Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1302. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13001301130213031304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam otomatik park tuşunu hangisi çözemedim google daki fotolarda var bişiler ama hangi tuş acaba

cruise control yokmuş sportagelerde çok üzücü dışarda taktıranlar var ama kein bir bilgi yok gbib geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markus91 -- 1 Mayıs 2016; 15:18:52 >
  • markus91 kullanıcısına yanıt
    Vitesin önününde 2 tane tuş var soldaki otomatik park tuşu.

Otomatik olan Sportagelarda nasıl bir.mantıksa hız sabitleyici yok
  • Selamlar bizde babama almayı düşünüyoruz sportage evle kahve arasında kullanacak sene de 10 bin km altı yapacağı için dizel bir araç bakmayalım dedim. 50-55 arası bütçemiz var ona da makyajsız kasa bulunuyor makyajsız kasada kronik herhangi bir problem var mı acaba? Düz vites şehir içi gittiği yolda hiç trafik yok 8 lt yi geçmez diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 1 Mayıs 2016; 20:01:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Hocam bashsettiğiniz tuş bu sanırım (2014 concept plus )

Otomatik park sistemi elleri bırakıp otomatik park yeri bulunca park eden sistem sanırım

Peki bu sistem preimiumlarda varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: markus91

Otomatik park sistemi elleri bırakıp otomatik park yeri bulunca park eden sistem sanırım

O tuş koltuk ısıtma o boşluk telefon koyma eşya koyma yerinin önünde.

Bu donanımda Premium donanımda standart.
    2014 Concept Plus donanımda var 2015 Concept Plusta yok

Park asistanı tuşu buymuş

Cruise Control uyglaması ne durumda acaba servis veya özel servis
  • quote:

Park asistanı tuşu buymuş

Cruise Control uyglaması ne durumda acaba servis veya özel servis

Kiaclubtr.com'da bu hız sabitleyici için konu vardı aliexpressten 30 dolara bu hız sabitleyici tuş takımı getirip yaptılar sonuçta verdi bakabilirsiniz

Aynen o tuşa dikkat edin o tuş varsa araç doludur + far yıkama varsa daha doludur yani Premium donanım...

• atayerel A kullanıcısına yanıt
    Dün cruise control tuşlarını, direksyondaki mevcut olanlarla değiştirdim, tabiki kablolaması ile birlikte. Evet cruise control çalışıyor. Montajı da youtube vidyosunda izledikten sonra oldukça kolay. Montaj sonrası direksyon mod tuşu hariç her şey çalışır durumda. Onun da soketini mi iyi sıkmadım emin değilim. Geniş bir zaman da tekrar söküp bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

quote:

O tuş koltuk ısıtma o boşluk telefon koyma eşya koyma yerinin önünde.

Bu donanımda Premium donanımda standart.
    2014 Concept Plus donanımda var 2015 Concept Plusta yok

Koltuk ısıtma 2015 Concept Plusta standart olarak var. Ben comfort alırken bakmıştım. Donanım listesinde de vardı.
    Comfort - Consept Plus 2015 farkları, sunroof cam tavan, koltuk ısıtma, geri görüş kamerası, super vision gösterge.

Ayrıca artık 2015'ler Kia'nın sitesinden kaldırılmış. Donanım listesi de kalkmış. Sanırım bitti artık.

• C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    Koltuk ısıtma standartta ben o cevapta Otomatik park donanımından bahsettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Koltuk ısıtma standartta ben o cevapta Otomatik park donanımından bahsettim.

Ok ben yanlış anlamışım.
  • Arkadaşlar 13.05.15 tarihinde arabayı almıştık ve Sportageı merak eden uzun dönem kullanıcıdan yorum almak isteyenler için deneyimlerimi yazıyorum.

1.Konforu güzel genişlik olarak 180 boyum var arka diz mesafe gerçekten iyi. Süspansiyonlar orta sertlikte ne yumuşak ne sert tam yumuşağa doğruda değil serte doğruda.Bu aracı alanlar arka yada önde otursunlar konforlu yolculuk yaparlar.

2.Yol tutuşu baya baya iyi beklendiğinizden harbi iyi yüksek araç 60 yanak heleki leş gibi Hankook 415lere rağmen yüz güldürüyor. Conti Premium contact 5 olsa daha iyi olur. Abartmıyorum 130-140 ile yonca viraj dönmüş biriyim.(Otobanda Mersin Mezitliye girişteki viraj)

3.Frenler ise yeterli iyi yani bu lastiğe rağmen çok çok iyi bunu belirteyim

4.Fabrika lastiği 225/60 R17 Hankook Optimo K415. İyi lastik değiller kötüye yakınlar. Çünkü arabanın limitlerini aşağıya çeken lastikler. Lastiğin ne yapacağını kestiremiyorum :), ama Türk kullanıcısı için bir iyi yönü var baya uzun ömürlü. 70-80 bin km rahat rahat kullanırsınız. 50 bin kmdeki arabanın diş derinliği önler 6.5 mm arkalar 5.5 mm(Önleri arkaya arkaları önlere aldırmıştım) Sıfır lastik ise 8.0mm diş derinliği var

5.Motor alt devirler ölmüş eşeği aratır ama 3500 den sonra özellikle 4000 devirden sonra hayat başlatıyor. O zaman anlıyorsunuz bu motor bu araca yeterli yeterki devir çevirin o zaman gidiyor. Yokuşlarda ise eğimine göre 3500 devirden yukarda olursa bayılmayaşatmaz.

