Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1579. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
17 Misafir (3 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.483.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15771578157915801581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: izmir-selçuk

Herkese merhaba .
    1.6 thp active drive prime edition sedef beyaz cam tavan anahtarsız giriş 3008 ile aranıza katıldım. 205.500 tl.
    Araç yolda. Hatta bugün itibariyle türkiye ye girmiş olabilir. Ancak 1 hafta 10 gün için tekrar bandrol ödemeyeyim diye 2 yada 3 ocak 'ta teslim alacağım.
    2020 model.almak daha mantıklı mı hocam sizce ÖTV muafiyeti ile alacağı..için zaten hurda indirimi bana gelmiyordu Şubat'ta daha da bir zam gelir mi acaba şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r2mert

Sondan başlamam gerekirse dikkatli bir arkadaş imzamı görmüş;
    - aracımda ACC bulunmamakta
    - tüm yol boyunca hız sabitleme açıktı (yani ilk gişelere girer girmez ve gişelerden çıkana dek 132 km/saat - o nedenle ortalamanın 101 olması şaşırttı beni 120 gibi olsa mantıklı gelecekti)
    - aracı süren kişinin ani fren ve kök gaz yapması falan denmiş (öyle bir durum yok)
    - sürücünün acemiliği denmiş (kesinlikle önyargılı bir yorum, herkes kendini iyi şöfor karşısındakini acemi görür)
    - otoban nispeten hafif iniş çıkışlar barındırsa da görece düz eyimlere sahipti
    - ara ara rampada 132 ye ulaşmak için 6. vitese kadar düştüğüne devirde yükselmelere şahit oldum, inişte de devir yükseltip hızlanmayı engellediği gibi.
    - havada yoğun lodos vardı seyir halinde araba bazen sarsıldı
    - arabada full bagaj, bebekli 3 kişiydik ve eşim arkamdaki koltukta oturuyordu ağırlık eşit dağıtılmamıştı
    - lastik basınçlarını ölçtüğümde önler 32 arkalar 35 psi dı
    - kullandığım motorin eurodizel
    - araç ilk bakım arefesinde
    - klima kapalı
    - yine yazın bu araçla uzun yolda 7 ye yakın bir tüketim yapıp forumda paylaşmıştım ve o dönem mantıklı sebeplerle tüketimin çok olmadığına ikna olmuştum.

bu tecrübelerden sonra birdaha asla hız sabitleyici kullanmam, peugeot a özgü bir verimsizlik mi emin değilim ama fazla yakıt tüketmenin karşılığında bana hiç bir avantaj sunmuyor hız sabitleyici. Araç 8 ileri de olsa 1.5 motor hacminin düşük olması ve şanzıman aktarımındaki kayıplar sebebiyle yüksek hızlarda ekonomiklikten çıkıyor. Düşük hız ortalamalarında, şehir içinde yoğun trafikte bile çok rahatlıkla 5-6 aralığında bir tüketim sunuyor. Hatta 75-90 km/s uzun yol hız ortalamalarında maksimum 5,5 litre tüketimi gayet makul. Ancak şu an dizel tercih ettiğim için pişmanım.
    Bu durumda sadece 1.5 ve eat8 farki olsa gerek.
    Geriye baska bir veri kalmadı.
    Keyifli sürüşler.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Boyle istedik öyle oluyor, Hayırlı olsun.
    Aynısından araçlara da istiyoruz hak geçmesin.

• bunkerops kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam zahmet etmişsin sag ol. Yan tarafta bi boşluk vardı asıl yeri sanırım oraya doğru ittim kayboldu. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: buraktu

Dün gözüme çarptı benim de tuhaf duruyor anlayamadım ne olduğunu @civilengineer23@bunkerops
    Klima yoğuşma suyu tahliye borusudur kendileri.

Iyi forumlar...

İyi tahmin etmişim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Boyle istedik öyle oluyor, Hayırlı olsun.
    Aynısından araçlara da istiyoruz hak geçmesin.
    Durum bu kadar net iken hala 2020 araç almayı planı yapanlar var.
    Yahu son bir yıldır a101 in aldın aldın durumundayız.
    Bunu görmek bu kadar mı zor.
    Biz 2018 yılında şartlarımızı zorlayarak 2018 gt line alırken de durum aynıydı.
    Her geçen gün herşey zamlanıyor.
    Her neyse burası bunun yeri değil.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

İyi tahmin etmişim. :)
    Aynen dostum.

Iyi forumlar...

• Aliemin41 A kullanıcısına yanıt
    Şu anda sanırım hiçbir bayide araç yok. Gelecek diyorlar. Onlarda 2019 mu olur 2020 mi bilemem. Ancak bayi nin bana söylediği benim aldığım aracın ocak 'ta satış fiyatının 230 -240 bin aralığında olacağı. Şu anda 3008 lerde ötv nin bir kısmını pejo türkiye distribütör ü karşılıyormuş birde hurda indirimi var. Zaten ben aracı alırken liste fiyatı 247641 tl idi + opsiyonlar 1 hafta sonra liste 250641 tl + opsiyonlar oldu. Benim bildiklerim bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aliemin41

2020 model.almak daha mantıklı mı hocam sizce ÖTV muafiyeti ile alacağı..için zaten hurda indirimi bana gelmiyordu Şubat'ta daha da bir zam gelir mi acaba şimdi

Alıntıları Göster
    Engelli araç alımı için belirtilen bedele araç fiyatına gelen zamdan daha az fark yapılır ise.
    2020 de daha alt versiyon almak durumunda kalabilirsiniz.

