Şimdi Ara

Yeni nesil Kolay Dolum Kartuşları: Cescesor.com (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
12.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aposey

quote:

Orijinalden alıntı: Cescesor-bt

quote:

Orijinalden alıntı: aposey

HP B110A Photosmart yazıcı almayı düşünüyorum. Sanırım 364 kartuş kullanıyor. Bu yazıcıyla kolay dolum kartuşu kullanabilir miyim, nasıl performans alırım?

Evet
    HP B110A Photosmart 364 Kartuş Kullanıyor. Bu yazıcı ile kolay dolum kartuşu kullanabilirsiniz. Kolay Dolum Kartuşları chip siz olduğundan dolayı orjinal kartuşların chipleri, kolay dolum kartuşlarına takılıp kullanılmaktadır. Mürekkep Seviyeleri düştüğünde, yazıcı uyarıları devam etmektedir. Fakat Yazıcının elektrik fişi çekilip, kartuşları çıkarıp taktığınızda çıktı almaya devam edebilirsiniz. Performans konusunda bir sıkıntı yoktur.

Linkten detaylı inceleyebilirsiniz. HP B110A Photosmart Kolay Dolum Kartuşu

Bu chip değiştirme olayı kafamı kurcalıyor. Bu chipe zarar vermez mi? Bunun nasıl yapıldığıyla ilgili elinizde video ya da görsel mevcut mu? Bir de acaba ileride chipli kolay dolum kartuşu üretimi olur mu?

Chip değiştirme dikkatli ve özenli yapıldığında zarar vermez. Tüm uygulamalar, dolumlar ve diğer sorunların tümü için video ve görsel bir site hazırlıyoruz. Bittiğinde sitemizden duyuru yapacağız. Chip e zarar vermeden maket bıçağı veya ince bir neşter yardımı ile yapışkanla beraber kaldırın. Diğer kolay dolum kartuşuna yapıştırın. Yapıştırma esnasında chip in altındaki yapışkandan başka bir madde kullanmayın.

İlerleyen zamanlarda chipli kolay dolum kartuşu üretimi olacaktır.

• Sizde kartuş bitme sorunu yaşıyorsanız size önerimBitmeyen Kartuşolacaktır bitmeyen kartuş sayesinde istediğiniz kadar çıktı alabilirsiniz bu konuda size yardımcı olabilecek bi site verecek olursamwww.bitmeyen-kartus.com ismindende anlaşılacağı üzere sadece bu işi yapıyorlar
  • kendime evde kullanmak için en fazla 300 tl lik özellikle fotoğraf baskısı yapmak için cescesor.com dan yazıcı almaya çalışıyorum da henüz bir arpa kadar yol alamadım bu cıhazlarla ilgili anlayamadığım terimler var orda bitmeyen kartuş nedemek zaten siteye erişemiyorum hata veriyor sürekli aldığım yazıcıya mürekkep bulmakta sorun olurmu
  • Merhaba. SX405 yazıcımı wireless özelliği olmadığından SX420W ile değiştirdim (Burada önceki yazıcımla olan maceralarımı paylaşmıştım ). Dün de kolay dolum kartuşları geldi cescesorden aldığım. Önceki yazıcımda kullandığım mürekkeplerle birlikte kullandım. Dün 300 bugün de 300 sf. olmak üzere toplam 600 sf renkli çıktı aldım. Bastığım 5 tane A4 foto da cabası İlk başta çizgiler oluşsa da şimdi yok. Sanırım mürekkep kafaya tam gidene kadar bu çizgiler oluşuyor sonrasında da yok oluyor. Bugünkü aldığım çıktılar gayet sorunsuzdu. Yalnız 300 sf'dan sonra her ne hikmetse yazıcı cozutuyor. Çizgiler tekrar oluşmaya başlıyor. Önceki CISS sistemimde de oluyordu bu. İnat etmeyip yazıcıyı beklemeye bırakıyordum. Şimdi de öyle yaptım. 2 saat bekletip tekrar yazdırmaya başladım, yine sorunsuzdu. Sadece sarı kartuşta doldurmak için çıkarttığımda hatırı sayılır bir miktar mürekkep alttan aktı. Sanırım altındaki yaylı conta kısmı iş görmüyordu. Biraz içini kurcalayınca şimdilik bir sorun yok gibi. İnşallah olmaz da, zira önceki yazıcımda çok çekmiştim. Umarım cescesor'ün garantisi filan vardır bu kartuşlar için.
    Kısacası kartuşları tavsiye ederim. Cescesor bu kartuşlarla kolay dolum kartuşlarındaki sorunu çözmüş gibi görünüyor.

