Şimdi Ara

yeni mondeo motor secenekleri ve fiyat tahmini (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
2.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Cahilsen ben ne yapayım yabancı sitelerde incelemesi var muhaha puhaha başka bişeyiniz yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İç dış görsellik kişiye göre değişir ancak teknik verilere bakarsak 2.0 lt hariç cüssesine göre hantal bir araba olmuş.Spor görünümlü az giden çok yakan bir araba yazık etmişler.
  • 1.5 180ps Trend Paket Ecoboost modelin 65000TL civarindan çıkacağını düşünüyorum. Çünkü Passat 69000TL. Mondeo biraz ucuz olmalı ki alici bulabilsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Inque kullanıcısına yanıt
    1.5 180 ps mondeo yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inque

1.5 180ps Trend Paket Ecoboost modelin 65000TL civarindan çıkacağını düşünüyorum. Çünkü Passat 69000TL. Mondeo biraz ucuz olmalı ki alici bulabilsin.

passat ın giriş seviye motoru 1.4 120 hp

mondeo nun ki 1,5 160 hp

fiyat olarak 70 bin altını mondeo da beklemeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

1.5 180ps Trend Paket Ecoboost modelin 65000TL civarindan çıkacağını düşünüyorum. Çünkü Passat 69000TL. Mondeo biraz ucuz olmalı ki alici bulabilsin.

mondeo nun ki 1,5 160 hp

125 i 120 sanmis olmayasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

mondeo nun ki 1,5 160 hp

Mondeo'nun alıcısı zaten sinirli. Baz pakette Passat'tan ucuz olmazsa kimse almaz. İlave olarak Passat NextGen oldu artik. Mondeo ise Passat B8'e gore 3 senelik eski bir araç.

Fiyatı doğru ayarlamaları şart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

mondeo nun ki 1,5 160 hp

Mondeo'nun alıcısı zaten sinirli. Baz pakette Passat'tan ucuz olmazsa kimse almaz. İlave olarak Passat NextGen oldu artik. Mondeo ise Passat B8'e gore 3 senelik eski bir araç.

Fiyatı doğru ayarlamaları şart.

İyi diyorsun da araç en düşük 160 hp yani passat ın 1.4 act motor tipinden bile güçlü olarak gelecek

fiyat kıyaslamanı buna göre yap diyorum. bomboş donanım ve güçsüz passat ile fiyat kıyaslaması yaparsan yanılgıya düşersin

ayrıca farklı sınıf araçları kıyaslamayoruz.

mondeo nun teknolojisi eski bu yüzden ucuz satılmalı tezine kusura bakma katılmıyorum

araç gelince ben de herkes gibi gidip inceleyeceğim ama 70 bin gibi bir fiyat beklemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mem01990

HYBRID versiyonun son hizi niye bu kadar dusuk ? (187 km/s)

hybrid alan insan hiz manyagi degildir. Cünkü amac ekonomidir. 150 km/h bile olabilirdi. Fordun cömertligi olmus.
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Ama aktarma denen bi sey var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Maalesef öyle değil.Bir mondeo kullanıcısı olarak üzülerek söylüyorum ki passatın 150 bg 1.4 ACT motorundan daha güçsüz.Bu yeni mondeo tam bir hayal kırıklığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Maalesef öyle değil.Bir mondeo kullanıcısı olarak üzülerek söylüyorum ki passatın 150 bg 1.4 ACT motorundan daha güçsüz.Bu yeni mondeo tam bir hayal kırıklığı.

Aylardır yeni mondeo bekliyorum, geldiği gibi 1.5 benzinli otomaitk alacağım diyip duruyordum ama yakıt sarfiyatını ve performansını gördükten sonra tam bir hayal kırıklığı oldu. 2015'de gelecek olan 1.5 dizel otomatik var ama onunda değerlerinin çok iyi olacağını düşünmüyorum.

Bir yandan yeni Passat'a baktığınızda müthiş değerler var. 1.4 TSI DSG Passat 150bg/250Nm tork ile 0-100'ü 8.4 sn ve şehir içi 6lt değeri varken, 1.5 benzinli Mondeo otomatik 160bg/250Nm tork ile 9.1sn 0-100'ü var ve şehir içi yakıtı 8.7lt

Bu değerlerle istersen Passat'ın yarı fiyatına satsınlar kimse satın almaz. Aynı donanım değerlerinde zaten fiyat farkının 10.000TL'den daha fazla olacağını düşünmüyorum. Passat'a fazla ödesenizde saarken ikinci elinde yine fazla satıyorsunuz çok fazla zararınız olmuyor, yalnızca alırken biraz daha fazla ödemiş oluyorsunuz. Doğuş'un politikaları yüzünden kesinlikle almamayı düşünürken bu değerleri gördükten sonra artık Passat bakmaya başladım.

