadım. Kendi navigasyonu olmasa da olurmuş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blueye

Andorid auto ile Google maps kullanabilmeye başladıktan sonra araç haritasını 1 kere bile kullanmadım. Kendi navigasyonu olmasa da olurmuş :)

Ben daha Aracı ilk alırken bu şekilde düşünerek active aldım. Android Auto fazlasıyla yeter hele ki anlık trafik bilgisini görebilmek gerçekten güzel bir olay. birde Yandex trafik olayını halledebilirsek ki o zor görünüyor buna da şükür diyoruz.

All + ep nin diğer özelliklerini hiç kullanmayacağımı bildiğim için active seçtim. Active paket o özellikleri çok kullanmıyorsan yeterli bence.
  • aresmoon A kullanıcısına yanıt
    Android Auto ile google maps haricinde waze de kullanılabiliyor navigasyon olarak. Belli mi olur yandex de eklenebilir belki.

Active+sp birçok insan için en ideal seçim fiyatlarda düşünülürse. ama benim tercihimde otomatik bagaj+adaptif cruise control+full led farlar etkili oldu. Bu üçlüden vazgeçemeyeceğim için allure+ep aldım.

Navigasyonu olmayan ve 1 tık daha ucuz allure+ep satsalar daha güzel olurdu :D
  • Arkadaşlar merhaba aracım dizel otomatik active sp şuan 10 bin km de ortalama yakıt tüketimim 7.5 civarı ki öyle dur kalk trafik gibi bir durumum da yok servis ilk bakımdan sonra azalır gibi birşey dedi sizde durum ne şuan bakımdan sonra gerçekten gözle görülür bir azalma oluyor mu?

Bir de şunu öğrenmek istiyorum malum havalar soğuyor yan aynaları otomatik kapanma özelliğini nasıl kapatabiliriz menüde her hangi bir şey göremedim. Serviste kapaılıyor gibi bir şeyler okudum ama çok tuhaf geldi bu durum bana açıkcası. Donacak sonra ayanalar çatır çutur elimizde kalacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hllnsl

quote:

yarın sabahın erken saatlerinde istanbul-ankara yolculuğu yapacağım. araç henüz 350 km'de, aracın gerçek performansını da böylelikle görmüş olurum. Bakalım beşiktaş'tan gidiş dönüş tam 1 depo yeterli olacak mı

Yolculuk sonrası gözlemlerim:

- gidiş dönüş 904 km yol yaptım.
    - ortalama hız 86 km/h (dönüş daha trafikliydi, ikisinin ortalaması)
    - ortalamam tam 5 litre (kış lastiği, 4 yolcu)
    - yolculuk bittiğinde hala 65 km yol yapabileceğimi gösteriyordu gösterge (full depodan geriye

- yolda geçirdiğim sürenin sanırım %10-15'inde pedallara dokunmuşumdur, onun dışında full adaptif cruise control ile gittim, kendi kendine fren yapması özellikle müthiş bir rahatlık.
    - 125'e sabitlediğimde direksiyonun bir miktar titrediğini ellerimi bırakınca farkettim, fakat beni çok rahatsız etmedi.
    - koltuktan gelen herhangi bir ses şuan için yok.
    - kaput titreşimi 140-150'li hızlarda da görmedim.
    - masaj fonksiyonu bence faydalı, sırtımı az da olsa rahatlattı.
    - apple carplay ile navigasyon + fizy ile tüm yolu geçirdim. Hem güzel şarkılar dinledim, hem de google map ile rahatça yolumu buldum.
    - bazen frene basarken biraz uğultu yaptığını hissettim, ama acil servise götürülmesi gerekmiyor bence.
    - geri geri gelirken direksiyonu çevirirken bir uğultu geliyor, bunun için de koşarak servise gitmeyeceğim.

