Şimdi Ara

Yeni iMac'in performansı ve tasarımı mercek altında (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
7.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows denen saçma işletim sistemini kullanan ve hayatında Mac OS X görmemiş kişilerin burada mahalle .... gibi laf ebeliği yapması anca bizim ülkede olur zaten... Oyun oynayacak adam gider PS3 ya da Xbox alır pc ile ne işi olsun ki... Üretmeden tüketen bir ülkede, elbette % bilmem kaç vergiyle ve gözü aç ithalatçılarla tabi bu fiyatlara çıkar Mac fiyatı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astra777

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: Livermorium

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Yeni iMac'in performansı ve tasarımı mercek altında

Aha işte görün diye resmini de koydum yukarıya. Resmine bakın.
    Sadece ismi Apple diye şu kadarcık donanım parcasına 1299 USD para veriyorsunuz.
    Türkiye'de de her halde 4000 lira falan da olur en az...

Hayret mantık olgusuna sahip birileri hala varmış.

Ya arkadaşlar sizler şaka mısınız, hayır yani birde gelip donanımcıyım diye burda atıp tutuyorsunuz orada ne yazıyor ;

1.Seviye MAC Hede hödö'sü falan filan Ghz
    2.Seviye MAC Hede hödösü şöyle böyle Ghz
    3.Seviye MAC hede hödösü ahanda bu kadar Ghz

İşinize gelince "arada ki fark oc ile kapanıyor yeaa" gibisinden yazıyordunuz ne oldu, Sırf o ısrıklı elma logosu için bahsi geçen parayı ödemek hangi akla hizmettir ?

Onu bırak , sana bir de eksi veriyorlar.

Yere bakıyorum:

2 tane Ram (ki Ramlerin fiyatlarını biliyoruz.4Gb Ram 14 Dolardan başlıyor)
    1 anakart, 2-3 tane soğutucu parça, 1 harddisk ve sanırım 1 Wireless lan kartı.
    1 tanesi de ekran kartı sanırım. Bir de işlemci var.

Bu....

4000 lira vereceğiniz bu.

2 tane ram 30 Dolar olsa, Harddisk 100 Dolar olsa, ekran kartı 150 dolar olsa, 300 Dolar tutmaz.
    Kalan monitör ve soğutma blokları ve anakart ve işlemciye 3500 lira veriyorlar. Sonra da bunu yapmaları normalmiş gibi
    eksi basıyorlar. Gerçekten çok merak ediyorum. Hiç feci kazıklandıklarını düşünüyorlar mı yoksa bile bile mi yapıyorlar...
    Gerçekten çok merak ediyorum...

ya abi vallahi bilerek yaptigini dusunuyorum. maksatli olarak insanlari sinir ediyorsun. sana ve sizin gibi dusunenlere her mac konularinda bin defa anlatildi bu olay. evet icindeki donanim ucuz hatta %99 unu kendileri bile uretmiyorlar. ama isin maliyetini arttiran bir cok neden var. yazilim, dizayn, muhendislik, stabilite, kullanimi kolaylastiran fonsiyonel ozeliikler, satistan sonraki hizmet, malzeme kalitesi, apple dunyasindaki diger cihazlar ile uyumluluk vs vs vs. bunlar bu forumda yuzbinlerce kez yazildi cizildi hala ayni muhabbeti yapip duruyorsunuz. baska seyler ile gelin ama yok devamli ayni yerde donup duruyorsunuz. isine yaramiyorsa almazssin da neden devamli alanlari enayi gibi gorup duruyorsunuz anlamis degilim.

