Şimdi Ara

YENİ KİMLİKLER [ANA KONU] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.011
Cevap
11
Favori
53.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence bir süre başvurmayın buglar falan vardır. Bir kaç ay sonra alın fixlenmiş versiyonlar çıkmış olur.
  • Çevremdeki ilçelerin çoğunda kayıt yapılmıyor tarama cihazlarının limitli olması kötü olmuş.(Amasya çevresi)
  • Zombitch kullanıcısına yanıt
    Randevuyu ileri bir tarihe seçin, Ocak sonu gibi. Hata vermiyor o zaman.
  • zisa Z kullanıcısına yanıt
    İnat ettim aradım 199 u yarına aldım randevuyu avcılardan. Aynı tarihi ve saati vermiyordu internet boş olmasına rağmen belirttiğim hatayı veriyordu.

edit: randevu gözükmüyor sistemde bazen başarılı gösterip başarısız olabiliyormuş boşuna gidecektim sabahın köründe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zombitch -- 3 Ocak 2017; 23:45:18 >
  • Zombitch kullanıcısına yanıt
    Şimdi internetten alabiliyor muyuz?

Aynı hatayı bende de verdi kaç defa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lxde

Şimdi internetten alabiliyor muyuz?

Aynı hatayı bende de verdi kaç defa.

Alabiliyorsunuz fakat biraz ileri tarihleri deneyin. Onlarca kez denedim 13 ocağa sorunsuz alabildim.
  • Şimdi bu yeni kimliklerin avantajlarını özetleyecek olan var mı ? Sadece boyut mu yani ?
  • Şimdilik sadece boyutu. Bankalar, noterler, tapu daireleri, ticaret odaları, telefon hattı satıcıları benzeri diğer kurumlar okuma cihazlarını kullanmadığı sürece, güvenlik tarafının mevcut kimliklerden farkı yok. Hatta o kadar abartıldı ki güvenlik konusu, bu nedenle geçiş döneminde zaafiyet yarattığı bile söylenebilir.
  • master90 kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drak44

Kimliklerin boyutunun değişmesi iyi ama çip olayı çok sıkıntı gerçekten.

Şuan devletin elinde teknolojik bir çok imkan var.
    Fakat suç olayı tavan yaptı.
    Çünkü teknolojiyi suçluya karşı değil muhalif e karşı kullanan bir parti var.

İyi de çipteki bilgiler devletin elinde zaten var.
  • sabah 8/30da sıra aldım oglen 1 de geldı sıra
  • Gecikmeyi neden yaşadınız? Sistemle ilgili bir sorun mu vardı? Yoksa personel eksikliği miydi? O kadar saat beklemek herkese uygun değil. Yeni başlayan bir uygulamada yarım saat gecikmeyi anlarım, ama fazlasını değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master90

Gecikmeyi neden yaşadınız? Sistemle ilgili bir sorun mu vardı? Yoksa personel eksikliği miydi? O kadar saat beklemek herkese uygun değil. Yeni başlayan bir uygulamada yarım saat gecikmeyi anlarım, ama fazlasını değil.

hocam nedeni 5 personel calısıyor fakat asırı bır yogunluk var her ıslem 25/30 dk suruyor cıhazlar okumuyor mesela yaslı amcalar teyzeler gelmiş onların el ızlerını okumuyor el avuc ızlerı yaslılıktan dolayı kayboldugu ıcın sabah 8/30 aldım iş yerıne gittim 10 da geldım daha sıra gelmemişti :) ogleden sonra geldim sıra ancak oyle gelmişti
  • Arkadaşlar eski tip nüfus cüzdanını başvuruda alıyorlar mı?
    Nüfus cüzdanım kayıp sadece ehliyetim var ayrıca ikamet ilimin dışındayım şu anda. Başvurabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Arkadaşlar eski tip nüfus cüzdanını başvuruda alıyorlar mı?
    Nüfus cüzdanım kayıp sadece ehliyetim var ayrıca ikamet ilimin dışındayım şu anda. Başvurabilir miyim?

Eski nüfus cüzdanını almadan vermiyorlar. Saklama gibi bir durum olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K E N

quote:

Kayıp desek ne olur acaba hocam?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: K E N

quote:

Kayıp desek ne olur acaba hocam?

"İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır."

Böyle paragraf var, sanırım oluyor sizinki.

• quote:

Orijinalden alıntı: fox5578

Bence bir süre başvurmayın buglar falan vardır. Bir kaç ay sonra alın fixlenmiş versiyonlar çıkmış olur.

bende alıcaktım böyle düşündüm o yüzden bir kaç ay bekliycem
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

quote:

Orijinalden alıntı: fox5578

Bence bir süre başvurmayın buglar falan vardır. Bir kaç ay sonra alın fixlenmiş versiyonlar çıkmış olur.

bende alıcaktım böyle düşündüm o yüzden bir kaç ay bekliycem

2020'ye kadar vakit var, yaza kadar beklemek lazım, zaten şu sırala hiç gitmeyin, bitecekmiş gibi koşuşturuyor herkes. Yaza kadar belki zam gelir o kadar.
  • SiNaPSiS kullanıcısına yanıt
    Eski nüfus cüzdanını veriyorsun personel işlemleri bitirdikten sonra sana iade ediyor, nüfus'u kayıp olanlardan ehliyet yada pasaportunu ibraz etmek koşulu ile işlemi yapıyorlar 16 lira yerine 32 lira ödüyorsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.