Şimdi Ara

Yeni Nokia Lumia 928 Xeon+Led Flash Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wmc 2013 'te herkes Nokia Lumia Eos 1000 isimli 41 mp Windows Phone telefon beklemişti fakat nokia WMC 2013'ü sıradan iki telefonla geçiştirmişti. Şu günlerde ortalıkta Nokia Lumia 928 isimli telefon söylentileri ortalıkta dolaşmakta. Telefonun Nisan 2013 gibi piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Söylentiler arasındaki özellikler şunlar:

-4 Ayrı renk seçeneği
    -4.5" OLED ekrana sahip olacağı
    - Nokia 808'deki gibi Xeon ve Led iki flash içereceği
    - Lumia 920'den daha parlak resim çeken 8.7 mp kameraya sahip olacağı
    - Aleminyun Gövdeye sahib olabileceği
    - LTE desteğine sahip olacağı
    - Genişletilebilir hafıza seçeneğinin olabileceği
    - Fiyat 550$ civarında olacağı
    Cihazın diğer donanımının (İşlemci vs) 920 ile aynı olacağı yine söylentiler arasında. bilgiler netleştikçe bu sayfa güncellenecektir.

Telefonla çekilmiş örnek Resimler:
     Yeni Nokia Lumia 928 Xeon+Led Flash Ana Konu Yeni Nokia Lumia 928 Xeon+Led Flash Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 14 Mart 2013; 23:15:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullanıcılar listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 14 Mart 2013; 23:58:32 >
  • Dutluk

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

Hayrola, wp8 ile mi devam etmeye karar verdin? Bu konuyu senin açacağını düşünmezdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raven

quote:

Hayrola, wp8 ile mi devam etmeye karar verdin? Bu konuyu senin açacağını düşünmezdim

yoo 808e devam. hiç ana konum yoktu. baktım kimse açmamış ben açayım dedim :)

• quote:

quote:

quote:

Hmm. @sugar_klavyeci'de lumia 920 kullanmamasına rağmen konusunu açmıştı. 808'ciler nokia'ya symbian ve meego'dan dolayı kızsalarda yinede vefalılar, konusunu falan açıyorlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hmm. @sugar_klavyeci'de lumia 920 kullanmamasına rağmen konusunu açmıştı. 808'ciler nokia'ya symbian ve meego'dan dolayı kızsalarda yinede vefalılar, konusunu falan açıyorlar

Vefa ile alakası pek yok aslında. Daha ziyade düzgün ve düzenli bir konu içeriği ve başlığı olsun diye. Lumia 920'nin başlığı ve içeriğindeki düzen ile 808'in başlığındaki içerik ve düzen bir mi? :)

Konuya gelecek olursak söylendiği gibiyse gerçekten de gereksiz olur. L920'nin tekrarı gibi olur. 41 olmayacaksa bir anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 15 Mart 2013; 1:09:42 >

• Türkiye'de satılmayacak diye biliyorum.

Sadece yurtdışında Verizon'a özel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

Vefa ile alakası pek yok aslında. Daha ziyade düzgün ve düzenli bir konu içeriği ve başlığı olsun diye. Lumia 920'nin başlığı ve içeriğindeki düzen ile 808'in başlığındaki içerik ve düzen bir mi? :)

Konuya gelecek olursak söylendiği gibiyse gerçekten de gereksiz olur. L920'nin tekrarı gibi olur. 41 olmayacaksa bir anlamı yok.

Evet donanımı 920 ile aynı olacaksa ve 41MP sensör olmayacaksa bir anlamı yok. Farklılık olarak aluminyum kasa, xenon flaş ve sd kart var. Ayrıca Türkiye'ye geleceğide belli değil. Bence 928'in bir adım sonrası 41MP lumia olacak. Bekliyoruz bakalım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

Evet donanımı 920 ile aynı olacaksa ve 41MP sensör olmayacaksa bir anlamı yok. Farklılık olarak aluminyum kasa, xenon flaş ve sd kart var. Ayrıca Türkiye'ye geleceğide belli değil. Bence 928'in bir adım sonrası 41MP lumia olacak. Bekliyoruz bakalım

yinede xeon flash ve led flash artı bir değer kaçar. gündüz çekimleride 920'den iyi olursa ki 920 nin gündüz çekimleri beğenilmiyor performanstan ve kameradan ödün vermeyenler için iyi bir tercih olur dye düşünüyorum.