6.Yakıt ise içiyor kafası bi ayılmadı sarhoş geziyor, ayıltamadık aracı o derece fazla benzin tüketimi var. Manuel kullanıyorum yaz ayları 12.5 dan aşağı düşmedi 13leri gördüm. Şu aralar yeni bakım yapıldı diye 10.5 Lt gözüküyor şok geçiriyorum. Tabi bunun çözümü LPG yılda 29-30 bin km kullanırsanız ocağınıza incir ağacı dikmez bahçe sahibi yapar abartmıyorum ciddiyim. ( 8-9 Lt ile gezen kişiler var ama nadir kişiler facebook gruplarını aktif takip ediyorum 100 kişiden 1 2 kişi) LPG konusunda ise konu açtım ayrı bir bilgiyi 20 mayıs tarihinde lpg konuma yazıcam.

7-Donanım gırtlak dolusu modeline göre 50-70 arasına bu kadar dolu araç yine Hyundai-Kia grup araçlarında bulursunuz.Bir çok donanım opsiyon değil stantard siteye bakarsanız hiç bir modelde opsiyon listesi yoktur

8.Arızaları hakkında bilgi veremeyecem çünkü arıza çıkarmadı Allaha şükür. Sadece cam tavan perdelerine dikkat edin onlar sıkıntı çıkarabilir bunun için yağlayıcı sprey alın düzenli sıkın.

9.Malzeme kalitesi. Sert plastik kullanımı yoğun ama göğüs bölümü torpidoyu saran bölüm bile yumuşak plastik bu çok güzel ve Trim sesi sadece sol kapının tweether hoparlörün ordan arası geliyordu wd40 sıktım düzeldi birde cam tavandan patates tarlası yollardan geçerken geliyor bu çok normal.

10.Yedek parça ve servis malesef Mersinde çok yaygın değil yada ben bulamadım(Mersinde olup yönlendirecek varsa çok yardımcı olur) Bakım ve diğer parçaları internetten bakıyorum. Bakım parçalarını internetten getirtdim zorda bulmadım ve bakım maliyeti cidden ucuz el emeği dahil 150 liraya hal olur. Servis derseniz sizi güzelce öper 500-600 lira arası periyodik bakım maliyeti var.

Dahada sorucağınız soru olursa veya eleştiriniz olursa açığım bu benim kullanıcı deneyimim.

bir ara satacaktiniz. satamadiniz mi vaz mi gectiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • barantula kullanıcısına yanıt
    O ara satma sebebi aile içerisi borçtu. istemeyerek satıyorduk,adam geldi pazarlık filan birden telefon geldi borç hal oldu gibisinden vazgeçtik. Şimdide satılık bu sefer isteyerek satılık. Çünkü otomatiğini alıcam araçtan baya memnunuz hatta dün eski sahibini arayıp teşekkür ettim.
  • Hocam hayırlı olsun.kazasız belasız kullanın inşallah.size bir sorum olacak.sanırım 2015 model aldınız ve 70k verdiniz otomatik comfort'a yanılmıyorsam.
    Bende salı günü baska bir marka model arac için sipariş vereceğim ancak bu konuyu görünce takıldım.sormak istediğim bayilerde halen 2015 modeller mevcut mu?siz hangi il/bayiden aldınız acaba?
    Kusura bakmayın geçmişe dönük sayfaları biraz okudum ancak mobilde biraz zor oluyor.

2015 model otomatikler ile ilgili bilgi verebilecek diğer hocalarıma da teşekkür ediyorum şimdiden.

• holden12 H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için. HAlen var mı bilmiyorum ancak en son İstanbul Ataşehir Oğuşlar Kia baysinde 2 tane concept plus vardı ancak satılmış olma ihtimali çok yüksek. Ben Kia Bayraktar Beşiktaş tan aldım. Ben aldığımda sanırım İstanbul daki son comfort otomatiği aldım. Çünkü her yeri aramıştım. Aracı düşünüyorsanız eğer kendi iliniz haricinde çevre şehirlerede bakmanızda fayda var, geçenlerde yanlış olmasın benim modelin aynısını kocaeli de bulmuşlardı. Bu arada siz hangi araç için sipariş veriyorsunuz ?
  • Anladım hocam.teşekkür ederim.tekrar hayırlı olsun.ben seat leon vericem hocam.

• Hocam bende sportage 1.6 otm. consept plus aldım 4-5 gün oluyor.Otomatik viteslerde comfort ve consept plus çok azalmış 10 tane falan kalmış.Bende her yeri aradım fiyat almak için consept plusu büyük bir indirimle aldım eski bir spo sahibiydim tekrar spo aldım.
    Eğer otomatik spo düşünürseniz elinizi çabuk tutun derim çok az sayıda araç kaldı çünkü.
  • Hayırlı olsun hocam.kaça aldınız acaba?

• 
Sayfa: önceki 13001301130213031304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.