Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denizbal

arkadaşlar aşağıdaki ilandaki aracımı satıyorum. ilgilenen olursa burada da paylaşmak istedim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-2013-model-kazasiz-kia-339156613/detay/

Alıntıları Göster
    Varmı son fiyat alan? Zam filan zor gelir benzine zam var arkadaş çok yakan araçları indirimsiz zor satarlar bu gidişle

• Anlamadığım liste fiyatı 87500 olan Comfort ATyi ikinci elde 70e bile elden çıkaramıyor insanlar.

Şuan bile malum sitede telefonda bile son 73lere bırakanlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Anlamadığım liste fiyatı 87500 olan Comfort ATyi ikinci elde 70e bile elden çıkaramıyor insanlar.

Şuan bile malum sitede telefonda bile son 73lere bırakanlar var.

toplamda 3 tane comfort at ilanı var zaten;

-81500 TL

-82500 TL

-78000 TL

73 e bırakan hangisi?
  • Herkese iyi bayramlar
    Sürüş esnasında USB den film izleyemiyorum, güvenlik sebebiyle kapatıyor
    Ankara'da bunu iptal edecek 1 yer var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

bende AVMde gördüm fena değildi ama 42000€ etlketi vardi.O paraya yalan yok AMG paket Mercedes C serisi alınır.

Alıntıları Göster
    merhaba ; 2015 GDI concept plus almayı düşünüyorum... Sitelerde GDI plus ve GDI concept plus var. İkisinin farkı var mı ? varsa nedir? bir de AT ne oluyor (GDI concept plus AT) t
  • murguler M kullanıcısına yanıt
    2015 değilde 2014 Concept Plus otomatik alın. Çünkü donanım 2014 modelde daha fazla. Ha illa 2015 olsun derseniz direk Premium alın

AT: Automatic Transmission. Yani otomatik vites.
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: murguler

teşekkürler
    Ben 2016 consept plus aldım. 210 km şehir dışı yol yaptım araç yakıt gösterge değeri olarak 7.0-7.2 gibi değerler gördüm agresif sürmedim . 100 km ortalama ile yol yaptım.
  • Gt-line exclusive bizim bütçeye biraz daha yaklaşırsa bizde istiyoruz ama bakalım. 114binden aşağı fiyat alamadık. Az km li ikinci ellere de bakıyoruz. Yıl sonuna doğru artık ne olursa kısmet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cepcep34

Gt-line exclusive bizim bütçeye biraz daha yaklaşırsa bizde istiyoruz ama bakalım. 114binden aşağı fiyat alamadık. Az km li ikinci ellere de bakıyoruz. Yıl sonuna doğru artık ne olursa kısmet.
    Merhabalar, bugün Yeni Sportage'ı GT-Line Exclusive donanımı ile 3 yıllık kiralamak üzere sipariş ettim. Eğer bir terslik olmazsa önümüzdeki hafta sonuna kadar araç satın alınıp teslim edilecek.

Daha önce yaptığım test sürüşünde 177bg benzinli otomatik motorun kulakçık ile manuel vites değişimlerinde şanzımanın biraz yavaş kaldığını hissettim. Aracı bana tanıtan arkadaş özellikle VW DSG şanzımandan çok daha iyi bir şanzıman olduğunu ve tepkime süresinin de daha hızlı olduğunu söyledi. Eğer bilgisi olan biri varsa Golf ve Jetta kullanmış biri olarak merak ediyorum spo otomatik şanzımanı dsg'den daha mı iyi?

• oseydik kullanıcısına yanıt
    Her zaman yazığım gibi, VW malzeme kalitesi olarak IX35 ve SPO'dan daha iyi. Ancak, VW'nin DSG şanzımanı güzel çalışmasına rağmen, hala sorunlu bana göre. Bir yakınımın arkadaşı Tiguan aldı ve daha araç bir hafta içinde şanzıman arızası verdi. Bu konuda özellikle VW DSG konusunda çok şikayet okudum. Ben IX35 2.0 4x4 kullanıyorum aracım 76 bin km'de şanzımanı sıkıntısız. Spo'nun da şanzımanı için, içiniz rahat olsun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-10A157769 -- 21 Eylül 2016; 9:54:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: youdiditwellslowly

Her zaman yazığım gibi, VW malzeme kalitesi olarak IX35 ve SPO'dan daha iyi. Ancak, VW'nin DSG şanzımanı güzel çalışmasına rağmen, hala sorunlu bana göre. Bir yakınımın arkadaşı Tiguan aldı ve daha araç bir hafta içinde şanzıman arızası verdi. Bu konuda özellikle VW DSG konusunda çok şikayet okudum. Ben IX35 2.0 4x4 kullanıyorum aracım 76 bin km'de şanzımanı sıkıntısız. Spo'nun da şanzımanı için, içiniz rahat olsun derim.

