Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (571. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Tek konnektörlü olması lazım, çift konnektörler fren park birlikte olan tek ampuller içindir.
    Teşekkürker; yukarıdaki ampul uygun mudur peki?
  • wolfien W kullanıcısına yanıt
    Gündüz far ampulleri stop ampulleri gibi P21W diye biliyorum, eğer öyle ise uygundur.
  • quote:

Gündüz far ampulleri stop ampulleri gibi P21W diye biliyorum, eğer öyle ise uygundur.
    Aldım 2 çift... Umarım uyumlu çıkar, fiyatı da çok uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Aldım 2 çift... Umarım uyumlu çıkar, fiyatı da çok uygun.

Aldığını ürün düşük parlaklığa sahip üründür.

Aşağıda link bilgisini verdiğim ürünü tavsiye ederim.

İzmir de iseniz benim ampulleri dener, sonuca göre karar veririz.

İyi forumlar...

https://tr.aliexpress.com/item/New-Style-2Pcs-Lot-High-Power-1156-P21W-Osram-Chip-80W-LED-Light-Bulbs-Ba15s-S25/32335566732.html?spm=2114.010208.8.4.VrCzW9

• quote:

Benim araç 110 luk manuel, 6. viteste yaklaşık 102 km/s gibi bir hızı var.

Benim 105 lik euro4 6. Vites 2.000 dd 94 yapıyordu diye hatırlıyorum. Adamlar boşuna euro5, yapmamış demekki.

Megane 4 ü inceledim arkadaşlar, bizim zamanında 50 bine aldığımız arabalar 100 bin olmuş. Açıkcası üzerine koydukları pek bir şey göremedim ben. Sıfır yerine çok daha az para verip, ikinci el temizinden 130luk mst almak çok daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

İyi forumlar...

https://tr.aliexpress.com/item/New-Style-2Pcs-Lot-High-Power-1156-P21W-Osram-Chip-80W-LED-Light-Bulbs-Ba15s-S25/32335566732.html?spm=2114.010208.8.4.VrCzW9

Merhaba, düşük parlaklık derken, mevcut ampulden daha mı kötüdür, gündüz farı olarak kullanamaz mıyız? (Ben lümen değerini göremedim)

Ben kesinlikle beyaz istemiyorum, bunun "warm light" modeli var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 21 Ekim 2016; 13:08:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Benim 105 lik euro4 6. Vites 2.000 dd 94 yapıyordu diye hatırlıyorum. Adamlar boşuna euro5, yapmamış demekki.

Aynı devirde yapılan hızın motorla bir alakası yok, tamamen vites oranları ile alakalı. Motor daha güçlü olunca vites oranlarını uzatmak daha kolay tabii ama bu 5 bg'le açıklanacak bir durum değil. Muhtemelen hatalarını anlayıp düzeltmişler zira bizim araçların 6. vites oranı çok kısa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 21 Ekim 2016; 13:08:00 >
  • quote:

quote:

İyi forumlar...

Merhaba, düşük parlaklık derken, mevcut ampulden daha mı kötüdür, gündüz farı olarak kullanamaz mıyız?

(Ben lümen değerini göremedim)

Gün ışığı rengi bulmanız zor olsa gerek.

Turuncu yada cırlak beyaz dan başka seçenek bende bulamadım.

Gündüz farları için ciddi parlaklık veren ampul kullanmak gerekiyor, zaten gündüz görünebilirlik için çok parlak olması gerekiyor.

Ben 3 yada 4 set sonrasında, istediğim değerlere ulaştım, deneme yanılma sistemi ile, elin çinlisi parlak der, fakat her zaman bir problem çıkabiliyor.

Mesela ilk aldığım parti yandığı bile belli olmayacak kadar sönük yandı, ikinci parti; 15 gün sonunda öldü, üçüncü parti parlaktı fakat; ciddi ısı yayıyordu (5 saniyede 80 derece), dördüncü parti sorunsuz 6 ay oldu.

İyi forumlar...

• quote:

quote:

quote:

İyi forumlar...

Merhaba, düşük parlaklık derken, mevcut ampulden daha mı kötüdür, gündüz farı olarak kullanamaz mıyız?

(Ben lümen değerini göremedim)

Gün ışığı rengi bulmanız zor olsa gerek.

Turuncu yada cırlak beyaz dan başka seçenek bende bulamadım.

Gündüz farları için ciddi parlaklık veren ampul kullanmak gerekiyor, zaten gündüz görünebilirlik için çok parlak olması gerekiyor.

Ben 3 yada 4 set sonrasında, istediğim değerlere ulaştım, deneme yanılma sistemi ile, elin çinlisi parlak der, fakat her zaman bir problem çıkabiliyor.

Mesela ilk aldığım parti yandığı bile belli olmayacak kadar sönük yandı, ikinci parti; 15 gün sonunda öldü, üçüncü parti parlaktı fakat; ciddi ısı yayıyordu (5 saniyede 80 derece), dördüncü parti sorunsuz 6 ay oldu.

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    O zaman gelenleri deneyip, olmazsa direk standart ampul taktırmak en iyisi... Bu kadar uğraşmaya değmez...