NOT: Ayrıca da belirtmeden geçemiycem, kartuşların resetlenmesi için çıkarıp takmak yeterli denmiş sitede. Ama çıkardıktan sonra çip üzerindeki iki iletken kısmı metal bir obje ile birbirine değdirmek gerekiyor (Metal obje kartuşların yanında veriliyor). Umarım T1281 serisi için kombo çipleri satışa çıkarırlar da bu çıkarıp resetleme işinden de kurtuluruz Ya da araştırken aşağıdaki çiplere rastladım. İyi fikir aslında, çip üzerindeki iki iletken kısmı birbirine değdiren bir düğme yapmışlar sanırım.

Yeni nesil Kolay Dolum Kartuşları: Cescesor.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrTHoMaNiaC -- 2 Mart 2012; 1:03:47 >

• Butonlu reset olan kartuşlar Türkiye'de şuanda var.Bursa Kartuş bu ürünlerden getirtmiş.Resimdekinin aynısı hemde videoya bakınız.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1281-1284-UYUMLU-Kolay-Dolan-Kartus-SETI-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-OCP-ALMAN-MUREKKEPLI,PR-1100.html
  • artık arc chipli yani kendi kendini resetleyenler var,tıpkı T0711 serisi gibi söküp çıkartmak yeterli oluyor,tek tek butonla uğraşma olayı yada cımbızla resetleme olayı yok,cis sistemlerinde şu anda combo chip kullanılıyor
  • Birkaç ay önce Epson BX300F için cescesor kolay dolum kartuş ve mürekkep seti aldım. Kartuşlardan yana hiçbir problem yaşamadım fakat mürekkepler konusunda aynı şeyi söyleyemem. Genelde grafik çıktılar almaktayim cescesor mürekkep kullanmaya başladığımdan beri koyu renk içeren grafikleri düzgün alamamaya başladım. Yazıcının bildiğim bütün ayarlarını denedim düzeltemedim bir kaç gün önce farkına vardımki renklerde problem var renkli kartuşlardan siyah bastığınız zaman tam siyah elde edilemiyor kahveye kayan bir renk çıkıyor ortaya bu yüzden de koyu çıktılarda ne renk tutuyor ne de birbirine yakın tonlar belli oluyor. Yalnızca metin çıktıları alıyorsanız cescesor mürekkebi tavsiye ederim. Eğer grafiksel birşeyler yada fotograf basacam diyorsanız ben hiç verim alamadım bilgilerinize sunulur.
  •  Yeni nesil Kolay Dolum Kartuşları: Cescesor.com

Birde 2 ay cevap için bekletmemiş olsanız ne güzeldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thsmn -- 3 Temmuz 2012; 10:40:09 >
  • cescesor'a güvenerek epson wf7015 yazıcı aldım ve cescesor kartuşlarla sorunsuz kullandım birkaç dolumdan sonra makine magenta kartuşu tanımadı ve tanıtmanın imkanı yok! ben de başladım çare arayışlarına çipi taşıyan levhayı söktüm baktım içinde pil gibi bişey var yuvasından çıkardım çipi bi baktım sahiden pil! no:377 saat pili. söktüm pili sarı kartuşa taktım sarı kartuşun pilini de magentaya taktım tahmin ettiğim gibi bu sefer sarı kartuş tanınmıyor uyarısı verdi. bende dedim %90 pil bitmiş voltmetreyle ölçtüm ve 0,6 volt çıktı be de götürdüm çipi saatçiye adam değiştirdi pili. ayıptır sorması neye yarar bu diye sordu bide:) saatçiye kartuş çipi götüren yoktur heralde başka neyse geldim eve tekrar çipi kartuşa monte ettim ve çalıştı!