İx35'te bulunan şanzıman tork konvertörlü ve piyasadaki en problemsiz otomatik şanzıman tipidir. Yani esasında gerçek otomatik şanzımandır.
    Ancak yeni Sportage ve Tucsonlar'ın turbo benzinli (1,6 Tgdi) motorlarında bu şanzıman kullanılmıyor.
    Bunun yerine DCT adı verilen çift kavramalı otomtaikleştirilmiş şanzıman mevcut.
    Çift kavramalı şanzımanlarda baskı balata sistemi (manuel araçların baskı balatası gibi) bulunur. Aynı şekilde DSG şanzımanda da bu vardır.
    Normal uzun yol sürüşlerinde bu şanzımanlar ile sorun yaşanmaz.
    Ancak şehir içi dur kalk trafiği, yavaş çıkılan yokuşlar, tutunmanın zayıf olduğu karlı, çamurlu zeminlerde bu şanzımanların kavrama kısmı ısınmaktadır.
    Sebebi, aracın motor torku ve gidilmek istenen hıza bağlı olarak kavrama gurubunun yarım debriyaj konumda tutulma zorunluluğudur.
    Ani gaza basma, veya bir yokuşta kalkış yapıp yavaş yavaş ilerleme durumunda motorun bayılmaması ve tekerlekte istenen tork ile ilerleyebilmesi için yarım debriyaj konumu zaruridir.
    Bunu manuel araçta da (kullandıysanız bilirsiniz) çoğu sürücü refleks olarak yapar.
    Aracın beyni de bu şekilde programlanarak tekerlekte istenen tork ve devir ile motorun ürettiği tork ve devri kavramayı tam yapmayarak dengeler.
    Kavrama tam olmadığından balatalar birbirine sürtündüğü için ısınma olur.
    Bu durum belli bir limite ulaştığında şanzıman ısınma ikazı araç bilgisayarı tarafından sürücüye bildirilir.

Bu durum tüm otomatik çift kavrama şanzımanlar için geçerlidir. DSG veya DCT fark etmez.
    DSG'de bu durumla ilgili olarak bir süre sonra kalkışlarda titreme sorunu ortaya çıkar. Bu tabiki yukarıda anlattığım yarım kavrama durumun oluşma yoğunluğuna bağlıdır.
    Esasında yarım kavrama durumu sürücünün kullanım şekli ile çok ilgilidir. Peşpeşe sürekli ani gaza yüklenmeler ile dur-kalk trafikte ilerlemek gibi.
    DCT'de bu ısınma sonucu kavramada sorun olduğunu duymadım. En fazla ısınma uyarısı alanlar oldu. O durumda da bir süre soğuması için beklenip sorunsuz yola devam ediliyor.

DSG'de ortaya çıkan ve esas can sıkan sorun kavrama grubu değil şanzıman grubudur.
    Şanzımanda bulunan ve dişlilerin değişimini sağlayan, yani sizin yerinize vitesi değiştiren Mekatronik adı verilen parça bozulabilmektedir.
    Bu eğer garanti süreci bitmiş bir araçta meydana geldiyse, ciddi maliyetler çıkartabilmektedir.
    Ancak kronik hale gelmiş olan ve hatalı üretim kabul edilen bu arıza yetkili servis tarafından ücretsiz değiştirilmek zorundadır.
    Forumda bu durumlar ile ilgili çok konu açıldı.
    Kavraması garanti kapsamında değiştirilenler
    Mekatroniği garanti kapsamında değiştirilenler
    Garantisi bitip kavramayı iyi niyet kapsamında değiştirenler
    Garantisi bitip mekatroniği iyi niyet kapsamında değiştirenler
    Davalık olanlar, vs vs

Evet DSG, DCT'den hızlı vites değiştirir. Ama sorun çıkarma olasılığı daha yüksektir. Sorun çıktığında standart bir servis yaklaşımı yoktur. Nelerle uğraşacağınızı ön göremezsiniz. Asıl can sıkıcı durum budur?
    DCT nispeten daha yeni bir şanzımandır. Piyasadaki DSG'li şanzımana sahip araç sayısı, DCT'den çok çok fazladır. Belki de daha çok yeni ve az olduğundan sorunlar henüz ortaya çıkmamış olabilir.
    Vites geçiş hızları, bir program tarafından yönetiliyor. Güncellemeler ile bu hızlara müdahale edilebiliyor.
    VW bünyesinde bulunan aynı motor ve şanzımana sahip farklı model ve marka araçların vites geçiş hızlarında farklılıklar mevcuttur.
    DCT'nin DSG'den yavaş olması hangi araç ile kıyaslandığına göre değişir. Ağırlık, Rüzgar direnci, Lastik ebadı, motor gücü gibi şanzımana ve kavramaya etkiyen yük değişeceği ve vites değişim hızı bunlara duyarlı olduğundan arada hız farkları olması çok doğaldır.
    Doğru mukayese için 177 hp güce sahip bir Tiguan ile mukayese etmek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4_1400 -- 21 Eylül 2016; 10:40:57 >