He lojistigi falan cikarinca geriye kalan 2500tl hadi 2000tl senin uzerinden kalktiriyorlar. mantiğina hayran kaldim. yorumu yazarken hic dusunmemissin belli.. adamlar %300 kar yapiyor sen hala fanboyluk terk..

kimin dusunmedigi belli. ben gerekceleri sundum sana. sen de bos bosuna konusup enayi yerine koymaya calismissin. varsa itirazin dogru duzgun anlatirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

quote:

Orijinalden alıntı: dwyanewadecns

i7 işlemcili 27 inch ekranlı 8 gb ram li 2 ya da 1 gb ekran kartlı mac almak istiyorum türkiyeden nereden alabilirim acaba

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-en-yeni-imac-27-3.4ghz-i7-bilkom-garantili-12-taksit-119882275/detay

Yada bilkom sitesinden bakabilirsiniz ancakhttp://www.diji-dukkan.com/Apple-27-iMac-Intel-Quad-Core-i7-3-4GHz-2x4GB-DDR3-1TB-Fusion-Drive-Q-Turkce_5121.html#0 stokta yok,diğer sitelerde fiyatları pahallı eski nesil yada gene stokta olmayabiliyor,detaylı araştırmak lazım.

teşekkür ederim.yeni nesil imac olup olmadıklarını nereden anlayacağım sanırım eskilerinin ekranı biraz daha kalındı. bir de hala netleştiremediğim kime sorsam emin olmadığı bir sorum daha var. 21.5 inchlerde ilerde atıyorum 8 gb olan ram i 16 yaptırmak istediğimde parça değişimi olmuyormuş ekranı daha da ince olduğu için. ama 27 inchlerde parça değişimi yapılabiliyormuş.doğrumudur bu.

• yeni nesil imac olup olmadıklarını nereden anlayacağım sanırım eskilerinin ekranı biraz daha kalındı. bir de hala netleştiremediğim kime sorsam emin olmadığı bir sorum daha var. 21.5 inchlerde ilerde atıyorum 8 gb olan ram i 16 yaptırmak istediğimde parça değişimi olmuyormuş ekranı daha da ince olduğu için. ama 27 inchlerde parça değişimi yapılabiliyormuş.doğrumudur bu.
  • quote:

yeni nesil imac olup olmadıklarını nereden anlayacağım sanırım eskilerinin ekranı biraz daha kalındı. bir de hala netleştiremediğim kime sorsam emin olmadığı bir sorum daha var. 21.5 inchlerde ilerde atıyorum 8 gb olan ram i 16 yaptırmak istediğimde parça değişimi olmuyormuş ekranı daha da ince olduğu için. ama 27 inchlerde parça değişimi yapılabiliyormuş.doğrumudur bu.

bugün bende almaya karar verdim ve bana bayi nin söylediği yanıt, içi açılıp değiştirilebiliyor ram ler ancak hdd konusunda şöyle bir sıkıntı var.
    Sadece 1 HDD yuvası var normallerde, 1tb fusion drive adı altında satılan modellerde ikinci bir HDD yuvası var ve buraya SSD takabiliyorsunuz. Aldığınız fiyata bu SSD dahil değil dediler. 21.5 inch 2.9 için 3300 fiyat verdiler, fusion drive modeli için 4700...farkı i7 işlemci ve ikinci bir hdd yuvası...bence asla deymez ama karar sizin. ben düz olanı alacağım bugün. SSD fiyatlar düşünce bu normal hdd i ssd ile değiştiririm diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lmcgs

quote:

yeni nesil imac olup olmadıklarını nereden anlayacağım sanırım eskilerinin ekranı biraz daha kalındı. bir de hala netleştiremediğim kime sorsam emin olmadığı bir sorum daha var. 21.5 inchlerde ilerde atıyorum 8 gb olan ram i 16 yaptırmak istediğimde parça değişimi olmuyormuş ekranı daha da ince olduğu için. ama 27 inchlerde parça değişimi yapılabiliyormuş.doğrumudur bu.

bugün bende almaya karar verdim ve bana bayi nin söylediği yanıt, içi açılıp değiştirilebiliyor ram ler ancak hdd konusunda şöyle bir sıkıntı var.
    Sadece 1 HDD yuvası var normallerde, 1tb fusion drive adı altında satılan modellerde ikinci bir HDD yuvası var ve buraya SSD takabiliyorsunuz. Aldığınız fiyata bu SSD dahil değil dediler. 21.5 inch 2.9 için 3300 fiyat verdiler, fusion drive modeli için 4700...farkı i7 işlemci ve ikinci bir hdd yuvası...bence asla deymez ama karar sizin. ben düz olanı alacağım bugün. SSD fiyatlar düşünce bu normal hdd i ssd ile değiştiririm diye düşünüyorum.

