Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kıytırık evimizde bile hoparlörler yıllarca dayanırken araclarda niye bu kadar sorun oluyor anlamiyorum. Ayni problem bende de var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön camın altında, sileceklerin dibinde yanlış hatırlamıyorsam 4 adet su gideri var, oralar tıkandığında ızgaralardan içeri su giriyor, o deliklerin sürekli açık olması gerekli.

Hoparlör sorununa gelirsek ben aracı sıfır aldım ve daha ilk hafta hoparlörler çok zayıf olduğu için JBL komponentle değiştirdim. Anfisiz direk teybe bağlı ama iş görüyor.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Eski hoparlörleri ne yaptınız:D

Cevap için teşekkürler on izgarayi kendimiz açabilir miyiz peki

• Yanlış hatırlamıyorsam netten ilan verip satmıştım, evde yoklar çünkü.

Izgaraları sökmek servis işi, önce gözle bir kontrol edin, gerçekten tıkalı ise açmayı deneyin. Büyük olasılıkla temizlemek sorunu çözecektir.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    evet giderler tıkanmış zor durdurdum adamı az daha göğsü açacaktı . olayın klima çalışınca değil sadece yağmur yağdığında olduğuna zor ikna ettim :D . 20 tl ye açıp temizleyiverdiler sağolsunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Ön camın altında, sileceklerin dibinde yanlış hatırlamıyorsam 4 adet su gideri var, oralar tıkandığında ızgaralardan içeri su giriyor, o deliklerin sürekli açık olması gerekli.

Hoparlör sorununa gelirsek ben aracı sıfır aldım ve daha ilk hafta hoparlörler çok zayıf olduğu için JBL komponentle değiştirdim. Anfisiz direk teybe bağlı ama iş görüyor.

JBL da hangi seriyi kullanıyorsunuz? birde 13 cm mi 16 cm mi? taktırdınız.?
    jbl gto 6508 var piyasada olumlu yorumları çok fazla.
  • mustrix M kullanıcısına yanıt
    Bendeki de 16 cm lik 6508c, 6 yıl önce taktırmıştım ve hala satılıyor, demek ki tutulan bir model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Ön camın altında, sileceklerin dibinde yanlış hatırlamıyorsam 4 adet su gideri var, oralar tıkandığında ızgaralardan içeri su giriyor, o deliklerin sürekli açık olması gerekli.

JBL da hangi seriyi kullanıyorsunuz? birde 13 cm mi 16 cm mi? taktırdınız.?
    jbl gto 6508 var piyasada olumlu yorumları çok fazla.

Component olarak JBL yerine Alpine öneririm. Alpine'in daha yumuşak, daha müzikal bir tonu var. JBL daha fazla (abartılı) bas ve tiz verir.

• Dizel araçta ateşleme bujisi olmaz, ısıtma bujisi olur onun da çekişle ilgisi yok. Çok dik yokuşta birden ikiye atmayın, çünkü bizim araçlarda 2. vitesin dişli oranı zayıf, yeteri kadar hızlanamazsa bayılması normal. Araç yüklüyken 1. viteste çok zorlamadan çıkmak gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Normal, benim araç 110 luk olmasına rağmen aynı, yokuş çok dikse 1 den 2'ye atınca bayılıyor. Ancak ikiyle aşağıdan kaptırıp gelebilirsen o zaman çıkıyor.

• Öyle bir şey olursa çekiş düz yolda bile çok düşer, anlamamak mümkün değil.
    Rica ederim, eskilerden pek kimse kalmadı, bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RenaultMeganeSportTourer

2011 Model 1.5 DCI 85 beygirlik Renault Megane Sport Tourer aracımın periyodik bakımını kendim garajımda yapacağım. Tüm gerekli malzemeleri internetten temin ettim. Aracım şuan 118.000 kilometrede. 120.000 kilometrede gerekli değişimlerini yapacağım. Aldığım malzemeleri, aldığım yerleri ve fiyatlarını paylaşmak istedim. En azından benim gibi internetten satın almak isteyenlere fikir olur diye düşünüyorum.

Yağı daha almadım ama yağ için her ne kadar (Motul mu? Mobil mi?) kararsız kalsam da elimde 1 litreye yakın "Mobil Super 3000 5W-40" bulunduğu için n11 "YağÇarşısı" mağazasından aynı yağdan 4 Litre alırsam. 11 TL indirim kuponuyla 83.85 TL' ye kargo bedava olarak geliyor. Diğer bir seçenek ise "5 Litre Motul 8100 X-cess 5W-40" yağı, o da n11 "YağÇarşısı" mağazasından 22 TL indirim kuponuyla ve motor içi tenizleyicisi hediyesiyle 156.9 TL' ye kargo bedava olarak geliyor. N11 ve kuponlar sayesinde YağÇarşısı' nın kendi sitesinden daha uygun bir fiyata gelmiş olacaklar. Dediğim gibi daha almadım halen kararsızım. İkisinden birini alacağım bu hafta.

