Şimdi Ara

Yeni işlemci taktım ve ekran gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlemci modelini yükseltmek amaçlı işlemcimi çıkarttım ve yenisini taktım.

Kasanın bütün fanları çalışıyor.Ram rgbleri yanıyor.

İşlemci soğutucusunu çıkartıp bilgisayarı açtım ve işlemci ısınmaya başladı.Yani işlemcinin bir sorunu yok.

Anakart veya tak çıkar işlemleri kalıyor ama bunun ne kadar faydalı olacağından emin değilim.

Yakınımda bu işten anlayabilecek bilgisayarcı maalesef yok.

Yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.

• Anakart ve işlemci nedir? Bios güncellemesi yapmanız gerekiyor olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fukox kullanıcısına yanıt
    İşlemci ryzen 5 3600x

Anakart ax370 gaming k5

Anakart üzerinde hata tespit ısıkları varmış ama yerini bulamadım.

1 tane kırmızı ışık yanıyor ama neye ait olduğunu gösteren bir yazısı yok.Görüntü gelmediği için hiçbir şey yapamıyorum.
  • fukox kullanıcısına yanıt
    Şu an daha detaylı bakınca biraz üst kısmında bir yazı gördüm.

Yazıya denk şekilde bakınca ışığın CPU dan yandığını gösteriyor.

İşlemciyi kendim taktım.Çok deneyimli değilim ama sorun yaratacak şekilde takmadığımı düşünüyorum.
  • Eğer BIOS güncellemesi yapmadıysan görüntü almayabilirsin o işlemci ile. Bu anakartta BIOS flashbback gibi bir şey görünmüyor o yüzden eski işlemciyi takıp BIOS'u en son çıkan BIOS ile güncelle sonra tekrar tak ve dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 2 Şubat 2021; 21:49:36 >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Eski işlemciyi sattığım için takma şansım yok.Bios güncellemesine dikkat ediyordum ama askerden geldikten sonra 1 tane çıkmıştı herhalde.Güncellemeye dikkat etmeden sistemi dağıttım zaten.Kaç gündür uğraşıyorum halledemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21guns

Eski işlemciyi sattığım için takma şansım yok.Bios güncellemesine dikkat ediyordum ama askerden geldikten sonra 1 tane çıkmıştı herhalde.Güncellemeye dikkat etmeden sistemi dağıttım zaten.Kaç gündür uğraşıyorum halledemedim.

F40 BIOS güncellemesi olması lazım en az. Zaten en son F50 çıkmış.

BIOS güncellemesi yaptıktan sonra hala daha işlemci çalışmıyor ise bozuk olma ihtimali var.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi hazır çalışan sistemden söktüm.Bu şekilde bios yükleme şansım farklı bir işlemciyle mi sadece?
  • Arkadaşın dediği gibi benim de aklıma ilk bios geldi. Yok mu çevrenizde birinci ya da ikinci nesil bir ryzen işlemci kullanan arkadaşınız?

• Köl Tigin K kullanıcısına yanıt
    Maalesef yok bilgisayarcıya getirmem gerekiyor anlaşılan..Çalıştığım için akşam 6 dan sonra düzgün bir bilgisayarcı bulmak zor görünüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.