Şimdi Ara

Yeni Kia Ria vs Yeni Chevrolet Aveo (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ali777
    Şu an piyasadaki arabalar içinde fiyat ve donanım olarak dizel Rio ve Aveo benim ilgimi çekiyor. (şu an Aveo daha ağır basıyor)

Aveo 35000TL civarı (telefonla bayiye bugün sordum), Rio da 2-3 gün öncesine kadar web sitesinde 41000TL diyordu ama bugün baktım ve 39000TL diyor. Rio'daki bu 2000TL indirim ciddi bir indirim, belki bayi de 1000TL indirim yaparsa rakamlar arasında büyük bir fark kalmaz.

Görünüş ve genel dizayn olarak Rio daha güzel ama ekonomi açısından Aveo kazanıyor. Senede yaklaşık 300TL MTV farkı var ve tahminime göre de 100km'de yakıt tüketimi olarak 0.5-1lt arasında bir fark oluşacak. Arabayı 5 sene kullansam ve 100-150 bin km yapsam 5-6 bin TL fark eder. Yani her ay Aveo bana 100TL daha ucuza gelir, bu parayla da kredi alsam arabayı daha yarın alabilirim.

Bu iki arabaya odaklanmış olmamın sebebi tamamen güvenlik donanımları. Başka hiçbir marka bu fiyata bu donanımları vermiyor. Üstelik şu andaki aracım da CRDI motor ve Rio'nun performansını az çok tahmin edebiliyorum, tek dezavantajı sınıfın diğer araçlarından az birşey daha çok yakması ama bunun karşılığında da tatlı bir tork veriyor.

Eşit donanım seviyelerinde aynı fiyata sahip olsalar hiç düşünmeden Rio derdim. Ancak son 5 yıl iki farklı Kia aracı kullanmış biri olarak bu şartlarda yeni Aveo bana daha cazip geliyor. Rio da olmayan Cruise Control ve Start/Stop özellikleri de Aveo nun güzel artıları bence.

• kianın kendine gelmesi lazım.
    eski rio sahibi olarak
    aveoyu tavsiye ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkes aveo diyor.... ben de tamamen ona odaklandım galiba şu an...

Gelecek cuma bayiye gidebilirsem ve iyi bir takas teklifi alırsam, gelecek hafta sonu da oturur bir finansman etüdü yaparım.

Şahsen bu fiyata bu donanımı bir daha bulamayacağımı düşünüyorum. Gerçeği benzer donanımlar 38-39000TLye başka markalarda da var ama 35000 ve yeni kasa olması cazip.
  • quote:

herkes aveo diyor.... ben de tamamen ona odaklandım galiba şu an...

Gelecek cuma bayiye gidebilirsem ve iyi bir takas teklifi alırsam, gelecek hafta sonu da oturur bir finansman etüdü yaparım.

Şahsen bu fiyata bu donanımı bir daha bulamayacağımı düşünüyorum. Gerçeği benzer donanımlar 38-39000TLye başka markalarda da var ama 35000 ve yeni kasa olması cazip.

takasta her bayi ucuza sayar arabanı. şimdiden sahibinden e güzel bi ilan koymanı tavsiye ederim satarsan elden sat. 3-4 milyar daha yüksek fiyata satarsın
  • Kia Cee'd in Cool donanımı biraz zayıf olsa da 39 bin liraya bırakan bayiiler varmış. (1.6 dizel 90hp)

Ben değerlendirmeye alırdım, fakat yalnızca bu 2 araç arasında seçecekseniz Aveo derim. İki araçta hiç bir zaman Polo veya Corsa kadar 2. el değerini koruyamayacaktır. Siz de takip ettiğim kadarıyla aracı iş için uzun kilometreler kullanıyorsunuz. Tipinden ziyade işlevsellik daha önemli. Rio daha güzel olsa da her türlü mantık Aveo'yu işaret etmekte.

