Şimdi Ara

Yeni Ibiza 1.2 TSi DSG - Yeni Clio 4 0.9 - Toyota Auris 1.33 (Hangisi?) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
5.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sinif olayı her zaman herkese uymuyor.Mesela bizim fazladan hacime ihtiyacımız yok.Bu parayı donanımlı dizel B sınıfı araca yatırdık gayet mutluyuz.
    Size rio önerebilirim.Ama Acikcasi TSI ve tce'den sonra tatmin edici olmayabilir.onun haricinde donanımlı ve sınıfının üstünde kaliteli bir arabadır.
    Ama size bu seçenekler arasında kesinlikle clio diyorum.Ama touch almayın döşemeleri bile farkediyor kalite olarak.İcon Turbo clio iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clio hem yüzünün yeni oluşu hem de güvenlık,iç donanım olarak bence diğerlerinden bir adım önde.
  • Bugün Seat Ibiza'da karar kılmıştım hatta az kalsın alıyordum ama açıkcası buradaki yorumları görünce kararımda biraz tereddüt etmeye başladım. Clio güzel ama çok hantal bir araba diye düşünüyorum. Tabi belki ön yargılı yaklaşıyor olabilirim.
  • araclarin hepsi iyi bence arti ve eksileri tabiki var. yalniz bu araclarin ortak olan tek ozelligi benzinli olmalari. yani otomatigi duzu ,bosu donanimlisi , b-c sinif hepsi olur gibi. ben bu yuzden megane oneririm indirim ile 1.6 business donanim 34000tl ye veriyorlar. hem c sinif olur hem de cekmez gitmez derdi olmaz. kasasi da gayet sportif bagaji genis. cok yakarsa lpg de takiliyor. reference ibiza yi bile degerlenfirmeye almissiniz donanimi da yeterli olur sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nino

Bugün Seat Ibiza'da karar kılmıştım hatta az kalsın alıyordum ama açıkcası buradaki yorumları görünce kararımda biraz tereddüt etmeye başladım. Clio güzel ama çok hantal bir araba diye düşünüyorum. Tabi belki ön yargılı yaklaşıyor olabilirim.

hocam 900 cc turbo motoru hiç sürdünüz mü?bence hiç de hantal bir araç değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: aseasew

quote:

Bugün Seat Ibiza'da karar kılmıştım hatta az kalsın alıyordum ama açıkcası buradaki yorumları görünce kararımda biraz tereddüt etmeye başladım. Clio güzel ama çok hantal bir araba diye düşünüyorum. Tabi belki ön yargılı yaklaşıyor olabilirim.

hocam 900 cc turbo motoru hiç sürdünüz mü?bence hiç de hantal bir araç değil

Haklısın, ancak bir DSG değil :). Çok mu abartıyorum bu motoru?
  • ibizayı direk eleyin diyenler kaç defa kullandı acaba bilmeden etmeden salla
  • quote:

İbiza burdaki araçların hepsinden iyidir.

Clio nun daha 3 ay önce bahsi geçmezdi. Tipi değişince kral oldu. Görünürünü değiştirip adama çevirdiler. Clio görünüş dışnda bildiğimiz clio. 2 sene sonra sıradan gelecek . İbiza bana göre clio dan daha güzel bir araçtır. En azından oyak indirimiyle 36 lık ibiza yı 33 e aldık 32 ye aldık diyenleri duyup moraliniz bozulmaz. İbiza clio dan daha kaliteli bir araçtır wv , seatı aldığından beri seat çok yol katetti . Ülkemizde Seat Mazda citroen gibi markalara karşı önyargı var. Kullanmadan etmeden görmeden bilmeden forumda diğer markalar kral ilan ediliyor. Yapılan yorumların hepsine aldırış etme . yüzde 90 ı boş yorumlar.

Ben burada gelip aracını mükemmelmiş gibi gösteren fakat sahibinden.com da satış için ilan açmış birisini yakaladım . Meğer arkadaş yüksek fiyattan bir an önce satılsın diye burada aracının reklamını yapıyormuş :) o yüzden fazla aldırış etme .

ikinci bir örnek olarakta , hitler motorlu 11.7 saniye 0-100 süresine sahip leon a eşşek arabası gitmez o diyen birkaç arkadaş , clio forumunda 0.9 motorlu clio yu performans olarak yere göğe sığdırmamış bununlada yetinmeyip astra forumunda 1.3 , 14.5 0-100 hızlanma süresine sahip astrayı kullanım için yeterli tam ideal gibi tanımlamalarla yüceltmişler:)

Kısaca bütün yorumlara aldırış etme . Sadece fikir oluşsun kafanda . Git kullan incele gör ve kararını öyle ver . İbiza senelerdir belli çizgisini koruyor. Clio ise en alt seviyeye hitap eden bir araçtı her zaman, dacia ları çıkartsak daha ucuz araç yok denilebilir neredeyse. Bu sene bu çizgiden kurtulma eğilimine girdi , tek yaptığı alt çizgiyi yükseltti .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 2 Aralık 2012; 23:11:11 >

• İbiza iyidir hoşturda arkada kim oturacak orda sıkıntı var , kabir azabı gibi arka taraf ben 1.85 im 8 oluyorum arkaya binerken arkası aşırı dar ....Ondan inip fiestaya bindim çok ferah geldi...
  • Ibızı polo ve fabia ya sırf 2 hava yastığı sunduğu için bile bakmazdım.

