Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1667. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16651666166716681669
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sıfır Km Astra HB 1.6 Dizel Otomatik düşünüyorum.

Donanım olarak Dynamic ve Excellence arasında kaldım.

İnsignia aracımda AFL farın avantajlarını bildiğimden, Excellence donanımda LED matrix far olması Excellence donanımı bir tık öne çıkarıyor.

Siz tecrübeli kullanıcılardan öğrenmek istediklerim var, cevaplarsanız sevinirim.

* Excellence'de standart donanımda Navi yok diye biliyorum. Standart donanımda gelen ekranda Android Auto sorunsuz kullanılıyormu?

* 110 - 120 Km bandında cruise kontrol ile uzun yol tüketimi nedir?
    * 120 km hız üzeri yüklendiğinizdeki tüketim değerleri ile ilgili tecrübeleriniz?
    * 1.6 Dizel Otomatik Astranın herkes tarafından deneyimlenen kronik sorunları nelerdir?
    * Deneyimlerinize göre, kendi segmentindeki araçlardan ( Golf, Leon, Megane Auris vs.vs ) Astrayı farklı kılan nelerdir?

İlave olarak şahsi yorumlarınız.

Cevaplayacak arkadaşlara peşinen teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet05 -- 18 Kasım 2017; 23:47:14 >

• 1.4 100 HP manuel benzinli modeli alacağım galiba ancak yakıt tüketimi ortalama 7.0 göze akşamda daha fazla olabilir mi diye düşündürüyor

Kullanan arkadaşlar var mıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmet05 M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yaklaşık 3 aydır ve 7bin km'lidir 1.6 cdti at excellence kullanıcısıyım.Aracımda ekstra hiçbir opsiyon yok. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım;
    -Hem apple car hem de android auto sorunsuz kullanılıyor.
    -110-120 hız sabitleyici açarsınız 4.3 lt ortalama tutturursunuz. Ama pompa ölçümü 4.7-4.8 falan çıkar. Uzun yolda ben Zonguldak-İzmit arası 110'u hiç geçmeden yol bilgisayarında 4.1 ortalama yakaladım.Pompa verisi 4.4. Yolun yarısı otoban değil ve inişli çıkışlı rampalar içeriyor.
    -140-160 arası sabit gittiğinizde 5.5-6.2 arası değişiyor.
    -Benim şu ana kadar tek şikayetim bozuk yolda göstergeden trim sesi gelmesi. Serviste çözüldüğü söyleniyor ama fırsat bulup gidemedim. Aldığımdan beri bu ses mevcut ve sinirimi bozuyor.
    -Bence rakiplerinden en büyük artısı iç mekan hacmi. Bagaj olarak olmasa da arka yaşam alanı olarak en genişi diyebilirim. Gene yoltutuş ve performans olarak da sınıfında en iyilerden biri. Virajlarda Focus gibi doğal hissetmiyor ama viraj dönebilme hızının Focus'tan daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Led matriks farlar ve uzun far asistanı çok güzel çalışıyor ve en sevdiğim donanımı kesinlikle bu. Eksi yönü bence konfor. Süspansiyon fazla sert. Şanzıman konforlu ve sağlam hissettiriyor ama hızlanma isteklerine geç tepki veriyor. Şehir içi yakıt tüketimini de arttırıyor.

-Ben aracı 110bin liraya aldım Ağustos ayında. Fiyat-performans olarak sınıfında iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. Ben manuel istiyordum ama bulamadım, otomatik vites farkı da olmadığı için ve tork konvertörlü olduğu için tercih ettim. 3 ay içinde fiyatlarda korkunç bir artış oldu ve excellence donanım 135bin tl yazıyor. Fena bir araç değil ama bu paralara gerçekten yazık.

