Şimdi Ara

YENİ KİMLİKLER [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.012
Cevap
11
Favori
53.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim normal kimlikte de sakal var daha 1 ay önce yenilemiştim. Hiçbirşey demediler bile, direk sakallı fotoğrafımı koydular.
  • Cipten neden cekiniyirsunuz sahte kimlik yapmak çok zor olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alan varmı arkadaşlar :) almaya degermi :D
  • Eski kimliği kaybetmişim.
    Şimdi nasıl olacak acep.
  • IraArel kullanıcısına yanıt
    Eski kimligini ibraz edene 16 TL
    Kayip zayii olanlar ise 32 TL ödüyor yeni kimlik 'den edinecekler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simcell

Bu kimlerin içerisinde bir navigasyon chip'i olduğu ve istenildiğinde kimliğin yerinin tespit edilebileceği söyleniyor. Bu istenirse kısmı biraz benim gözüme batıyor. Bende küçük kimlikle değiştirmek istiyorum ama içinde chip'in kesin özelliklerinin resmi bir yerde yayınlanmasını bekliyorum.

Aynen içinde navigasyon varmış kimliğin şarjıda 10yıl gidiyormuşş o yüzden 10yılda bir yenilenecek dediler Cebindeki telefon yer tespitine yetmiyo çünkü

• Kimlik lazim oldugunda cikarmiyorum bile cuzdandan yillardir.Ehliyeti kullaniyorum.Kimlikler bayagi kaba idi.Teknik kismi bilmiyorum girmicem ama ehliyet boyutunda ise guzel olur.Tek takildigim nokta mavi ve pembe renk olayina dokunmasalar daha iyi olurdu.Cinsiyetcilik vs yaptigimdan degil tamamen gorsel.
  • Yeni kimlikler çok iyi oldu, suç oranı bu kadar artmışken etraf terörist kaynıyorken eski nüfus cüzdanları çok güvenliksizdi. Hem şimdi yeni kimliğe geçilince suçtan arananlar teröristler gidip yeni kimlik için başvurmayacaklarına göre ellerindeki kimliğin süresi dolunca zor durumda kalacaklar. Eski kimlikler yürürlülükten kalkınca artık sahte kimlikle ne araba kiralayabilir, ne ev kiralayabilir ne de başka bir şey yapabilir. Bayağı bir zor durumda kalır suçlular. Korsanlar çipli kimliğin sahtesini yapamaz çünkü polis kimliği bir makineye sokup doğrulatmaya çalıştığında sahte kimliğin çipindeki algoritma polisin veritabanında kayıtlı değilse anında sahte olduğu ortaya çıkar. Ya da atıyorum sahtesi yapılabilse bile artık işin içine teknoloji girdiği için çok kısıtlı sayıda kişi sahtesini yapabilir yani sahte kimliğe ulaşması çok zor olur fiyatları uçuk olur. O da yapılabilirse yani. Bundan sonra yok öyle suçlulara sahte pasaport sahte ehliyet sahte kimlik. Sapı tuttular.

• Hehe evet, bu kimlikler güvenliği arttıracak..

Bütün bilgilerimiz aylar öncesinde internette önümüze kon ulmuştu. Artık konulmayacak, evet.

Bütün teröristler de bu kimliklerden kullanacağı için ortada terörist bırakılmayacak...
  • bende isterim yeni kimlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeMRez

quote:

Orijinalden alıntı: simcell

Bu kimlerin içerisinde bir navigasyon chip'i olduğu ve istenildiğinde kimliğin yerinin tespit edilebileceği söyleniyor. Bu istenirse kısmı biraz benim gözüme batıyor. Bende küçük kimlikle değiştirmek istiyorum ama içinde chip'in kesin özelliklerinin resmi bir yerde yayınlanmasını bekliyorum.

Aynen içinde navigasyon varmış kimliğin şarjıda 10yıl gidiyormuşş o yüzden 10yılda bir yenilenecek dediler Cebindeki telefon yer tespitine yetmiyo çünkü

Hocam ben bu bilgileri devletin görmesinden rahatsız olmam beni asıl endişelendiren yakın geçmişte kimlik bilgilerimizin sızmış olması ve bu chip'de benzer bilgilerde olacağı için bunlarında sızma ihtimali. Who ec denen bir site vardı ben dahil herkesin bilgilerini yayınlıyordu ve sorgulama yapılabiliyordu. Bu kimlikler yabancı firmalardan alındı deniyor ben bilgilerimin yine çalınmasını, ortalığa saçılmasını istemem üstelik bu sefer damar izi, parmak izi, avuç içi izi v.s. de olacakmış.

• site düzeldi

fakat şimdide ilçe seçilmiyor
  • bugun gittim kan grubu belgesi sart degilmis varsa yaziyorlar yoksa bos birakilabiliyomus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • almıyorum gitsinler önce doğuda dağıtsınlar batıda değil
  • Çoğu ilçe online randevuya kapalı.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siteden randevuyu biraz önce sorunsuz ama beklemeli 24 Ocak tarihine aldım. Önceki günler doluydu. Teslim edilecek kişi olarak, başvuran kişi zorunlu geliyor. Eşinizi, anne babanızı yazamıyorsunuz.

Kolaylık olarak, teslimat için mernis adresi, telefonu ve e-posta adresi tanımlı gelebilirdi. İsteyen değiştirebilirdi. Eğer randevu gününde de sorunsuz halledebilirlerse, kutlayacağım kendilerini.

Bir arkadaşıma yeni ehliyet başvurusunda, başkasının resmi basılı kartı göndermişlerdi. Umarım böyle hatalarla kimse karşılaşmaz.

Devlet bundan sonra araç ruhsatlarını da çipli hale getirirse, şimdilik bu konuda başka yapacağı kalmıyor. Tüm zorunlu belgeleri cüzdanlarımızda taşıyabilir olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master90 -- 3 Ocak 2017; 21:1:41 >
  • Günde 20 değilde 40 kişiye verilmiş olsa yaklaşık 1000 ilçe var. 80.000.000 kişi / 1000 ilçe / 40 kişi/gün = 2000 gün ~ 8 yıl yapar ki, kimlik dağıtımı için 8 yıl uzun bir süre sayılabilir.
  • master90 kullanıcısına yanıt
    Yurdum insanı 2030 senesine kadar ne ehliyeti yeniler nede kimliklerini, daha düne kadar 1979 model kılıfına giren nufüs cüzdanı vardı piyasada :-)))

• Parmaklarını kazı zımpara ile makina okuyamadığı için paranoyak halden kurtulursun :-)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatli45 -- 3 Ocak 2017; 21:21:51 >
  • Randevu Kayıt Bilgileri Doğrulanamadı. uyarısı verip duruyor kaç kere denedim işlemi tamamla diyorum bu çıkıyor ayar oldum iyice.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.