Şimdi Ara

YENİ KİMLİKLER [ANA KONU] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.012
Cevap
11
Favori
53.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 01/06/2017 başvuru 07/06/2017 teslim en hızlı benim kart geldi galiba.
    Fotoğraflar herkeste mi renksiz?,yoksa ilk basılanlar renkli miydi?
  • Kimliğimi aldım ancak arkadaşlar şimdi ne işe yarar bu çip parola olması felan?
  • Merhaba 26 Nisan'da başvuru yaptım bugün kontrol için baktığımda Başvurunuz ön kontrol aşamasındadır yazıyor 2 ayı geçti hala bu yazının yazması normal mi yoksa başvuru yaptığım yere gidip sormam gerekir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle randevu alıp gidin, yoksa bir dünya sıra beklersiniz. 2 gün önceden randevu aldım, 3 temmuzda müdürlüğe gittim içerisi ana baba günü. Randevulu olduğum için direk sıram geldi 1dk bile beklemedim diyebilirim. Şuan ''Kartınız kalite kontrol aşamasındadır'' gözüküyor. Sistemi bayağı hızlandırmışlar herhalde.

Not: Haziran yazmışım temmuz olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylolhot06 -- 8 Temmuz 2017; 13:29:54 >
  • Wayy kartların kalite kontrol aşamasıda gelmiş:-)) puhahhahaaaa hiç gülesim yoktu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tatil nedeniyle kart basımı hızlanmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: tylolhot06

Kesinlikle randevu alıp gidin, yoksa bir dünya sıra beklersiniz. 2 gün önceden randevu aldım, 3 haziranda müdürlüğe gittim içerisi ana baba günü. Randevulu olduğum için direk sıram geldi 1dk bile beklemedim diyebilirim. Şuan ''Kartınız kalite kontrol aşamasındadır'' gözüküyor. Sistemi bayağı hızlandırmışlar herhalde.

Kartım bugün teslim edildi. Bir hafta bile sürmemiş oldu.

• Arkadaşlar dün başvuru durumunu kontrol edeyim dedim.Kartınız pttye verilmiştir dedi.Barkodu ptt kargo takibe girdifimde gönderi hareketlerinde

1) 07/07/2017 21:39:01 Kabul Edildi

ANKARA KARGO İŞL.MER

NVİ ŞUBESİ

MERKEZ ANKARA

2) 07/07/2017 21:39:11 Torbadan Alìndì

Yazıyor...

Adresim istanbul anadolu yakasında...Ne zaman gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xOmeRx96 -- 8 Temmuz 2017; 13:30:29 >
  • xOmeRx96 X kullanıcısına yanıt
    Kimliğiniz en geç salı günü teslim edilmiş olacaktır. Pazartesi gelme ihtimali kuvvetli. ilk gelişte teslim edilemezse, birkez daha getiriliyor. iki teslimatta başarısız olursa nüfus md. gidip teslim alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdalTanyeri

Kimliğiniz en geç salı günü teslim edilmiş olacaktır. Pazartesi gelme ihtimali kuvvetli. ilk gelişte teslim edilemezse, birkez daha getiriliyor. iki teslimatta başarısız olursa nüfus md. gidip teslim alabilirsiniz.

Teşekkür ederim.2 sorum var

1)Ben bana verilen pinzarfını kaybettim elimde sadece 2 adet geçici kimlik belgesi var sorun olmaz dimi.

2)Ben eski kimligimi kaybettim.Nüfuz cüzdanı bi daha veremeyiz dediler.Bende mecburen yeni kimlik kartı başvurdum eski kimligin kayıp olması bi sorun çıkarmaz dimi.Başvuruda problem olmadı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xOmeRx96 -- 8 Temmuz 2017; 16:14:52 >
  • Kimlik doğrulama için nerelerde PIN kullanılacak benimde bilgim yok, bu soruları ya nüfus müdürlüğü yada Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çağrı numarası 199'u arayarak sorabilirsiniz.
    ----------------------
    Nüfus ve Vatandaşlık İşlerinin sayfasında bazı sorulara cevap verilmiş
    https://www.nvi.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/kimlik-kart%C4%B1-i%C5%9Flemleri
    Başlıklardan biri
    Kimlik kartının Pin numarasını unuttum
    PIN Şifresi unutulduğunda nüfus müdürlüklerinde bulunan KİOSKLAR'dan PIN şifresi yenilenebilir.
    PIN şifresini yenilemek için kimlik kartının kişinin yanında bulunması gereklidir.
    PIN şifresini yenilemek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, PUK numarası girme metodlarından birisi kullanılabilir.
    KİOSK'larda şifre yenilenirken görevliler dışında hiç kimseden yardım istememeli ve şifre görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşılmamalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdalTanyeri -- 8 Temmuz 2017; 17:01:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 2000watts kullanıcısına yanıt
    Herşey ortada ,cumhurbaşkanlığı sarayı demek için embrsil olmak gerek hocam.O da bu forumda ziyadesiyle Türkiye bölünsün,NATO müdahele etsincilerde bol miktarda mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErdalTanyeri

Kimlik doğrulama için nerelerde PIN kullanılacak benimde bilgim yok, bu soruları ya nüfus müdürlüğü yada Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çağrı numarası 199'u arayarak sorabilirsiniz.
    ----------------------
    Nüfus ve Vatandaşlık İşlerinin sayfasında bazı sorulara cevap verilmiş
    https://www.nvi.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/kimlik-kart%C4%B1-i%C5%9Flemleri
    Başlıklardan biri
    Kimlik kartının Pin numarasını unuttum
    PIN Şifresi unutulduğunda nüfus müdürlüklerinde bulunan KİOSKLAR'dan PIN şifresi yenilenebilir.
    PIN şifresini yenilemek için kimlik kartının kişinin yanında bulunması gereklidir.
    PIN şifresini yenilemek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, PUK numarası girme metodlarından birisi kullanılabilir.
    KİOSK'larda şifre yenilenirken görevliler dışında hiç kimseden yardım istememeli ve şifre görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşılmamalıdır.

Torbadan alındı bilgisinden sonra yeni birsey olmadı.Haftasonu çalısılmiyor mu acaba ondanmı ?

En gec kac günde gelir

• bu kişisel mesaj kısmında yazanların anlamı nedir?
  • SaatliBomba S kullanıcısına yanıt
    Güvenlik sorusu gibi birşey olmalı.
  • Eksiye yazdigimi kufurleri sansurleyip direkt yapistiriyorum.

basvuru surecinde beni kanser eden kimlik karti.aslinda kanser eden kart degil basvurumu alan gerizekali memur.dun basvuru yapmak uzere sabah eskisehir tepebasi nufus mudurlugune gittim.sira falan yoktu direkt gel dediler.fotografini okumayabilir ama ben bi taratiyim falan dedi.kupen var bu foto zaten olmaz, saclarini da algilayamadi dedi.karsidaki fotografcida cektir gel dedi.benim icime bi suphe dustu anlasmali mi acaba diye.oyleyse de bu serefsizler para kazanmasin diyip onceki fotomu cektirdigim yere gittim.kupeyi kabul etmediler dedim gulmeye basladi hangi beyinsiz etmedi falan.kendi kimligini cikardi kupesi var kimlik fotografinda.tabi ben hem guldum hem sinirlendim.

bugun tekrar gittim nufus mudurlugune, tezcanli bi abi gel dedi.espriler sakalar aldi fotoyu, dedim dun kabul etmediler bu fotoyu kupe var diye.olur mu ya daha iyi kupeli hehehehe falan dedi.gayet de aldim kimlik kartini.diger memur; senin yaptigin halkin parasini gasp etmek degil mi serefsiz .neyse kart on basvuru asamasinda 2 3 aya gelir dediler, gelismeleri ediylerim

edit:09 haziran yani 1 gun sonra basima hazirlaniyor.baya uzun bi hazirlanma olacak diger entryleri okudugum kadariyla.

editto:12.06.2017 kart basilmis sasirdim cidden bakalim ne zaman elime gececek.

editte:19.06.2017 kart kalite kontrol asamasina girdi.evet deli gibi her gun kontrol ediyorum.

edit262:kart pttye verilmis.

edit222:21.06.2017 2-3 aya gelir denen kart 13 gunde elime ulasti.bok gibi kart yapmissiniz emegi gecen herkesin .ustundeki yazilar silik silik.fotograf zaten siyah beyaz ustune silik silik.yapacaginiz isi .su ulkede bi sey duzgun yapilsa sasarim zaten.

• Heroes To Us kullanıcısına yanıt
    Kart kalitesiz zatende yeni dağıtılan kimlikleri görüyorum hakketen silik silik
    Sanırım yoğun basmakdan yazıcının toneri bitmiş kimse farketmiyor ehhhhuuehhee

• Gurbetçilerde avrupa kimlikleri görünce imreniyordum, bizim kimliklerde küçüldü ama kimlikler kalitesiz, sanki bi firmanın dağıttığı basit club kartlar gibi. Kimliklerinizi teslim aldıktan sonra mutlaka yumuşak kart koruyucuya yerleştirin. Sert olan koruyucular kimlik yüzeyinde çizikler yapıyor. Tekrar zahmete girip yenilemek isterseniz koruyucu kullanmayabilirsiniz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ErdalTanyeri kullanıcısına yanıt
    Aynen bar discoların giriş kartları gibi vasat amk kartları
    Beş para etmez
    20 lira al kaliteli malzemeden yap ama ne gezer
    Yakında arkadaki çip kısmındaki metal kısımlar dökülmeye başlar:-))

• 4 gün önce başvuru yaptım. Dün ön kontrol yazıyordu bugün basım aşamasında yazıyor. Tahmini ne zamana gelir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.