Şimdi Ara

yeni opel astra sedan (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
40.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: .:SevenFive:.

kimin boş konustugu gayet acık
    sizdeki araç yaklaşık 100 hp diyelim
    1.6 motor diyelim tahmini

o araçın bu motor seviyesi en fazla 190 dır
    eğerki bu hızı geçersen kadra n hatasından kaynaklanır

quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

quote:

Orjinalden alıntı: .:SevenFive:.

215 yaptıgın astranda kadran hatası yüze 10 demek
    o araçla kadran hatası olmadan sizin 190 ı geçmeniz cok zor
    quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Yabancı bir dergide 115hp lik Astra için 0-100 e 12.5sn veriliyordu

Çok mu önemli? Bana göre aracın kalkışta rahat hızlanması tercih sebebidir,kimilerine göre değil..

valla fabrika verilerinde bizim astraya da 185 son hız diyorlardı biz 215 yaptık 0-100 hızlanması bilmiyorumda 12-13 diyorlar ben arabanın önünü kaldırıyorum yani 100 beygir ile bu yeni sistem 115 beygir uçurur arabayı hiç kimsenin performans sıkıntısı olmasın

ne alaka kötü broadway 170-180 yapıyor astra ya gelince 190 mı boş boş konuşmasak iyi olcak

hee öyle

• yokuş aşağıya rüzgar arkaya 220 bile yapar...
  • corsada 190 yapıyor
  • Astra Sedan'in cok gec piyasaya verildigi dogru. Bunun sebebi de Opel'in Avrupa pazarlama teskilatinin Sedan'in Dogu Avrupa ve gelismekte olan ülkelerdeki önemini anlamamis olmasi..

Neyse sonunda geldi. Bence degerlendirme yapmadan icine girin ve arka koltuga oturun. Uzun dingil mesafesi sebebiyle, Mercedes C serisi yada BMW 5 serisi gibi bir bacak mesafesi var. Almayi düsünen arkadaslara hayirli olsun. Aileleri cok rahat edecek.
  • Araç şu anda piyasadaki vectra kadar uzun!!!!
  • hatta vectradan dahada uzun
    quote:

Orjinalden alıntı: nouma35

Araç şu anda piyasadaki vectra kadar uzun!!!!
  • Evet.Astra sedan vectradan 7 mm daha uzun
  • peki genişliği vectra ya göre nasıl?
  • gördüğüm kadarıyla en az aynı genişlikte..
  • Araba güzel ama çok geç çıktı ya bekleye bekleye ağaç olduk
  • Arkadaşlar,
    2000 yılından beri Astra CD HB kullanıcısıyım. 3 aydır da araba araştırması yapıyorum. Şu ana kadar Honda Civic Elegance ve Toyota Elegance 1,4 D4D arasında gidip geliyordum. Bir de bu çıktı. Hayırlısı bakalım. Biraz daha araştıralım. (Bu arada aracım satılık)

1-2 foto da benden. Yabancı bir forumdan aldım.
  • Sedan astranın en iyi tarafı, şu anki kasanın uzun bir süre daha güncel kalmasına neden olması.
    Hb sahibi olarak bu beni çok menun ediyor doğrusu.
    HB'e göre geniş bagaj hacmi dışında iç mekan ferahlığı konusunda fazla bir artısı olacağını beklemiyorum.
    Ki HB'nin iç mekanı zaten oldukça geniş.
    Ferahlık konusunda zaten tartışmasız en iyisi.
    Arka koltukta dik oturnca kafanınız tavana çarpmadığınız tek HB astra olsa gerek. En azında az sayıda modelden birisi.

Fotoğrafta geyet şık gözüküyor. Ancak gözle görmeden bir şey demek erken.
    Fotoğraftaki görüntü en güzel açısı. Aksı durumda fotoğrafçı işini iyi yapmamış demektir :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racai -- 15 Ağustos 2007; 23:47:40 >
  • Hb astranın arka oturma ve konfor düzeyi testlerde her zaman rakiplerinden daha iyi çıkmıştır...

fakat SEDAN astranın arka koltuk kısmı daha büyük...diz mesafesi 10 cm daha fazla sedanda, hb ye oranla...

şöyleki... hb astra dingil mesafesi : 2614 mm

sedan ve sw astra da ise; 2703 mm

http://gm-press.com/2006/TR/site/article.php?aid=744

Yeni sedan; Astra’nın kademeli ve orantılı olarak dengeli tasarımı (boy/genişlik/yükseklik: 4618/1754/1458 mm), dinamik hatları ve güvenlik önlemlerine sahip karakteristik sürüş dinamiği ile gurur duymaktadır. Yeni modelin tasarımcıları, arka kısımda cömert bir iç mekan ve büyük bir bagaj bölmesi (500 litre) elde etmek amacıyla, station wagonun uzun dingil mesafesini (2703 mm) bu otomobile uyarlamışlardır. Astra’nın kapsamlı donanımından alınan teknolojik ayrıntılar arasında ikili-xenon farlar, Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) ve “Quickheat” elektrikli ısıtma gibi yenilikler bulunmaktadır.

ölçüler için:http://www.opel.com.tr/site/local_image/techpdf/astra_tech.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 16 Ağustos 2007; 1:30:40 >

• tam tarih nedir ne zaman gelecek
  • Kasım ayında teslimler başlıyor...
  • Türkiyede sedan arabaya ilginin çok büyük olması, astranın hb'inin bile buna rağmen çok satmış olması, sınıfındaki diğer araçlara göre fiyat olarak daha uygun olması, gibi nedenlerle bana göre de çok hoş bir araba olmamasına rağmen astra classic kadar çok satılacağına eminim.
  • sizcede saçma değil mi astra hb de bile 1.9 cdti var bunda yok.Buna 2.2 cdti gibi bişeyler koymalılarYada 2.0 turbo var.Ama bunda yok.Garip değilmi.Şimdi düşündüm aklıma bu geldi.
  • Güzel araba bencede büyüklüğü tipi filan hoş olmuş.Ama benim bu sınıftaki tercihim jetta olurdu.
  • Bencede çok geç kaldı belki mart ayında flan trde olsaydı şu anda altımızda astra olabilirdi
  • haklısın ama amaçları 2008 model olmasıydı..
    quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

Bencede çok geç kaldı belki mart ayında flan trde olsaydı şu anda altımızda astra olabilirdi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.