Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1301. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12991300130113021303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sevgili dostlar. bu eco mod olayı tam olarak nedir ve eco mod açık olması için trip tuşuna basıp eco moduna mı getirmek gerekiyor. ekranda eco yazıdğı zaman anca eco ışığı yanıyor diğer türlü ekran anlık tüketimde olduğu zaman eco ışığı yanmıyor. Gerçi şöyle bişey var eco modunda iken de aracın gidişinde bi değişiklik olmuyor. araç 2015 model concept plus star stop falan yok yani bu durumda eco ne işe yarar ki. aldatma gibi geldi bana bu eco olayı siz ne dersiniz. Bu arada araç babamın geçen sakarya istanbul arası bi yolculuk yaptı karşıya falan da geçti araçla. sölediğine göre 140 TL benzin ile 440 km yol yapmış bu da 31 krş a tekabül ediyor bu da yeterli bi değer bu araç için daha ne olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: niksek54

sevgili dostlar. bu eco mod olayı tam olarak nedir ve eco mod açık olması için trip tuşuna basıp eco moduna mı getirmek gerekiyor. ekranda eco yazıdğı zaman anca eco ışığı yanıyor diğer türlü ekran anlık tüketimde olduğu zaman eco ışığı yanmıyor. Gerçi şöyle bişey var eco modunda iken de aracın gidişinde bi değişiklik olmuyor. araç 2015 model concept plus star stop falan yok yani bu durumda eco ne işe yarar ki. aldatma gibi geldi bana bu eco olayı siz ne dersiniz. Bu arada araç babamın geçen sakarya istanbul arası bi yolculuk yaptı karşıya falan da geçti araçla. sölediğine göre 140 TL benzin ile 440 km yol yapmış bu da 31 krş a tekabül ediyor bu da yeterli bi değer bu araç için daha ne olsun.

Trip den ECO mod u açtığınız zaman o modda sürerken eco ışığını görüyorsunuz ancak anlık tüketime geçince eco ışığı sönüyor evet. Lakin ECO mod devre dışı kalmış olmuyor yine ECO mod da oluyor araç. Ta ki siz kapatana kadar. Anlık tüketimde zaten hangi anda ekonomik gideceğini az çok anlarsınız diye mi ECO ışığını o mod da kapalı tutmuşlar bilemiyorum. Ben de merak etmiştim her iki durumda da ECO ve ECO mod devre dışı olarak kullanınca anladım durumu. ECO mod devre dışı olunca daha üst devirlerde vites değiştiriyor araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atayerel -- 21 Nisan 2016; 9:15:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atayerel

quote:

Orijinalden alıntı: niksek54

sevgili dostlar. bu eco mod olayı tam olarak nedir ve eco mod açık olması için trip tuşuna basıp eco moduna mı getirmek gerekiyor. ekranda eco yazıdğı zaman anca eco ışığı yanıyor diğer türlü ekran anlık tüketimde olduğu zaman eco ışığı yanmıyor. Gerçi şöyle bişey var eco modunda iken de aracın gidişinde bi değişiklik olmuyor. araç 2015 model concept plus star stop falan yok yani bu durumda eco ne işe yarar ki. aldatma gibi geldi bana bu eco olayı siz ne dersiniz. Bu arada araç babamın geçen sakarya istanbul arası bi yolculuk yaptı karşıya falan da geçti araçla. sölediğine göre 140 TL benzin ile 440 km yol yapmış bu da 31 krş a tekabül ediyor bu da yeterli bi değer bu araç için daha ne olsun.

Trip den ECO mod u açtığınız zaman o modda sürerken eco ışığını görüyorsunuz ancak anlık tüketime geçince eco ışığı sönüyor evet. Lakin ECO mod devre dışı kalmış olmuyor yine ECO mod da oluyor araç. Ta ki siz kapatana kadar. Anlık tüketimde zaten hangi anda ekonomik gideceğini az çok anlarsınız diye mi ECO ışığını o mod da kapalı tutmuşlar bilemiyorum. Ben de merak etmiştim her iki durumda da ECO ve ECO mod devre dışı olarak kullanınca anladım durumu. ECO mod devre dışı olunca daha üst devirlerde vites değiştiriyor araç.

bende öyle tahmin ediyorum eco mod ışığı yanarken kişiye nasıl kullanacağını öğretiyor araç önce öğren sonra anlık tüketime bakarsın diyo sanki.

