Şimdi Ara

YENİ OPEL MOKKA X (ANA KONU) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
15
Favori
64.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada biliyorsunuz belki Toyotanın yakında satışa sunacağı ve ülkemizde üretilen Suv modeli C-HR'nin 1.8 litre benzin + Elektrikli olan modeli için çıkarılan Hibrit araçlardan alınan ÖTV oranını düşürdüler.Acaba bu modeldeki fiyat avantajını görmek için biraz beklemek mi lazım.Siz bu konuda ne dersiniz.
  • berilyum B kullanıcısına yanıt
    C-HR bence Mokka'dan küçük olacak. Tahminimce Juke boyutlarında olup direkt Juke'un rakibi olacak. O yüzden benim seçeneklerim arasında değil şimdilik tasarımını çok beğensem de. Mokka boylarında ve uygun fiyata yakıt ekonomisi sağlarsa o zaman işler değişir.
    Evet, haklısınız. Doğuş grubunun büyük indirim yaptığı nerede görülmüş
    Teşekkür ederim, benim istediğim pakette araç yokmuş. Sunroof'lu ve AGR koltuklu bir araç var. Bir de ağzına kadar dolu Amber Turuncu var. 108.000 dediler ancak sizin için bir şeyler yaparız tarzı bir şey de söylediler. 108.000 pahalı açıkçası.
    Bazı markalar indirim yaparken bazı markalar aksine zam yapıyor. Örneğin Citroen C4 102.000 TL olmuş. Golf 101.000 TL iken bu araç nasıl satsın ki? Belki C4'ün donanım avantajı vardır. Hem de ben VW'den pek hoşlanan bir insan değilim. Demek istediğim bizim Türk halkı Almancıdır. Adam bakacak Golf cazip gözükecek. Gerekirse 6 ay bekleyecek ancak arabasına kavuşacak. Citroen'in bunu biliyor olması lazım. Gerekirse kar oranını çok düşük tutacak ancak bu fiyatları yazmayacak. Fransızlar ucuz olduğu için satmıyor muydu? Aksine zam alımın da düştüğü bu aylarda ne kadar mantıklı?
    Tüm firmaların ve vergilendirme sistemimizin insafa gelmesi dileğiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinli (1.8 litre) + elektrik motorlu HİBRİT C-HR'nin satış temsilcisi 150.000 lira civarında olacağını söyledi.Yani beklemeye gerek yok bence.Dediğiniz gibi Mokka X şu anda uygun görünüyor fiyat/performansa göre.
  • Non Pareil kullanıcısına yanıt
    Bizim ülkemizde bazı şeyler tersine işliyor.Daha öncede bu konuda yazmıştım.VW tüm dünyada ses getiren ve ciddi mali kayıplarınıda beraberinde getiren emisyon skandalından sonra ABD de olumsuz imajını düzeltmek adına tüm modellerde bir indirim yaptığına dair yazılar basında ve internet haberlerinde geçti.Bu indirimi Avrupadaki ülkelerdede yaptığı konusunda bilgide mevcutken acaba skandalın üzerinden geçen 15 aydan beri ülkemizde sattıkları otolara bırakın indirim yapmayı, defalarca zam yapmışlardır.Yada birakın zam yapmalarına müsade etmeyi ülkemiz insanını gösterilenden daha fazla zehirledikleri için bir ceza yada engelleme yapabildik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berilyum -- 16 Ekim 2016; 0:27:36 >
    Opel bayilerinin ellerinde eski model Mokka mevcut.Çok iyi fiyatlardan alınabilir.Bunu düşündün mü?
    Birde hakikaten bu amber turuncu renkli modeli gel beni incele diyor ama bu rengi satın alan olur mu?Zevkler ve renkler tartışılmaz ama Avrupa'da satılan otolarda en az renk beyazken bizde ise en fazla renk olunca insan ister istemez kim alacak bu rengi diyor.Alan olursa trafikte görmektende haz duyarım ayrıca.
    Ben de rengi çok beğendim ancak ikinci eli düşündürüyor. Resmen kendi zevkimize göre değil de bir sonraki sahibinin zevkine göre araba alıyoruz
    Şimdi arkamı döndüm ve geçen ilk üç arabaya baktım, abartmıyorum renkleri sırasıyla beyaz, siyah ve beyazdı
    Biliyorsunuz, Avrupa'daki emisyon hileli araçları Türkiye'ye getirin de ucuza binelim diyen zihniyette insanlar var. VW de bu kadar fanı olduğunu bildiği için fiyatları dayıyor da dayıyor. Karşılığında da öyle yüksek teknolojili, özellikli araçlar almıyorsunuz. Almak isterseniz de baba bir opsiyon listesi sizi bekliyor. Yıl olmuş 2016, hala Golf'te Highline donanımda bile "Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma" opsiyonel. Hem o "güzel, Alman tankı" arabanızı almak için aylarca bekliyorsunuz.
    Opel'in Çorlu servisi güzel. Gürses harici hepsi iyi olabilir. O konuda da sıkıntı yok gibi.
    İnşallah siz de dilediğiniz araca kavuşursunuz.

