Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysoss26

Benim arıza da ilk sizinki gibi başladı yanlız. Hiç elektrik gelmiyor gibiydi tuşların ışıkları dahi yanmıyordu. Ses seda yoktu yani. Arasıra öyle oluyordu sonra ekran fotoğrafdaki gibi olmaya başladı

Peki hocam daha da öncesinde cızırtı falan da yaptı mı.

• Aslında şunuda düşünüyorum, ben taksam iyi olur gibi. Nedeni, bu ampüllerin ömrü bizim kullandığımız ampüllerden daha kısaya, oldu da uzun bir yola gittim, gece karanlığında ampül arızalandı. Ustamı arayacağın o anda. Yedek ampülü çıkarıp kendim takabilmeliyim o an.

Yada birisi monte ederken onu izlemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 12 Aralık 2016; 10:02:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysoss26

Benim arıza da ilk sizinki gibi başladı yanlız. Hiç elektrik gelmiyor gibiydi tuşların ışıkları dahi yanmıyordu. Ses seda yoktu yani. Arasıra öyle oluyordu sonra ekran fotoğrafdaki gibi olmaya başladı

Bende ayni fikirdeyim boyle basladi gerisi gekecektir eminim. Sabah calisti ilk seferde hadi hayirlisi bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eisenberg

Bu ürünler çok daha etkili tabi ki, garanti/muayene etkiliyor mu, sadece halojen ampuller gibi takılıp çıksalar, muayene de sorun değil gerçi.

Ben bunları görmeye ve sormaya, büyük ihtimal yarın gideceğim, artıları-eksileri, elinde bol stok bulunan tanıdık Tuningçi, dener bakarız artık, halojendi, leddi.....mercekli far olup olmama da çok şey değiştiriyor, yani kısalara ayrı uzunlara ayrı muamele de gerekebilir kendinden mercekli ledler de var, merceksiz farlar için, küçük fanlı büyük fanlı, çok kombinasyona sahipler, internetten ver siparişi gelsin takayım cinsinden değil durum, hele stoğu, bilgisi, deneyimi olan bir yer her türlü avantajlı, hangisinin yapılacağına karar verdikten sonra renkleri de test edip karar verme şansı var, ha belki de elimiz boş veya en kötü ihtimalle halojen ampul ile çıkacağız oradan ama, farklı iyi bir şeyler yakalar, uygularsak buradan paylaşırım.

Aynen hocam. Dun akrabamla biraz konuştuk bana arkasinda fan filan var dedi ama icimden dedim fan ne alaka ya diyerek dusundum sonrada sormadim simdi cahillik ortaya cikmasin diye

Bizim baktiklarimiz ve guiamda hocamda almis aynisindan crystal vision. Onlar hakkinda herseyi ogrendik ama led nasil oluyor? Bizim farlarin hangisi mercekli hangisi degil.
    Led xenonunda gorseli asagidaki gibi.sanayide arkadasim var. Onlarin tanidikmis tuningci sanirsam yarin bilgi alip carsamba aksami goturcem arabayi bi gösterim bakalim oluyomu bu xenon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzlali20 -- 12 Aralık 2016; 10:13:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

quote:

Orijinalden alıntı: scorpıonkıng

quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Sevindim sonuc alabildiginiz icin. Tahminim dogru cikti direksiyon kutusu. Corsa c de ayni durumu yasadim sorun duzelince banada araba cag atlamis gibi gelmişti :) lokurtu duyan arkadaslar mutlaka servise kayit dussunler ilerde her turlu garantinden degisirler yada sizin gibi israrci olacaklar

Teşekkür ederim Aykut hocam sizde söylediniz hatta corsa c için tamir kitinin resmini paylaşmıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Çok şükür kurtuldum sesten, sağ kapıdan gelen trim sesinden de M Acustic Pro yalıtımıyla kurtuldum iç dış yalıtım yaparak ses sistemini yaptırırken, geriye kaldı sadece bir ses :) Şimdiki hedefimde o ses var o da göstergeden gelen kut kut sesi :) bunuda çözünce tek bir ses daha kalıyor, oda herkes de var zaten depo çalkalanma sesi araba sessizleştikçe depo sesi artmaya başladı onada bir el atmak lazım :):)

Ses sistemi ve yalıtım ne kadara tuttu ? Bir de bütün ses sistemcileri herhalde yalıtım da yapıyor. Siz nerede yaptırdınız? Teşekkürler.

