Şimdi Ara

Yeni Michelin Primacy 4 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
4
Favori
97.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • primacy 3 ile ilgili olumsuz yorumlardan sonra şikayetleri bir araştırdım ki her seri lastik ile ilgili yüzlerce sorun mevcut.

Gittim bugün primacy 4 205/55 R16 91V taktırdım jetta 1.4tsi aracıma. (şubat 2018 üretimi)

İlk 25km 'lik izlenim çok memnun edici.

Sessiz, stabil, konforlu bir lastikmiş. Yol tutuşu konusunda 25km yorum yapmak için çok erken ama 2 adet viraj denemesinde işte bu dedirtti bana.

Yakında yüksek hızlarda da denemelerimi yaparım.

Kısa deneyim sonrasında tavsiye edilebilir bir lastik diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

primacy 3 ile ilgili olumsuz yorumlardan sonra şikayetleri bir araştırdım ki her seri lastik ile ilgili yüzlerce sorun mevcut.

Gittim bugün primacy 4 205/55 R16 91V taktırdım jetta 1.4tsi aracıma. (şubat 2018 üretimi)

Sessiz, stabil, konforlu bir lastikmiş. Yol tutuşu konusunda 25km yorum yapmak için çok erken ama 2 adet viraj denemesinde işte bu dedirtti bana.

Kaça aldınız lastikleri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

quote:

primacy 3 ile ilgili olumsuz yorumlardan sonra şikayetleri bir araştırdım ki her seri lastik ile ilgili yüzlerce sorun mevcut.

Kaça aldınız lastikleri?

309TL tane fiyatı.

• quote:

quote:

quote:

Kaça aldınız lastikleri?

309TL tane fiyatı.

hocam hangi bayiden aldınız. 340 buldum en düşük

• quote:

Orijinalden alıntı: nic39.41

quote:

quote:

quote:

Kaça aldınız lastikleri?

309TL tane fiyatı.

hocam hangi bayiden aldınız. 340 buldum en düşük

https://urun.n11.com/oto-lastik/michelin-20555-r16-91v-primacy-4-almanya-6hafta-2018-uretim-P162372512

Buradan aldım. 325TL olmuş hocam.

• Mrb arkadaşlar. Lastik değişim zamanım geldi artık. çatlamaya başlamış iyice aracımın üzerindeki lastikler. Yokohoma takılıyordum fakat Micheline geçiş yapacam. Daha önceki aracımda michelin kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Bu aracı sıfır aldığım için üzerindekilerle devam ettim. 37bin Km götürdü beni.

2 Model arasında kaldım. Biri Pilot sport 4. Diğeri Primacy 4. 205 55 R16 ebatlarında alacam. bu 2 modelin dışına çıkmayı düşünmüyorum. Yardımcı olabilir misiniz

Edt: Araç Toyota corolla 1.6 benzin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkBlue23 -- 26 Mart 2018; 14:36:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkBlue23

Mrb arkadaşlar. Lastik değişim zamanım geldi artık. çatlamaya başlamış iyice aracımın üzerindeki lastikler. Yokohoma takılıyordum fakat Micheline geçiş yapacam. Daha önceki aracımda michelin kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Bu aracı sıfır aldığım için üzerindekilerle devam ettim. 37bin Km götürdü beni.

2 Model arasında kaldım. Biri Pilot sport 4. Diğeri Primacy 4. 205 55 R16 ebatlarında alacam. bu 2 modelin dışına çıkmayı düşünmüyorum. Yardımcı olabilir misiniz

Edt: Araç Toyota corolla 1.6 benzin.

Kararınızı vermişsiniz sayılır.

pilot sport 4 için 205/55 R16 var mı bilmiyorum. Ben fransa ile yazışmamda sormuştum ve 17 jant altı için üretim olmayacak demişlerdi.

Test sitelerinde de 205/55 R16 için bir sonuç bulamadım gerçi Primacy 4 içinde bir test yok.