Eski model Mokka'yı pek beğenmiyorum açıkçası. Fiyatları da aynıyken ben biraz daha kiralık araçla idare edeyim. İyi ki tanıdık var, kiralık araç fiyatları da almış başını gitmiş.

• Herşey olmuş da, birader neden astra j'nin direksiyonunu koyarsın o güzelim o kokpite. Koy k kasa astranın direksiyonunu. Bir de 150 beygirlik yeni motoru neden çok görürsün mokkaya.
  • Valla direksiyon konusunda hemfikirim;gerçi makyajlı insignia direksiyonu da giderdi.Bu arada 150 ilk motor dört çeker olarak bulunmakta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende 5 gün önce Mokka X satın aldım..Şimdilik çok memnunum araçtan....Arabam 1.6 otomatik dizel excellence donanımı...Aylardır yeni x modelinin gelmesini bekliyordum....96 bin tl ye aldım aracı....Bayi de eski model Mokka da vardı.Onun fiyatı da 93.500 tl idi...Aracı çok beğendin,herkesin dediği gibi evet bagajı küçük.Onun dışında iç donanım mükemmel..Müzik sistemi müthiş...Deri koltuk,anahtarsız giriş ve çalıştırma ve daha birçok güzel özellik var araçta...

• quote:

Orijinalden alıntı: volkantr19

Arkadaşlar bende 5 gün önce Mokka X satın aldım..Şimdilik çok memnunum araçtan....Arabam 1.6 otomatik dizel excellence donanımı...Aylardır yeni x modelinin gelmesini bekliyordum....96 bin tl ye aldım aracı....Bayi de eski model Mokka da vardı.Onun fiyatı da 93.500 tl idi...Aracı çok beğendin,herkesin dediği gibi evet bagajı küçük.Onun dışında iç donanım mükemmel..Müzik sistemi müthiş...Deri koltuk,anahtarsız giriş ve çalıştırma ve daha birçok güzel özellik var araçta...

Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

Orijinalden alıntı: volkantr19

Arkadaşlar bende 5 gün önce Mokka X satın aldım..Şimdilik çok memnunum araçtan....Arabam 1.6 otomatik dizel excellence donanımı...Aylardır yeni x modelinin gelmesini bekliyordum....96 bin tl ye aldım aracı....Bayi de eski model Mokka da vardı.Onun fiyatı da 93.500 tl idi...Aracı çok beğendin,herkesin dediği gibi evet bagajı küçük.Onun dışında iç donanım mükemmel..Müzik sistemi müthiş...Deri koltuk,anahtarsız giriş ve çalıştırma ve daha birçok güzel özellik var araçta...

Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi bekliyoruz.

Çok teşekkür ediyorum.İnşallah isteyen herkesin olsun,kazasız belasız günlerde binmek dileğiyle...

Araba ile ilgili ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum...

*Yıllarca Opel Corsa kullanıp şimdi Mokka X'e binince haliyle herşeyini beğendim...Ancak şunu net belirtmeliyim ki; yollarımızın hali malüm belli,arabadan çok ses geliyor bozuk yollarda...Sanırım amortisörleriyle ilgili diye düşünüyorum...Aslında belirgin düşüncem şu: Almanlar bu arabayı yaparken kendi yollarına göre yapmışlar...Ülkemizde heryerde kasis,çukur,yama asfalt olduğu için sorunluyuz yani...Ama düz yolda,ana yollarda akıyor araba....İlk kez otomatik vites arabam oldu,gerçekten kullanması keyifli ve rahat....
    *Arabanın bagajı Corsa'dan çok farklı değil ama arka koltuk tamamen yatırılabildiği için fazla eşya taşırken bagaj yeterli oluyor.
    *Ses sistemini de beğendim...6 hoparlör var ve artık CD girişi yok arabalarda...Eskiden neydi ya,şarkıları cd'ye kaydederdik...Şimdi USB girişi ve AUX girişi var,çok güzel olmuş bence...
    *Ön yolcu koltuğunun altında bir çekmece var...Torpido evrakla dolmayacak artık...Herşey sığıyor oraya,ben ne varsa doldurdum...
    *Anahtarsız giriş özelliği çok güzel.Anahtarın cebinizde yada çantanızda olması yeterli...Her dört kapının kolunun yanında düğmeler var,onları basınca tüm kapılar açılıyor....
    *Makyaj aynalarının ikisi de lambalı...

Şimdilik ilk gözüme çarpanlar bunlar....
  • Hocam hayırlı olsun, yan aynalar elektrikli otomatik katlanma özelliği mevcut mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

Hocam hayırlı olsun, yan aynalar elektrikli otomatik katlanma özelliği mevcut mudur ?