Iyi forumlar...

• Arkadaşlar Adblue ile ilgili sorum olacak size Daha 2500 km var ama şimdiden almak istedim Piyasa da çok farklı fiyatlara var Litresi 3 küsür TL den 8 TL ye kadar var Dikkat etmem gereken bir durum var mı? Bugün Total de yakıt alırken 5 lt 24 TL idi Önerilerinizi bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • izmir-selçuk İ kullanıcısına yanıt
    Her an her şey olabilir, gelecek bilinmezlikler ile dolu.
    Bir şey var ki Peugeot Türkiye sizin adınıza ÖTV nin bir kısmını ödemez ancak aracın Türkiye'ye giriş fiyatını bir şekilde iskontolu almış gibi vs. 120 Bin liranın altına çekerek sizin ödeyeceğiniz ÖTV nin dilimini %60 dan %50 ye çeker bu da hem ödeyeceğiniz ötv nin miktarını hem de %18 KDV nin miktarını düşürür, (ki bunların hepsini satıcı, alıcıya yükler)bu şekilde siz de totalde liste fiyatından çok daha aşağıda aracı satın alabilirsiniz.(247.641TL yerine 205.500TL gibi)
    Üst donanım araçlara gelirsek (Allure selection ve GT line) bu araçların giriş fiyatı vergi dilimini düşürmek için uygun seviyede olmadığı için indirim yapsa bile %60 lık dilimde kalmaya devam eder ve bu da liste fiyatında sınırlı bir indirime sebep olur.(288.123TL yerine 278.00TL civarı gibi)
    Teşekkürler hocam öğrenmiş olduk:)

• r2mert kullanıcısına yanıt
    Hocam hesap ortada neden şaşırdınız anlamadım. 222,9 km. yi 2 saat 12 dakikada gitmişsiniz. Burdan hesaplanırsa 222.9 / 2.2 = 101.32 km/saat. Ortalamanız 120 km/saat olsaydı aynı mesafeyi 222.9/120= 1.86 yani 1 saat 52 dakikada gitmeniz gerekirdi. Mutlaka hatırlamadığınız yavaşlamalar vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Arkadaşlar Adblue ile ilgili sorum olacak size Daha 2500 km var ama şimdiden almak istedim Piyasa da çok farklı fiyatlara var Litresi 3 küsür TL den 8 TL ye kadar var Dikkat etmem gereken bir durum var mı? Bugün Total de yakıt alırken 5 lt 24 TL idi Önerilerinizi bekliyorum
    Bilindik yerden almakta fayda var.

Iyi forumlar...

• ozay06 kullanıcısına yanıt
    Hocam AdBlue eklemeden gidilecek mesafeyi =2,500 mü gösteriyor >2,500 mü gösteriyor dikkat et. Büyüktür işareti varsa acele etme, alacağın AdBlue'nun bir kısmı elinde kalabilir.

Yaklaşık 17 litrelik bir AdBlue deposu var. Bence uyarı ışığı yanmasını bekleyin, 2,400 km'den az kaldığını gösteren, ve daha sonra ekleyin. Shell'de 10 litresi 53-54 TL yanlış hatırlamıyorsam, ben ordan almıştım. Bidonun yanında bir de ağızlık oluyor, ayrıca huni vs. gerek olmuyor.

AdBlue doldururken bir şekilde aracın gövdesine dökülürse bol suyla yıkayarak temizleyin. pH'ı 9-9,5 civarı bir madde, boyada korozyon yapabilir.
    Klima tahliye hortumu ön tarafta olmaz mı hocam?

• bunkerops kullanıcısına yanıt
    Mobilya veya bilgisayar reklamında olduğu gibi. Yüzde 18 kdv bizden derler ve kdv yi onların ödemesi kanunen imkansızdır. Kdv oranında maldan indirim yaparlar. Bu bir kampanya söylemidir. Buradada olay aynı biliyorum. Iki şey var şu anda arabanın ötv dilimi düşsün diye indirim yapılıyor böylece hem fiyatı düşmüş oluyor hemde ötv bir alt dilime giriyor ve ordanda ötv düşmüş oluyor. Ikinci olarakta hurda indirimi olunca. Araba 247641 değil 250641 + anahtarsız giriş + sedef boya buna rağmen fiyatı 205500 tl ye iniyor. Sonuç ben ötv yi de karşılasalar 205 bine almış olurdum anlattığım yolla da 205 bine geldi. Benim için değişen birşey yok. Ama anlattığınız şeyi çok iyi biliyorum. Dediğim gibi bu bir kampanya söylemi.

• Bugün yaklaşık 15-20 bayiyi aradım ancak hiçbirinde 3008 kalmamış. Yeni yılda hurda indirimi de biterse fiyatlar yine iyice şişecek. 1 tane bile araç bulunamaması çok ilginç gerçekten.
  • Fearless kullanıcısına yanıt
    Evet malesef araba yok. O yüzden de şu anda sahibinden de ikinci el araçlar sıfır araçtan daha yüksek fiyatla satılıyor. Mesela 3008 active 1.6 active prime edition bayide 202500 tl. Ikinci elde 209 bine de var 213 bine de var. Saçma ama böyle.

• 
Sayfa: önceki 15771578157915801581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.