DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
26.494
Cevap
175
Favori
2.193.153
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Kia >> Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 sonraki >>>
Giriş
      812 Mesaj
      30 Ocak 2012 19:21:49
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Alıntıları Göster

Hocam dizel modellerin 1.7 litrelik modelleri var. Onlarda OTV'ye takıldığı icin ithal edilmiyor.

Piyasa da bu tarz alınabilecek 2 araç var.. Ben birincisiniz aldım ix35.. ikincisi de bu araba.. Zaten aynı fabrikada üretiliyorlar kia nın sahibi hyundai...

Bu arabanın iki araç için konuşuyorum tek eksisi lpg olayı idi..Şimdi artık prins ve brc bu araclar için uygun kiti üretti ki bu kitler bizim araclar icin en uygun kit.. direkt enjeksiyonlu ( gdi fsi tsi vs ) arabalar icin üretilen bu kitler sayesinde araç herzaman lpg ile çalıştıgından tasarruf olayı yüzde 45*50 civarı olacak..Benzin enjektörünü kullanacagından ne motor arıza ışıgı ne sibop sorunu ne de başka lpg den kaynaklanan sorunlar olmayacak..Tabi fiyatı biraz pahalı olacak gibime geliyor..Tam fiyat acıklanmadı ama 5000 olur diye tahmin ediyorum....

Hyundai IX 35 1.6 GDI
    • Yarbay
      12398 Mesaj
      31 Ocak 2012 11:06:08
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Dostlar, bugün 2012 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisinin ilk taksitinin son günü olduğunu hatırlatmak istedim... Bir çoğunuzun bilgisi vardır ama hatırlatmakta fayda var...

https://intvd.gib.gov.t...dex.jsp?page=IVD_HSP_MTV bu sayfaya girip sol tarafta bulunan MOTORLU TAŞITLAR butonuna tıklayın.

Daha sonra pencerenin ortasındaki Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümünü tıklayıp MTV 2012 -1 taksitini kredi kartınızla ödeyebilirsiniz... Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 31 Ocak 2012; 11:07:57 >
    • Yarbay
      3774 Mesaj
      31 Ocak 2012 14:42:01
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Arkadaşlar ix35 in fiyatına bakayım dedim.

ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE PLUS 62.500 TL
      ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE PLUS APA 63.000 TL

spoya heran zam gelebilir diye düşünüyorum
      ikisinin fiyatları aynımı seyrediyordu yoksa sponun fiyatı 500-1000tl dahamı fazlaydı tam hatırlamıyorum.
      Üstteki fiyatlara bakılacak olursa spoya zam gelmesi kaçınılmaz görünüyor. eğer zam gelmezse bu işte bir tuaflık var derim :)

• Binbaşı
      1822 Mesaj
      31 Ocak 2012 14:47:08
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Cam tavan günlüğü: 15. gün: beklemeye devam

• Yarbay
      12398 Mesaj
      31 Ocak 2012 15:23:17
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Arkadaşlar ix35 in fiyatına bakayım dedim.

ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE PLUS 62.500 TL
      ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE PLUS APA 63.000 TL

spoya heran zam gelebilir diye düşünüyorum
      ikisinin fiyatları aynımı seyrediyordu yoksa sponun fiyatı 500-1000tl dahamı fazlaydı tam hatırlamıyorum.
      Üstteki fiyatlara bakılacak olursa spoya zam gelmesi kaçınılmaz görünüyor. eğer zam gelmezse bu işte bir tuaflık var derim :)

Bir ara ix-35 deri koltuk vs fazla donanıma sahip olmasına rağmen Sportage'ten daha ucuza satılıyordu.

• Yüzbaşı
      812 Mesaj
      31 Ocak 2012 15:40:28
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Alıntıları Göster

Bir ara ix-35 deri koltuk vs fazla donanıma sahip olmasına rağmen Sportage'ten daha ucuza satılıyordu.

Spo daha pahalıydı ama zamanla ix35 daha pahalı oldu...Ix 35 ilk çıktıgında bana bayideki yetkili kişi hyundai fiyatları her zaman kia dan pahalı olur volkswagen ve seat skoda gibi düşünün..Bunu söylediğinde ix35 hakikaten spo dan bayagı ucuzdu adam sallamış dedim..Zamanla ix35 daha pahalı olunca adama hak verdim..