• Herkese selam.. eski bir astra j kullanıcısı yeni bir Astra K kullanıcısı olarak iki üç sorum olacak;

Aracım Dynamic paket ön ve arka sensör tuşunu seyir halindeyken kapatıyorum ama sonradan kendi kendine açılıyor, bunun neden olduğunu çözemedim.. geri gitmediğim halde yine de kendi kendine aktive oluyor bununla ilgili bir fikriniz var mı?

Bir de dün yağmur yağdı ama AUTO konumda olmasına rağmen yağmur sensörü devreye girmedi, bunun başka bir tuşu mu var çözemedim..

Fikir verebilirseniz sevinirim..

Bir de araştırmadım ama bu seyir halinde video izleme olayı mutlaka sorulmuştur bunun çözümü var mıdır ?
  • 2 ay önce Astra k 1.6 otomatik dizel araç aldım arabam 2500 km Cıvarında çok düşük süratlerde tıkırtı sesi geliyor ses gece daha net duyuluyor su kaynama sesi ile plastik sesi arasında birşey.biraz hızlanınca kayboluyor yada maskeleniyor bilemiyorum.kesinlikle trim sesi değil.aracı boşa aldım motoru durdurdum araç harekete geçer geçmez ses gene başladı aynı ses motoru stop ederken son saliselerinde de geliyor servise götürdüm önce normal dediler dikkatli dinlettim kabul ettiler2 saat sağına soluna baktılar birşey bulamadılar haftaiçi bırakın serviste kalsın araştıralım dediler.başına benzer olay gelen oldu mu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigovic

Herkese selam.. eski bir astra j kullanıcısı yeni bir Astra K kullanıcısı olarak iki üç sorum olacak;

Aracım Dynamic paket ön ve arka sensör tuşunu seyir halindeyken kapatıyorum ama sonradan kendi kendine açılıyor, bunun neden olduğunu çözemedim.. geri gitmediğim halde yine de kendi kendine aktive oluyor bununla ilgili bir fikriniz var mı?

Bir de dün yağmur yağdı ama AUTO konumda olmasına rağmen yağmur sensörü devreye girmedi, bunun başka bir tuşu mu var çözemedim..

Fikir verebilirseniz sevinirim..

Bir de araştırmadım ama bu seyir halinde video izleme olayı mutlaka sorulmuştur bunun çözümü var mıdır ?

cevap:

1- park sensörü siz aracı sürerken zaten devreden çıkıyor, yavaşlayınca (sanırım 7 km hız mı ne) tekrar otomatik devreye giriyor, etrafınızda insan araç olabilir mantığı ile dikkat edilmesi olarak.

2- sensör biraz hantal, tam olarak görevini yapmıyor, birde hassaslık durumunu ayarlayıp bakın sağ kolun üzerinden.

3- video konusunda ilerleme yok. izlenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertay_a -- 20 Kasım 2017; 9:19:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canery90

Merhabalar, yaklaşık 3 aydır ve 7bin km'lidir 1.6 cdti at excellence kullanıcısıyım.Aracımda ekstra hiçbir opsiyon yok. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım;
    -Hem apple car hem de android auto sorunsuz kullanılıyor.
    -110-120 hız sabitleyici açarsınız 4.3 lt ortalama tutturursunuz. Ama pompa ölçümü 4.7-4.8 falan çıkar. Uzun yolda ben Zonguldak-İzmit arası 110'u hiç geçmeden yol bilgisayarında 4.1 ortalama yakaladım.Pompa verisi 4.4. Yolun yarısı otoban değil ve inişli çıkışlı rampalar içeriyor.
    -140-160 arası sabit gittiğinizde 5.5-6.2 arası değişiyor.
    -Benim şu ana kadar tek şikayetim bozuk yolda göstergeden trim sesi gelmesi. Serviste çözüldüğü söyleniyor ama fırsat bulup gidemedim. Aldığımdan beri bu ses mevcut ve sinirimi bozuyor.
    -Bence rakiplerinden en büyük artısı iç mekan hacmi. Bagaj olarak olmasa da arka yaşam alanı olarak en genişi diyebilirim. Gene yoltutuş ve performans olarak da sınıfında en iyilerden biri. Virajlarda Focus gibi doğal hissetmiyor ama viraj dönebilme hızının Focus'tan daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Led matriks farlar ve uzun far asistanı çok güzel çalışıyor ve en sevdiğim donanımı kesinlikle bu. Eksi yönü bence konfor. Süspansiyon fazla sert. Şanzıman konforlu ve sağlam hissettiriyor ama hızlanma isteklerine geç tepki veriyor. Şehir içi yakıt tüketimini de arttırıyor.