çok özür dileyerek düzeltme yapıyorum, tamamen yanlış bilgilendirme yapmışlar.
    Fusion drive tek HDD yuvası var, fiziksel 1 tb HDD ve içerisinde 128 gb SSD bulunduran yapısı varmış.
    İkinci olarak 21.5 inch leri açamadıklarını söylediler. 27 inch de upgrade seçeneği varmış.
    Yanlış bilgilendirme için üzgünüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Türkiye'de 6.000 TL'ye kadar çıkıyor fiyatı Şahşn alıp biniyor millet o paraya.

6 bin tlye gitar ve anfi aldım
    buna ne diyecen
  • quote:

Orijinalden alıntı: seconder77

quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Türkiye'de 6.000 TL'ye kadar çıkıyor fiyatı Şahşn alıp biniyor millet o paraya.

6 bin tlye gitar ve anfi aldım
    buna ne diyecen

Hayırlı olsun Gibson Les Paul mü aldın?
  • quote:

quote:

quote:

çok özür dileyerek düzeltme yapıyorum, tamamen yanlış bilgilendirme yapmışlar.
    Fusion drive tek HDD yuvası var, fiziksel 1 tb HDD ve içerisinde 128 gb SSD bulunduran yapısı varmış.
    İkinci olarak 21.5 inch leri açamadıklarını söylediler. 27 inch de upgrade seçeneği varmış.
    Yanlış bilgilendirme için üzgünüm.

yani benim dediğime geliyor 21 inchlerde herhangi bir parça değişimi yapılmıyor ama 27 inchlerde ilerde parça ekletebiliyoruz doğru mudur.?

• yeni imac imi kurcalamakla geçirdiğim için yazamadım
    21.5" lerde hiçbir parça değiştirilemiyor, 27" lerde sadece arkada bir kapak var oradan ram değişiyor, panel sökülüp upgrade yapılamıyor hiçbirinde.
    HDD i SSD ye çeviremezsiniz örneğin.
    Ancak tamir gerektiren bir durumda garantiden yenisini talep edebilirsiniz bu durumda. Açılamayan bir sistemde tamir de yapılamaz bu mantığa göre.
    Açıkcası ben garanti bitmeden hiçbir şekilde açtırmayacağım ancak garantinin bittiği gün tüm upgradeleri yaptıracağım bir servis bulup.
  • Arada yazilanlarin neredeyse tamamini okudum, gereksiz olarak gorenler icin ve imac almayi dusunenler icin neden imac aldigimi su seklide ozetleebilirim

1-oyun icin ps3 um var ve oyun icin pc toplamAk benim icin gereksiz

2-tasarim benim icin onemli

3- fiyat o kadar da abarti degil, o kalitede bi ips monitor sadece 1200 tl nin uzerinde. Soylendigi gibi fiyatlar 4-5k degil her modelde, 2800 tlden basliyor 21,5" imac ler.

4-kullandigim yazilimlar logic pro pc muadili cubaseden basarili ve sadece mac osx de calisiyor. Adobe lightroom mac de cok daha hizli calisiyor. Macbook ve daha iyi bilesenli bir laptop da bunu denedik.

5-isletim sistemi unix kernel ve cok daha rahat kullanabiliyorum, alali daha cok yeni oldu ama tek kurarken hata veren program mac office oldu, microsoft iste diyip gectim.

Benim imac tercih etme sebeplerim aslinda temelde bunlar oldu.

bu paraya ucan kacan pc alinirmiydi bilmem ama yukarida bahsettiklerimi ayni paraya saglayan bir pc bulamadim malesef.

• Arada yazilanlarin neredeyse tamamini okudum, gereksiz olarak gorenler icin ve imac almayi dusunenler icin neden imac aldigimi su seklide ozetleebilirim

1-oyun icin ps3 um var ve oyun icin pc toplamAk benim icin gereksiz

2-tasarim benim icin onemli

3- fiyat o kadar da abarti degil, o kalitede bi ips monitor sadece 1200 tl nin uzerinde. Soylendigi gibi fiyatlar 4-5k degil her modelde, 2800 tlden basliyor 21,5" imac ler.

