Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (198. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.712.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, geçen hafta sportage i inceledim.genel kanının aksine (arkası ile ilgili) hem yan ve ön, hem de arka son derece güzel geldi bana. Tek kalitesizlik göstergesi olarak iç konsoldaki siyah plastik malzeme gözüme çarptı.bunun dışında görsellik 5/5. tek soru işareti benzin tüketimi.O konuda çok çekimserim.İstanbul içi 10 lt altına düşmüyor sanırım.Kimse pek itiraf etmiyor ama... İnsanlar (ben de dahil) bu fiyata süper gösterişli/karizmatik üst sınıf bir araç-suv sahibi oluyorlar, bütçeler genelde kısıtlı...Alıp kullanınca da benzine yetişemeyip satiyorlar mı diye düşünüyorum...Ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 20 Aralık 2010; 12:57:02 >
  • Dizelden sonra benzin tüketimi gerçekten çok can sıkıcı olabilir. (Benim %50 gibi bir tüketim artışım oldu) Dizel için böyle olsa da benzinli araç kullanan arkadaşlarıma tüketimi tarif edince çok iyi olduğunu söylüyorlar. Ama ne kadar iyi de olsa İstanbul içinde 9.5-10 litreden aşağı bir tüketim yakalamak çok zor. Şehir dışında da yüksek yapısından dolayı hız yaptıkça tüketim de artıyor. Neticede aracınızla işe gidip gelmiyorsanız yada yılda 10 bin km yi geçmiyorsanız benzin tüketimi çok da sıkıcı olmayacaktır diye düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: ocean72
    Tek soru işareti benzin tüketimi.O konuda çok çekimserim.İstanbul içi 10 lt altına düşmüyor sanırım.Kimse pek itiraf etmiyor ama... İnsanlar (ben de dahil) bu fiyata süper gösterişli/karizmatik üst sınıf bir araç-suv sahibi oluyorlar, bütçeler genelde kısıtlı...Alıp kullanınca da benzine yetişemeyip satiyorlar mı diye düşünüyorum...Ne dersiniz

• Selamlar,

Yakıt tüketimi birçok faktöre göre değişkenlik gösterecek bir durum. Somut örnekler alıp sizin kullanım şeklinize ve koşullarınıza göre değerlendirme yapmalısınız. Ben çok sıcak bir örnek vereyim. Dün Lüleburgaz-İstanbul arasında 3 yetişkin bir çocuk ve tıka basa dolu bir bagaj ile yolculuk ettim. Birkaç noktada şehir içine girerek (çorlu ve gümüşyaka) yaklaşık 200 km yol katettim. Yola çıkarken sıfırladığım ortalama yakıt tüketimi evin önüne geldiğimde 7.2 lt'yi gösteriyordu. Kullanıma gelince fırsat buldukça cruise control'u devreye alarak 90 km sabit hızda gitmeye çalıştım. Sakin bir sürüş ve tavsiye edilen vites geçişlerine uyarak yolu tamamladım. Aracın doluluğunu soğuk havayı gözönüne alınca bence rakamlar çok çok iyi.

Eğer aracı biraz performanslı kullanayım derseniz değerler elbette yukarı çıkacaktır. Ben spo'nun yakıt performansını birçok binek otomobilden çok daha iyi görüyorum. Kendi sınıfındaki araçlardan bu konuda iyi olduğu da kesin. Gerisi kullanan kişinin yakıt ve performans ikilemi arasında gider gelir :)
    quote:

Merhaba, geçen hafta sportage i inceledim.genel kanının aksine (arkası ile ilgili) hem yan ve ön, hem de arka son derece güzel geldi bana. Tek kalitesizlik göstergesi olarak iç konsoldaki siyah plastik malzeme gözüme çarptı.bunun dışında görsellik 5/5. tek soru işareti benzin tüketimi.O konuda çok çekimserim.İstanbul içi 10 lt altına düşmüyor sanırım.Kimse pek itiraf etmiyor ama... İnsanlar (ben de dahil) bu fiyata süper gösterişli/karizmatik üst sınıf bir araç-suv sahibi oluyorlar, bütçeler genelde kısıtlı...Alıp kullanınca da benzine yetişemeyip satiyorlar mı diye düşünüyorum...Ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: webal53

