Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1629. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16271628162916301631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi bir rot balansçı, servisten daha iyi yapar İşi o
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayonet1905

15bin bakımı için servise sordum hangi yağ kullanıyor lukoil dediler. Lukoil dolum gm yağı mı yoksa Genesis premium mu soramadım. Lukoil ilgili fikri olan var mı (araç dizel)

İki gün önce 15 bin bakım yaptırdım. Mobil kullanıldı. Bayiden bayiye değişir mi bu? Araç dizel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tEmh@ -- 20 Eylül 2017; 15:11:56 >
  • Merhaba arkadaşlar kusura bakmayın hemen konuya girdiğim için geçen gün astra dizel excellence paket bir araç aldım bugün aracın ekranında sıcaklık olarak -40 gösteriyordu ayrıca lastik basınç uyarısı veriyordu yol bilgisayarından lastik basınçlarının normal olmasına rağmen hala uyarı veriyor -40 sıcaklık derecesi de yandıktan 5-10 dk sonra -10 düştü bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _chimera_ kullanıcısına yanıt
    GM hariç hangi marka yağı koysanız; performans ve sessizlik daha iyi çıkıyor kullanıcı tecrübelerinde. Dizel motor, çelik döküm ve yüksek basınçlı bir çalışma sistemine sahip olduğu için fark çok hissedilmiyor, uzun dönem şüpheli...Hassas motorlarda(benzin), fark bariz ortaya çıkıyor.

GM kendi işini yapsın sadece Diğer bir dev olan Ford'un aracı ile servise gittiğinizde Mobil yağ koyuyorlar.

Kimi Opel servisinin başka marka yağ veya alternatif marka yağ bulundurması da; GM'in pahalı oluşu veya kaliteli oluşundan değildir muhakkak

• tEmh@ kullanıcısına yanıt
    Kimi servis, GM'in yağ dayatmasını kabul etmiyor; seçimi kendi belirliyor.
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    Uzunlar için invels alıcam ama kısalara kaliteli bişey lazım.bu arada Philips'in lümen değeri 1960,photon 8000:))

Opel mokkada denemişler Philipsi kapak sıkıntısı çıkmamış ama bizim araçlarla far yuvası aynı mı meçhul

• Cedde33 C kullanıcısına yanıt
    J kasada da sorun yok, K'ye özel
  • Cedde33 C kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

Orijinalden alıntı: Pike Fighter

quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

Orijinalden alıntı: Pike Fighter

Bugün opel parça satan yerden astra k karter koruma alıp Ankara opala gittim. Giriş kaydı yapıldı. Tam değişim yapılacakken telefon geldi. Arayan kişi YAPAMIYORUZ dedi. Korumayı sabitleyecek yerleri yokmuş. Kaynak atılması lazımmış. Servis elemanı kaynağı da önermiyırum dedi. Dediklerine göre 2017 ocaktan sonra gelen araçlarda korumayı sabitleyecek delik yerleri değişikmiş. Eee nolcak sizde var mı değişik karter koruma dedim. Bizde de yok dediler. Bu dönemdeki astra k lara göre karter koruma üretilmemiş. Bu şekilde kullanacakmışız. İşe bak. 100liralık parçayı takamıyoruz.

Bugün konuştum servisle randevu almanıza gerek yok geldiğinizde takarız hemen dedi. 150 tl. Çarşamba günü taktıracağım.

Derayları bekliyorum hocam. Ben de parçacıda 75TL ye korumayı almıştım. İşçilik 50TL demişlerdi.

Taktırdım bugün. 30 dk da hallettiler.

Edit: Servis danışmanı da karterin taktırılmasını şiddetle önerdi. Başka bir servise gidin isterseniz.

Hocam hayırlı olsun. Ben de yemin ediyorum çıldıracağım. Bunlar çok güvenilir yetkili servisler beyaz ve opal değil mi?!! Ben bunlara güvenip nası emanet edeceğim arabamı.

Reis i arayacağım. Bakalım bunlar becerebilecek mi?

• Pike Fighter kullanıcısına yanıt
    Beyaz ve reis en berbatlardandır. Beyazın eski adı opis. Opel forumlarında kulakları bayağı çınlatılmış. Opal da iyidir ancak en kral servis opaktır. Belki de Türkiye'de tektir. Opel alma sebebidir bu adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 20 Eylül 2017; 21:44:45 >
    1200 aynalar sıfır alındı opel odaktan 400 tl montaj 1600 tl hocam

• Eibach yay kullanan var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • karti K kullanıcısına yanıt
    Facebook grubunda kullananlar vardı ama burada var mı bilmiyorum. Ben de bir ara yeltendim de sonra vazgeçtim.
  • appleunistallous A kullanıcısına yanıt
    Gösterge panelinde ki ayarlardan lastik yükü hafif olması lazım. Yine uyarı verirse servise gidin kalibre etsinler. Sıcaklık için sensör zarar görmüştür bozulmuştur vb. Garanti kapsamında değişilir . Çok önemli bi parça değil 5 dk lık işi var

• _chimera_ kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim.

trim sesini nasıl çözeceksiniz trim sesi umrumda pek değil bindiğim arba 2004 model doblo iş yeirnde 1.6 linea alşknım o kadarda koymaz öle antin kuntin sesler

aracı benzinli alacağım tirger sesi olrmu ki olrsada çok sorun değil dediğn gibi ise

ios 11 ile gelen car playi deneyen yok sanırım henüz
  • rgulseven kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • AsA25 kullanıcısına yanıt
    benzinli motor oldukça sessiz, ses konusunda endişeniz olmasın
  • şu gm yağı alamadık malesef. mobil sitesi 0w-40 yağ öneriyor 5w-30 olması gerekirken aralarında vizkozite farkı yok gerçi dexos 2 onayı var diye heralde. kullanan varmı 0W40 yağ?

• AsA25 kullanıcısına yanıt
    Birazdan deneyecem fark varsa yazarım

• 
Sayfa: önceki 16271628162916301631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.