anladığım kadarıyla epson t1281,1291.1301 serisi çiplerde resetlemeyi sağlayan pir pil var.

peki cescesor bu kartuşların çipinde resetleme işlemini gerçekleştiren bir pilin bulunduğunu ve zamanla değiştirmek gerektiğini neden belirtmiyor? şimdi cevap bekliyorum gerçekten merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

cescesor'a güvenerek epson wf7015 yazıcı aldım ve cescesor kartuşlarla sorunsuz kullandım birkaç dolumdan sonra makine magenta kartuşu tanımadı ve tanıtmanın imkanı yok! ben de başladım çare arayışlarına çipi taşıyan levhayı söktüm baktım içinde pil gibi bişey var yuvasından çıkardım çipi bi baktım sahiden pil! no:377 saat pili. söktüm pili sarı kartuşa taktım sarı kartuşun pilini de magentaya taktım tahmin ettiğim gibi bu sefer sarı kartuş tanınmıyor uyarısı verdi. bende dedim %90 pil bitmiş voltmetreyle ölçtüm ve 0,6 volt çıktı be de götürdüm çipi saatçiye adam değiştirdi pili. ayıptır sorması neye yarar bu diye sordu bide:) saatçiye kartuş çipi götüren yoktur heralde başka neyse geldim eve tekrar çipi kartuşa monte ettim ve çalıştı!

anladığım kadarıyla epson t1281,1291.1301 serisi çiplerde resetlemeyi sağlayan pir pil var.

peki cescesor bu kartuşların çipinde resetleme işlemini gerçekleştiren bir pilin bulunduğunu ve zamanla değiştirmek gerektiğini neden belirtmiyor? şimdi cevap bekliyorum gerçekten merak ettim.

Kartuş cipinin gösterldği bir resim koyarsanız yardımcı oluruz, reset konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

cescesor'a güvenerek epson wf7015 yazıcı aldım ve cescesor kartuşlarla sorunsuz kullandım birkaç dolumdan sonra makine magenta kartuşu tanımadı ve tanıtmanın imkanı yok! ben de başladım çare arayışlarına çipi taşıyan levhayı söktüm baktım içinde pil gibi bişey var yuvasından çıkardım çipi bi baktım sahiden pil! no:377 saat pili. söktüm pili sarı kartuşa taktım sarı kartuşun pilini de magentaya taktım tahmin ettiğim gibi bu sefer sarı kartuş tanınmıyor uyarısı verdi. bende dedim %90 pil bitmiş voltmetreyle ölçtüm ve 0,6 volt çıktı be de götürdüm çipi saatçiye adam değiştirdi pili. ayıptır sorması neye yarar bu diye sordu bide:) saatçiye kartuş çipi götüren yoktur heralde başka neyse geldim eve tekrar çipi kartuşa monte ettim ve çalıştı!

yardımcı oluruz derken pili devreden çıkararak çipi resetleyebilir miyiz?

• quote:

quote:

quote:

cescesor'a güvenerek epson wf7015 yazıcı aldım ve cescesor kartuşlarla sorunsuz kullandım birkaç dolumdan sonra makine magenta kartuşu tanımadı ve tanıtmanın imkanı yok! ben de başl adım çare arayışlarına çipi taşıyan levhayı söktüm baktım içinde pil gibi bişey var yuvasından çıkardım çipi bi baktım sahiden pil! no:377 saat pili. söktüm pili sarı kartuşa taktım sarı kartuşun pilini de magentaya taktım tahmin ettiğim gibi bu sefer sarı kartuş tanınmıyor uyarısı verdi. bende dedim %90 pil bitmiş voltmetreyle ölçtüm ve 0,6 volt çıktı be de götürdüm çipi saatçiye adam değiştirdi pili. ayıptır sorması neye yarar bu diye sordu bide:) saatçiye kartuş çipi götüren yoktur heralde başka neyse geldim eve tekrar çipi kartuşa monte ettim ve çalıştı!