• Cevaplar icin tesekkur ederim arkadaslar. Mst 2010 olanlar euro 4 mu oluyor? Fluence 2011 edc aracimin hevesiyle mst yi aldim ama acikcasi bu 2000 devirdeki hizi ve ivmelenmesi acisindan beni uzdu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktorx10 -- 21 Ekim 2016; 21:11:06 >
  • Yanlış anlamıyorsam 2000 devire kadar aracın çekişi düşük... Benim aracım da 105ps ama 1600 devir civarında fırlıyor, 2000 devir çok yüksek... Hava filtresi falan tıkanmış olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 22 Ekim 2016; 18:19:48 >
  • doktorx10 D kullanıcısına yanıt
    Bendeki araç 2011 model ve tüm araçlar buna Renault değil tüm modeller dahi 2011 olanda dahil olmak üzere Euro 4 motordur 2012 dahil devamı Euro 5 devamıdır motorlar arası fark 4-5 olması havaya yaydığı zehirli gazlardan dolayı böyle adlandırılmıştır zaten 2011 sonrası modellerde partikül filitresi vardır ve ona göre olan dtfli yağ kullanılır bizim Renaulta iki motor arası 5 beygirlik fark koymuş biri 105 diğeri 110 beygir buda o dediğiniz sorunu oluşturmaz başka bir problemininiz vardır
  • Bizim MEGANE SPORT TOURER araca göre cam rüzgarlığı yaptıran arkadaş varmı hb lere göre olanlar var ama bizim araç için bulamadım yağmurlu havalarda su girmemesi için çok iyi oluyor orjinal bi'şey taktırmak istiyorum yaptıran veya bilen varsa bilgilendirirse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartarkan

Bizim MEGANE SPORT TOURER araca göre cam rüzgarlığı yaptıran arkadaş varmı hb lere göre olanlar var ama bizim araç için bulamadım yağmurlu havalarda su girmemesi için çok iyi oluyor orjinal bi'şey taktırmak istiyorum yaptıran veya bilen varsa bilgilendirirse sevinirim
    merhabalar
    acaba mst araçlardaki otomatik şanzıman fluance lardaki ile aynı mı? fluance ın otomatiğinin kötü olduğunu duymuştum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_ogu

merhabalar
    acaba mst araçlardaki otomatik şanzıman fluance lardaki ile aynı mı? fluance ın otomatiğinin kötü olduğunu duymuştum...

Aynı ama çokta kötü sayılmaz. Kullanıp denemenizde fayda var.
  • quote:

Bizim MEGANE SPORT TOURER araca göre cam rüzgarlığı yaptıran arkadaş varmı hb lere göre olanlar var ama bizim araç için bulamadım yağmurlu havalarda su girmemesi için çok iyi oluyor orjinal bi'şey taktırmak istiyorum yaptıran veya bilen varsa bilgilendirirse sevinirim

3 sene kadar önce mst için cam güzgarlığı vardı. Şimdi bulunur mu bilmiyorum
  • quote:

quote:

Aynı devirde yapılan hızın motorla bir alakası yok, tamamen vites oranları ile alakalı. Motor daha güçlü olunca vites oranlarını uzatmak daha kolay tabii ama bu 5 bg'le açıklanacak bir durum değil. Muhtemelen hatalarını anlayıp düzeltmişler zira bizim araçların 6. vites oranı çok kısa.

Euro5 te emisyonu düşürmek için, yüksek hızdaki 6. Vites devirini düşürmüşlerdir diye düşünerek yazdım.
  • quote:

quote:

quote:

Euro5 te emisyonu düşürmek için, yüksek hızdaki 6. Vites devirini düşürmüşlerdir diye düşünerek yazdım.

Alıntıları Göster
    Bu arada düşük devirdeki çekişten şikayetçi iseniz her mazot alışınızda Würth Performans İyileştirici ekleyin. Ben öyle yapıyorum ve çekişin hissedildiği devir ciddi biçimde (yaklaşık 200-300 devir/dk) düşüyor... Bu sayede vites değişimleri bariz azalıyor. Artık aracı Würth eklemeden kullanamıyorum desem yeridir.

Ben mazotu genelde 100 TL'lik alıyorum, yani yaklaşık 25 litre. Her 25 litreye 50 cc kadar performans iyileştirici ekliyorum ve işimi görüyor. (Laboratuvar malzemeleri satan yerlerde 50 cc'lik plastik şişeler var, bunlardan 6-7 tane satın aldım ve bunları dolduruyorum, mazot alırken de 1 "shot" ekliyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 3 Kasım 2016; 17:57:23 >

• quote:

buna bir bakın
    https://www.eliftuning.com/Z-Tech-Renault-Meganesporttourer-Cam-R%C3%BCzgarl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-A-Kalite_38053.html#.WBnLUNWLTcs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 2 Kasım 2016; 14:20:38 >

• Mihmander kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler ama bu sitede bir problem var gönderdiğiniz linkteki urun için siteye sordum stoklarda yok dedi bunu 2 kere sordum 2-3 ay önce ama satışa hep açık kaldı nedense ellerinde stok yok satışa açık 😊
  • 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.