Hyundai IX 35 1.6 GDI
    • Binbaşı
      1651 Mesaj
      31 Ocak 2012 16:06:54
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Bizim araçların fiyatları anlaşılmaz sekilde çok geride kaldı . Nissan Q i bile sportage den pahalı . Aracı bu sekilde öldürüyorlar . Sen 65000 dersin alan alır, almayan almaz.Sürüm yapar gibi fiyatı cok aşağılara çekip aracın karizmasını da çiziyorlar . Ben hiç 40-50 bine , sıfır km Mercedes Yada BMW görmedim !!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

psn us: sevimclub
    • Yüzbaşı
      812 Mesaj
      31 Ocak 2012 16:28:46
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Bizim araçların fiyatları anlaşılmaz sekilde çok geride kaldı . Nissan Q i bile sportage den pahalı . Aracı bu sekilde öldürüyorlar . Sen 65000 dersin alan alır, almayan almaz.Sürüm yapar gibi fiyatı cok aşağılara çekip aracın karizmasını da çiziyorlar . Ben hiç 40-50 bine , sıfır km Mercedes Yada BMW görmedim !!!

Qasqai arabamı ?? Hiç beğenmedim.. Spo 10 basar o arabaya...

Hyundai IX 35 1.6 GDI
    • Binbaşı
      1822 Mesaj
      31 Ocak 2012 16:33:07
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Alıntıları Göster

Beklenti meselesi, bir qq sahiplerine sormak gerek.

• Yüzbaşı
      812 Mesaj
      31 Ocak 2012 16:34:52
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Alıntıları Göster

Beklenti meselesi, bir qq sahiplerine sormak gerek.

Tabiki beklenti meselesi... Dedim ya qasqai nin tek artısı dizel olması.. Bence dizel diye o kadar para verene kadar duster alın..Aynı motor var zaten...

Hyundai IX 35 1.6 GDI
    • Yüzbaşı
      539 Mesaj
      31 Ocak 2012 16:36:18
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Merhabalar . 15 Tatil ve işlerimin olması nedeniyle Çarşamba günü Antalya'dan Konya'ya yola çıktım . Aksekiye kadar durmaksızın yağmur yağdı . Aksekiden Alacabel tepesine kadar herşey hoştu . Bende seviniyorum güzel güzel çıkıyor yokuşu diye . Ama son yokuş ve yokuşun bitmesine 50 mt kala korktuğum başıma geldi ve yolda kaldım . 1 saat kadar yoldaki zincircilerden zincir almamak için direndim , fakat kar küreme araçlarının tembelliği nedeniyle yolları açmadığı için zincirsiz yoluma devam edemeyeceğimi anlayınca 120 lira bayılarak zincir taktırdım . Olan oldu bi kere O sinirle bayimi aradım ve aracımın yolda kaldığını ve o zamanki memnuniyetsizliğimi anlattım . Ertesi gün aracı servise götürdüm . Elemanların birisi ilgilendi ; ön arka tekerler ter değiştirdi . Ve 15.000 bakımını yaptırdım . 250 lira ödedim . Bu gün dönüş yolundada yolda kalma arefesindeydim ancak geçmeyi başardım Buda Ömer Duruk Tesislerinden bir görüntü ;

Kia Sportage Blue '11
    • Yüzbaşı
      539 Mesaj
      31 Ocak 2012 16:38:04
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Ve bayimin söylediğine göre bugün yarın zam gelecekmiş ve fiyatı 65 bin civarı olacakmış .

Kia Sportage Blue '11
    • Yarbay
      2626 Mesaj
      31 Ocak 2012 17:01:22
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orijinalden alıntı: serhatcan007

Ve bayimin söylediğine göre bugün yarın zam gelecekmiş ve fiyatı 65 bin civarı olacakmış .

benim zam beklentim yok, ya da reel de 2k yı geçmeyecektir. ix35 in fiyatı daima daha fazla oldu, bu bir gösterge benim için...
      Bu arada aracını almış arkadaşlarda fiyatta bir artma beklentisi olacaktır doğal olarak, ama henüz alamayanlar için durum tam tersi ve sinir bozucu birşey, bir çok arkadaş bunu bir değil, iki defa yaşadı.