-Ben aracı 110bin liraya aldım Ağustos ayında. Fiyat-performans olarak sınıfında iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. Ben manuel istiyordum ama bulamadım, otomatik vites farkı da olmadığı için ve tork konvertörlü olduğu için tercih ettim. 3 ay içinde fiyatlarda korkunç bir artış oldu ve excellence donanım 135bin tl yazıyor. Fena bir araç değil ama bu paralara gerçekten yazık.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Hafta sonu Yeni kasa i30 test sürüşü yaptık. i30 Elite Smart Plus. En full versiyonu. Teknolojik ve donanımsal olarak çok iyi. Ses sistemi infinity o kadar diyeyim. İyi bir fiyat aldım.
    Arabanın her şeyi mükemmel . İçerde çok az motor sesi var. Ancak çok rahatsız edici ve uğultu biçiminde yol sesi alıyor.

bre Astraya döndü gibi

• Çok garip bir olayla karşılaştım. Dün akşam hanımla çocuk mağazaya girdi bende dışarda arabanın içinde bekliyorum. Havada soğuk, araba çalışıyor. Açtım klimayı yatıyorum arabın içinde. Göstergeye takıldı gözüm. 6.000 KM’dir ben yol bilgisayarını sıfırlamamışım. Ne 1. Nede 2. Kademeyi. O sıra yol bilgisayarı 9.8 gösteriyor. 215 km giderim var, yol bilgisayarı öyle söylüyor. Sıfırlayınca yol bilgisayarı direkt 7.7’den başladı. Araba çalışıyor, klima 2. Kademe, koltuk ısıtmayıda açtım. Yol bilgisayarı 7.7’den yukarı doğru çıkmaya başladı. 9 oldu, 10 oldu 11 oldu 14 oldu evet evet yanlış söylemiyorum 14 litre. O sırada benzin çubuğu aşağı doğru iniyor, KM 150’lere indi. En son 15,2’de ben arabayı kapattım. Dedim benzin ışığı yanacak nerdeyse. Bu olanlar 1 saate yakın zamanda oldu. Klima durağan pozisyonda iken 0,10 krş/ saatte yakar en kısık devirde, koltuk ısıtma açık şimdi hatırlamıyorum ama oda olsun olsun 0,20 krş/saatte. Sonra aracı kapatıp açtığımda KM 210’u gösteriyordu. Herşey eski haline dönmüştü. Entresan bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 20 Kasım 2017; 12:1:38 >

• yigovic kullanıcısına yanıt
    Yağmur sensörünün m.m ekranından açık konumda olduğundan emin olun

• sertay_a kullanıcısına yanıt
    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM bilgilendirme için..

Yalnız park sensörünün kendi kendine sürekli devreye girmesi biraz sinir bozucu komple devre dışı bırakmanın da yolu yok sanırım..

yağmur sensörünün hassaslık derecesi en kısa çubuk en hassas mı en uzun çubuk en hassas mı onu da çözemedim :)
    en uzun olan çubuk, en hassas kademe hocam. Kısadan uzuna göre hassaslık derecesi artıyor. Ben genelde 2. ve 3. kademeyi kullanıyorum.

Kullanıcı El Kitabı sayfa 95. de detaylı olarak bilgileri öğrenebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dobby632 -- 20 Kasım 2017; 13:55:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigovic

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM bilgilendirme için..