Selamlar,

Yakıt tüketimi birçok faktöre göre değişkenlik gösterecek bir durum. Somut örnekler alıp sizin kullanım şeklinize ve koşullarınıza göre değerlendirme yapmalısınız. Ben çok sıcak bir örnek vereyim. Dün Lüleburgaz-İstanbul arasında 3 yetişkin bir çocuk ve tıka basa dolu bir bagaj ile yolculuk ettim. Birkaç noktada şehir içine girerek (çorlu ve gümüşyaka) yaklaşık 200 km yol katettim. Yola çıkarken sıfırladığım ortalama yakıt tüketimi evin önüne geldiğimde 7.2 lt'yi gösteriyordu. Kullanıma gelince fırsat buldukça cruise control'u devreye alarak 90 km sabit hızda gitmeye çalıştım. Sakin bir sürüş ve tavsiye edilen vites geçişlerine uyarak yolu tamamladım. Aracın doluluğunu soğuk havayı gözönüne alınca bence rakamlar çok çok iyi.

Eğer aracı biraz performanslı kullanayım derseniz değerler elbette yukarı çıkacaktır. Ben spo'nun yakıt performansını birçok binek otomobilden çok daha iyi görüyorum. Kendi sınıfındaki araçlardan bu konuda iyi olduğu da kesin. Gerisi kullanan kişinin yakıt ve performans ikilemi arasında gider gelir :)
    quote:

Merhaba, geçen hafta sportage i inceledim.genel kanının aksine (arkası ile ilgili) hem yan ve ön, hem de arka son derece güzel geldi bana. Tek kalitesizlik göstergesi olarak iç konsoldaki siyah plastik malzeme gözüme çarptı.bunun dışında görsellik 5/5. tek soru işareti benzin tüketimi.O konuda çok çekimserim.İstanbul içi 10 lt altına düşmüyor sanırım.Kimse pek itiraf etmiyor ama... İnsanlar (ben de dahil) bu fiyata süper gösterişli/karizmatik üst sınıf bir araç-suv sahibi oluyorlar, bütçeler genelde kısıtlı...Alıp kullanınca da benzine yetişemeyip satiyorlar mı diye düşünüyorum...Ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: webal53

Selamlar,

quote:

• Bugün dikkatimi çekti, hankook optimo lastiklerini fabrika çıkışı tiguana da takmışlar, bu tarz suvlar için tercih edilebilirliği yüksek anlaşılan.
  • Dün komik bir durum oldu, ışıkta yeşil yanınca fırladım, amacım bir an önce hızlanıp deviri 3-4 bin arasına getirip ayağımı gazdan çekmek, malum rodaj meselesi devam ediyo, yanımda bmwx3 vardı, ben öyle fırlayınca kapışıyorum sandı arkamdan öyle bir basışı vardı ki görmeliydiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Dün komik bir durum oldu, ışıkta yeşil yanınca fırladım, amacım bir an önce hızlanıp deviri 3-4 bin arasına getirip ayağımı gazdan çekmek, malum rodaj meselesi devam ediyo, yanımda bmwx3 vardı, ben öyle fırlayınca kapışıyorum sandı arkamdan öyle bir basışı vardı ki görmeliydiniz

Sende adamları gaza getirme canım..
  • Merhaba arkadaşlar ..

Yukarlardaki postta bazı arkadaşlar yakıt tüketimi konusundan bahsetmişler . Öncelikle şunu belirteyimki bindiğmiz araç corossover veya SUV arasında birşey ama daha çok SUV tarzına yakın . SUV'ları biz Cip diye adlandırıyoruzki bu Cipliler biliyoruzki ülkemizde ayrı bir sınıf .. Bu arabayı ekonomi araçları gibi görmemiz hiç doğru olmaz (C5 HDi , 407 , vs .. ) Ve bu ciplere biniyorsak eğer yakt tüketimini düşünmeyip araçlrımızın keyfine bakmamız gerez . Benzin 4 tl'ye yaklaştı . Evet ama buda bizim suçumuz ... 10 tl olsa dahi bu ülkedeki kimseden gık çıkmaz .. ( Şuanki durum bu ) .. Herneyse bu araç X5 gibi çok C5 gibi az yakmıyor ama çok kaçıyor . Bu yüzden bu arabayı alırken birkaç kez düşünmenizi öneririm ... Ve yakıtı kafmıza takmamayı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcan007 -- 20 Aralık 2010; 15:57:36 >

