Şimdi Ara

Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya.... (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.632
Cevap
40
Favori
177.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zivrisinek

Nerede yaşıyorsunuz? Aracı bir ustaya gösterme şansınız oldumu?

Arkadaşlar Cumartesi günü Tuzla sanayiye , (Japoncu) götürdüm.
    İlk olarak Radyatör kapağından hava yapma ihtimalleri olmaz bu tip araçlarda dedi.
    Su tankında yeterli su vardı ama Radyatör kapağını açtığımızda suyun eksik olduğunu gördük.1 Lt su eksiltmiş tamamladık.Sonra aracı rolantide yakalşık 20 dk çalıştırdık ve birlikte 3-4 km lik bir yolculuk yaptık,vitesi 3-4 ün üstüne atmadı ve boğdu aracı ki basınç hararete neden oluyor mu diye ama araçta hararet son derece normal seyretti.Sonra yine 20 dk kadar rolantide beklettik aracı fan açıyor vs. o taraflarda sorun yoktu.Araçta hararet ibresinde bir anormallik göremedik.
    Usta;
    "Araç susuz kalmış, sen şimdi bunu al ve eve git yarında hareket ettirmeden önce kontrol et bakalım su eksiltmiş mi, eğer eksiltiyorsa o zaman getir yine bakalım" dedi.
    Ben yaklaşık 3 gündür aracı her sabah çalıştırmadan önce suyunu kontrol ediyorum eksiltme yok.Seyir halindeyken de anormal bir durum yok,aslında öyle bir trafiğin içine de girmiş değilim yani zaten araç normal hızda seyir halindeyken bunu yapmıyordu.

Start -Stop konusunu sormadım çünkü o konuda bir fikri olmadığını biliyorum.
    Şimdi acaba araç neden sıkışık trafikte hararet tehlike sinyalleri verdi?Tekrar olma olasılığı var.
    Tek korkum ve hatta aklıma bile getirmek istemediğim şey Conta Yakması! 125 binde bir araçtan bunu yapmasını düşünmüyorum bile.Conta olsa hararet için düşük devir beklemez hemen su kaynatır bildiğim kadarıyla.
    Şimdi ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 28 Mart 2017; 12:1:45 >

• seyhat kullanıcısına yanıt
    Aracınız garantili mi?
  • quote:

Aracınız garantili mi?

2011 ASX.
    Sanırım başta yazmam gereken bilgiyi sona yazıyorum.:)
  • seyhat kullanıcısına yanıt
    Marş motoru ile ilgili kronik arıza oluşabiliyor o araçlarda dilerseniz Güneri Otomotiv ile görüşün en azından cihaza bağlansın derim
  • Dün buldum sanırım sorunu,
    Aracın su akışını gerçekleştiren bağlantı hortumlarından biri (3 hortumun birbiriyle bağlantılı olduğu motorun arka kısmında kalan bir yer ,sanırım LPG bağlantısı için sonradan eklenen bağlantı hortumu) her ne kadar kelepçe ile çok sıkı bir şekilde monte edilmiş olsa da oradan su sızdırıyor.
    Bugün sanayiye gideceğim.Kelepçeyi kontrol ettim ve azda olsa olan gevşekliği iyice sıktım..Bakacağız,belki ilgili hortumu değiştirmek gerekecek.
    Özetle oradan su kaçağı olduğu için su eksiltiyor araç.

Start stop işine henüz baktırmadım.
    Şu hararet işi çözülsün ilk işim ona baktırmak olacak.

Bir gelişme oldukça paylaşacağım.
  • Arkadaslar adanadann olann var mi. 2013 intense aracimin 45bin bakimini yaptircam. Iyi usta tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada motor yagi hangi marka model kullaniyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zivrisinek kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm üstadım benzinli asx insente mi yoksa dizel insente mi yıllık 10.000 km kullanılsa dizel de PSA motoru var sıkıntı olur mu birde benzinli ile dizel arasındaki 20.000 tl değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

Selamünaleyküm üstadım benzinli asx insente mi yoksa dizel insente mi yıllık 10.000 km kullanılsa dizel de PSA motoru var sıkıntı olur mu birde benzinli ile dizel arasındaki 20.000 tl değer mi?