• 2015 comfort düz vites araç bayilerde bulunabilirmi acaba? bulunsa kaç liraya alınabilir?
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Comfort yerine az kmli 2. el concept plus bakın daha hayırlı olur
  • 2013 model Concept Plus aracımı 2 gün önce 62.000 TL'ye sattım. Navigasyonlu, 50.000 km'de, manuel vitesli ve hasarsızdı. Biraz ucuza sattığımı düşünsem de aracın belirtildiği şekilde 2. el sorunu olmadığını düşünüyorum. Zor vedalaştım bu arada çok seviyordum çünkü. Şimdi Astra Dynamic 1.6 dizel 136 beygir ve otomatik vitesli bir araç aldım. Biraz yakıt tüketimi ekonomik olan bir araç kullanmak istedim. Forumlardaki her şeyi okumuştum. Sorularıma yanıt veren herkese de teşekkür ederim.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    En son 1 hafta önce oğuşlar ataşehirde 1 tane siyah vardı bana 65750 ye bıraktılar, sıkı pazarlık yaparsan 65 hatta daha altına alabilirsin, sanırım bayraktar ve tak kar dada vardı. Ben bayraktardan 2 hafta önce otomatiğini aldım.

Comfort ve concept plus seçimi sana kalmış, arkadaşlar nacizane fikirlerini sunmuşlar, benim görüşüm sıfır sıfırdır ve panaromik olmasın ama yüksek model olsun.
  • Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar. Aracı birisine tavsiye ettim eğer karar verirse ona alacagiz. İkinci el almayı dusunmuyor. Zaten comfortun donanım paketi yeterli gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Hafta sonu aracımızı denemek ve motor açmak için karadenize doğru bir yolculuk yaptık ve araç ile ilgili genel görüşlerimi belirtmek istedim.

Öncelikle şehir içi için, biraz fazla yakmasında başka bir aksilik yok kesinlikle. Kaldıki aradaki yakıt farkı muadilleri ile çok fazla da değil.

Uzun yolda araç biraz vasatın üzerinde kaldır. Gördüğüm eksileri yazmak isterim,

1-) Araç 130-140 dan sonra içeri rüzgar sesini alıyor ve bu biraz rahatsız edici. Eski arabamla ( 2014 polo benzinli ) kıyasladığımda kesinlikle yalıtımda sınıfta kaldığını söyleyebilirim. Burda Volkswagen kalitesini kesinlikle arıyorsunuz, ancak yılda 2-3 defa uzun yol yapacağımı düşünerek bu sorunu yok sayabilriz varsayıyorum ancak tekrar söylüyorrum, her ne kadar benim aracım olsada Alman her zaman Alman dır ( opel hariç :) )

2-) Araç kesinlike rampadan bayılıyor. Çok fazla ağırlık olmamasına rağmen ( bagaj dolu ama bebek arabası, bebek hamağı ve ufak 3 tane valiz vardı ) özellikle 6. vitesdeyken direk 4 e hatta bazen 3 e kadar düşebiliyordu, rampayı gördüğü an direk kick down yapıyor ve buda haliyle aracın fazla yakmasına neden oluyor.

3-) Yakıt konusu her zamanki gibi ancak yinedfe alınan değeri yazmak isterim. Yol İstanbul-Kastamonu , ortalama hız 120-130. Kastamonuya vardığımızda araç ortalaması 9,6 lt idi ( araç 900 km de rodajla süresi daha dolmadı yani )

Dönüş yolunda sanki araç biraz daha az yaktı. Gerede ye kadar ortalama 100-120, Gerede den İstanbula ortalama 130 bazı yerlerde hızlanma olsun diye biraz daha yukarı çıktım , hızı paylaşmayim :). Yakıt ortalama 9,3 lt idi. Her ytol bitiminde depoyu fulledim ve yol bilgisayar verilerini doğrulama yaptığımda değerlerde çok az sapma var. Yani aracın yol bilgisayarı % 98-99 doğrulukla çalışıyor diyebiliriz.

Ancak ne olursa olsun bu araç yakıyor, ama yinede şu tekrar söylüyorum; her ne kadar volkswagen hayranı olsamda, 30 bin tl lik fark kadar yakmıyor.