Aveo'nun 1.3 motorunu kendi aracımda kullanıyorum, basmazsanız memnun eder, bir de 350 TL yerine 202 TL vergi öderken hafif bir gülümsetir.
  • Bence yenı pejo 208 gelmeden karar vermeyın , netten gordum cok basarılı gozukuyor ...
  • rio'da cruise control ve start&stop yok. Rio'nun tipi daha çekici gibi. Ama aveo'dan pahalı.
    1.3 dizel lt aveo'ya 35.000 TL fiyat verirlerse tercih edilebilir bence. Bu segmentte bir araca 35.000'den fazla para vermek
    pek de makul değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emtue

Kia Cee'd in Cool donanımı biraz zayıf olsa da 39 bin liraya bırakan bayiiler varmış. (1.6 dizel 90hp)

Ben değerlendirmeye alırdım, fakat yalnızca bu 2 araç arasında seçecekseniz Aveo derim. İki araçta hiç bir zaman Polo veya Corsa kadar 2. el değerini koruyamayacaktır. Siz de takip ettiğim kadarıyla aracı iş için uzun kilometreler kullanıyorsunuz. Tipinden ziyade işlevsellik daha önemli. Rio daha güzel olsa da her türlü mantık Aveo'yu işaret etmekte.

Aveo'nun 1.3 motorunu kendi aracımda kullanıyorum, basmazsanız memnun eder, bir de 350 TL yerine 202 TL vergi öderken hafif bir gülümsetir.

Yeni bir araç alırsam 5-6 sene kullanmayı göze alarak alacam. 40000TL'ye aldığım Polo yada Corsayı 5 yıl sonra bügünün parası ile 22-25 arasında satarım. Yani 15-18 bin TL kayıp olacak. Aveo'dan 15-18 bin TL kaybetsem, piyasa değeri 17-20 bin TL eder. Bugün ikinci elde 17000TLye 5 yıllık dizel araç var mı???

Daha çok değer kaybedeceğine katılmıyorum. Orantı olarak belki daha çok değer kaybeder ama rakam olarak daha az değer kaybedeceğini düşünüyorum. Ki gerçekten de ikinci eli beni şu an ilgilendirmiyor, 5-6 sene beni mutlu etsin yeter.

Aracı iş için kullanmıyorum ama yeterince geziyorum. Aracın ekonomik ve işlevsel olması çok önemli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emtue

Kia Cee'd in Cool donanımı biraz zayıf olsa da 39 bin liraya bırakan bayiiler varmış. (1.6 dizel 90hp)

Yeni bir araç alırsam 5-6 sene kullanmayı göze alarak alacam. 40000TL'ye aldığım Polo yada Corsayı 5 yıl sonra bügünün parası ile 22-25 arasında satarım. Yani 15-18 bin TL kayıp olacak. Aveo'dan 15-18 bin TL kaybetsem, piyasa değeri 17-20 bin TL eder. Bugün ikinci elde 17000TLye 5 yıllık dizel araç var mı???

Daha çok değer kaybedeceğine katılmıyorum. Orantı olarak belki daha çok değer kaybeder ama rakam olarak daha az değer kaybedeceğini düşünüyorum. Ki gerçekten de ikinci eli beni şu an ilgilendirmiyor, 5-6 sene beni mutlu etsin yeter.

Aracı iş için kullanmıyorum ama yeterince geziyorum. Aracın ekonomik ve işlevsel olması çok önemli.

17 bin liraya Hyundai Getz, sizin kasa Rio, Grande Punto, Palio gibi 'ekonomik' B sınıfı araçlar alınabilir. Aveo ve Rio'da esasen ekonomik B sınıfıdır bakmayın Kia coşturmuş. Hiç bir zaman Corsa, Polo, 207, Yaris gibi araçlarla anılmadı bu araçlar. Sizin kullandığınız Rio'da Getz ile benzer kategoridedir.

Geçen hafta 17 bin liraya 2007 GP'yi arkadaşıma aldık, kilometresi de sizin 5 yılda yapacağınız 150 binde değil 92 bin kmde idi. (Yetkili servis oynanmamış dedi)

2 ay evvel ise 2006 model 1.4 trendline Polo'yu 22 bin liraya bir başka arkadaşıma aldık.

Gördüğünüz gibi 2006 benzinli Polo 2007 dizel punto'dan fazla ediyor. Gerçek piyasada fiyatlar böyle, sahibindene göz atın artistler dışında ortalama fiyatlar belli.

Aveo ve Rio'da bir Punto'dan fazla prestije sahip değil, 5 sene sonra dizeli yine Polo'nun benzinlisinden daha ucuza gidecektir.

Ben 2. el değer kaybına takılmam, araba alırken bunu da düşünmem. Bu yüzden de 5k yerine 3k bir araç aldım ve kullanıyorum. Ben sizin bunu önemseyip önemsemediğinizi bilmediğimden bu açısını gösterdim. Bir başka konuda da yaptığınız km dikkatimi çekmişti bu yüzden işiniz sebebiyle kullandığınızı düşündüm.

Şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan.mustafa

rio'da cruise control ve start&stop yok. Rio'nun tipi daha çekici gibi. Ama aveo'dan pahalı.
    1.3 dizel lt aveo'ya 35.000 TL fiyat verirlerse tercih edilebilir bence. Bu segmentte bir araca 35.000'den fazla para vermek
    pek de makul değil.

yeni rio nun hiçbir modelinde mi cruise control yok?yoksa alt modellerinde mi yok?ben var diyordum iyi oldu bunu söylediğiniz bi araştırayım.(dizel modelleri için asıl soruyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaygen

quote:

rio'da cruise control ve start&stop yok. Rio'nun tipi daha çekici gibi. Ama aveo'dan pahalı.
    pek de makul değil.

yeni rio nun hiçbir modelinde mi cruise control yok?yoksa alt modellerinde mi yok?ben var diyordum iyi oldu bunu söylediğiniz bi araştırayım.(dizel modelleri için asıl soruyorum)

Kia'nın sitesinde yeni rio'nun hiçbir donanımında cruise control göremedim ben.
    Sık sık şehirlerarası yolculuk yapıyorsanız bence önemli bir donanım cc.
    Ben yılda 4-5 kez istanbul - kayseri yaparım. Şu an ki araçta cc yok, inanın özellikle otoyolda
    ayğı uyuşuyo insanın. Araç değiştirmeyi düşünüyorum, alıcam aracın kesinlikle cc özelliği olmalı.
    Aveo donanım olarak full. parasına göre uygun görünüyor ama bir deneme sürüşü yapmamdan alınmaz.

• quote:

quote:

quote:

pek de makul değil.

Ben yılda 4-5 kez istanbul - kayseri yaparım. Şu an ki araçta cc yok, inanın özellikle otoyolda
    ayğı uyuşuyo insanın. Araç değiştirmeyi düşünüyorum, alıcam aracın kesinlikle cc özelliği olmalı.
    Aveo donanım olarak full. parasına göre uygun görünüyor ama bir deneme sürüşü yapmamdan alınmaz.

http://forum.donanimhaber.com/m_50683428/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Test sürüsü izlenimlerime üstteki linkten bakabilirsiniz

Ayrıca 1 saat sonra tekrar test sürüsü yapcam. Satistaki yetkili yeni aveo ile kapima kadar gelcek sagolsun (20 km yol) bide kendi mahallemde test sürüsü yapayım dedim

Ozellikle Dikkat etmemi istediğiniz seyler varsa söyleyin lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

quote:

quote:

quote:

pek de makul değil.

http://forum.donanimhaber.com/m_50683428/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Test sürüsü izlenimlerime üstteki linkten bakabilirsiniz

Ayrıca 1 saat sonra tekrar test sürüsü yapcam. Satistaki yetkili yeni aveo ile kapima kadar gelcek sagolsun (20 km yol) bide kendi mahallemde test sürüsü yapayım dedim

Ozellikle Dikkat etmemi istediğiniz seyler varsa söyleyin lutfen

hangi model ile test yapılacak,dizel mi?bilgisayarı sıfırlayıp yapılan km. ort. hız,ort. yakıt gibi verileri paylaşırmısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: aadrty

quote:

Orijinalden alıntı: tmb7775

Bende bir süre öncesine kadar Kia Rio almayı düşünüyordum. Sanırım gidip bayii ile görüşmedin daha sanırım. Çünkü ben son fiyat olarak bütün donanımlar dahil en üst paket Rio'ya 36.000 TL fiyat almıştım ki bu daha pazarlıksızdı. Bayağı bir inceledim bu arabayı ve sana söyleyebilceklerim şunlar; araba dış görünüş itibariyle gerçekten muhteşem diyebilirim. Çelik jantlar çok gösterişli, ön ve arka led farları çok hoş duruyor. Içine gelecek olursak döşeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim açıkçası plastik hissi verdi ve dizaynı 90 ların hondasını andırıyor. Test sürüşüne gelecek olursak, arabanın torku gayet yüksek ve rahatça bunu hissettiriyor, sürüş keyfi ise çok güzel. Arabanın içi ne çok geniş ne de çok küçük. Ergonomi bakımından başarılı diyebilirim. Arabada elektrikli direksiyon olması ayrıca bir artı, böylece yüksek hızlarda bile kontrolü kaybetmen zorlaşıyor. Arkadaşın da dediği gibi euro ncap den 5 yıldız almış bir araba ve özellikle güvenliğini çok övdüler bana Kia Rio'nun. Yol tutuşu da gayet başarılı. Umarım biraz fikir verebilmişimdir ama tabii en iyisi seninde bu arabayı gidip denemen olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden hayırlı olsun