4-kullandigim yazilimlar logic pro pc muadili cubaseden basarili ve sadece mac osx de calisiyor. Adobe lightroom mac de cok daha hizli calisiyor. Macbook ve daha iyi bilesenli bir laptop da bunu denedik.

5-isletim sistemi unix kernel ve cok daha rahat kullanabiliyorum, alali daha cok yeni oldu ama tek kurarken hata veren program mac office oldu, microsoft iste diyip gectim.

Benim imac tercih etme sebeplerim aslinda temelde bunlar oldu.

bu paraya ucan kacan pc alinirmiydi bilmem ama yukarida bahsettiklerimi ayni paraya saglayan bir pc bulamadim malesef.

• Sunuda ekliyim maximum kartla alirsaniz bilkom bayiinden 200 tllik puan veriyor, bu kampanya 30 nisan sonmus, 2800 olan model aslinda size 2600 e geliyor.

• Arkadaslar ilk olarak ipad ile adım attım apple dunyasına memnun kalınca iphone 5 aldım sımdıde macbook almayı dusunuyorum yalnız windowsa yıllardan beri alıştık benı korkutan alışamamak degılde programları cok rahat ve ucretsız sekılde ulasılabiliyor mu konuyu biraz okumaya calıstım ama hala net bır sey yok kafamda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windowstaki bir cok program mac osx de zaten var, yoksada ayni isi yapan programlar var.Ama bazi programlar sadece windowsta var, ornegin 3dmax, zitti da var tabiki ornegin pro logic sadece mac de var.Mac in uzerine win kurup bu sorunu halledebilirsin illa mac icin olmayan bir program kullanicaksan, ayni sekilde pc yede mac osx kuruluyor, hackintosh du galiba. Tercih meselesi tabiki. Surekli sadece win icin yapilmis bir program kullanicaksan pc alman daha mantikli. Bu arada serial bulmak win icin ne kadar kolaysa mac icinde ayni kolaylikta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Windowstaki bir cok program mac osx de zaten var, yoksada ayni isi yapan programlar var.Ama bazi programlar sadece windowsta var, ornegin 3dmax, zitti da var tabiki ornegin pro logic sadece mac de var.Mac in uzerine win kurup bu sorunu halledebilirsin illa mac icin olmayan bir program kullanicaksan, ayni sekilde pc yede mac osx kuruluyor, hackintosh du galiba. Tercih meselesi tabiki. Surekli sadece win icin yapilmis bir program kullanicaksan pc alman daha mantikli. Bu arada serial bulmak win icin ne kadar kolaysa mac icinde ayni kolaylikta.

teşekkür ederim bir kaç soru sorsam macbookta gömülü olarak microsof office geliyor mu gelmiyorsa apple ın kendi ofis programı var mı ve bu programda bi word dosyası kaydettiğimizde windowslu bir pc de sorunsuz bir şekilde açabilir miyiz yoksa dönüştürücü mü kullanmamız lazım mı?
    Torrent sitelerinden rahatça veri indirebilir muyuz?
    ipad iphone tercih etme sebebim cok stabil olması sistemin acaba osx windows a gore aynı şekilde bir stabillik sunuyo mu artısı nedir?

• Ms Office gelmiyor ancak Ms office mac var ve google da arama ile bulabilirsin link. Torrent de bir problem yok, istedigini indirebilirsin. Mac osx bence windows a gore daha stab, bunun bir cok sebebi var ama en onemlisi cekirdeginin unix olmasi.Eger unix biliyorsan mac osx cok eglenceli bile olabilir. Pc me bile suse yuklemistim sirf bu yuzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PC olmadıktan sonra git 20. nesil işlemci koy.
  • 27"
    3,4 GHz
    i7
    8GB
    1TBFusionDrive
    2 gb vga GTX680MX

arkadaşlar bu modeli almayı düşünüyorum , sizce burası güvenilirmidir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-imac-27-3,4ghz-qc-i7-2x4gb-1tbfusiondrive-gtx680mx-kapali-kutu-132757381/detay/
  • Masaüstü kullanılacak bir sistemde DVD - Blu-Ray okuyucusu olmaması kadar deli saçması bir şey olamaz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.