Özetle, beni tatmin etti. Önümüzdeki Cuma İstanbul-Kuşadası gidiş, pazar da kuşadası-istanbul dönüş rotasında hareket edeceğim. Bakalım farklı bir durum görecekmiyiz.

abi ben 116 ya sabitliyorum bursa izmir arası gidiyorum 5.6 yakıyor.yük fln da yok sadece ben ve küçük bir bavul. siz nasıl yapıyorsunuz bu ortalamaları :D

• Selamlar herkese,

308, A3 derken 3008 e kadar geldim. İkinci el 3008 almayı düşünüyorum, birkaç araç ilede görüştüm. Alacağım araça 3008 BlueHDI EAT6 Active olacak. Merak ettiğim onu öncelikle kronik bir sıkıntı mevcut mudur? Birkaç sayfa baktım ama denk gelmedim. Standartlar dışında bu araç için dikkat etmem gereken bir yeri veya durumu var mıdır 2. elde? Birde 3-4 bin tl fazla verip Sport Pack li almaya değer mi sizce? Grip kontrolün etkisi nasıl test eden oldumu? Birde sonradan Led fark taktırabiliyor muyuz serviste 3008 e?

Teşekkürler, kazasız sürüşler şimdiden herkese.
  • Rubella_Rubella R kullanıcısına yanıt
    Direk iptal yok bildiğim kadarıyla ama şu bir yöntem, inmeden önce aracın içinde ayna ayar tuşundan kendinize doğru çektiğinizde aynaları kapatıyor.
    Akabinde siz bir daha içerden açmadan, arabaya giriş çıkıslarda kapı kilitleyip açmalarda otomatik açılmıyor.

Böylece soguk havalarda inmeden önce siz kendiniz içerden kapatırsanız, sabah arabaya geldiğinizde buzlu halde iken otomatik açılmaz. Bir süre geçip çözüldükten sonra içeriden kendiniz tekrar aynaları açarak haraket edilebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozandemir-

quote:

quote:

yarın sabahın erken saatlerinde istanbul-ankara yolculuğu yapacağım. araç henüz 350 km'de, aracın gerçek performansını da böylelikle görmüş olurum. Bakalım beşiktaş'tan gidiş dönüş tam 1 depo yeterli olacak mı

- yolculuk bittiğinde hala 65 km yol yapabileceğimi gösteriyordu gösterge (full depodan geriye

- yolda geçirdiğim sürenin sanırım %10-15'inde pedallara dokunmuşumdur, onun dışında full adaptif cruise control ile gittim, kendi kendine fren yapması özellikle müthiş bir rahatlık.
    - 125'e sabitlediğimde direksiyonun bir miktar titrediğini ellerimi bırakınca farkettim, fakat beni çok rahatsız etmedi.
    - apple carplay ile navigasyon + fizy ile tüm yolu geçirdim. Hem güzel şarkılar dinledim, hem de google map ile rahatça yolumu buldum.
    - bazen frene basarken biraz uğultu yaptığını hissettim, ama acil servise götürülmesi gerekmiyor bence.
    - geri geri gelirken direksiyonu çevirirken bir uğultu geliyor, bunun için de koşarak servise gitmeyeceğim.

Özetle, beni tatmin etti. Önümüzdeki Cuma İstanbul-Kuşadası gidiş, pazar da kuşadası-istanbul dönüş rotasında hareket edeceğim. Bakalım farklı bir durum görecekmiyiz.

abi ben 116 ya sabitliyorum bursa izmir arası gidiyorum 5.6 yakıyor.yük fln da yok sadece ben ve küçük bir bavul. siz nasıl yapıyorsunuz bu ortalamaları :D

Aşağıda görebilirsin aracın direkt ilettiği datalar :)

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

• Rubella_Rubella R kullanıcısına yanıt
    7 ortalamanız var ise %99.9 kullanım alışkanlıklarınız ve rotanız ile ilgili.
    Normal şarlatrda 6.0 seviyesinde olmanız beklenir. trafik durumuna göre 6.5 lara çıkar.
    10binde 7.5 ise, 20 bin olduğunda da birşey değişmeyecektir.

kısa süreli kullanımlar, sürekli iniş-çıkışlari sport mode, sürekli ani hızlanlanma ve fren yapma (genelde bu şekilde kullanan çok görüyorum çevremede en az 1 lt farkettirir)

bu maddelere göre kullanımızı gözden geçirebilirsiniz.
  • Active + Sp aracımda Kısa far ampullerimi Bosch Plus 90 ile değiştirdim, ışık bir çıt daha beyaz ve daha kuvvetli, öte taraftan orjinal Kısa far ampulü H7`ler Philips Alman malı ve uzun far ampulü Sylvania hb3 Amerikan malı ve oldukça kaliteliydiler.