Şehir içi şu adan ortalama 12 lt civarında bir yakıtı var ( yol Ataşehir-Kadıköy tepe natulis arası gidiş geliş )

Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim, inşallah bu araca en az 2 sene binmek istiyorum, bundan sonrasında bir Tiguan denemesi kesinlikle yapacağım.

• Yalıtım derken neyi kasıt ettiniz anlamadım ? Kullandığım en sessiz suvlardan bir tanesi ve eski bir tigu ve kuga sahibiydim.Alman kalitesi dediğiniz tiguandan çok daha sessiz bir araçtı sportage.
    Yüksek ve aerodinamiği hb araçlara göre zayıf olduğu için rüzgar sesini 130 civarlarından alması gayet doğal bir tiguan veya kugada bu sesi 85 civarlarında alırsınız karşılaştırma yaparken rakip araçlarla karşılaştırmak lazım.
    Ayrıca rampada 3 veya 4.vitesle kickdown yaparsanız kesinlikle bayılmaz ama dediğiniz gibi fazla yakar rampa için yakıtı fazla önemsiyorsanız bayılacak yapıcak bir şey yok maalesef :D
    Yakıt konusu aracınız daha çok yeni ve 120-130 arası araç yüklü gitmişsiniz 120-130 gibi hızlarda sportage 8.5-9 ıt arası yakıyor evet mesela tiguan 120-130 arası uzun yolda 8.8 yakmıştı.Kuga ise 9.5 ıt yakmıştı benzinli suv otomatik araçlar oldukları için 120den sonra fazla yakıt tüketimleri mevcut.

• Forumdaş10 F kullanıcısına yanıt
    Yalıtım derken rüzgar sesinden bahsettim. Ben Tigu da denedim ancak bu kadar ses almıyordu. Zaten yorumumda da bahsettim, çokda önemesnecek bir konu değil ama yazmadan da edemedim.

Araç rampada otomatikmen kick down yapmak istiyor, Tork düşük yapacak bişi yok. Yakıtı önemseyen birisi olsaydım zaten bu aracın yüzüne bile bakmazdım gider Nissan, Tigu filan alırdım :) .

Ben ve eşim aracımızdan çok memnunuz, yakıtını filan bilerek aldık ve kesinlikle şikayetçi değilim sadece gördüklerimi yazmak istedim. Kaslı ve güçlü bir görüntüsü var. İnşallah uzun bir süre kullanmakta istiyoruz. Yukarıda yazdığım şeyler bu aracın alınmaması için bir neden değil kesinlikle. Zaten çok uzun yol yapacak adamın bu arabayla işi yok :)

Ha bu arada araç gitmiyor diyen arkadaşlara söylüyorum, otoyolda beni çok az araç sollayabilmiştir, yağmurda baya yağıyordu ancak araç yola silecek yetmeyecek şekilde yağmur yağmasına rağmen çok da güzel oturuyor ve gidiyor.

• Yalıtım konusunda 130-140 dan sonra rüzgar sesi alıyorsa C segment araç standartlarında baya iyidir. Normalde 110-120 den sonra rüzgar sesi almaya başlar C segment araçlar..

Rampada bayılmaması için rampaya gelmeden 4. vites +4000 devir olmak üzere gideceksiniz o zaman bayılmıyor. Tork çok üst devirlerde.

Yakıt çok fazla. Bunun çözümü LPG. Son 9-10 aydan sonra aracıma yeni bakım yaptırdım 10.5 lt değeri gördüm. Normalde 11.5-12.5 arasıydı. (düz vites) 2 yıl binicem demişsiniz karma sistem taktırıp rahat edebilirsiniz...
  • Evet biliyorum rüzgar sesi gayet normal zaten o hızlarda ama ben tiguan sahibide olduğum için o ses tiguanda çok daha fazladır ve daha erken gelir onu kasıt etmiştim uzun süreli kullanmak gerek tabiki haklısınız.
    Yakıt takmayıp keyfine bakmanız çok güzel bir şey kafanız rahat aracınız yeni keyifli sürüşler diliyorum sportageniz ile.Uzun yol yapan adamın tabi çok işi olmaz benzinliyle uzun yola dizel olucak 140-150 bassan bile 7 litreyi zar zor geçiyor birde benzin fiyatları çok pahalı olduğundan yapıcak bir şeyde pek yok.
  • Rampada bayılma olayı sanırım otomatik araçlarda yaşanıyor. Ben Yalova-Bursa-balıkesir arasında rampada vites düşürdüğümü hatırlamıyorum.
    Yakıt konusunda şehir içi malesef biraz fazla fakat uzun yolda tatmin edici.
    önceki aracım passat'a göre fark olsada suv tipi olduğunu düşünürsek kia gayet makul tüketiyor

