Şimdi Ara

Yeni internet kablosu çekmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bizim evin girişindeki ankastreden modeme gelen kablo eski ve sürekli temassızlık yapıyor ve internetim kesiliyor evin dışından yeni kablo çekmek istiyorum ev 5. kat sizce hangi kablodan çekeyim? Normal telefon kablosumu yoksa cat 5, cat 6 gibi kablolarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedk -- 23 Nisan 2017; 15:13:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cat6 çek daha sağlam gerçi cat5 ile arasında pek fark yok
  • ankastre-ev arası mesafe yakınsa dış izolesi iyi olan cat5 çekmeni öneririm.
    cat6 kabloya fazladan para vermene gerek yok.
  • cat5e
  • Arkadaşlar kabloyu o gün akşam çekmem gerektiği ğçin çektim elektrikçiye sordum telefon kablosu olur hiç farkı yok dedi bu yüzden telefon kablosu çektim şimdi Ttnetin gelip ankastreye çakmasını bekliyorum teşekkürler.

• Cat mat değil önemli olan

1. Twisted pair olmalı
    2. Bakır tellerin çapı

Ne kadar kalın bir çift bulabiliyorsan onu bağlat.
  • twisted pair ne demek?

• Türk telekom elitt ekibine çektirin hocam onlar halleder ücreti çok fazla değil diye biliyorum ama arayıp sorabilirsiniz.
  • Cat 5 kabloyu aç 2 renk 2 renk birbirine bağla 2 ucundanda yani 2 kabloyu tek kablo haline getir uçlardan o şekilde bağla, normal ince telefon kablosu olmasın sorun çıkarıyor denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 26 Nisan 2017; 2:49:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.