Çok teşekkür ederim hocam... Evet yan aynalar elektrikli fakat kontağı kapatınca kendisi otomatik kapanmıyor...Eğer kullanıcı isterse sürücü kapısının üstünde bulunan düğmeden kendisi manuel kapatıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkantr19 -- 8 Kasım 2016; 23:25:08 >
  • Araç sahibi arkadaşlara bir sorum olacak bende bir hafta önce mokka x Excellence modelini aldım. Daha önce astra cosmo kullanıyordum. Her iki araçta donanım olarak hemen hemen aynı. Ancak kafama takılan bir husus var. Astramda park sensörü normalde aktif değildi ben geri vitese takınca otomatik devreye giriyordu ve belli bir hıza ulaşıp yola çıkınca otomatik olarak devreden çıkıyordu. Mokka x de ise park sensörü devamlı açık konumda (ışığı hep yanıyor) seyir halindeyken kapanmıyor özellikle ışıklarda yakın mesafe duraksamalarda tepki verip ötüyor. Ben manuel olarak kapatınca da park etmem gerektiğinde geri vitese geçtiğim esnada ise otomatik olarak devreye girmiyor benim elle açmam gerekiyor.Bunu servise ve müşteri hizmetlerine sorduğumda bunun normal bir durum olduğunu beyan ettiler. Ancak kullanma kılavuzunda geri vitese geçince veya belli bir hızın altına düşünce otomatik devreye girer diye yazıyor. Telefon trafiğiyle bir türlü anlaşamadık ya ben onları anlamıyorum ya da onlar beni. Şimdi aracı kullanan arkadaşlardan bahsettiğim şekilde bir sorun yaşayan var mı? Sizlerde bu durum nasıl? Bana bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derindag23

Araç sahibi arkadaşlara bir sorum olacak bende bir hafta önce mokka x Excellence modelini aldım. Daha önce astra cosmo kullanıyordum. Her iki araçta donanım olarak hemen hemen aynı. Ancak kafama takılan bir husus var. Astramda park sensörü normalde aktif değildi ben geri vitese takınca otomatik devreye giriyordu ve belli bir hıza ulaşıp yola çıkınca otomatik olarak devreden çıkıyordu. Mokka x de ise park sensörü devamlı açık konumda (ışığı hep yanıyor) seyir halindeyken kapanmıyor özellikle ışıklarda yakın mesafe duraksamalarda tepki verip ötüyor. Ben manuel olarak kapatınca da park etmem gerektiğinde geri vitese geçtiğim esnada ise otomatik olarak devreye girmiyor benim elle açmam gerekiyor.Bunu servise ve müşteri hizmetlerine sorduğumda bunun normal bir durum olduğunu beyan ettiler. Ancak kullanma kılavuzunda geri vitese geçince veya belli bir hızın altına düşünce otomatik devreye girer diye yazıyor. Telefon trafiğiyle bir türlü anlaşamadık ya ben onları anlamıyorum ya da onlar beni. Şimdi aracı kullanan arkadaşlardan bahsettiğim şekilde bir sorun yaşayan var mı? Sizlerde bu durum nasıl? Bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

Ben de iki hafta önce Mokka X Excellence donanımlı araç aldım...Anlattığınız durumu tamamen anladım ancak denemedim....İsterseniz ben aracımda deneyim ve benimkinde durum nedir size bildireyim.Bu akşam yapamazsam bile yarın deneyip size bilgi veririm...

• quote:

Orijinalden alıntı: derindag23

Araç sahibi arkadaşlara bir sorum olacak bende bir hafta önce mokka x Excellence modelini aldım. Daha önce astra cosmo kullanıyordum. Her iki araçta donanım olarak hemen hemen aynı. Ancak kafama takılan bir husus var. Astramda park sensörü normalde aktif değildi ben geri vitese takınca otomatik devreye giriyordu ve belli bir hıza ulaşıp yola çıkınca otomatik olarak devreden çıkıyordu. Mokka x de ise park sensörü devamlı açık konumda (ışığı hep yanıyor) seyir halindeyken kapanmıyor özellikle ışıklarda yakın mesafe duraksamalarda tepki verip ötüyor. Ben manuel olarak kapatınca da park etmem gerektiğinde geri vitese geçtiğim esnada ise otomatik olarak devreye girmiyor benim elle açmam gerekiyor.Bunu servise ve müşteri hizmetlerine sorduğumda bunun normal bir durum olduğunu beyan ettiler. Ancak kullanma kılavuzunda geri vitese geçince veya belli bir hızın altına düşünce otomatik devreye girer diye yazıyor. Telefon trafiğiyle bir türlü anlaşamadık ya ben onları anlamıyorum ya da onlar beni. Şimdi aracı kullanan arkadaşlardan bahsettiğim şekilde bir sorun yaşayan var mı? Sizlerde bu durum nasıl? Bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şimdi sizin için arabaya inip denedim....Aynen söylediğiniz gibi Park Asistanı ışığı benimkinde de sabit yanıyor,lambalarda öndeki araca yaklaşınca ve arkadaki araç bana yaklaşınca ötüyor....
    Az önce arabayı çalıştırıp Park Asistanı tuşunu kapattım ve aracı geri vitese taktım...Kamera çalıştı bende...
    Ayrıca benim araba otomatik vites...Bununla mı alakalı acaba,aklıma başka birşey gelmedi...

• Alanlardan fotoğraf bekliyoruz. :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.