• Abiler merak ettiğim bir konu var benim bugün bir sıpa gördüm konsol göğüs çift renkliydi gri ve siyah arka tampon çift egzoz çıkışı vadı son olarakta bagaj kapağında eco vs yazmıyordu araç otomatikti acaba hangi donanımda oluyor bunlar kaç yılından itibaren sıpa makyaj yedi gibi geldi bana konuya fazlasıyla uzak kaldımda
  • markus91 kullanıcısına yanıt
    2014 modellerin hepsi makyajlı. Gögüs tam belirgin şekilde mika olan yer gri göğüs ise siyah ztn. Arkada Ecodynamic yazısı sadece 2014 manuel Spolarda olması lazım ondan sonra 2015 de Premiumun belli farkı olsun diye belli başlı donanımları kırptılar...
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Hocam yorum yaptığınız için çok saolun ben bakınıyorum malum siteye 2014 sonrası makyajlı premium modellerinde 2015 lerde deri olanı var olmayanı var sanırım sizin dediğiniz gibi premium içindede eklelenen donanımlar oluşmuş . Şu arka tamponda egzoz görünümü parçası ön tamponda yan basamak orjinal olarak fabikadan gelen araçlarda yok sanırım sonradan takılıyor bu parçalar ? bazıları orj,nal xenon demiş bu nasıl bişiy acaba kolay gelsin
  • 2014 Premium donanımların hepsi deri koltuk 2015 modellerin bazısı deri koltuk. Ön arka Tampona takılan parçaların adı ''Difüzör'' ayrıyetten satılır takılır. Orjinal Xenon sadece Premium donanımda var. Ön tampon fara yakın bölümde far yakımadan anlayabilirsiniz.

Benim tavsiyem 67-68 e 2014 Concept Plus Oto alıp. Kullandığınız kmye göre sıvı veya karma LPG takıp. Xenon ve Difüzör montajı yapıp koç gibi binmek olur. Bu dediğimi inş 1-3 ay içersinde yapıcam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 30 Nisan 2016; 18:07:18 >
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Hocam 67-68 e 2014 Concept Plus Oto almanızadki ana etken nedir premium daha alt bir donanım galiba concept plustan çok karışık şeyler yazıyor malum sitede
    far yıkama kibrit kutusu kadar bi ksım var o galiba xenon diye geçiyor ama bi xenon şeklindemi yoksa kısalar xenon uzunlar halojen gibimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: markus91

Hocam 67-68 e 2014 Concept Plus Oto almanızadki ana etken nedir premium daha alt bir donanım galiba concept plustan çok karışık şeyler yazıyor malum sitede
    far yıkama kibrit kutusu kadar bi ksım var o galiba xenon diye geçiyor ama bi xenon şeklindemi yoksa kısalar xenon uzunlar halojen gibimi

Comfort Concept Plus Premium donanım vardır 2014 ten sonra. Premium en dolusudur. 2014 Concept Plus ve Premium arasında Elektirikli deri koltuk ve Xenon vardır. Derin koltuğu sevmediğim için ve Xenon olayını 200-350 lira verio çözebildiğim için gereksiz buluyorum. Birde Premium donanım 70 den aşağı bulunmaz. Sahibinden.com gram bişey bilmediği için ve buna arabasının donanımı bilmeyen 2. Sahipleri galeriler eklenince tamamiyle çorbaya dönmüş durumda. Bu yüzden donanım ayırırken kibrit kutusu gibi olanı ayırt edin. 2015 Concept Plus olduğunu anlamak için vitesin önünde Otomatik park tuşu olmaması gerekir bu tuş 2014 Concept Plusta mevcut

• 
Sayfa: önceki 12991300130113021303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.