Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: adalya17
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.484.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metehan50

Arkadaşlar peugeot 3008 in 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120hp 100.900 TL resmi sitesinden bu fiyata satılıyor.Bu araçın EAT6 dan farkı nedir. sizce bu araç alınır mı? Ben qashqai düşünüyorum.Aynı donanımlarda olduğu düşünülürse 3008 mi qashqai mi almalıyım.Bana lütfen yardımcı olun

Her yer Quasqai kaynıyor.Ve tip olarak aralarında bence dağlar var.

Ben olsam gözüm kapalı peugeot düşünürdüm.
  • yaw şu ÖTV olayının son tahlilde piyasayı canlandırmak için biz ara gazı olduğunu görmüyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

gidin ikisinide test edin cvt cok keyifsiz motoru bagirtio tasarim farklari ve surus keyfi derken sanki qq nin premium versionu gibi 3008

CVT dediğiniz qashqai deki şanzumandır.?Yani 3008 le bu qashqainin manuelini kıyaslarsak hangisi uygundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Arkadaşlar peugeot 3008 in 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120hp 100.900 TL resmi sitesinden bu fiyata satılıyor.Bu araçın EAT6 dan farkı nedir. sizce bu araç alınır mı? Ben qashqai düşünüyorum.Aynı donanımlarda olduğu düşünülürse 3008 mi qashqai mi almalıyım.Bana lütfen yardımcı olun

Üstat ikinci elde 3008 le qashqai nası olabilir acaba?Eski peugeot araçlar göz önüne alındığında
  • Eğer doğruysa 127000 tl lik alure+elegance paket 150 yi geçiyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=xZDjVXN39z0
  • quote:

quote:

quote:

Üstat ikinci elde 3008 le qashqai nası olabilir acaba?Eski peugeot araçlar göz önüne alındığında

Peugeot 2.elde kötü bir imaja sahip.Ancak bu araçta çok fazla bir değer kaybı olacağını düşünmüyorum.
    Alın binin keyfinize bakın bu aracı.Deyin ki 4-6 bin lira daha fazla zarar edeceksiniz 2. elde.İnanın arada ki farka değecek bir araç.
    Bir de ötv fiyatlarıda ister istemez etkileyecek bu aracı.O yüzden hangi aracı alırsanız alın yılbaşından önce almaya bakın.

• exelans-555 E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar şu ötv işini bırakalım lütfen. Ayrı bir konu var forumda orada devam edebilirsiniz. Açıklanan birşey yok sürekli şu oldu çıktı girdi, bindi.. Yahu neyse ne..
    Lütfen konuya dönelim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Sizinle aynı fikirde değilim.
    Qq. Kullanıcısı olarak 3008 I 3 kere test ettik. Performans olarak bir fark göremedim.
    Qq da tork ve hp yüksek ama. Ağırlık fazla. O nedenle çok benzer performans sergiliyorlar.
    Vites geçişi qq da haliyle hissediliyor ama 3008 de de çok ani ivmelenme ler dışında başarılı. Qq daki. Motor sesi ne aldatıyor olabilirsiniz zira yalıtım klasik Japon aracı olarak çok iyi değil.
    Ayrıca cvt aracı düşük devirde kullanıyor aracın bağırması zaten olası değil :)

• quote:

Orijinalden alıntı: CKcelalkarakurt

Hepsi aynı parti araçların. Kasım içinde aracın gelmesi mümkün değil. Aralık ortasından önce gelmez

Kasim da gelecek araçlar var. Yanlış bilgi vermeyin lütfen..
    Fakat olası gemi gecikmesi, gümrük vs göz önüne alarak net tarih vermekten kaçınır bayiler.. Bu da gayet doğal.

• quote:

Orijinalden alıntı: SmuraY

Benzinlileri neden getirmiyorlar acaba ötv düzenlemesi öncesi gelse ne olur ben active benzinli manuel ciddi ciddi düşünürüm.

Aralık sonu 1.6 benzinli az sayıda araç gelmiş olacak. Deri koltuk opsiyonlu bir çoğu zira ekonomiklik değil konfror/performans donanımı olan modeli.
    1.2 benzinli ise 2017,yuksdk ihtimal Şubat öncesi değil.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    1.6 gelmesede olur o fiyat bandında benzinli otomatik rakibi düşük fiyattan zaten var.

• metehan50 M kullanıcısına yanıt
    Değerlendirme kriterinize bağlı biraz.

Su an 3008 yok, sipariş verip bekleyenlerden değilseniz 2017 şubattan önce almanız pek olası değil.

Amacınız bu ötv konusu ise, 3008 için şu an geç. Qq indirim yaptı (önce bindirdi tabi:) değerlendirebilirsiniz. Performans olarak çok farklı araçlar değil.
    Tasarım ve donanım olarak tabu ki 3008 bir gömlek üstün.
    3008 in dezavantajı ne olacağı belli değil. Güvenmeyen kesim fazla. Henüz çok araç yok alanlarda surda 2 haftadır kullanıyor.

Yakıt tüketimi olarak 3008 bir çıt avantaj yaratabilir hafiflikten dolayı ama ciddi fark olmayacaktır.