Ne desem yalan olacak şimdi :))

• Conti pc5 ve michelin primacy4 icin benzer fiyatlar verdiler hangisini tercih etmeli sizce
  • Primacy 3 kötü lastikti diye biliyorum. Arkadaşım golfte kullanıyordu acaip kayıyordu.
    Ben michelin pilotsport 3 kullandım o da kötüydü, kayardı, yüzerdi,
    Sonra Conti PC5 aldım tutunması falan gayet iyi lastik Michelin ile kıyaslarsak.
  • Primacy hp ve 3 de kötüydü, bir sezon kullandım pilot sport 4 de benzer sorunlar oluşturuyor, parlamış asfalt üzerinde, kavşaklarda, hafif bir tozda şehir içinde araba ufak bir zorlamada hemen kopuyor, iklimi daha kuru iç anadolu bölgesinde çok daha kötü bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

Conti pc5 ve michelin primacy4 icin benzer fiyatlar verdiler hangisini tercih etmeli sizce

4 yıl premium contact 2 4,5 yıl premium contact 5 kullandım 205/55 R16 ebatlarında.

Continental'in ömrü max 2 yıl. 2. yıl dolduğu gibi lastik sertleşiyor ve yol tutuşu kalmıyor.

Continental yerine gidip goodyear efficient grip performance almak bile daha mantıklı.

Primacy 4 'ü 100km kadar anca kullandım oda otobanda. bu hafta sonu otoban tali yol, dağ yolu karışık uzun yol yapacağım, daha detaylı bilgi verebilirim ancak şu an için yokuşlarda kalkışlarda sert virajda çok iyi iş çıkardı.

Ayrıca premium contact 5 'e göre çok çok sessiz bir lastik. Kış lastiklerim Goodyear UltraGrip 9 68db , kışlıklardan sonra pC5 'ler 72db ses konusunda az canımı sıkmıyordu.

• andios kullanıcısına yanıt
    bende test bulamadım. Michelinde çalışan arkadaş Pilot sport 4'ü tavsiye etti. sadece ona güvenerek almak istemiyorum o yüzden sizlere de sorayım dedim.

Bu arada bugün mağaza üzerinden sipariş versem, 30 Nisan da teslim edecekler iki modeli de.

bu süre içerisinde Contiye de takıldı aklım biraz.

işler iyice karışık anlayacağın hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: |RS|

Primacy hp ve 3 de kötüydü, bir sezon kullandım pilot sport 4 de benzer sorunlar oluşturuyor, parlamış asfalt üzerinde, kavşaklarda, hafif bir tozda şehir içinde araba ufak bir zorlamada hemen kopuyor, iklimi daha kuru iç anadolu bölgesinde çok daha kötü bu durum.

Kesinlikle katılıyorum, Primacy serileri parlamış asfaltta kolayca kayıyorlar.
  • quote:

Primacy hp ve 3 de kötüydü, bir sezon kullandım pilot sport 4 de benzer sorunlar oluşturuyor, parlamış asfalt üzerinde, kavşaklarda, hafif bir tozda şehir içinde araba ufak bir zorlamada hemen kopuyor, iklimi daha kuru iç anadolu bölgesinde çok daha kötü bu durum.

Primacy 3 ile normal asfaltta limitlerde girdiğim virajlarda daha hiç esp devreye girmemişti,

Lakin geçen gün kavşakta sert bi dönüş yaptım araç hemen patinaja düştü.
  • Tam primacy 4 alacaktım buradaki yorumları okuyunca erteledim. Acaba contipremiumcontact 6 mı alsam? Ancak michelin lastik başına 45tl daha ucuz. Ölçüler 245/45 r17
  • quote:

quote:

Primacy 3 ile normal asfaltta limitlerde girdiğim virajlarda daha hiç esp devreye girmemişti,

Lakin geçen gün kavşakta sert bi dönüş yaptım araç hemen patinaja düştü.

Primacy ve Primacy 3 ü farklı Ford ve Opel araçlarımda kullanmıştım.

