Şimdi Ara

yeni kullanıcıya yardım.. teyp,hoparlör,arka kapı nasıl açılır:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
24.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

75bg 2008 standart donanıma sahip tourneo connect aldım yeni bununla ilgili sorularım var yanıtlarsanız sevinirim

1-arabadaki ses işinden pek anlamıyorum. ama sesi pek beğenmedim çok cılız geliyor ve yüksek vol 15 den sonra bariz çatlıyor(cd) acaba hoperlör lerimi değiştirmem lazım yoksa teyibide değiştirmem gerekirmi?? en ucuz yollu şekilde nasıl işin içinden çıkabilirim?? aman yanlış anlaşılmasın niyetim sadece kendi çapımda cd dinlemek üst düzey ses bas fln aramıyorum bide her teyp uyarmı yada hangisini almak lazım(mp3 bide olursa usb arıyorum sadece) satılan teypler genelde ince kötümü durur acaba?? hoparlöleri nasıl almalı fln gerçekten hiç bilmediğim için soruyorum

2-arabanın anahtarında 3 düğme var en üstteki açılış için bastığımda ön kapılar açılıyo biniyorum çalıştırıorum ama arka sürgü kapı açılmıyo bunun için bagajı açan tuşa basmak gerekiyor arabayı çalıştırıncada anahtardan arka kapıyı açmak komik oluyo acaba bunu aracın içinde bi tuşu yada ayarı varmı??

• merhaba benım aracımın anahtarında ön kapıya basınca hepsı acılıyor

Ön kapı açma tusuna 2 kere art arda basarak dener mısınız ?
  • hocam denedim malesef aynı.. bir arkadaş 2004 den sonra sistemin böyle olduğunu söyledi sizin araba kaç model?? sanırım alışana kadar arkadakiler biraz bekleyecek
  • benımki 2007 glx

Sağlam bir oto anahtarcıya git ankara da isen adres vereyım anahtarcı ıcın bı baksınlar
  • tmm hocam 2 kez hızlı basınca sorun kalmadı sağolasınn:) ön hoparlörlerin boyutları nedir bilginiz varmı??
  • 13 cm önler ve arkalar aynı. çok dandik kolonları var. resimlerini paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemrek -- 13 Temmuz 2010; 16:16:52 >
  • peki sizce hoparlörleri değiştirmek yeterlimi yoksa ne takarsak takalım teyp yetersizmi kalır?? herhangi bir hoparlör tavsiyeniz varmı?? amacım çok yüksek ses yada acayip baslar değil sadece cızırdamayan fonda güzel müzik olsun ama bu hoparlörlerde gerçekten bas yok gbi ve orjinal cd lerde bile vol 20 de cızırtılar başlıyor..
  • ben yaklaşık olarak 1500 lira harcadım. şimdi müzik dinlerken keyif alıyorum. ama yaklaşık olarak 300 400 liraya güzel müzik dinleyebilecegin sistemler yaptırabilirsin. üstüne bide işçilik tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

13 cm önler ve arkalar aynı. çok dandik kolonları var. resimlerini paylaşıyorum.

Merhaba kardeşim

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-cs-p-3013-13-cm-coaxial-3-yollu-hoparlor/ProductDetails.aspx?productId=otdelcsp3013&categoryId=26090

bu hoparlörden alsak araca uyar mı ? ayrıca montajı kolay mı? montajda kapı döşemesi komple mı sökülüyor yoksa sadece hoparlörlerin oldugu delikli kısım mı sökülüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: H100_06_52

Merhaba kardeşim

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-cs-p-3013-13-cm-coaxial-3-yollu-hoparlor/ProductDetails.aspx?productId=otdelcsp3013&categoryId=26090

bu hoparlörden alsak araca uyar mı ? ayrıca montajı kolay mı? montajda kapı döşemesi komple mı sökülüyor yoksa sadece hoparlörlerin oldugu delikli kısım mı sökülüyor

Ön kapılara uyar, arkalara 10 cm almanız gerekiyor...