Hocam ses sistemi yalıtımla birlikte toplam 3500 tl ye mal oldu. Benim daha önceden ses sistemi yaptırdığım bir abi vardı konyada işçiliği güzel olan bulunması zor ustalardandır Konya gibi bir yerde. Onla birlikte yaptık ses yalıtımını tam istediğim şekilde gönlüme göre güzel bir işçilikle birlikte hallettik. Daha ses işlemcisi almayı düşünüyorum Audison bit one ona para biriktiriyorum şimdide :)

Siz herhalde kaliteli malzemeler kullandınız ki iyi para tutmuş . Ama önemli olan sizin istediğiniz gibi olması .

Hocam vallaha çok elit bir ses sistemi değildir belki hi-fi kalitesinde ama kötü de değil zaten kullandığım parçaları yazmıştım bir kaç sayfa öncesinde önlerde 3 yönlü vibe space serisi component arkalarda 2 yönlü vibe blackair 6 component var.

• quote:

Orijinalden alıntı: nty35

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nty35

bende o bahsettiğiniz türden bir ses yok hocam. acaba dikkatimden de bi kaçıyor

Hocam ses yoksa sizi rahatsız etmiyorsa ne güzel işte daha ne istiyorsunuz.

yok bana başlarda sağ ön kapıdan sanki hızlı giderken cızırtı sesi geliyor gibiydi sanki. acaba dedim bu da öyle bir şey mi. bunu da o yüzden bi sorguladım
    forumda okudukça insan daha bir pinpirikleniyor. çünkü burda yazan insanlar da çoğunlukla bilgili ve tecrübeli insanlar, boş muhabbet yapan görmedim o yüzden biraz hocam :)

Hocam hiç sormayın bizler aracı dinleyen, araca kulak veren insanlarız. Gün geçmiyorki başka bir sorun daha başlamasın, şimdide aracım yağ yakıyor diye şüpheleniyorum onu incelemekteyim diğer arkadaşlarımada soracam bakalım onlar ne diyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Aslında şunuda düşünüyorum, ben taksam iyi olur gibi. Nedeni, bu ampüllerin ömrü bizim kullandığımız ampüllerden daha kısaya, oldu da uzun bir yola gittim, gece karanlığında ampül arızalandı. Ustamı arayacağın o anda. Yedek ampülü çıkarıp kendim takabilmeliyim o an.

Yada birisi monte ederken onu izlemek.

Bende elektronik mühendisiyim ama cesaret edemedim hocam. Aslında dediğiniz mantıklı öğrenmek gerekir ki bi sorun olduğunda kendimiz değiştirebilelim. Dediğim gibi benim ampülün sol taraftakini ustası sağdakini çırağı değiştiriyordu. Usta hemen 2 dakika içinde değiştirdi gitti plakalığı değiştirmeye. Ama çırağı uğraşırken teli çıkardı o yüzden bildiğiniz iyi bi yere gidin dedim. Ben Tuzla'dayım Bakırköy hakkında en ufak bir fikrim yok sizi yönlendiremeyeceğim.

• herkese mrb. bende 2015 astra k 1.4 manuel dynamic+kış paketi var. maalesef görünüşüne hayran olarak aldığım arabadan şikayetçiyim.
    1) ilk trim sesi torpidonun altından gelmeye başladı 2 kere servise gittim ancak düzeldi.
    2) sağ ön kapılardan gelen trim sesleri için 3-4 dafa servise gittim düzeldi fakat bu sefer kapılar biraz zor kapanıyor.
    3) yazın ön camları açtığım zaman rüzgar sesi, uğultu ve basınç yapması nedeniyle servise gittim fakat servis yapacak bir şey yok dedi.
    4) birkaç defa direksiyon kilidi arızası verdi.kendiliğinden düzeldi
    5) üstünde michelin lastikler sarmala yapıyor ve ABS erken devreye giriyor. şuan petlas kış lastiği var michelinden daha iyi.
    6) geçen gün arka sensörlerinin geç devreye girmesinden dolayı direğe çarptım ve 250tl masraf çıktı.