• C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    emege saygi 👏👏👏
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    barantula kullanıcısına yanıt
    Sayın c4-1400, teşekkürler. çok güzel bir bilgilendirme olmuş. Dünya belki bir çok ülkede ücretsiz değişen DSG şanzımanlar, TR VW'de ise, %85 vs gibi desteklerle değiştiriliyor/tamir ediliyormuş.
    Sayın barantula, sizin gibi eski ağır toplardan ara sıra da olsa bir şeyler duymak güzel.
  • quote:

Sayın c4-1400, teşekkürler. çok güzel bir bilgilendirme olmuş. Dünya belki bir çok ülkede ücretsiz değişen DSG şanzımanlar, TR VW'de ise, %85 vs gibi desteklerle değiştiriliyor/tamir ediliyormuş.
    Sayın barantula, sizin gibi eski ağır toplardan ara sıra da olsa bir şeyler duymak güzel.

Sayin abim, Hakkari/Cukurca/Han Tepe'deyim. Bu sene buraya tayin oldum. Basindan takip etmissinizdir buyuk bir operasyon gercelestirdik. İste ben bu bolgedeki tanklarin boluk komutaniyim. Zamanim pek olmuyor. Son 3 aydir gordugum araclar da kirpi, cobra, tank 😃😃

Saygilar, sevgiler...
  • barantula kullanıcısına yanıt
    İşiniz çok zor. Biz buralarda böyle rahat rahat, fikir beyan edebiliyor, yazıp çiziyorsak, hepsi sizin gibi fedakar vatan evlatları sayesinde. Allah yardımcınız olsun. Kalbimiz her zaman sizlerle.
  • quote:

İşiniz çok zor. Biz buralarda böyle rahat rahat, fikir beyan edebiliyor, yazıp çiziyorsak, hepsi sizin gibi fedakar vatan evlatları sayesinde. Allah yardımcınız olsun. Kalbimiz her zaman sizlerle.

Cok tesekkurler. Bizlerin en buyuk mutlulugu Mustafa Kemal'in askerlerinin hala ayakta oldugunu tum vatandaslarimiza ve dunyaya gosterebilmemiz ve halkimizin guvenini tekrar kazanmamiz. Gercekten destanlar yaziliyor. Kimine sacma gelebilir, kendi topraklarimizda ne destani diyebilirler; ama bolgeyi gormeden yorum yapmamak lazim. Turk'un gucunu ve vatani icin herseyini hice sayabilecegine ben bir kez daha sahit oldum. Keske sizlerde bolgedeki fedekarliklara ve kahramanliklara sahit olabilseniz.

Cok daha guzel gunler cocuklarimizin olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

quote:

Cok tesekkurler. Bizlerin en buyuk mutlulugu Mustafa Kemal'in askerlerinin hala ayakta oldugunu tum vatandaslarimiza ve dunyaya gosterebilmemiz ve halkimizin guvenini tekrar kazanmamiz. Gercekten destanlar yaziliyor. Kimine sacma gelebilir, kendi topraklarimizda ne destani diyebilirler; ama bolgeyi gormeden yorum yapmamak lazim. Turk'un gucunu ve vatani icin herseyini hice sayabilecegine ben bir kez daha sahit oldum. Keske sizlerde bolgedeki fedekarliklara ve kahramanliklara sahit olabilseniz.

Orada görev yapan herkesin ellerinden gözlerinden öperim. Allah yardımcınız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

quote:

Orijinalden alıntı: barantula

quote:

Orada görev yapan herkesin ellerinden gözlerinden öperim. Allah yardımcınız olsun.

Alıntıları Göster
    Bir önceki kasa Sportage İngiltere'de yapılan bir ankette en iyi ikinci el otomobil seçilmiş. İngilizler işi biliyor .

http://www.autoexpress.co.uk/kia/sportage/84691/best-used-car-to-buy-kia-sportage
     Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar
    https://img.donanimhaber.com/upfiles/2287730/6ed45b5a-ea8a-4807-998b-9005ed2749e5.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: Lafmacun

quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

2016 model yani. 3 yıl sonra anca makyaj yer :)

Araç harika ama ön kısmı değişmeden alacağımı sanmıyorum. Bu aralar suv arayışı içindeyim de.

önden görüntü olarak tucsonun önden yandan bakışları güzel bi arka çok sade duruyor
     Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar

• 
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.