Sadece hoparlörleri değiştirseniz ses artışı olmaz ama sesi biraz açtıgınızdakı bozuk çıkan ses birazdaha kaliteli çıkar...

En verimli sesi küçükle olsa bi anfi ile destekleyerek alırsınız...

• Ses sistemlerinden pek anlamam

Anfi aldıgımızda hoparlörlerin değişimine gerek var mı ?

Benim amacım teybın sesını artırdıgımda hoparlorlerden gelen cızırtıyı en aza indirgemek
  • quote:

Orijinalden alıntı: H100_06_52

Ses sistemlerinden pek anlamam

Anfi aldıgımızda hoparlörlerin değişimine gerek var mı ?

Benim amacım teybın sesını artırdıgımda hoparlorlerden gelen cızırtıyı en aza indirgemek

Hoparlör'ler değişmesi gerekiyor, orjinaller çok dandik..

Sizin sorununuzu sadece 4 adet daha kaliteli bi hoparlör alınarak cözülür...
  • uğur benim araca arka tarafada 13 cm oldu. tabi mid takımı olarak koyduk biz. 3 yollunun boyutu biraz daha farklı. 2 yollu olsa olur kanımca. bide anfisiz pek tat alamazsın ama eskisinden birazcık daha iyi olur. çok bi düzelme bekleme bence.
  • quote:

uğur benim araca arka tarafada 13 cm oldu. tabi mid takımı olarak koyduk biz. 3 yollunun boyutu biraz daha farklı. 2 yollu olsa olur kanımca. bide anfisiz pek tat alamazsın ama eskisinden birazcık daha iyi olur. çok bi düzelme bekleme bence.

Glx'lerin arka hoparlörlerinin takıldıgı kısım hakkında bilgim yok, ortam müsaiyse 13 yakılabilir tabi..

Bu arada sadece hoparlör'leri kaliteli ile değiştirmek hissedilir derecede kalite farkı oldugunu fark ettiriyor, değiştirip memnun kalanlar var cünkü
  • sen öyle diyosan bana tamam demek düşer :P daha yeni yeni araştırıyorum ben. sen bilirsin :P ama memnun olma birazda beklentiyle alakalı sanırım. mesela ben bas koymadan önce pek memnun değildim. şimdi benden memnunu yok ((:
  • quote:

sen öyle diyosan bana tamam demek düşer :P daha yeni yeni araştırıyorum ben. sen bilirsin :P ama memnun olma birazda beklentiyle alakalı sanırım. mesela ben bas koymadan önce pek memnun değildim. şimdi benden memnunu yok ((:

Arkadaş sadece sesi biraz açınca bozan sesin olmamasını istiyor o sorunuda kaliteli hoparlörle cözmek mümkün, daha kaliteli b işey istiyorsa küçükte olsa bi tesisat şart anfi bass hoparlör vs ondan sonra beklenti ile alakalı
  • RESIMDE HOPARLORLER CIKARILDIGI CONNECT KAÇ MODEL ACABA COK DANDIK CUNKU
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sileli_hasan

RESIMDE HOPARLORLER CIKARILDIGI CONNECT KAÇ MODEL ACABA COK DANDIK CUNKU

İlk çıkanı ile son çıkanı arasında bi fark yok hepsinde aynı hoparlör mevcut
  • 2011 GLX ALDIM DEGTRCEZ OZAMN BUNLARDAN BİSEY OLMAZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Orijinalden alıntı: Sileli_hasan

RESIMDE HOPARLORLER CIKARILDIGI CONNECT KAÇ MODEL ACABA COK DANDIK CUNKU

İlk çıkanı ile son çıkanı arasında bi fark yok hepsinde aynı hoparlör mevcut

bu resimdekiler 2010 GLX den çıktı ((:
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.