Tüm Avrupa Ford sitelerinde yeni mondeo tanıtılırken ve fiyatları belli olmuşken Türkiye ford sitesinde halen bir kıpırdama yok. Yeni Mondeo satışlarının Türkiyede tam bir fiyasko olacağını düşünüyorum. Otomatik istemeyen çok az bir kesim belki dizel manuele yönelir ama D sınıfında artık otomatik istemeyen cok fazla kişide yok.

• Bence bu iki üniversite öğrencisi genç sizler olmalısınız..hayırlı uğurlu olsun..ancak bu forumda bu tarz reklam yapmak yasak
  • quote:

Orijinalden alıntı: baho155

Arkadaşlar Ankara'dan yazıyorum, malum paragöz ilan sitelerinin belini büken, bizi onların tekelinden kurtaran bir site icat olmuş dostlar,
    kendi kendime söz verdiğim için burada adresini paylaşacağım. Site sahipleri 2 üniversite öğrencisi,
    bu kardeşlerime de destek olmak istedim çünkü inanın iyi ve kusursuz bir hizmet aldım.
    sitenin adresiwww.yenibioto.com

Satmaya karar verdiğim 2002 Model Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V SW marka aracımı sistemlerine ekledim.
    aracımın 2. el piyasası çok zayıf, hasar kaydıda var, normalda diğer ilan sitelerinde ilanım kaybolup giderdi,
    bu çocuklar sitelerine atılan ilanları tek tek erinmeden face gruplarına (binlerce üyesi var) diğer sosyal medya gruplarına attılar ve erinmeden her gün döndermeye başladılar :)
    3. gün içinde bir sürü telefon ve mesaj aldım,www.yenibioto.com isimli site sayesinde aracım 3 günde satıldı, umudum yoktu ve istediğim fiyata gitti.

Acayip sistemler kurmuşlar, mesela meslek grubuna göre özel logolar var :) Doktordan ilanlar, öğretmenden ilanlar diye kategorize ediliyo.
    Birde binlerce araç var fiyatlar uygun, gerçek sahibinden araçlar, doktordan öğretmenden, askerden ... dizel otomatik benzinli tüplü... Motosiklet, Ticari araç ve rent a car araçları...

Fotoğraf ekleme 10 saniye sürdü, HD Foto gösterimi yapıyorlar.
    İnanın reklam değil, bu hizmetleri için beş para vermedim ve çocuklara buradan teşekkür etmek istedim. Sizde destek için üye olun derim, bedava hizmet alın
    ve şu para delisi ilan sitelerinden kurtulalım artık :) teşekkürlerwww.yenibioto.com tüm dostları üye olmaya davet ediyorum.

ilanı sen verdin diger elamanda satın mı aldı??
    bunlar reklam kokan hareketler

• quote:

Orijinalden alıntı: spark73

quote:

Aylardır yeni mondeo bekliyorum, geldiği gibi 1.5 benzinli otomaitk alacağım diyip duruyordum ama yakıt sarfiyatını ve performansını gördükten sonra tam bir hayal kırıklığı oldu. 2015'de gelecek olan 1.5 dizel otomatik var ama onunda değerlerinin çok iyi olacağını düşünmüyorum.

Bir yandan yeni Passat'a baktığınızda müthiş değerler var. 1.4 TSI DSG Passat 150bg/250Nm tork ile 0-100'ü 8.4 sn ve şehir içi 6lt değeri varken, 1.5 benzinli Mondeo otomatik 160bg/250Nm tork ile 9.1sn 0-100'ü var ve şehir içi yakıtı 8.7lt

Bu değerlerle istersen Passat'ın yarı fiyatına satsınlar kimse satın almaz. Aynı donanım değerlerinde zaten fiyat farkının 10.000TL'den daha fazla olacağını düşünmüyorum. Passat'a fazla ödesenizde saarken ikinci elinde yine fazla satıyorsunuz çok fazla zararınız olmuyor, yalnızca alırken biraz daha fazla ödemiş oluyorsunuz. Doğuş'un politikaları yüzünden kesinlikle almamayı düşünürken bu değerleri gördükten sonra artık Passat bakmaya başladım.

Tüm Avrupa Ford sitelerinde yeni mondeo tanıtılırken ve fiyatları belli olmuşken Türkiye ford sitesinde halen bir kıpırdama yok. Yeni Mondeo satışlarının Türkiyede tam bir fiyasko olacağını düşünüyorum. Otomatik istemeyen çok az bir kesim belki dizel manuele yönelir ama D sınıfında artık otomatik istemeyen cok fazla kişide yok.