Kesinlikle değmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrmst kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm peki üstadım hangi modeli önerirsin

• coco1912 C kullanıcısına yanıt
    İntense

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrmst kullanıcısına yanıt
    Daha sessiz,daha konforlu ve daha şık bir araçtan bahsediyoruz. Performans ve yakıt tüketimi konusundada avantajlı. Tüm bunlara ek olarak yılda 10.000 km için 20.000 ekstra konusuna gelince alım satımda yapılacak zarar gözönüne alınmalı, ben 1.5 yıl önce 82.500'e aldım dizel olanı 8.000 km.'de şuanda muhtemelen daha üst bir fiyata satarım diye düşünüyorum. Benzinli olan içinde bu hesaplama yapılmadan karar vermemeli ancak araçları yalın kıyaslama yaparsak dizel olan versiyon sadece yakıt ve performans olarak üstün değil bunu bilmelisiniz
  • akünüzün durumu nedir, akü zayıfladı ise start stop devreye girmez... uzun yolda tam şarj olduğu için devreye girmiş olabilir...
  • "emniyet kemeri takılı değilse hava yastığı açılmaz" meselesi nereden çıktı, öyle bir şey yok, kemer takılmasa da hava yastığı açılır.
  • Geçen hafta 750-800 km yol gittim ama start stop bu defa yine devreye girmedi sürekli kapalı uyarısı veriyor,açma butonuna basmama rağmen kapalı uyarısı vermeye devam ediyor.
    Hararet sorunu dediğim gibi LPG bağlantı hortumlarıyla alakalıymış,tamamen montajı yapan ustanın işgüzarlığı normalde oraya plastik bağlantı hortumu takmamalıymış, oraya olması gereken aliminyum/krom karışımlı hortum bağladı sorun çözüldü.Nedir bu ustalardan çektiğimiz bilmiyorum.
    Aküm henüz 1 yılını doldurmamıştır,onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
    Açıkcası servise gitmemekteki ısrarımı bende anlayabilmiş değilim :) Sanırım kürfetli bir şey çıkması endişelendiriyor olmalı :)
  • quote:

Daha sessiz,daha konforlu ve daha şık bir araçtan bahsediyoruz. Performans ve yakıt tüketimi konusundada avantajlı. Tüm bunlara ek olarak yılda 10.000 km için 20.000 ekstra konusuna gelince alım satımda yapılacak zarar gözönüne alınmalı, ben 1.5 yıl önce 82.500'e aldım dizel olanı 8.000 km.'de şuanda muhtemelen daha üst bir fiyata satarım diye düşünüyorum. Benzinli olan içinde bu hesaplama yapılmadan karar vermemeli ancak araçları yalın kıyaslama yaparsak dizel olan versiyon sadece yakıt ve performans olarak üstün değil bunu bilmelisiniz

Abicim hayırlı günler gördüğüm kadarıyla sende asx kullanicisisin. Bende sıfır 1.6 dizel asx almayı düşünüyorum acaba yetkili servis periyodik bakım ve ana bakımları dedikleri gibi çok mu pahalı?

• Bilgi verebilecek arkadaş yok mu acaba servisle ilgili?

• quote:

Orijinalden alıntı: deliyurek569

Bilgi verebilecek arkadaş yok mu acaba servisle ilgili?

Ben de bu aracı düşündüğüm için çeşitli platformlarda konuları takip ediyorum. Facebook ta "Mitsubishi Asx Club TR" gurubu var, orası daha aktif. Sorunuza belki oradan cevap bulabilirsiniz. Saygılar.

• Teşekkürler baskı balata konusu canımı sıktı erken bitiyormus anladığım kadarıyla

• quote:

Teşekkürler baskı balata konusu canımı sıktı erken bitiyormus anladığım kadarıyla

Merhaba, baskı balata erken bitiyor diye bir kural yok bu durum tamamiyle kişinin kullanımı ile alakalıdır ve her araçta meydana gelebilir, 2011 model invite sahibiyim ve aracıma 9 aydır keyifle biniyorum, emin olun bu paralara bu donanımda bu sağlamlıkta ve bu güzellikte(bu göreceli ama) başka araba yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaYa

quote:

Teşekkürler baskı balata konusu canımı sıktı erken bitiyormus anladığım kadarıyla

Merhaba, baskı balata erken bitiyor diye bir kural yok bu durum tamamiyle kişinin kullanımı ile alakalıdır ve her araçta meydana gelebilir, 2011 model invite sahibiyim ve aracıma 9 aydır keyifle biniyorum, emin olun bu paralara bu donanımda bu sağlamlıkta ve bu güzellikte(bu göreceli ama) başka araba yok.

Sağolun cevabınız için peki 9 ayda kaç km yaptınız baskı balata konusunda veya başka bir hususta sıkıntı yasadiniz mi ? Sıfır dizelini almayı düşündüğümden narin baski balata sebebiyle her sene değiştirmek istemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.