Uzun hb3`ler için Ge Megalight %120 sipariş ettim elime ulaşınca takacağım.

Önce: (Orjinal ekipman Philips H7 kısa ampul ile)

Sonra: (Bosch Plus 90 H7 kısa ampul ile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 20 Kasım 2017; 19:0:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 7.0 olan harita guncellemesini kurdum fakat sistem guncellemesini halledemedim böyle bi sorun çıktı, benim aracin sistem versiyonu eski olduğu için sirayla mi yuklemem gerekiyor bilemedim...

• Aralık ayı başında beklediğim zammın hızlı kur artışı nedeniyle, yarın supriz bir şekilde aşağı yönlü bir hareket olmaz ise bu hafta beklediğimi belirtmek isterim.. Muhtmelen 4-5 bin tl.
    Yine muhtmelen bu zam ile active Düz vites Benzinli model de dilim atlayıp 135bin seviyesine gelebilir.

Sadece tahmin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 20 Kasım 2017; 20:31:35 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    piyasadaki hiç bir araba bu fiyatları etmez aslında ...ama sıfır araç için dolaşın megane - golf v.s. fiyatları görunce insan şaşırıyor yazık tl nin haline...çalıaşanın haline alım gücünü sıfırladılar saolsun..
  • Bugün captur benzinlinotomatik, sadece tek kalan bir araç için 90 bin tl ye anlaştık arkadaş için.

Cuma günü 85 e 1. 5 dizel Manuel juke vardı, bugün dedik alalım. Zam geldi 91 dediler kısmet captur aymis

Nissan bugün itibariyle ciddi bir zam yaptı genelde herkes yapar Nissan direnirdi. Artık ipin ucu kacti..
    Duster bile 90 bini geçti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 20 Kasım 2017; 20:47:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Bugün captur benzinlinotomatik, sadece tek kalan bir araç için 90 bin tl ye anlaştık arkadaş için.

Cuma günü 85 e 1. 5 dizel Manuel juke vardı, bugün dedik alalım. Zam geldi 91 dediler kısmet captur aymis

Nissan bugün itibariyle ciddi bir zam yaptı genelde herkes yapar Nissan direnirdi. Artık ipin ucu kacti..
    Duster bile 90 bini geçti..

hocam sizin araç da sol ön kapıdan rüzgar sesi ve direksiyonun altından da çıt çıt (arada bir) ses geliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtıl -- 20 Kasım 2017; 23:0:46 >
  • quote:

quote:

Direksiyonun derinlik ve yükseklik ayarları ile oynayıp, farklı pozisyonlarda titreşime tekrar bakar mısınız?

Aracı sattım gerçi ama en son hassey arkadaşımızla bu nokta üzerinde durmuştuk ve sanki birazda olsa fark etmişti. Tam bilemiyorum...

• Arkadaşlar yan basamak yaptıran var mı? Tavsiye eder misiniz? Allure pakette olan kapının altındaki kromları active sportpacke yapmak mümkün mü?
    Bagaj havuzu ve havuzlu paspas öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanhirik -- 21 Kasım 2017; 0:30:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkanhirik E kullanıcısına yanıt
    EP ve GT-Line'da kesinlikle güzel durmuyor ama active donanım için basamağın gayet güzel durduğunu söyleyebilirim. Ama basamak yaptıracaksanız kapı altlarındaki plastiğe asla dokunmayın zaten üst donanımlarda basamağı kötü gösteren hem basamak üzerinde krom olması hem de kapı altlarındaki plastikte krom parça olması görüntüyü çok boğuyor. Daha önce active donanımlı paket için yan basamak fotoğrafı paylaşılmıştı diye hatırlıyorum. Benim araçta da var ama aralıksız yağmur yağıyor uygun zamanda paylaşırım eğer bulamazsanız.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=129279175

Yan basamak bana her zaman itici gelmiştir. Tabi zevk meselesi.

Fakat görsel den ziyade aracın bu bölümü ile yer arasındaki boşluğu azaltiyorsunuz ve çarpma riskiniz artıyor..

• 
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.