Teknik verilere bakıp bu şekilde kesin hüküm vermek ne derece doğrudur.

Şu an dünya üzerinde bu teknik verilerin doğruluğunu denetleyen bir otorite falan yok. Her firma kafasına göre yazıyor. Sözde Golf7 1.6TDI şehir içi 4.4 yakıyor ama kullananlara sor bakalım bu değere yaklaşabilen var mı ? Aynı şekilde Volvo S60 da dözde şehir içi 4.9 litre yakıyor diye yazmışlar, 7.5-8 litre civarında yakıyor diye başlık açılmıştı zamanında.

Önemli olan pratik kullanımda ne kadar yakacağıdır. Pratik kullanımda aralarındaki tüketim farkın 1 lt.'yi kesinlikle geçeceğini düşünmüyorum. Bir ara C-segment karşılaştırmalı test Focus 1.6EB'nin tüketimi Golf 1.4TSI'den az çıkmıştı.

İkinci el, vs. konularında yorum yapmıyorum, Passat'ın piyasası hiçbir D-segment arabada yok zaten.

• Ford saf olacak ki vw bmw volvo mercedes vb.. gibi teknik verileri düşük göstermemiş.

Örneğin bir tourneoya 3.7 kombine ya da focus'a 3.7 şehir dışı yazmayı biliyor ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

Orijinalden alıntı: spark73

quote:

Teknik verilere bakıp bu şekilde kesin hüküm vermek ne derece doğrudur.

Şu an dünya üzerinde bu teknik verilerin doğruluğunu denetleyen bir otorite falan yok. Her firma kafasına göre yazıyor. Sözde Golf7 1.6TDI şehir içi 4.4 yakıyor ama kullananlara sor bakalım bu değere yaklaşabilen var mı ? Aynı şekilde Volvo S60 da dözde şehir içi 4.9 litre yakıyor diye yazmışlar, 7.5-8 litre civarında yakıyor diye başlık açılmıştı zamanında.

Önemli olan pratik kullanımda ne kadar yakacağıdır. Pratik kullanımda aralarındaki tüketim farkın 1 lt.'yi kesinlikle geçeceğini düşünmüyorum. Bir ara C-segment karşılaştırmalı test Focus 1.6EB'nin tüketimi Golf 1.4TSI'den az çıkmıştı.

İkinci el, vs. konularında yorum yapmıyorum, Passat'ın piyasası hiçbir D-segment arabada yok zaten.

Sahip olduğum Ford araçlar 2000 model Fiesta 1.4 90bg benzinli, 2004 tek kapı Focus 1.6 benzinli, 2009 focus 4 kapı 1.6 benzinli ve halen kullandığım 2012 Mondeo 1.6tdci. 1 senede Ford Otosan fabrikada mühendis olarak çalıştım. Hiçbir aracımda fabrika değerini yakalayamadım. Hep 1,5 - 2 lt üzerindeydi. Şu andaki Mondeo'da da durum aynı. Yani diğer markalar az gösteriyorsa inanın Ford'da fazla göstermiyor. Her markanın görünen değerine 1-2 lt eklemek gerektiğinin farkındayım ama Passat'a 2 ekleseni 8 lt, Mondeo'ya 2 ekleseniz 10.7 lt oluyor. Yani aradaki 2.7 lt'lik farkı kapatmak zor.

Ben bu kadar Ford'cu :) olmama rağmen elim yeni Mondeo'ya gitmiyor şu an. YUrtdışında birkaç sitedeki okuduğum incelemelerde de yeni passat'ın malzemesinin yeni Mondeo'da daha iyi olduğunu belirtiyor. Bn 2 senedir amerika seyahatlerinde Mondeo'yu (Fusion) görüyorum, bence inanılmaz güzel bir kasa hele bu sene o kadar cok satmışki amerikadai LA'de adım başı Mondeo görüyorsunuz. Passat'a tercih ederim kesinlikle ama gel görki Türkiye şartlarında yakıt ve performanns öne geçiyor ki ben fiyatada bakmıyorum, mondeo Passatdan pahalı olsa (yakıt sarfiyatında aynı veya daha iyi olduğu durum için) Doğuş grubundan almaktansa gider Mondeo alırım. Eşimin 2011 İbiza'sının bakımına Mondeo'dan fazla para ödiyorum serviste. İnanılır gibi değil... birisi B sınıfı diğeri D sınıfı araç.

• Cepten para aktarma konusunda da iyi ayrıca bu DSG
  • 2015 ilk çeyreğinde Türkiye ye gelmesi beklenen yeni mondeo 1.5 modeli

http://www.youtube.com/watch?v=gL7U6ycLYHo
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.