Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1573. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.484.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15711572157315741575
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buraktu

Dizel aldım hocam. Engelli indirimden aldım 141 bin liraya. Opsiyon olarak sedef beyazi eklettim para almadilar onun icin. indirimsiz fiyatı 210 bin diye hatirliyorum.
    Bana da benzinli joyistik vites adaptif hız anahtardır giriş tekno gri 143 dedi ama pazarlık yaparız dedi dizel bulamadım fiyat nasıl sizce ve dizel olan bayi yokmudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

1. Buna benzer bir tasarım ise nasıl yerli ve milli diyeceğiz?
    2. İlk defa otomobil yapıyoruz fazla iddialı degil mi?
    3. Bu aracı kim kullanacak? Maliyeti yüksek olacağı belli kim alacak? Alacak olanlar yüksek maliyetli bu aracı sadece yerli ve milli diye tercih eder mi?

Bana efsane geldi bu tasarım.. Bekleyip göreceğiz.
    Inşallah biz yalancı çıkarız da yerli araç yollara düşer.
    Teşfik amacı ile otv siz kdv siz satışlar ile ilk etapta satılabilir.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gocabolulu G kullanıcısına yanıt
    100 km de 2.2 litre tüketim olduğu yazıyor..bu gidişle pahalı olacağı kesin..
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı fiyatları belli zaten daha önce paylaşmıştım.
    Kur ve ötv yi ekleyince malesef akıllara zarar bir fiyat çıkıyor TR de..
    Ama PSA elektrikli kısmını koyalım, koltukları çıkaralim, lastikleri incelteim, arkacamlari kapatalım, cam acmalar kollu olsun vs deyip bize özel bir donanım icad ederse belki alınabilir :)

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Ümit ediyorum öyle olur..
    Ama nedense pek güvenemiyorum..

Özgün tasarım diye Saab dan aldığımız aracın molekülleri kalmadı.. Bu da öyle olmaz inşallah..

• Aliemin41 A kullanıcısına yanıt
    Hocam toplam 7 bayii ile görüşmüştüm 142 almıştım en düşük fiyat en son 141 e anlaştık. Arkadaşım icin 10 gündür arıyoruz dizelini bulamadık biz de.

• Hocam merhaba. Ses tam olarak nereden geliyor? Bende de aynı problem var sanırım. Ön iki kapıdan, özellikle sağdan arada rahatsız edici trim sesi geliyor. Gevşek vida ya da birbirine değen plastik sesi gibi. Arada geçiyor. 3 kere gittim çözemedik. Kapılara yalıtım vs yaptılar olmuyor.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    yanlış görmediysem 47 bin sterlindi!!!
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Doğru gördünüz
    Ordan hesap edince 500 binlere ulaşıyor

• Arkadaşlar öncelikle şunu net belirteyim, dizel 3008 yok ve 2019 da gelmeyecek boşuna aramayın. Ocak ayında kaç adet gelir ocak başı mı sonu mu gelir o da belli değil.

Nasıl bu kadar kesin yorum yapıyorsun derseniz kendimden biliyorum 😀

Önceki mesajlarda yazmıştım ben 23 Kasım da 1.5 dizel Active Life prime edition kırmızı renk araç için kaparo vermiştim. Bayi kasım ayı stoktaki araçların satıldığını ancak aralık ayında gelecek araçlardan istediğiniz aracı temin ederiz diyerek el sıkıştık. Aracı size en geç Aralık ortası teslim ederiz dediler. Birkaç gün sonra bayi aradı ve hurda indirimi ve arac alımı için vekaletname istedi bende gönderdim.
    Doğal olarak bayilere Peugeot tarafından Aralık ayında hiç dizel araç gönderilmeyeceğini tahmin etmediklerinden bayi hurda işlemlerini hızlıca halletti ve biz de gelen aracin şasi ve motor numarasının belli olmasını yani aracın tahsis edilmesini bekledik. Aralık ayının 10 una geldigimizde bayi aradı ve aracın temininde sorunlar yaşandığını ancak sorunu çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söylediler.
    Aralık ortasına gelince bayiye tekrar gittim ve bayideki pazarlama müdürü ile görüştüm. Kendisi peugeot türkiye yetkilileri ile bizzat görüştüğünü ve 2019 yılında kesin olarak dizel araç gelmeyecegini teyid etti.
    Bu durumda normalde bayiler aracı temin edemediğinden dolayı kaparonuzu geri verir olay biter ama benim durumda adıma hurdaya araç çıkarıldığı için size aracı mutlaka temin etmemiz gerek diyorlar. Uğraşıyorlar belki iptal olan bir satış olur vs diye ama iptal olan satışın bir de benim istediğim özelliklerde olma olasılığı milyonda bir ihtimal. ☹
    Ocak ayında gelecek araçlardan alalım o zaman dedik onda da hurda indirimi bu yıl sonu biteceği için hurdaya çıkan araç ne olacak o sorun var.