Yeni nesillerde su tahliye kapasitesinde - ıslak zeminde frende hissedilir iyileşme olsa da parlak - pürüzsüz asfaltta kolay patinaj ve ortalama bir kullanımdan itibaren sportif sürüşlerde ciddi tutunma kayıpları her Primacy serisinde yaşadığım olumsuzluklardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyber-shot

Tam primacy 4 alacaktım buradaki yorumları okuyunca erteledim. Acaba contipremiumcontact 6 mı alsam? Ancak michelin lastik başına 45tl daha ucuz. Ölçüler 245/45 r17

Bu sene kışlıkları takıncaya kadar kullandığım en son lastiğim pilot sport 4 idi, ilk aldığımdaki performansı birkaç ay içerisinde kayboldu, uzun yolda düzgün asfaltta, ıslak zeminde çok iyiydi lakin parlamış asfaltta gerçekten vasat performansı var, hele istanbuldan ankara, konya gibi kuru iklimli yerlere gidince ş.içinde ciddi kayıplar yarattı patinaj yapmaktan. Çoğunlukla istanbul ş.içi kullandığim için asfaltımızın da çoğu parlamış olduğundan verim alamadım ve kış başladığında fazla zarar etmemek için henüz bir yaz geçiren 2017 lastikleri satmak zorunda kaldım.

Şu anda bende lastik bakıyorum ama pc6 için de buna benzer yorumlar var, hamuru uyumsuz gibi. Bu forumda yazmışlar hatta google da aratınca çıkıyor.

https://forum.donanimhaber.com/continental-premium-contact-6-kullananlar-yorumlar--126663171

Conti ve goodyearın eski modellerinin hamurları sanki bu tür parlamış yollarda daha iyi tutuyor, conti sc5 mesela son üretimleri içerisinden hala bulunabiliyor. Bende karar verip alabilmiş değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |RS| -- 30 Mart 2018; 1:35:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reko

primacy michealinın premıum modeli..ödüllü ve kaliteli bir lastik..genelde bu lastiği fabrika çıkışı kullanmırlar pahalı diye..merco bmw audi dışında..benim audide bu yıl çıkan bridgestone turanza t005 gelmişti..2017 ekim ayında tanıtıldı..gayet basarlı bulmuştum..primacy conti cpc5-6 goodyear efficent grip bu işte iyiler..

Tam tersi kardeşim. Goodyear effclint grip kullanıyorum. Bu lastikler tamamen ilk kullanım için imal edilmiş sanki. Yani tamamen kandırma ve aldatma üzerine olduklarını düşünüyorum. Örneklendirmek gerekirse mesela lastik çok kaliteli algısı veriyor. Özellikle bı 2000 km. Ama bu 2000 km sonra sanki lastik yavaş yavaş çin lastiğine dönüşmeye başlıyor. Yani bu tip piyasa modelleri ilk başta mükemmel hissiyat verip sonra düşük kaliteli oldukları ortaya çıkıyor. Normal lastikler zamanla aşınır ve özelliğini yitirirken, bu tip lastikler bı anda bozuyor. Sana 2000 km güzel hissiyat yaşatıp, sonrasında içinden çin lastiği çıkıyor sanki.

• |RS| kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı olaydan korkuyorum. Şu anda aracımın üzerinde csc5 var aslında memnunum ancak 50k km'de en lastikler parçalanmaya başladı. Kararsız kaldım eğer fiyatını uygun ve yeni tarihli goodyear asymmetric 3 bulursam alacak gibiyim. Araştırdıkça daha kararsız oluyor insan.
  • Asymetric lerin performansı da şaibeli, bence memnunsanız modeli değiştirmeyin sc5 e devam edin, eski model gürültülü falan ama tutuyor en azından bitene kadar. 2017 sonu üretimleri var hala lastikçilerde. Parlak asfaltta problem yaşıyor musunuz sc5 ile?

Pc6 için kolayotoda da kötü yorumlar varmış, demin okudum.

https://kolayoto.com/continental-premiumcontact-6-225-45r17-91y-fr.html#yorumlar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.