En üst paket 36.000 derken?En alt paket olmasın yanlış yazdınız sanıyorum

Yeni Kia Ria vs Yeni Chevrolet Aveo

Yeni Kia Ria vs Yeni Chevrolet Aveo

Internette yazan fiyatlarına hiç bakmadım açıkçası. Gittim bayiiden birisiyle konuştum, son fiyat olarak dizel manual düz vites sporty paket Rio'ya 36.000 fiyat almıştım. Gerçi bu Kasım fiyatıydı. Aralıkta fiyatlar bu kadar artmış mıdır bilemeyeceğim ama pek sanmıyorum açıkçası. Ben Ankara'da oturuyorum ve Konya yolu üzerinde bulunan Rio bayiisinden biriyle görüşmüştüm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aadrty

quote:

Bende bir süre öncesine kadar Kia Rio almayı düşünüyordum. Sanırım gidip bayii ile görüşmedin daha sanırım. Çünkü ben son fiyat olarak bütün donanımlar dahil en üst paket Rio'ya 36.000 TL fiyat almıştım ki bu daha pazarlıksızdı. Bayağı bir inceledim bu arabayı ve sana söyleyebilceklerim şunlar; araba dış görünüş itibariyle gerçekten muhteşem diyebilirim. Çelik jantlar çok gösterişli, ön ve arka led farları çok hoş duruyor. Içine gelecek olursak döşeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim açıkçası plastik hissi verdi ve dizaynı 90 ların hondasını andırıyor. Test sürüşüne gelecek olursak, arabanın torku gayet yüksek ve rahatça bunu hissettiriyor, sürüş keyfi ise çok güzel. Arabanın içi ne çok geniş ne de çok küçük. Ergonomi bakımından başarılı diyebilirim. Arabada elektrikli direksiyon olması ayrıca bir artı, böylece yüksek hızlarda bile kontrolü kaybetmen zorlaşıyor. Arkadaşın da dediği gibi euro ncap den 5 yıldız almış bir araba ve özellikle güvenliğini çok övdüler bana Kia Rio'nun. Yol tutuşu da gayet başarılı. Umarım biraz fikir verebilmişimdir ama tabii en iyisi seninde bu arabayı gidip denemen olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden hayırlı olsun

En üst paket 36.000 derken?En alt paket olmasın yanlış yazdınız sanıyorum

Internette yazan fiyatlarına hiç bakmadım açıkçası. Gittim bayiiden birisiyle konuştum, son fiyat olarak dizel manual düz vites sporty paket Rio'ya 36.000 fiyat almıştım. Gerçi bu Kasım fiyatıydı. Aralıkta fiyatlar bu kadar artmış mıdır bilemeyeceğim ama pek sanmıyorum açıkçası. Ben Ankara'da oturuyorum ve Konya yolu üzerinde bulunan Rio bayiisinden biriyle görüşmüştüm.

Alıntıları Göster

36.000 çok iyi fiyat bence. Hangi bayiden aldınız bu fiyatı

• O fiyatlar 3 aydır aynı sanmıyorum 9.000 T Linsin bir bayi
  • Opal Otomotiv'di fiyatı aldığım yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffate

kianın kendine gelmesi lazım.
    eski rio sahibi olarak
    aveoyu tavsiye ediyorum.

+1
    kullanımı sürüşü çok rahat güçlü bir araba ama rakibi olan almanlara paralel fiyat çıkarmaları biraz faul
    aveo yu bilmiyorum ama herif d segmentte güvenlik adına ne varsa hepsini doldurmuş helal olsun binilir bence
  • AVEO EN MANTIKLISI ŞEKLENDE GÜZEL.. BAGAJ OLARAKTA
  • yakıt konusunda aveo fazla yakıyormuş 1,4 lt benzinli kullanıcısı olan arkadaş 100 km hızda 3000 deviri geçiyormuş araba 6 vites istiyor dedi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.