Aracı eşime aldığım için eşimin olmazsa olmaz en önemli isteği aracın kırmızı olması idi. Bir diğer olmazsa olmazı cam tavan idi. Dizel olmasını da yıllık 25000 uzeri km ve yoğun sekilde uzun yol yaptığımız için istedik.

Bana alternatifler sunuyorlar ama dizel olmadığı için benzinliler var, hadi benzinliye razı olalım desek kırmızı renk değil. Siz de takdir edersiniz ki bu kadar para vereceğiniz bir araçta insan gönlüne göre olsun istiyor..

Anlıyacağınız şu anda durum tam anlamı ile belirsiz. Başına benzer bir durum gelen var mı ? Hurda indirimi başkasına devrediliyor mu ? Bayinin önümüzdeki birkaç gün içinde aracı temin edememesi durumunda (ki çok yüksek ihtimalle temin edemeyecek) ne şekilde hareket etmek gerekir ?

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    Hocam o ses sağ ön kapıdan değilde motorun kaportaya bağlandığı o noktadan geliyor.Benim araçta o noktayı (sağ taraf motor kulağı olabilir) yağladılar geçti.Bende epey bir süre uğraştım ama sonunda buldular.Şu anda nazar değmesin çıt ses yok
  • smoc76 S kullanıcısına yanıt
    Siz kaparo verdiğinizde sistemde varolan araç nasıl temin edilemiyor. Yani Aralık ayıda olsa teslimat gelecek araçları sistemde görmüyorlar mı hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cngblmr C kullanıcısına yanıt
    Ben kaparo verdiğimde sistemde araç yoktu hocam zaten olsa hemen alacaktım. Kasım ayında gelen araçların satıldığını Aralık ayında gelecek araçların da henüz kendilerine tahsis edilmediğini ama kısa süre içinde tahsis edileceğini söylemişlerdi.

• İl neresiydi.cunku ben araba aldım 2 Aralık'ta yıl sonu teslim Alaçam
    Dizel prime Balıkesir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikeb

Hocam o ses sağ ön kapıdan değilde motorun kaportaya bağlandığı o noktadan geliyor.Benim araçta o noktayı (sağ taraf motor kulağı olabilir) yağladılar geçti.Bende epey bir süre uğraştım ama sonunda buldular.Şu anda nazar değmesin çıt ses yok
    Olabilir hocam tam olarak tespit edemiyorum zaten ön yan taraf arası bir yerde. Müsait bir zamanda tam olarak neresi fotoğraf atar mısınız? Artık bu sefer şansa bırakamam haftaya bakıma gideceğim çünkü.

• Şu an almanyada sıfır hibrit en düşük fiyatı resimde görüldüğü gibi. O fiyata bmw yeni 3 serisi sarıldığını onunda türkiyede 400.000 den başladığını hesaplarsanız vay halimize 3008 hibrit ile. Yakıttan yapılan kârı önden peşin vermiş olacaz 😂
    YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU
    YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeusunbabası -- 22 Aralık 2019; 0:0:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeusunbabası

Şu an almanyada sıfır hibrit en düşük fiyatı resimde görüldüğü gibi. O fiyata bmw yeni 3 serisi sarıldığını onunda türkiyede 400.000 den başladığını hesaplarsanız vay halimize 3008 hibrit ile. Yakıttan yapılan kârı önden peşin vermiş olacaz 😂

O fiyatları bir araca yatırmam ama hadi alalım diyelim 2000 cc den küçültme 170 hp 10 lt şehiriçi yakıtı olan 3 serisi yerine 300 hp 3-4 lt yakan 4 çeker 3008 i tercih ederdim.Muazzam bir güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 22 Aralık 2019; 0:11:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

O fiyatları bir araca yatırmam ama hadi alalım diyelim 2000 cc den küçültme 170 hp 10 lt şehiriçi yakıtı olan 3 serisi yerine 300 hp 3-4 lt yakan 4 çeker 3008 i tercih ederdim.Muazzam bir güç.

Alıntıları Göster
    Dediğinize sonuna kadar katılıyorum ama büyük rakamlar 😓 gerçi clio bile 100.000 üstü. Çok zor araç almak çoook

• zeusunbabası Z kullanıcısına yanıt
    Hibrid 3008 in ülkemize sadece sipariş ile geleceğini düşünüyorum.
    Gtline alan yokken hibrid alanı bulmak çok zor.
    Zira o seviyeye çıkanlar Premium araç alırım mantığı ile gidecektir..

• htore H kullanıcısına yanıt
    Il Istanbul. Bayi bana bilgi verdiginde 10 Aralık tarihiydi o saatten sonra hiçbir yerde araç yoktu, heryeri aradım ama bulamadım.

• 
Sayfa: önceki 15711572157315741575
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.