• Hazır konu yine canlıyken şu anda Spo yu kullanırken tek keyfimi kaçıran nokta şu bozuk yollarda kendini belli eden tıkırtı sorunu. Servis tarafından da sorun teyit edildi, Kore den yeni ön amötisör takımı gelecek falan diye kayıt açıldı ama hala bir ses yok. Belki sizlerde bu sorun yok yada bozuk yollara fazla girmiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 20 Aralık 2010; 18:03:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Hazır konu yine canlıyken şu anda Spo yu kullanırken tek keyfimi kaçıran nokta şu bozuk yollarda kendini belli eden tıkırtı sorunu. Servis tarafından da sorun teyit edildi, Kore den yeni ön amötisör takımı gelecek falan diye kayıt açıldı ama hala bir ses yok. Belki sizlerde bu sorun yok yada bozuk yollara fazla girmiyorsunuz?

Bende geçenlerde oradan geçerken bir uğrayayım dedim servise.. Usta ile bir deneyime çıktık.. Amortisör kulaklarından geliyor tarzında bir şey söyledi ama henüz bir kayıt açtırmadım.. Servis müdürü konuyu çelik motora iletelim oradan gelecek cevaba göre hareket ederiz dedi.. Bir kısım arkadaşlarda amortisör değişimi denmiş servisten.. Çok acele etmiyorum.. Normal yolda zaten sıkıntı yok.. Hele amortisör değişimi denilen arkadaşlarda sıkıntı çözülsün.. Sonra bakarız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 20 Aralık 2010; 16:44:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatcan007

Merhaba arkadaşlar ..

Yukarlardaki postta bazı arkadaşlar yakıt tüketimi konusundan bahsetmişler . Öncelikle şunu belirteyimki bindiğmiz araç corossover veya SUV arasında birşey ama daha çok SUV tarzına yakın . SUV'ları biz Cip diye adlandırıyoruzki bu Cipliler biliyoruzki ülkemizde ayrı bir sınıf .. Bu arabayı ekonomi araçları gibi görmemiz hiç doğru olmaz (C5 HDi , 407 , vs .. ) Ve bu ciplere biniyorsak eğer yakt tüketimini düşünmeyip araçlrımızın keyfine bakmamız gerez . Benzin 4 tl'ye yaklaştı . Evet ama buda bizim suçumuz ... 10 tl olsa dahi bu ülkedeki kimseden gık çıkmaz .. ( Şuanki durum bu ) .. Herneyse bu araç X5 gibi çok C5 gibi az yakmıyor ama çok kaçıyor . Bu yüzden bu arabayı alırken birkaç kez düşünmenizi öneririm ... Ve yakıtı kafmıza takmamayı ...

Doğru söze ne denir?

• quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Bugün dikkatimi çekti, hankook optimo lastiklerini fabrika çıkışı tiguana da takmışlar, bu tarz suvlar için tercih edilebilirliği yüksek anlaşılan.