• quote:

yinede xeon flash ve led flash artı bir değer kaçar. gündüz çekimleride 920'den iyi olursa ki 920 nin gündüz çekimleri beğenilmiyor performanstan ve kameradan ödün vermeyenler için iyi bir tercih olur dye düşünüyorum.

920'nin çektiği fotoğraflarda ki netlik ve beyaz dengesi sorunu yazılımsal olduğu için yeni güncellemeyle düzeltilmiş. Bence 928'in sensörüde yine 1/3" olur ve gündüz çekilen fotoğraflar 920 ile aynı olur. Elbette led flaşın yanında xenon flaşında olması, ışığın yetersiz olduğu durumlarda 920'ye göre daha iyi sonuç verecektir.

Anladığım kadarıyla hiçbir üretici 10mm kalınlığında ki kasaya 1/3" sensörden daha büyüğünü sığdıramıyor. Nokia, bir 808 kadar olmasada acaba 8.7MP yerine misal 20MP koyup yine oversampling ile pureview modunda pikselleri birleştirip boyutunu büyüterek 920'nin 1.4 micron olan piksel boyutunu 928'de en azından 3.0 micron yapamaz mı ve ayrıca yine 808 kadar olmasada kayıpsız dijital zoom koyamaz mı? Yani illaki 808 kadar kaliteli olmasına gerek yok ama 920'den daha iyi olmalı. Pureview yazılımının yani oversampling'in etkisini 920'de göremiyoruz sanki yalancıktan pureview demişler gibi.

• quote:

quote:

920'nin çektiği fotoğraflarda ki netlik ve beyaz dengesi sorunu yazılımsal olduğu için yeni güncellemeyle düzeltilmiş. Bence 928'in sensörüde yine 1/3" olur ve gündüz çekilen fotoğraflar 920 ile aynı olur. Elbette led flaşın yanında xenon flaşında olması, ışığın yetersiz olduğu durumlarda 920'ye göre daha iyi sonuç verecektir.

Anladığım kadarıyla hiçbir üretici 10mm kalınlığında ki kasaya 1/3" sensörden daha büyüğünü sığdıramıyor. Nokia, bir 808 kadar olmasada acaba 8.7MP yerine misal 20MP koyup yine oversampling ile pureview modunda pikselleri birleştirip boyutunu büyüterek 920'nin 1.4 micron olan piksel boyutunu 928'de en azından 3.0 micron yapamaz mı ve ayrıca yine 808 kadar olmasada kayıpsız dijital zoom koyamaz mı? Yani illaki 808 kadar kaliteli olmasına gerek yok ama 920'den daha iyi olmalı. Pureview yazılımının yani oversampling'in etkisini 920'de göremiyoruz sanki yalancıktan pureview demişler gibi.

n8'in lumia'sı olsaydı oda yeterdi aslında. tabi n8 kamerasınında gece işinin biraz geliştirilmesi gerekiyordu.

• bekleyip görecegiz işşallah gelir
  • bekliyoruz ama pek bir gelişme olmadı.nokia 808 alma ihtimali içerisinde bu haberler beni oldukca rahatsız ediyor.zira gönlüm windows phoneden yana ama istediğim donanımları barındırmadıktan sonra en iyi işletim sistemi en iyi işlemcide koysalar benim için bir hiçtir.akıllı telefonların cazibesi fonksiyonalitesinden geliyor.dolayısı ile herşey önemli hatta fm radio bile...ama bakalım elinde sonunda nokiaya talim olacağız sonuçta nokia dışında kalite sunabilen bir marka yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

bekliyoruz ama pek bir gelişme olmadı.nokia 808 alma ihtimali içerisinde bu haberler beni oldukca rahatsız ediyor.zira gönlüm windows phoneden yana ama istediğim donanımları barındırmadıktan sonra en iyi işletim sistemi en iyi işlemcide koysalar benim için bir hiçtir.akıllı telefonların cazibesi fonksiyonalitesinden geliyor.dolayısı ile herşey önemli hatta fm radio bile...ama bakalım elinde sonunda nokiaya talim olacağız sonuçta nokia dışında kalite sunabilen bir marka yok...

Tamamen katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakalım hayırlısı..gelirse bizde görürüz..

• Daha fazla resim ve içerik ?
  • varmı bi gelişme
  • Bu cihaz Türkiyeye gelecek mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.