Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    full lpg yakmıyor galiba benzinle karışım halinde kullanıyor. lpg kiti 5bin tl civarında fiyat veriyorlar ama bana sıcak gelmiyor. zaten lpg+5bin daha koyabilirseniz dizel otomatik alabiliyorsunuz. ilerde lpg kaynaklı muhtemel sıkıntı çıkarırsa can yakar. motorlar henüz yeni kapalı kutu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

full lpg yakmıyor galiba benzinle karışım halinde kullanıyor. lpg kiti 5bin tl civarında fiyat veriyorlar ama bana sıcak gelmiyor. zaten lpg+5bin daha koyabilirseniz dizel otomatik alabiliyorsunuz. ilerde lpg kaynaklı muhtemel sıkıntı çıkarırsa can yakar. motorlar henüz yeni kapalı kutu

5 bine değmez amorti etmesi uzun sürer, bir de arıza durumları var. Şuan özellikle düşünmemin sebebi 2017 fiyatından 10 12 bin daha ucuza veriyor olmaları. Bir de hakikaten güzel araç, dynamic paket hayli dolu. Tam otomatik vb vb :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    evet amortisi bir yana bagaj kalıcı olarak sizlere ömür olur. trafikte seyrederken ben bile astra görünce gözüm kayıyor, güzele bakmak sevaptır
  • Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Subat basi da 83 diyorlardi. Istanbul bayileri daha dusuk fiyatlar veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dlO_olb -- 28 Mart 2017; 17:25:37 >
  • dlO_olb D kullanıcısına yanıt
    iyiymis fiyatlar 2017 leridemi satiyolar yoksa :)

• Pardon hocam yanlış oldu affola. Onceki mesajımı da düzeltiyim. Kafam aralık ayına gitti. Aralıkta ötv zammından önce 79-80e bırakıyorlardı. Şubat başı telefonda 83 dü.

• Alternatifler güzel ama bu şekliyle sıkıntılı ya. 80-90 liralık arabaya hiç yakışmıyor.

• Potenza takılı yaris, primacy 3 takılı Astra kadar iyi yol tutuyor.

İlk izlenimler bu yönde.

Motor hızlanmak için aşırı bağırıyor. Dizelden beter ara hızlanma sırasında. (1.33 motor cvt şanzıman.)

Cvt şanzıman dur kalk trafikte konforlu. Ara hızlanma için ayağını gazdan çekip tekrar basmak gerekiyor.

Yariste en çok dikkatimi çeken direksiyon boşluğu oldu. Yer yer Astrada çevirmem gerekenin yüzde 20-30 fazlasını çevirdim virajlarda. Sürüş keyfi diplerde haliyle. Playstation oynamak gibi oluyor arabayı sürmek.

Bugün yarisi kullanınca astra'nın silecek kollarının ve cam sileceklerinin bile en adi malzemelerden üretildiğini anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 28 Mart 2017; 21:18:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Arkadaşlar 2015 1.4 150 bg enjoy astra k ilk cıktıgında nekadar fiyattan sunuldu

62,500 fiyat aldığımı hatırlıyorum. Dynamic e 68 demişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

haram beygir diyenler bir sürse astrayi içinden cikaramayiz aractan :)) cok alisinca birakamayiz mereti baska arac doldurmaz yerini. astra incelemeni izledim gayet güzel en sinir olduğum 2 konuyu belirtmişsin hocam. cam acma kapama düğmelerinin konumu ve ön camda göğüs yansimasi..

Ahh bi de biz aldığımız zamanlar 200'lüğü gelecekti ki asıl cümbüş o zaman olurdu bizim için

Bu arada cam filminden sonra da ön göğüsteki yansıma çok çözüme ulaşamadı, nispeten daha düşük de olsa hala devam ediyor yansıma

• quote:

Orijinalden alıntı: techstat

Oo eyvallah guzel dusunmussunuz o zaman takipteyiz

Teşekkürler hocam, inşallah daha çeşitli videolar da gelecek. Şu an mekan arıyoruz arkadaşlarla, dubalarımızı aldık, çok keyif alacağımız planlarımız var eğer icraate geçirebilirsek

• coupant kullanıcısına yanıt
    Hocam yarisin üretiliş amacı, kitlesi bellidir. Astra ya da başka bir c sınıfı araçla yarisi kıyaslamak doğru değil. Yaris alan insan da sürüş zevki bekleyerek almıyordur o arabayı. Alıyorsa da olmayan bir şeyi oldurmaya çalışıyordur. Herkesin ihtiyacı farklı sonuçta. Kullanım alanına göre yaris çok ideal bir araç. Dolayısıyla yarisi üretim amacına göre değerlendirmek lazım.