İç tasarım olarak icokocpi zaten konsept bir yapı. Qq ise içi daha ferah ve geniz. Sürüş konumu yüksekte 3008 de daha bir binek alarak kullanır gibi oluyor.
    Fiili olarak da 2 aracı yan yana koyarsanız, sürücüler aynı seviyede iken, 3008 de sürücünün icockpittin daha altında kaldığını görebilirsiniz. Bazı test videolarınfa bu konudan bahsediliyor.
    Bu iyi veya kötü bişey değil, sizin tercihim ile ilgili. Qq da yüksek bir araca bildiğinizi hissederken, 3008 de daha konforlu bir araca bildiğinizi hissedersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SmuraY

1.6 gelmesede olur o fiyat bandında benzinli otomatik rakibi düşük fiyattan zaten var.

O araç zaten satmak için değil, var mı var demek için meraklısı için geliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peugeot 2.elde kötü bir imaja sahip.Ancak bu araçta çok fazla bir değer kaybı olacağını düşünmüyorum.
    Alın binin keyfinize bakın bu aracı.Deyin ki 4-6 bin lira daha fazla zarar edeceksiniz 2. elde.İnanın arada ki farka değecek bir araç.
    Bir de ötv fiyatlarıda ister istemez etkileyecek bu aracı.O yüzden hangi aracı alırsanız alın yılbaşından önce almaya bakın.

Üstat ben zaten ÖTV den muafiyetli olarak alacağım.Benim % 100 zihinsel engelli çoçuğum var.2007 de Almanyadan Vw sharan getirtmiştim.Bu araç da çok güzel 130 HP TDİ 2002 model di .Ama araç yıprandı.Birde aracı yurt dışından getirmenin bir cazibesi kalmadı.100 bin liralık araç bana 69 bin lira seviyesinde gelecek.Beş yıl sonra satsam bile sanırım 70-80 bin bandında yine satılır.Ben çok kararsız kaldım qashqai ile bu 3008 arasında.Birde manuel ile otomatik 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 arasında yaklaşık 10 bin lira fark var.Otomatik şanzuman için bu fark vermeye değer mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Üstat ben zaten ÖTV den muafiyetli olarak alacağım.Benim % 100 zihinsel engelli çoçuğum var.2007 de Almanyadan Vw sharan getirtmiştim.Bu araç da çok güzel 130 HP TDİ 2002 model di .Ama araç yıprandı.Birde aracı yurt dışından getirmenin bir cazibesi kalmadı.100 bin liralık araç bana 69 bin lira seviyesinde gelecek.Beş yıl sonra satsam bile sanırım 70-80 bin bandında yine satılır.Ben çok kararsız kaldım qashqai ile bu 3008 arasında.Birde manuel ile otomatik 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 arasında yaklaşık 10 bin lira fark var.Otomatik şanzuman için bu fark vermeye değer mi?

Abicim manuel kullanan arkadaşlara saygım var ancak inanın otomatik araç sürmenin keyfi ve rahatlığı bambaşka.

Kesinlikle otomatik düşünün.

Benim araç hakkında düşünebildiğim tek olumsuz olabilecek nokta müzmin bir sorunu v.s çıkarmı bilemem.Neticede yeni ve ilk partileri gelen bir araç.Ancak gidin test edin inceleyin farkı görün.

Son bir nokta bu araç için kaç sayfa yazı yazılmış ve forumun en popüler konularından biri...
    Benim maalesef alacak durumum yok.Yoksa düşünmeden alırdım.

Şimdiden hayırlısı olsun sizin için.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Bize alınık lazım.

• Üstat bir de size şu sorum olacak.Citroen grand c4 picasso ile kıyaslarsak donanım,genişlik ve görüntü olarak hangisi tercih edilebilir?Bu araba MPV bir araç sanırım.Dediğim gibi elimdeki araç vw sharan olunca aklım mpv lere gitmiyor değil.
  • Sürüş destek sistemleri ile ilgili önemli bir notum olacak, aracı bir iki haftadır kullanıyorum, mesafeyi korumak için otomatik fren 5 kere devreye girdi (2 kere yaya koruması), (3 kere öndeki araç durması) otomatik fren devreye girmeseydi 2si mutlak (iyi ihtimal) öndeki araba tamponuna en azından hafif temas ile sonuçlanacaktı. uzaktaki ve kontrolumdeki iki yaya durumunda bence gereksiz șekilde durdu. (öndeki arac ile uzakta gitmek uzere otomatik frenim ayarli o nedenle erken frenliyor olabilir.) Bu sistemin calismasi icin mutlaka yolcularin emniyet kemerini takmasi gerekiyor. Takilmaz ise bu sistem devre dışı. (arka koltuk yolculari icin kemer zorunlu mu test fırsatım olmadı ama kemer takılı olmaz ise göstergelerde sarı bir uyari sembolu çıkıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 7 Kasım 2016; 21:48:04 >
  • Leon79 kullanıcısına yanıt
    2 kere çarpma tehlikesi karsilastiysaniz bence dikkat edin, takip mesafesini o koruyun. araca pek. Güvenmeyin neticede elektronik :)

• xao kullanıcısına yanıt
    Yeni 308 ile yeni 3008 arka diz mesafesini karşılaştırdığımızda 10cm'den az ama tatmin edici bir fark var diyebilirim.

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.