Şimdi Ara

Yeni İşlemci ve Anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar i58600k ve asrock z370 anakartım bozuldu şuan bu iki parçayı değiştirmek istiyorum.Ekran kartım rtx 2070 bütçeme göre ben i5 12400f düşünüyorum yeterli gelir mi veya sizin önerileriniz nedir.Daha çok oyun için kullanıyorum

• 12400f + b660m bir anakart işinizi fazlasıyla görecektir. 8600k'dan uzay gemisine geçmiş gibi olursunuz

• Anakart bozulup işlemciyi beraberinde mi götürdü? Bozulan işlemci görmek nadir olduğundan merak ettim

• Evet bende anlamadım ikiside bozuldu aynı anda nadir olan şey beni buldu

• seyitali60 S kullanıcısına yanıt

12400f, RTX 2070 ' e fazla bile gelir. 

B660 anakart en hesaplısından ,soğutuculu.

akakce.com
    Asus PRIME B660M-K D4 Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-prime-b660m-k-d4-intel-lga1700-ddr4-micro-atx-fiyati,1630114638.html
  • Evet 12400f yeterli gelir hatta daha yüksek ekran kartlarına bile. Bütçe varsa 12400f + b 660 ( en pahalılarına gerek yok b 660 ın ) ile bir sistem oluşturabilirsiniz.

Anakart ve işlemcinin aynı anda bozluması da enterasan, geçmiş olsun.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt

Olabiliyor. Bende de,yıllar önce. asus formula maximus anakart ve 3770K işlemci ,kasa yan devrilince ,ikisi birden pert olmuştu.

• Evet olabilir hocam, bunlar sonuçta elektronik parça ne zaman ne olacağı belli olmaz. Ben enterasan derken, ikisinin birlikte beraber bozulması için dedim. Normal de bilirsin anakart her zaman daha kolay bozulur arıza çıkarması

daha muhtemeldir. İşlemci ise daha zor. Tabiki biraz da şans işi.

• Soğutucu tavsiyeniz nedir fiyat performans olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

12400f aşırı ısınan bi işlemci değil. Laminar stok soğutucusu ile bi deneyin önce. Zaten önümüz kış .Yüksek olursa, yazarsınız ,mevcut dereceye göre en hesaplısını öneririz.

Soğutucu gerekirse bu olabilir, ben bundan kullanıyorum. 1700 soket için çok uygun fiyata seçenek çok yok zaten. Bu linkteki yine uygun.

Bnde burdan almıştım. fiyat çok az artmış o zmana göre. Ama yine de güzel fiyat.

gelbura.com
    ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat
    https://www.gelbura.com/urun/id-cooling-se-214-xt-argb-4pin-pwm-120mm-islemci-sogutucu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.