Benim bayi herhangi bir artış beklemediklerini söylemişti 25 gün önce, tabi söz uçar gider, bir iki gün içinde ne olacağı belli olur. Ayrıca elinde mevcut olan araçları bayiler, eski fiyattan tabiki de verebilir, sıkıştırmak lazım, muhtemel bir zam bence yanlızca şubat ayında gelecek araçlara yansıyacaktır, ama araştırma yapmamış müşterilere güzelce geçirirler, acımazlar, hiç bir marka bayii acımaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      12398 Mesaj
      31 Ocak 2012 17:17:21
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Alıntıları Göster

Hocam öyle küçümsemeyin... QQ sayesinde bu tarz araçları görür olduk. Yollarımızda hiçte azınsanmayacak sayıda QQ dolaşıyor.
      Şahsen bende tip olarak hiç beğenmiyorum ama yakında 1.6 Renault dci motorlu bir modeli piyasaya çıkacak. Bu modelde 130 beygir ve 320 nm torklu dizel motor kullanılacak.

Zaten ömrü dolan bu kasayı değiştirip yeni çıkacak olan motorla birlikte yeni kasayı çıkartsalar o zaman ne Hyundai ne de Kia kendine biraz zor müşteri bulur.
      Çünkü 2.0 litrelik motorun performansını ve hatta çok daha fazla ekonomisini ÖTV'ye yakalanmadan 1.6 litrelik yeni motorda yakalayacaklar. Sonuçta Japon arabası...

• Binbaşı
      1822 Mesaj
      31 Ocak 2012 17:28:54
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Benim tanıdığım qq kullanıcıları çok memnunlar araçlarından..

• Yarbay
      12398 Mesaj
      31 Ocak 2012 17:35:03
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Bir QQ kullanıcısı kalkıp " ix-35 yada Sportage arabamı ?? Hiç beğenmedim.. QQ 10 basar o arabaya" dese. Ne diyeceksiniz?

• Binbaşı
      1822 Mesaj
      31 Ocak 2012 17:42:36
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Şu cam tavandaki çelik motorun yedek parça performansını gördükten sonra, tamir sonrası satmayı düşünüyorum, daha büyük bir sorunda yaşayacaklarım(ız) ortada, ama yerine ne koyacağımı bulamıyorum, yerden yüksek araca da alıştık..

• Yüzbaşı
      595 Mesaj
      31 Ocak 2012 18:25:25
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Bu lastikler uygun mu sizce? Üretim tarihi nereye kadar kabul edilebilir?http://www.lastikal.com...run_goster.aspx?uid=2594

• Binbaşı
      1253 Mesaj
      31 Ocak 2012 18:36:01
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      QQ yi bilemem ama eşimin aracı 2011 micra tekna cvt , inanılmaz bir araba.. istanbul cuma gününden beri kar altında hele bugün sabahtan beri aralıksız yağıyor... rüzgarında etkisiyle bazı alanlarda kar kalınlığı 30-40 cm civarı .. o küçücük micrayla banamısın demeden en ufak bir şekilde kaymadan devam ettim gittim.. ne zincir ne kar lastiği olmadan, bir sürü aracın yolda kaldığı bir bölgede hiç zorlanmadım.. araç otomatik şanzuman ve kaygan zeminler için L kodlu bir vitesi var müthiş bir özellik ne yalan söyliyim spo 3 gündür otoparkta yatıyor kar kalkana kadar micra ya devam

• Binbaşı
      1822 Mesaj
      31 Ocak 2012 18:58:49
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      2011 suv satışları:

1-qq: 8465
      2-duster: 7985
      3-tiguan: 3812
      4-ix35: 2284
      5-spo: 2105
      6-3008: 1857
      7-asx: 1400
      8-kuga: 1318
      9-qq+2: 941
      10-yeti 767...

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.