Siz bir resim ekleyin, reset lemenin nasıl yapılacağı hakkında bilgi veririz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

cescesor'a güvenerek epson wf7015 yazıcı aldım ve cescesor kartuşlarla sorunsuz kullandım birkaç dolumdan sonra makine magenta kartuşu tanımadı ve tanıtmanın imkanı yok! ben de başl adım çare arayışlarına çipi taşıyan levhayı söktüm baktım içinde pil gibi bişey var yuvasından çıkardım çipi bi baktım sahiden pil! no:377 saat pili. söktüm pili sarı kartuşa taktım sarı kartuşun pilini de magentaya taktım tahmin ettiğim gibi bu sefer sarı kartuş tanınmıyor uyarısı verdi. bende dedim %90 pil bitmiş voltmetreyle ölçtüm ve 0,6 volt çıktı be de götürdüm çipi saatçiye adam değiştirdi pili. ayıptır sorması neye yarar bu diye sordu bide:) saatçiye kartuş çipi götüren yoktur heralde başka neyse geldim eve tekrar çipi kartuşa monte ettim ve çalıştı!

http://image.made-in-china.com/4f0j00GBLafwMchWoi/Separate-Arc-Chip-for-Epson-S22-Sx125-Sx420W.jpg

bunun aynısı ve resimde de gördüğünüz gibi bir pil var. resetlemeye yardımcı oluruz demişsiniz ama resetlemede sorun yok zaten mesajım anlaşılmıyor mu? pil bitikmiş değiştirdim çözüldü sorun. tek merak ettiğim bu işi pilsiz yapamaz mıyız ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://image.made-in-china.com/4f0j00GBLafwMchWoi/Separate-Arc-Chip-for-Epson-S22-Sx125-Sx420W.jpg

bunun aynısı ve resimde de gördüğünüz gibi bir pil var. resetlemeye yardımcı oluruz demişsiniz ama resetlemede sorun yok zaten mesajım anlaşılmıyor mu? pil bitikmiş değiştirdim çözüldü sorun. tek merak ettiğim bu işi pilsiz yapamaz mıyız ?

hocam bu ciplerde resetleme kolay;

üstte yanyana bulunan iki sarı noktayı bir iletkenle 10 sn. boyunca kısa devre yaptırarak , sorunu çözersin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bu ciplerde resetleme kolay;

üstte yanyana bulunan iki sarı noktayı bir iletkenle 10 sn. boyunca kısa devre yaptırarak , sorunu çözersin.

ben de öyle yaptım zaten de pil bitince işe yaramıyor. Tekrar söylüyorum benim resetlemeyle veya kullanımla ilgili bir sorunum yok sadece sormak istediğim bu çipleri üstündeki pil olmadan kullanabilir miyiz kullanamaz mıyız?

• Hayır, hic zannetmiyorum pil olmadan kullanmanızı, zaten yazıcının kafasındaki kartla chip arasındaki veri iletişiminde yardımcı oluyor chip.
  • şimdi bu sayfayıda okudum iyice kafam karıştı ,hangi kartuşlar daha iyi cescesordakilerimi yoksa bursakartuştakiilermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

şimdi bu sayfayıda okudum iyice kafam karıştı ,hangi kartuşlar daha iyi cescesordakilerimi yoksa bursakartuştakiilermi

Bu sorunun cevabını bulabildin mi? bende alacağım çok kararsız kaldım butonlu mu yoksa oto resetli mi almalıyım bilemedim bir türlü
  • benim orjinal kartuşlar bitmeye yakın almayı düşünüyorum ,şuan için alırsam cescesor düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah_03

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

şimdi bu sayfayıda okudum iyice kafam karıştı ,hangi kartuşlar daha iyi cescesordakilerimi yoksa bursakartuştakiilermi

Bu sorunun cevabını bulabildin mi? bende alacağım çok kararsız kaldım butonlu mu yoksa oto resetli mi almalıyım bilemedim bir türlü

farkındamasınız bilmiyorum cescesor kartuşlarında büyük indirim var
    http://www.cescesor.com/Kolay-Dolum-Kartusu,LA_154-2.html/Epson-Uyumlu-CESCESOR-Kolay-Dolum-Kartusu,LA_182-2.html

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.