2011 ford kuga larda bile HANKOOK lastikler takılıgecen hafta ford plazaya gittiğimde şahit oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmaxghia -- 20 Aralık 2010; 19:18:04 >
  • Hafta sonu Nevşehir-Maraş yaptım. Yol çok bozuktu ve rüzgar vardı. Yakıt 8.0 litre oldu. Yolculuk çok rahat. Yorgunluk yok. Sadece belim biraz ağrıdı. Bel desteğini açtığım halde rahatsızlık oldu biraz. Kışlık lastiği 1 cm dar seçtim. Çok doğru yaptığımı düşünüyorum. Karda daha iyi tutunuyor ve hiçbir yan etki görmedim. Bazan çok güzel devir yakalarken bazan araç toplamıyor. Devir 3500 de iken vites düşürdüğüm halde toplama bazan gerçekleşmiyor. Önceki aracım dizeldi ondan kaynaklanabilir.Uzun yol için daha uygun bir araç. Araçları sollarken yandaki araç üzerime geliyor gibi hissediyorum. Kalorifer ise mükemmel ayarladığınız derece hiç sapmıyor oldukça tatminkar. Yalıtım çok iyi. Ford kuga ve yeni c-max ı inceledik. Onlara bakarak sportage çok iyi bir seçim.
  • spo ile 350 km oldu.önce bana KİA alınırmı diyen arkadaşlarıma gösterdim birazda dolaştık çok beğendiler hiç böyle bişey tahmin etmiyorladı.açılır tavan ayrı bir hava katıyor geri görüş kamerası gerçekten süper Bluetoothla konuşmak büyük rahatlık yakıt tüketimi ş içi 9lt şu anda önceki aracım dizel focustu oda ş içi 6.5 lt yakıyordu arada bence çok büyük fark yok bu konfora bu opsiyonlara kesinlikle değer
  • yakıt ekonomisi isteyenlerin tercihi qashqai olmalı. beyazı hiç yakışmasada üzüm siyahı gerçekten güzel bir renk ama aracın içi dacia logan havasında. varsın biraz fazla yaksın spo. karizması yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemihYurtbaşı

Sn.kptsedat bir başka arkadaşın başına gelen münferit bir olayın adresini bu sayfaya taşımıştı.Ben de girdim baktım,bir çoğunu da okudum.Forum yöneticisi iş mahkemeye intikal ettiği için konuyu kilitlediğinden buraya bir not düşmek istedim.Bazen öyle durumlarla karşılaşılabilinir ki tabirimi mazur görün kabahat ölende mi yoksa öldürende mi işin içinden çıkamazsınız.Birini savunayım derken suçlunun peşine takılmışsınızdır da haberiniz olmaz.Demem o ki görgü şahidi değilseniz ve her iki tarafı dinlemeden hüküm vermişseniz yanlış yapma ihtimaliniz fazla demektir.Nasıl geliştiği meçhul münferit bir olay için koca bir KİA markasının ve Çelik Motorun karalanmasına kadar iş büyümüş.Konu kapora meselesi ise ben iki bayiye (Oğuşlar ve Gül-Al)kapora bıraktım.Gül-Al'a kaporamı geri vermeme durumu olabilir mi diye sorduğumda "Böyle bir şey yaparsak Çelik Motor bizim bayiliğimizi iptal eder, ne zaman isterseniz kaporanızı gelip alabilirsin" demişti.Gerçekten da Oğuşlar'dan arabam çıkınca Gül-Al'a gittim, sorunsuz bir şekilde kaporamı geri aldım.Çay bile teklif ettiler.Her ne kadar başka sebeplerden dolayı Kia ve Çelik motoru burada eleştirsek de elmayla armudu birbirine karıştırmamak lazım.Bu konuda Bayinin bir kusuru varsa yanına kar kalmayacaktır eminim.Saygılar.

kaporanızı geri alırken aracı diğer bayiden adığınızı söylediniz mi? söz konusu olayın başlangıç noktası bayinin verilen kaporayı iade etmemesi ise öncelikli olarak bayinin yaptığı gerşekten hoş değil ben aracı almadan önce ne bir sözleşme nede başka bişey yapmadan bayinin heabına önce 5000 tl aracı almadan 5 gün öncede tamamını yatırmıştım. büyük bir risk aslında. % 1 de olsa sözüne güvenilmeyen birine denk gelmek mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: architron

quote:

