Şimdi Ara

Yeni kombi basınç sorunu, lütfen yardım edebilirmisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yeni ev aldım taşınıcam ancak kombiyi denemek için peteklere su bastık, tüm peteklerin havasını alıp
    basıncı 1.5 bara ayarladık ve gözlemlemeye başladık. kombi faal olarak çalışmıyor, yani şalter inik durumda
    ve gaz girişi yok. Şöyle bir sorun var; yaklaşık 60 saat gözlem sonucunda basıncı 1.5 bardan 1.4 e düştüğünü gözlemledim.

Bu okuduğum kadarıyla tesisatta bir kaçağı gösteriyor, sorum şu;

ariston marka kombi bu ve "Sıcak Su Gidişi" ve "soğuk su girişi" borularının kombiye bağlantı yapılan noktalarında
    çok çok az sızma var, onuda gözlemledim, yaklaşık 2 saatte ancak 1 DAMLA oluşuyor. Bu durumda 60 saat sonra oluşan
    bu damlalar basıncın düşmesinde etkenmidir yoksa tesisatta başka bir sorundanmı kuşkulanmak gerekiyor.

sızmalar için montaj yapan elemanlar geldi ancak yeteneksizlik dizboyu onu bile beceremeden gittiler

sabırla okuyup yanıt vereceklere şimdiden teşekkürler

• yokmu bir yardım :o)
  • 60 saat gözlem sonucunda basıncın 1.5 bardan 1.4 e düşmesi ilk çalıştırmada sızıntı olmasa bile normaldir. Ayrıca sızıntıyı da tespit etmişsiniz, dediğiniz kadar sızıntı da 0,1 bar düşme bence az bile..

Basıncın düşmesi için litrelerce kaçak olmasını beklemeyin. Bağlantı yerlerindeki gözle görülmeyen ancak kağıt mendille tespit edilebilen kaçaklar bile basınç düşmesine neden olmaktadır. Siz öncelikle sızıntıların kesilmesini sağlayın. Panik yapmayın..
  • ilginize çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.