Yalnız park sensörünün kendi kendine sürekli devreye girmesi biraz sinir bozucu komple devre dışı bırakmanın da yolu yok sanırım..

yağmur sensörünün hassaslık derecesi en kısa çubuk en hassas mı en uzun çubuk en hassas mı onu da çözemedim :)

park sensörü komple devre dışı kalmıyor.

o hassaslık değeri nasıl bende çözemedim :) herhalde en kısa en hızlıdır. bende ortada duruyor, genelde yağmur yağıyor tepkisiz kalınca kendim açıyorum :)
    Park sensörünü vitesin önündeki tuş ile kapatırsanız her kalkış sonrası duruşta açılır fakat MM ekranındaki ayarlar bölümünden kapatırsanız bir sonraki motor çalıştırmaya kadar kapalı kalır. Tamamen kapatmamın bir yolu yok.

• Yağmur sensörünün hassasiyet ayarı yok. Silecek kolundaki fasıla ayarı. En kısada dar aralıklı en uzunda uzun Aralıklı çalışır fasılalı silecek moduna aldığınızda.

• sürücü tarafında ön cama yansıyan kırmızı ikaz ledleri çarpışmanın daha riskli olduğu durumlarda değil de çarpışma riski az olan pozisyonlarda yandı bir kaç kez. Sanırım bunlara pek güvenmemek gerek...
  • Evomania kullanıcısına yanıt
    Ben de onu yağmur sensörünün ayarı zannediyordum.
  • Evomania kullanıcısına yanıt
    Fasıla ayarı ama dediğiniz gibi değil. Yağmur sensörünün silme sıklığını ayarlıyorsunuz. En uzun çizgi en hızlı ayar, en kısa çizgi en yavaş ayar. Yani en kısa çizgiye getirirseniz camın daha fazla kirlenmesine izin vermiş olursunuz; cam temiz ise silecek çalışmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: megathrone

Fasıla ayarı ama dediğiniz gibi değil. Yağmur sensörünün silme sıklığını ayarlıyorsunuz. En uzun çizgi en hızlı ayar, en kısa çizgi en yavaş ayar. Yani en kısa çizgiye getirirseniz camın daha fazla kirlenmesine izin vermiş olursunuz; cam temiz ise silecek çalışmaz.

benim araçta yağmur sensörü yok ama fasıla ayarı var ne iş yaradığını anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet05

Herkese iyi forumlar,

Sıfır Km Astra HB 1.6 Dizel Otomatik düşünüyorum.

Donanım olarak Dynamic ve Excellence arasında kaldım.

İnsignia aracımda AFL farın avantajlarını bildiğimden, Excellence donanımda LED matrix far olması Excellence donanımı bir tık öne çıkarıyor.

Siz tecrübeli kullanıcılardan öğrenmek istediklerim var, cevaplarsanız sevinirim.

* Excellence'de standart donanımda Navi yok diye biliyorum. Standart donanımda gelen ekranda Android Auto sorunsuz kullanılıyormu?

* 110 - 120 Km bandında cruise kontrol ile uzun yol tüketimi nedir?
    * 120 km hız üzeri yüklendiğinizdeki tüketim değerleri ile ilgili tecrübeleriniz?
    * 1.6 Dizel Otomatik Astranın herkes tarafından deneyimlenen kronik sorunları nelerdir?
    * Deneyimlerinize göre, kendi segmentindeki araçlardan ( Golf, Leon, Megane Auris vs.vs ) Astrayı farklı kılan nelerdir?

İlave olarak şahsi yorumlarınız.

Cevaplayacak arkadaşlara peşinen teşekkürler.

Eski astra j cosmo yeni astra k dynamic kullanıcısı olarak kesinlikle excellence alın.

Kullandığınız donanımları çok ararsınız.

• çohiyimiş kullanıcısına yanıt
    İki silme arasındaki süreyi ayarlar

• 
Sayfa: önceki 16651666166716681669
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.