Şimdi Ara

yeni laptopla gelen recovery dvdsi ve sysprep hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar diyelim ki yeni bir laptop aldık nasıl yedeğini alırız yada laptopu aldığımız yerdeki yetkililer yedek için hangi programı kullanıyor bu iş için bunu laptopla gelen dvdde programlar kurulu oluyor ve çoğu kullanmadığım programlar onun için soruyorum ve sysprep tam olarak nedir ne işe yarar teşekkürler?

• Sysprep nedir? Kullanım alanları ve ne amaçlar için kullanıldığını, bu makale de kısaca açıklamaya çalışıcam.

Sysprep'in genel kullanım amacı; Firma içerisinde çok sayıda aynı donanım özellikleri içeren PC'ler de, sorun oluştuğu taktirde, PC'ye veya PC'lerin tümüne teker teker Windows kurup, ardından sürücülerini ve programları kurmaktansa, önceden tek bir makinaya client işletim sistemi kurup, ardından driver,programlar kurulup, çalışmaya hazır hale getirdikten sonra, sysprep yardımıyla işletim sisteminin SID ayarları resetlenip daha sonra imajı alınmasını sağlar. Daha sonra sorunlu bir client ile karşılaştığımızda, teker teker kurulum yapmaktansa, sysprep'li imaj CD'mizden ilk günki temiz haline sistemi getirebiliriz?

bir sürü recovery yapan programlar var yada win 7 nin kendi yedeğini yapan program işletim sisteminin içinde mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: erman2106

Sysprep nedir? Kullanım alanları ve ne amaçlar için kullanıldığını, bu makale de kısaca açıklamaya çalışıcam.

Sysprep'in genel kullanım amacı; Firma içerisinde çok sayıda aynı donanım özellikleri içeren PC'ler de, sorun oluştuğu taktirde, PC'ye veya PC'lerin tümüne teker teker Windows kurup, ardından sürücülerini ve programları kurmaktansa, önceden tek bir makinaya client işletim sistemi kurup, ardından driver,programlar kurulup, çalışmaya hazır hale getirdikten sonra, sysprep yardımıyla işletim sisteminin SID ayarları resetlenip daha sonra imajı alınmasını sağlar. Daha sonra sorunlu bir client ile karşılaştığımızda, teker teker kurulum yapmaktansa, sysprep'li imaj CD'mizden ilk günki temiz haline sistemi getirebiliriz?

bir sürü recovery yapan programlar var yada win 7 nin kendi yedeğini yapan program işletim sisteminin içinde mevcut

öncelikle teşekkürler win7nin içinde hangi program yedeklemeyi sağlar?

• win7nin içinde sistem yedeğini alan bir yazılım var ama tavsiye etmem.sizin yapacağınız şey
    işletim sistemini,gerekli programları kurduktan sonra, size özel ayarları yapıp "acronis true image" ile yedek almaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

win7nin içinde sistem yedeğini alan bir yazılım var ama tavsiye etmem.sizin yapacağınız şey
    işletim sistemini,gerekli programları kurduktan sonra, size özel ayarları yapıp "acronis true image" ile yedek almaktır.

peki yeni laptop aldığımız yerdeki bilgisayara windowsu kuran kişiler hangi program yedek alıyorlar acaba bir bilginiz var mı?
  • HOCAM SIFIR LAPTOP ALIRSANIZ HARDİSKİN İCİNDE GÖMÜLÜ OLARAK RECOVERY GELİYORLAR AYRIYETTEN DVD VERİYORLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: notebook-yk

HOCAM SIFIR LAPTOP ALIRSANIZ HARDİSKİN İCİNDE GÖMÜLÜ OLARAK RECOVERY GELİYORLAR AYRIYETTEN DVD VERİYORLAR

biliyorum ama o dvd içerisinde birçok program kurulu geliyor ben kendime özel oluşturmak istiyorum onun içinde kullanılan yedek alma programını soruyorum
  • asusun kendi yedek alma programi vardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

asusun kendi yedek alma programi vardi

sizce kendi yedek alma programımı iyi yoksa başka bir alternatif mi iyidir?
  • laptop unuz asus mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

laptop unuz asus mu

asus değil ama asus almayı düşünüyorum bazı sorularım var kararsızım ciklet klavye nedir K serisinde midir n serisindemidir ben yumuşak klavye istemiyorum hangisi serttir teşekkürler
  • Acer marka bilgisayarlarda Acer Recovery Manager adında bir program var. Diğer markalardada öyle mi bilmiyorum.
  • valla bende kullanıyorum asus k50in ciklet degil de cikolata klavye gibi birsey yazıyor ama set klavye asus recovery programı Al Recovery Burner bu program vardı epeydir kullanmıyorum ama asus kaliteli markadır tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 18 Ocak 2012; 8:55:56 >
  • quote:

valla bende kullanıyorum asus k50in ciklet degil de cikolata klavye gibi birsey yazıyor ama set klavye asus recovery programı Al Recovery Burner bu program vardı epeydir kullanmıyorum ama asus kaliteli markadır tavsiye ederim

anladım siz hangi modelini kullanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzlu puding

Acer marka bilgisayarlarda Acer Recovery Manager adında bir program var. Diğer markalardada öyle mi bilmiyorum.

sanırım her markanın kendine göre programı var onunla yedekliyorlar?
  • onu bilmiyorum ama asusun var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.