Orijinalden alıntı: SemihYurtbaşı

Sn.kptsedat bir başka arkadaşın başına gelen münferit bir olayın adresini bu sayfaya taşımıştı.Ben de girdim baktım,bir çoğunu da okudum.Forum yöneticisi iş mahkemeye intikal ettiği için konuyu kilitlediğinden buraya bir not düşmek istedim.Bazen öyle durumlarla karşılaşılabilinir ki tabirimi mazur görün kabahat ölende mi yoksa öldürende mi işin içinden çıkamazsınız.Birini savunayım derken suçlunun peşine takılmışsınızdır da haberiniz olmaz.Demem o ki görgü şahidi değilseniz ve her iki tarafı dinlemeden hüküm vermişseniz yanlış yapma ihtimaliniz fazla demektir.Nasıl geliştiği meçhul münferit bir olay için koca bir KİA markasının ve Çelik Motorun karalanmasına kadar iş büyümüş.Konu kapora meselesi ise ben iki bayiye (Oğuşlar ve Gül-Al)kapora bıraktım.Gül-Al'a kaporamı geri vermeme durumu olabilir mi diye sorduğumda "Böyle bir şey yaparsak Çelik Motor bizim bayiliğimizi iptal eder, ne zaman isterseniz kaporanızı gelip alabilirsin" demişti.Gerçekten da Oğuşlar'dan arabam çıkınca Gül-Al'a gittim, sorunsuz bir şekilde kaporamı geri aldım.Çay bile teklif ettiler.Her ne kadar başka sebeplerden dolayı Kia ve Çelik motoru burada eleştirsek de elmayla armudu birbirine karıştırmamak lazım.Bu konuda Bayinin bir kusuru varsa yanına kar kalmayacaktır eminim.Saygılar.

kaporanızı geri alırken aracı diğer bayiden adığınızı söylediniz mi? söz konusu olayın başlangıç noktası bayinin verilen kaporayı iade etmemesi ise öncelikli olarak bayinin yaptığı gerşekten hoş değil ben aracı almadan önce ne bir sözleşme nede başka bişey yapmadan bayinin heabına önce 5000 tl aracı almadan 5 gün öncede tamamını yatırmıştım. büyük bir risk aslında. % 1 de olsa sözüne güvenilmeyen birine denk gelmek mümkün.

Kaporamı geri aldığım Gül-Al otomotiv aracımı başka bir bayiden aldığımı biliyordu.Zaten oraya kapora yatırırken de Oğuşlar'da da kaporam olduğunu söylemiştim.Teamüller artık geride kaldı.Kaporanın iade edilmeyeceği fikri zihnimize kazınmış fakat artık devir imaj devri.Bu olayda da görüldüğü gibi herşey çok çabuk duyuluyor ve yayılıyor.O bakımdan hiçbir firmanın 300-500 lira için imajına zarar gelmesini göze alacağını sanmıyorum velevki öyle ise zaten onun piyasada tutunması mümkün olmaz,bileti kesilir.Şunu da belirteyim, kavgayla darpla, iş yerine veya şahsa zarar vermekle hiçbir sorun sulha ermez.Bu her iki taraf içinde geçerli.O başlıkta öyle yazılar,öneriler okudum ki hayretler içinde kaldım.Neredeyse adamı katil ettirecekler.Neyse artık olan olmuş,mahkeme sonucunu da yazarlar da biz de gerçeği öğreniriz.
    Siz parayı firmanın hesabına yatırdığınız için sorun olmazdı.Sallarlardı belki ama üzerine yatamazlardı.Elinizde dekont vardır çünkü.Ben Oğuşlar'a 500TL.kapora verdim bana makbuz bile vermediler.İç sözleşme evrakı dediler oraya kapora alınmıştır diye not düştüler,onun bile bir nüshasını vermediler.Çok da önemsemedim, içerde 30 tane araç var benim 500 lirama mı kalacak diye düşündüm.Sonuçta merdiven altı bir yer değil.Ticaret biraz da birbirine güven işi ama gene de dikkatli olmak lazım.Biz ticaretin içindeyiz,aldığımız riskleri anlatsam ayrı bir başlık olur,burası yeri değil.Zaten çok uzattım.Özür ve Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuresem -- 21 Aralık 2010; 9:19:08 >

• Kia'da yeni yıl aracı hangi ay çıkar biliyor musunuz? Yani 2012 model... Yakıt tüketimi rodaj sürecinden sonra gercekten düşüyor mü Net olarak sadece sehir ici (istanbul) kullanımında yakıt sarfı 10 lt dir ve üzeri değildir diyebiliyor muyuz?
  • quote:

Kia'da yeni yıl aracı hangi ay çıkar biliyor musunuz? Yani 2012 model... Yakıt tüketimi rodaj sürecinden sonra gercekten düşüyor mü Net olarak sadece sehir ici (istanbul) kullanımında yakıt sarfı 10 lt dir ve üzeri değildir diyebiliyor muyuz?

2012 model araclar agustos 2011 yından sonra satılan araclar için gecerli diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.