Silecek kolu mevzusuna da katılamıyorum. Toyota daha doğrusu japon araçların plastik kalitesi konusunda ortalama altı kalitede araçlar üretir. Yine odak noktaları plastik kalitesi premium algısı değildir. Firma öncelikleri. Diyelim ki sinyal kolu daha kaliteli ki bence buna bile takıldıysanız aracanızdan pek memnun değilsiniz derim bu konuda da mühendislikte ne yazık ki tradeoff diye bir şey var. Belli bir kalitede ve maliyette araç ya da herhangi bir şey üretmek isterseniz maliyeti artıran her ekstra şey için bir şeylerden kısmanız gerekir. Bu plastik kalitesi olur donanım olur vs vs. Yani astra k nın torpido gözünde olmayan üç kuruşluk ışık için insanlar çok fazla hesap yapıyorlar. Maliyetleri optimize etmek belki o motoru yapmaktan daha zor.

Özetle demem o ki hem iyi yol tutan hem az yakan çok kaçan 😬 hem çok sessiz hem malzeme kalitesi ve işçiliği çok iyi hem de ucuz bir araç ne yazık ki yok varsa da bu astra k ya da üretimde olan her hangi bir c sınıfı araç değil.

• Bu fiyat bandında daha dolu ve yakışıklı bir araç yok sanırım ? 1.4 otomatik dynamic için konuşuyorum.İkinci el durumu için ne söyleyebilirsiniz ? Satmak istediğimizde elden çıkarma, zarar ettirme durumu vb.
  • Yanlış anlaşılma oldu hocam

coupant hocamda halihazırda manuel 1.4 150 Dynamic Astra K var, alınan otomatik Yaris ise babasına alındı, sadece otomatik viteste nelere dikkat ediliyordu diye buradan(kendi forumu/tanıdık) sordu, babasına yardımcı olmak için.

İyi sohbetler

Not: Ben de yanlış anlamışım, kusuruma bakmayın, iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 29 Mart 2017; 7:59:20 >
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    güzellik görecelidir, fiyat donanım motor gücü olarak baktığımızda astra mantıklı seçim olabilir. sıfır alırsanız 2 senede ancak fiyatını bulabilir yada 2.el fiyatını bulmuş araç alırsanız zarar minimumda olur. araç tutarı peşin param olsaydı kesinlikle 2.el tercih ederdim ben. şimdiye kadar araç işinden hiç kâr görmedim hep kullanıcıdan gider :)
  • Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Nakit bende de yok, yüklü de bir kredi lazım :) ikinci elde nedir ne değildir belli olmuyor ki zor iş gerçekten

• Beylikdüzün'de kırmızı Astra K'sı olan arkadaş forumdaysa sabahtan beri gündüz ledlerin yanıyor. Siyah shark anteni var ve plaka 34 NB....

• tavsiye edeceğiniz araç içi kamera var mı çok pahalı olmasın dandikte olmasın
  • gençler pek anlamadıgım bı konuyla ılgılı 2 sorum var

1-- gecen internette dıfuzator gordum sahıbı ıle ıletısıme gectım 180 tl dedı..ustunde egzos cıkısı yok dedım onu kendın yaptırıyon dedı.. ben bunu alıp taktırsamda dıfuzator ustunde delık felan actırmam tamponu kestırmem.. gorunus olarak 2 tane egsoz cıkısı yaptırmam yeterlı..bunu egsozcu yapabılıyomu ıstedıgım sekılde

2--araç beyaz ve bende beyaz fren kapagı taktırmak ıstıyorum.. yararı ya da zararı varmıdır... yaptıran var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: St.Cool

Beylikdüzün'de kırmızı Astra K'sı olan arkadaş forumdaysa sabahtan beri gündüz ledlerin yanıyor. Siyah shark anteni var ve plaka 34 NB....

Sağ kapıdan inmiştir kesin:)

Aracı parkettiğinizde yan tarafa geçip sağ taraftan inerseniz içerde radyo çalmaya devam ediyor ve gündüz ledleri açık kalıyor. Radyo bir süre sonra kendi kapanıyor ama ledler kapanmıyor sanırım. Sağdan inmek zorundaysanız bile sürücü kapısını aç kapa yapıp öyle çıkın araçtan.
  • 
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.