Eski clionun canlı bir sürüşü ve ıkonik bir tasarımı yoktu. Clio yu test edenler mükemmel şürüş pozisyonu 0.9 için oldukça canlı motoru ve mükemmel yol tutuşa rağmen aracın tumseklerden sarsıntısız ve tıkırtı yapmadan geçmesini beğeneceklerdir. Ancak rölantide tam bir karın ağrısı. Hayatımda bir aracın öyle titrediğine ilk defa sahit oluyorum. (dolmuşlar hariç)

Bunların dışında motor sesi yalıtımı ve güvenliği bence iyi değil.

Lpg takılamıyor.

Aurısın eksileri ise küçük motoru ve sıkıcı tasarımı olacak. Zira clio aldığında ortada dokunmatik ekran navigasyon sistemi parlak kaplamalar ve spor bir aracın görüüş ve sürüşüne sahip olacaksın.
    Artılarıysa güvenlik. İki modelde n-cap ten 5 yıldızlı olmasına rağmen ağır araçlar gerçek hayatta başka araçlarla çarpışmalarda daha güvenli olurlar.
    Piyasadaki en hafif araçlardan biri olması neticesiyle clioya zerre kadar güvenmiyorum. Tabi clio ve türevlerine.

Neticede ben 3 unude almazdım. B sınıfı bana yeterince güvenli gelmiyor. Aurıs ise küçük bir motora sahip. Sıkıntı yaşatabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Ibızı polo ve fabia ya sırf 2 hava yastığı sunduğu için bile bakmazdım.

Eski clionun canlı bir sürüşü ve ıkonik bir tasarımı yoktu. Clio yu test edenler mükemmel şürüş pozisyonu 0.9 için oldukça canlı motoru ve mükemmel yol tutuşa rağmen aracın tumseklerden sarsıntısız ve tıkırtı yapmadan geçmesini beğeneceklerdir. Ancak rölantide tam bir karın ağrısı. Hayatımda bir aracın öyle titrediğine ilk defa sahit oluyorum. (dolmuşlar hariç)

Lpg takılamıyor.

Aurısın eksileri ise küçük motoru ve sıkıcı tasarımı olacak. Zira clio aldığında ortada dokunmatik ekran navigasyon sistemi parlak kaplamalar ve spor bir aracın görüüş ve sürüşüne sahip olacaksın.
    Artılarıysa güvenlik. İki modelde n-cap ten 5 yıldızlı olmasına rağmen ağır araçlar gerçek hayatta başka araçlarla çarpışmalarda daha güvenli olurlar.
    Piyasadaki en hafif araçlardan biri olması neticesiyle clioya zerre kadar güvenmiyorum. Tabi clio ve türevlerine.

Neticede ben 3 unude almazdım. B sınıfı bana yeterince güvenli gelmiyor. Aurıs ise küçük bir motora sahip. Sıkıntı yaşatabilir.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Ibiza Style pakette 4 hava yastığı mevcut.

• clio böyle bir kasa çıkartmışken ve oldukça tutulmuşken gidip ibiza almanın hiç bir mantığı yok hocam tabi önceliğin auris olsun eğer aurisi elersen ibizayı hiç düşünme git hemen bir clio siparişi ver
  • oldum olası yaris i sevemedim. 2040 modelinide çıkarsalar beğenmem.. clio nun donanımı harika. güvenlik üst safhada. ibizanında motoru iyi. içimdeki ses ibiza ibiza diye bagırıyor. ama guvenlık donanımı oldukca zayıf. her araba bırsekılde gider ama önemlı olan guvenlık sevıyesıdır. bu yuzden dolayı clio diyorum. yarisde gitsin duvara biyere çarpsın hala tipsiz halaaaaa
  • auris c sınıfı olmasıyla bir adım öne çıkıyor. ancak yüzü oldukça eskidi. hatta yenisi çıktı sanırım ya da çıkacak yakında . tabi sıfır olarak aldığınız aracın 2-3 ay sonra daha modern ve daha yeni halini sokaklarda görmek canınızı sıkabilir. 2 -3 aylık arabanızı eskimiş gibi hissedebilirsiniz
    ibiza ve clio arasında ben clioyu seçerdim. iki aracında içini görmedim gerçi ancak clionun donanım ve tasarımı daha önde gibi ibizaya göre. bu arada bu seçeneklere ilaveten yine b sınıfı kia rio ya da bakmanızı öneririm. hem donanımı hem de tasarımı güzel bir araç rio da. ama bu üçü içinde benim seçimim clio 4 olurdu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Ibızı polo ve fabia ya sırf 2 hava yastığı sunduğu için bile bakmazdım.

Lpg takılamıyor.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Ibiza Style pakette 4 hava yastığı mevcut.

B segmentlerinde 7 hava yastığı olsa bile güvenli değil.

Çünkü çoğu araç 1300kg civarında. N-cap testinde 1000kg(kendi ağırlıkları) için güvenliler fakat gerçek hayatta ortalama 1300kg lık araçlar var.

• Şahsen auris 1.6 seçerdim.bütçeyi aşıyorsa 1 yaşında 10-15 bin kmde düşünebilirsiniz.

• Vay ve auris varken ibiza clio önerenler var hala neyin kafasını yaşıyorsunuz arkadaşlar... Ne zamandan beri elma ile armut kıyaslanır oldu. Kesinlikle auris arkadaşım. Her konuda seni tatmin edecektir.
  • auris ibiza clio. sıralama bu yönde.
  • hocam tabii ki auris. Tek olumsuz yanı performansı. Onun dışında diğerlerinden daha kaliteli, daha güvenli daha konforludur. Ama 37bin biraz fazla. Bana geçenlerde 36bin demişlerdi ama daha da düşeceklerdi. Sıkı pazarlıkla 35-36binlere alabilirsiniz. Pm atarsanız bilgi verebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.