Şimdi Ara

YENİ KEDİ SORUNU...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar DH ailesi aranızda yeniyim merhabalar :)
    Size danışmak istediğim bir konu var.
    Evimizin önünde annesiyle yaşayan yavru kediyi yan konuşumuz çocukları oynasın diye sahiplendi balkonda bakmaya başladı. Kedi defalarca balkondan düştü, sürekli uyarmamıza rağmen kediyi evine almadi yaz sıcaklarında balkonda bıraktı. Kum olarak deniz kumu, mama olarak da bulgur ıslatıp veriyordu hiçbir aşısını yaptırmadı. 10 gün önce bir avuç kurumuş makarnayla bir avuç su koyup bu sıcaklarda herhangi bir koruma olmadan kediyi balkonda bırakıp şehirdışına gitti. Kedi açlıktan susuzluktan sabahlara kadar balkonda miyavladı ve en sonunda kendini balkondan aşağı attı. Evimde 2 yetişkin kedim, 1 muhabbet kuşum ve akvaryumum var. O yavrucağı da evime aldım karnını doyurdum şuan kedi benimle ve inanın çok mutlu ve huzurlu. Kapımıza dayandılar karakolluk falan olduk velhasıl kedi hala benimle.
    Ama gel gelelim yeni kediye evdeki kedilerim alışamadı. Tırmalamalar tıslamalar pati kavgaları vs vs.
    Bunlar da sorun değil ancak sorun şu kedilerim çiş ve kakalarını yeni kedi geldiginden beri yapmadılar bugün 2. Gün.
    Napacagimi bilemedim inanın
    Basina boyle birşey gelen var mı varsa yardımcı olabilir mi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba hoş geldiniz.
    Evde ayrı bir oda da yavruya yaşam alanı kurup bir süre (kokularına alışana kadar ) ayrı bırakmanız birbirlerine alışmaları açısından etkili olacaktır.Çok sürmez zaten 1 hafta sürer sürmez alışacaklardır birbirlerine.
  • İlk eve aldığımda 3 gün ayrı tuttum hemen yanlarına atmadım ama benim kuzucuklar da yobaz sanırım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selenayy17 S kullanıcısına yanıt
    İte kaka alışırlar o zaman .Arkadaşımın evinde 15 kedisi var.Dışarıdan yaralı veya annesiz kalmış yavrularda o şekilde ilk başta hırpalanıyor büyükler tarafından ama sonrasında alışıyorlar.
  • Öncelikle verdiğiniz karar, bir cana hakettiği bakımı ve mutluluğu vermiş olmanız takdire şâyan. Şu kaynaktan faydalanmanızı tavsiye ederim:
    http://www.hillspet.com.tr/tr-tr/cat-adult/introducing-a-new-cat-to-current-pets.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.