RenaultToptancısı adlı siteden hepsi orjinal olacak şekilde "Yağ Filtresi(12.63 TL), Karter Tapa Contası, Hava Filtresi(33.81TL), Polen Filtresi(50.76 TL)ve Yakıt Filtresi(97.37 TL)" aldım. Kargo bedava olarak toplam 229.61 TL' ye geldi.

Plastik karter muhafazası kırıktı ve değiştirmek istiyordum. Onun için de 2MM Sac olan yerli üretim bir Karter Muhafazası aldım. N11' den "SarıSepet" Mağazasından kargo bedava ve Mevlana Şekeri hediyesiyle 110TL' ye geldi. Ürün geldiğinde kalınlığına ve sağlamlığına hayran kaldım. 1 TL ile aynı kalınlıkta.

Nalburcuk adlı siteden karter tapasını sökmek için "Karter Tapa Anahtarı (CETA FORM N14-10 8x10 mm Karter Tapa Anahtarı 285 mm) (23.05 TL)" ve yağ filtresini sökmek için de "Yağ Filtre Anahtarı (CETA FORM N14-017612 Tas Tipi Yağ Filtre Anahtarı 76 mm) (21.72 TL)" aldım. Pişmaniye hediyesiyle ve 9 TL kargo ücretiyle 53.77 TL' ye geldi.

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ

Merhabalar,
    Yedek parçalarınız hayırlı olsun güle güle eskitin. Benim aracımın (MST 1.5 105 PRI)da ağır bakımı yaklaşıyor. bende parçaları internetten alıp özel serviste yaptırmayı düşünüyorum. Size sorum parçaları orjinal Mais mi aldınız? Birde "RenaultToptancısı" sitesinden daha önce alışveriş yapmış mıydınız güvenilir midir?

• Merhabalar; İnternette yaptığım araştırmada o firmadan alışveriş yapanların memnun olduğunu gördüm ve herkes ürünlerin orjinal olduğunu söylüyordu. Ondan dolayı ben de orayı tercih ettim. Sipariş vermeden önce arayıp sordum açık açık, yan sanayi mi orjinal mi diye. Yan sanayi parça satışımız yok, servistekilerin aynısı cevabını aldım. Siparişimin aracım ile uygunluğunu şasi numarasıyla kontrol ettiler. Sağolsunlar baya ilgiliydiler. Siparişim ertesi gün elime ulaştı. Yetkili servis ile kontrol ettirmedim ama parçalar orjinal duruyor. Bir daha ki bakımda yine oradan alırım diye düşünüyorum.

• quote:

Merhabalar; İnternette yaptığım araştırmada o firmadan alışveriş yapanların memnun olduğunu gördüm ve herkes ürünlerin orjinal olduğunu söylüyordu. Ondan dolayı ben de orayı tercih ettim. Sipariş vermeden önce arayıp sordum açık açık, yan sanayi mi orjinal mi diye. Yan sanayi parça satışımız yok, servistekilerin aynısı cevabını aldım. Siparişimin aracım ile uygunluğunu şasi numarasıyla kontrol ettiler. Sağolsunlar baya ilgiliydiler. Siparişim ertesi gün elime ulaştı. Yetkili servis ile kontrol ettirmedim ama parçalar orjinal duruyor. Bir daha ki bakımda yine oradan alırım diye düşünüyorum.

Ok. Teşekkürler.

• Arkadaşlar herkese selam,
    Ben şuanda megane st edc almaya meyilliyim. Yani aranıza yeni girmeye hevesli üye diyebiliriz. Şimdi sorum şu 2012 model privilege ile 2013 model privilege arasında ne fark var. şanzımanda bir güncelleme oldu mu? ikisi arasında tercih edecek olduğumda hangisini tercih etmeliyim. benim bu aracı tercih etmemdeki sebep sanayiye sürekli gitmeyeyim. az arıza versin az yaksın çok kaçsın. bu yüzden sizin gibi deneyim sahibi arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.
  • rebel_66 R kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, öncelikle MST tercihiniz hayırlı olsun. Benim aracım Manuel, fakat 2012 modeller ile 2013 modeller arasında bir fark olduğunu düşünüyorum. Sanırım 2014 yılında makyajlanmıştı, belki 2014 modellerde fark olabilir.