çok severek aldığım bindiğim aracımı ilk fırsatta satmayı düşünüyorum. maalesef

• guida kullanıcısına yanıt
    Kendiniz değiştirebilirsiniz sorun olacağını düşünmüyorum. Dediğiniz gibi düşündüm ben de bir yerde patlarsa eskileri kendim değiltirmek durumunda kalma ihtimalim yüksek. En azından gündüz gözüyle stressiz öğrenmek için kendiniz takmalısınız. Şimdi ben karanlıkta kolayca değiştirebilirim mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: hdn24

herkese mrb. bende 2015 astra k 1.4 manuel dynamic+kış paketi var. maalesef görünüşüne hayran olarak aldığım arabadan şikayetçiyim.
    1) ilk trim sesi torpidonun altından gelmeye başladı 2 kere servise gittim ancak düzeldi.
    2) sağ ön kapılardan gelen trim sesleri için 3-4 dafa servise gittim düzeldi fakat bu sefer kapılar biraz zor kapanıyor.
    3) yazın ön camları açtığım zaman rüzgar sesi, uğultu ve basınç yapması nedeniyle servise gittim fakat servis yapacak bir şey yok dedi.
    5) üstünde michelin lastikler sarmala yapıyor ve ABS erken devreye giriyor. şuan petlas kış lastiği var michelinden daha iyi.
    6) geçen gün arka sensörlerinin geç devreye girmesinden dolayı direğe çarptım ve 250tl masraf çıktı.

6. Madde icin konusuyorum. Oncelikle.gecmis olsun. Ama sensörler maalesef gecikmeli çalışıyor. Insan sensor var diyerekten geri geliyor ama artik benimde guvenim hic yok sensorlere 5 defa kilpayi kaldi vurmama.

• hdn24 H kullanıcısına yanıt
    "3) yazın ön camları açtığım zaman rüzgar sesi, uğultu ve basınç yapması nedeniyle servise gittim fakat servis yapacak bir şey yok dedi"

Uğultu ve basınç yapmayan bir araç var mı aynı şartlar altında, merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

"3) yazın ön camları açtığım zaman rüzgar sesi, uğultu ve basınç yapması nedeniyle servise gittim fakat servis yapacak bir şey yok dedi"

Var hocam ford. 2700 km yol gittim iki camda 10cm aralikti ne uğultu ne basinc. Ama arkalarda yapiyordu yinede opel kadar değil

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

herkese mrb. bende 2015 astra k 1.4 manuel dynamic+kış paketi var. maalesef görünüşüne hayran olarak aldığım arabadan şikayetçiyim.

6. Madde icin konusuyorum. Oncelikle.gecmis olsun. Ama sensörler maalesef gecikmeli çalışıyor. Insan sensor var diyerekten geri geliyor ama artik benimde guvenim hic yok sensorlere 5 defa kilpayi kaldi vurmama.

Sensörlerin geç algılamasını fark etmedim ama acaba MY17 lerde düzelttikleri için mi ? Ya da kaç km hızla giderken algılaması geç oluyor ? Ben baya bi yavaş gittiğim için geri belki geç algılasa bile fark etmemiş olabilirim :)

• quote:

quote:

maalesef sensöre güvenmemek gerek

• ozcan_01 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben de geç algılama fark etmedim, hatta trafikte beklerken aralardan geçen motosikletleri bile zamanında algılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

quote:

Siz hiç yolda kalmadınız sanırım.
    2001 model araç kullanıyoruz.Astraya geçtik araç henüz teslim edilmedi. Sağolsun eski arabamız akü hariç hiç yolda bırakmadı ancak ona rağmen bakıyorum bazı şikayet mesajlarına, ben ortada şikayet edilebilecek bir şey görmüyorum. Ki siz arabayı satmayı düşünüyorsunuz.
    Müziği bastıracak seviyede trim sesleri, yolda kalma, soğukta motorun çalışmaması, sinyal bozukluğu yaşasaydınız bu derece titiz olmazdınız
    Bunu, cep telefonu kendini ayda yılda 1 kere kapattı diye, bilgisayar "çalışmayı durdurdu" hatası verdi diye satmaya benzetiyorum.
    Bu arada geçmiş olsun.

inşallah benim yaşadıklarımı yaşamazsınız. basınç ve uğultu olayı normal değil inanın bana. kendi aracım haricinde 3-4 farklı arabada denedim bende sıkıntı yok

• quote:

quote:

quote:

maalesef sensöre güvenmemek gerek

satmazsam denerim. birkaç kişi daha dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Geçen gün bir civicte gördüm. Pencere üstüne plastik rüzgarlık takmıştı. Bir bakın isterseniz. Hem yağmur falan da almaz.

satmazsam denerim. birkaç kişi daha dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznl

Açıkçası ben de geç algılama fark etmedim, hatta trafikte beklerken aralardan geçen motosikletleri bile zamanında algılıyor.

Aynen bende de öyle belki bizim modellerde düzeltmişlerdir.
  • 
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.