Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: g_almar Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Leon 1.4 150 fr dsg tekrarlayan sorunlardan oturu 9. Ayda satip astraya gectik insallah sorunsuz olur bu sefer tavsiyem astra ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    76200 sr dahil + 200 karter koruma

• Loyalty L kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç aklıma gelmemişti ama gayet verimli olabilir :))
  • ndr777 N kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel bir tercih olmuş. Ben de leon fr üzerinde çok durduktan sonra astra k aldım. demek doğru tercih yapmışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ndr777

76200 sr dahil + 200 karter koruma

Sr derken? Trafik sigortası mı? O ne kadar tuttu ki ? Benim 900 lira çıktı daha ucuzunu da bulamadım...
  • Arkadaşlar
    Biliyorum servisler önermiyor, gerek yok diyor ama ben rodaj süresini inananlardanım. Aramızda rodaj dönemine uyan ilk 250 ve 1000km de yağ değişimi yapanlar var mı? Yağo kendim alsam (nedir yağı onuda bilmiyorum ama ) serviste değişimi ne kadar tutar? Birde yağ filtresi var tabi... Niyetim ilk 200-300km de sonraki 1000-1200km de değişimleri yapmak ve 5000 km ye kadar düşük devirde kullanmak...
    Sr = sunroof olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ndr777

Leon 1.4 150 fr dsg tekrarlayan sorunlardan oturu 9. Ayda satip astraya gectik insallah sorunsuz olur bu sefer tavsiyem astra ;)

Ben FR ile arasında çok kaldım ve astra aldım ama hala fr görünce moralim bozuluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso2000

Sr = sunroof olmalı.

Oda olabilir düşünemedim...
    İllaki rodaj yapmak istiyorsanız ilk 1000km ani kalkış ve frenajlardan sakının ve yüksek devirlerde sürmeyin.

Hocam hiç gerek yok yağ değişimine. Avrupa da 30bin ya da 1 yıl kullanılan yağın değişim aralığı.
    Servisler genelde 5 30 tam sentetik dexos 2 onaylı yağ kullanıyor.
    İlla birşey yapmak istiyorsanız 1000 km sıkıştırmayın yeterli. Eskiler derki bas sağır alışmasını. :-)
    Son olarak başka bir pencereden bakmak istiyorum kullanılan yağlar çevreyi kirletmektedir. İçme sularına nehirlere karışmakta.
    1 yıl 15bin km kullanıp değişim yapmak en uygunu.

Servisten arabayı aldığım akşam yetkili bana bu araçta rodaj falan yoktur,direk otobana çıkıp basabilirsiniz demişti. Ilk bakım 15.000 ya da 1 Yildir. Bundan erken yag degistirmek fuzili olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrak2015dieselauto -- 23 Mart 2016; 16:14:03 >
  • yanlız ilk 200 km frene dikkat edin derim. Ben ilk aldığımda frenler broadway freni gibi gelmişti. Kitapçıkta da ilk başlarda fren hakkında uyarıyor sert frenden kaçının diye. Bir kaç gün sonra pamuk gibi oldu şuan frenleme çok güzel.
  • paspaslari marketten aldim autokit universal marka gayet kullanisli ve ekonomik. 75 lira. bence orjinallerinden cok daha iyi.

Bu mesaja eklenen görseller:

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetAstra -- 23 Mart 2016; 16:32:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: orthos123

http://www.ntv.com.tr/video/otomobil/oto-fark-bolum-2-volkswagen-golf-opel-astra-karsilastirmasi,2OG_v84KNEOoWAE9ddMS-w

Ntv de karşılaştırma videosu golfle

Astra' nın bagajı küçük diyenler; her şeyin litreye bağlı olmadığını göstermişler.
  • Astranın 15bin bakımı 750tl mi?öyle dedi sanki videoda

• Doğuşun kanalı olan NTV'de bile Golf'ün Astra'yı ezememiş olması sevindirici :) Daha Astra cephesinde değinmediği ezici üstünlüğü olan farklar var:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylc

Hocam hiç gerek yok yağ değişimine. Avrupa da 30bin ya da 1 yıl kullanılan yağın değişim aralığı.
    Servisler genelde 5 30 tam sentetik dexos 2 onaylı yağ kullanıyor.
    İlla birşey yapmak istiyorsanız 1000 km sıkıştırmayın yeterli. Eskiler derki bas sağır alışmasını. :-)
    Son olarak başka bir pencereden bakmak istiyorum kullanılan yağlar çevreyi kirletmektedir. İçme sularına nehirlere karışmakta.
    1 yıl 15bin km kullanıp değişim yapmak en uygunu.

Bu konu çok tartışma açar :) Ben yapacam kesin ama nasıl ve neye patlayacak bilmiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkma

quote:

Orijinalden alıntı: orthos123

http://www.ntv.com.tr/video/otomobil/oto-fark-bolum-2-volkswagen-golf-opel-astra-karsilastirmasi,2OG_v84KNEOoWAE9ddMS-w

Ntv de karşılaştırma videosu golfle

Astra' nın bagajı küçük diyenler; her şeyin litreye bağlı olmadığını göstermişler.

Aynen ama banada göz ile bakıldığında astra bagajı Leon ve Golf den daha küçük geldi. Bakalım bu sene satışlarda astra ne kadar zorlayabilecek golfü... Bu arada arada ciddi fiyat donanım farkıda var...

Elbette tercih sizin hocam. :-)
    Ben değiştirmedim şimdi 40bin e dayandı. (J kasa dizel) bir önceki aracımda makyajsız dizeldi 55binde kaza yaptım pert onda da sıkıntı olmadı motor ile ilgili.
    Aslında tartışılacak çok bir durum yok ama dediğim gibi tercih sizin. Bir süre sonra tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan çıkar tartımasına dönebilir.
    Daha önceki mesajımda da yazdığım gibi ben olsam sadece çevre sağlığı için bile olsa değiştirmezdim. Elimden gelse ben yapmazdım ama ben senede 15bin anca dolduruyorum, yıl dolduğu için mecbur değiştiriyoruz.
    saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.