• cenkcoskun C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiden dolayı.Sanırım iç aksamda teypte ve döşemede bir takım revizyonlar olmuş.Bunun haricinde vites ile ilgili olarak bir değişiklik bende göremedim. Şanzıman konusunda araştırmalarım devam etmektedir. Ayrıca arka koltuktaki diz mesafelerininde HB modellere göre bir miktar artırıldığı bilgisine ulaştım. Bu miktarı kullanıcı olarak fark edilebilir ölçüdemi ondan emin değilim.
  • Megane 3'ler 2012'de makyajlandı, sonra tekrar makyajlandı mı hatırlamıyorum. Örnek makyajlı 2012 model ilanı :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-st-2013-dizel-otm-yetkili-servis-bakimli-cok-temiz-525418526/detay

Arka diz mesafesi ve aks aralığı HB'e göre yanlış hatırlamıyorsam 7cm fazla, bu da kulağa az gelse de aslında ciddi bir fark, oldukça ferah bir arka bölüm var. C segmentinin en geniş arka bölümlerinden biridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkcoskun

quote:

2011 Model 1.5 DCI 85 beygirlik Renault Megane Sport Tourer aracımın periyodik bakımını kendim garajımda yapacağım. Tüm gerekli malzemeleri internetten temin ettim. Aracım şuan 118.000 kilometrede. 120.000 kilometrede gerekli değişimlerini yapacağım. Aldığım malzemeleri, aldığım yerleri ve fiyatlarını paylaşmak istedim. En azından benim gibi internetten satın almak isteyenlere fikir olur diye düşünüyorum.

Yağı daha almadım ama yağ için her ne kadar (Motul mu? Mobil mi?) kararsız kalsam da elimde 1 litreye yakın "Mobil Super 3000 5W-40" bulunduğu için n11 "YağÇarşısı" mağazasından aynı yağdan 4 Litre alırsam. 11 TL indirim kuponuyla 83.85 TL' ye kargo bedava olarak geliyor. Diğer bir seçenek ise "5 Litre Motul 8100 X-cess 5W-40" yağı, o da n11 "YağÇarşısı" mağazasından 22 TL indirim kuponuyla ve motor içi tenizleyicisi hediyesiyle 156.9 TL' ye kargo bedava olarak geliyor. N11 ve kuponlar sayesinde YağÇarşısı' nın kendi sitesinden daha uygun bir fiyata gelmiş olacaklar. Dediğim gibi daha almadım halen kararsızım. İkisinden birini alacağım bu hafta.

RenaultToptancısı adlı siteden hepsi orjinal olacak şekilde "Yağ Filtresi(12.63 TL), Karter Tapa Contası, Hava Filtresi(33.81TL), Polen Filtresi(50.76 TL)ve Yakıt Filtresi(97.37 TL)" aldım. Kargo bedava olarak toplam 229.61 TL' ye geldi.

Plastik karter muhafazası kırıktı ve değiştirmek istiyordum. Onun için de 2MM Sac olan yerli üretim bir Karter Muhafazası aldım. N11' den "SarıSepet" Mağazasından kargo bedava ve Mevlana Şekeri hediyesiyle 110TL' ye geldi. Ürün geldiğinde kalınlığına ve sağlamlığına hayran kaldım. 1 TL ile aynı kalınlıkta.

Nalburcuk adlı siteden karter tapasını sökmek için "Karter Tapa Anahtarı (CETA FORM N14-10 8x10 mm Karter Tapa Anahtarı 285 mm) (23.05 TL)" ve yağ filtresini sökmek için de "Yağ Filtre Anahtarı (CETA FORM N14-017612 Tas Tipi Yağ Filtre Anahtarı 76 mm) (21.72 TL)" aldım. Pişmaniye hediyesiyle ve 9 TL kargo ücretiyle 53.77 TL' ye geldi.

Merhabalar,
    Yedek parçalarınız hayırlı olsun güle güle eskitin. Benim aracımın (MST 1.5 105 PRI)da ağır bakımı yaklaşıyor. bende parçaları internetten alıp özel serviste yaptırmayı düşünüyorum. Size sorum parçaları orjinal Mais mi aldınız? Birde "RenaultToptancısı" sitesinden daha önce alışveriş yapmış mıydınız güvenilir midir?

Merhaba, geçen gün ben de agir bakım yaptırdım. N11 den sipariş verdim, çek ve kkartı indirimi ile 300 tl ye geldi. 200 de ustaya verdim. triger Gates , devri daim pompası ve alternator kiti orijinal. Ayrıca yine n11 den 100tl ye motor yağı ve 55 tlye filtreleri yakıt dahil çok önceden kuponlar almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temmuz6 -- 15 Mart 2018; 14:25:20 >

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    Makyajlandı hocam linkdeki ilan MST'lerin üretimden kalkmadan önceki son hali.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-57-binde-bakimli-kusursuz-512975641/detay
  • 
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.