Şimdi Ara

Yeni Ibiza 1.0 EcoTSI 110 hp DSG S&S İzlenimlerim (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.737
Cevap
39
Favori
128.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NucleotidSound

Merhaba,

Silecek suyu haznesi boşmuydu? Kontrol ettinizmi? .. Fabrikada araç herşeyiyle hazırlanıp bayilere hazır vaziyette gonderilmekte.. İlk başlarda bazen su püskürtmede tutukluk yapiyor olabilir ancak silecek suyu haznesinin boş olmadığını varsayarak bu ihtimali belirtiyorum..

Sevgiler,Saygılar..

Selamlar hocam aracı şimdi kontrol ettim su fışkırtan yerden 3-4 saniye sonra su gelmeye başladı :D dediğin gibi ilk yaptığımda tutukluk yapmış sanırım şuanda hiçbir sorun yok ön camda arka camda su fiskiyelerim çalışıyor. Teşekkür ediyorum.
  • djhayal D kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sıkıntı bende de var. Hala devam ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %100 güvenilir bir zamazingo olmadığını düşünüyorum ben de Geçenlerde sistem lastik basınç uyarısı verdi. Dedim lastik patladı havası iniyor falan mı? Gözle kontrol ettim. Herhangi bir inme göremedim. Lastikçiye de havaları kontrol ettirdim ahım şahım bi azalma yok abi dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuzzi -- 21 Kasım 2016; 22:31:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Class teacher

Hocam aynı sıkıntı bende de var. Hala devam ediyor

Bende sorun yokmuş hocam ben çok kısa basıyomuşum biraz uzun basınca fışkırdı cam suyu

• zuzzi kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam

• Bazen değişik uyarılar veriyor kerata.

Örnek1 sisler ve farlar açık gidiyorum şekil şukala olsun diye . Sisleri kapat diye uyarı verdi. neden anlamadım ?
    Örnek 2 : sinyal hatası verdi. sinyal koluna tıkladım " Sinyal Arızası" dedi çakmadı sinyali. Arada çakışmalar yapıyor galiba sistem.
  • megolamen M kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin full link aktif mi?

• Arkadaşlar tekrardan selamlar
    21 Kasım 2016 tarihi itibari ile aranıza ALOR MAVİ style plus ve desing mavi jant ile katılmış bulunmaktayım.
    Aracı Ankara Doğuş Otodan jant dahil 54.900 TL'ye aldım. Hediye olarakta kauçuk paspas verdiler sağolsunlar.
    Hatta hediye koparmanın sevinci ile ruhsatı bayide unutmuşum gidip alcam yarın
    Kaporamı 13 Ekimde vermemin etkisi büyük olmuş dediklerine göre..
    Aracım henüz 34 Km dedir.

Araç hakkında + ve - yönleri müsadenizle kendi açımdan değerlendirmek istedim..

+ ları

-Muhteşem bir performans (Aman Allah'ım!)
    -6,5 inch dev ekran harika bir görüntü ve kalite katmış araca
    -Sabah Ankara soğuğuna rağmen 6.5 lt(Araç henüz 34 km'de) gibi bir yakıt tüketimi ile işe geldim.Lpgli Ford Mondeo'mdan daha uygun:)
    -İç aksamın kalitesi birçok araca göre iyi ama fiyatına göre mükemmel
    -Eşim ve kızım arkada b segment bir arabaya göre çok rahat ettiler arka mesafesi gayet makul

- leri

-Kol Dayama ki herkesin en büyük problemidir.
    -Orta Ayna yeterli görüş alanı vermiyor çok küçük.
    -Direksiyon çok ince ama çok yani tek şikayeti olan benmişim gibi gördüm forumda :)
    -16 İnch için lastik ebadı seçimi berbat 215/45/16 fiyatlar nerede ise %50 pahalı 205/55/16 ya göre
    -İlk kalkışlarda yaklaşık 1-1.5 saniye kadar tepkisiz kalıyor araç start stop devrede olmasa dahi. Siz gitmiyor diye hayıflanırken bu seferde koltuğa yapıştırıyor kereta :)
    -Start stop'un 1.5-2 saniye gibi insana bir ömürmüş gibi gelen bir bekleme süresi var.
    -Torpidosu çok küçük bu kadar dolu bir arabaya Cd çalar koymasalarmış da olurmuş hangi devirde yaşıyoruz :)
    -Otomatik bir araç için olmazsa olmaz olan sol ayak koyma yeri yok.

Eksileri artılarından daha fazla oldu farkındayım ama bunların çoğu bir miktar nakit ile zamana yayarak halledilecek şeyler. Biraz da ben ince davranıyorum sanırım. Zaten aracı alırken dikkat edilen birçok şeyi performans yakıt tüketimi dış tasarım gibi araç fazlasıyla karşılıyor.Şahsen aracı çok beğendim 60 bin liramda olsa boş bir polo yerine 2. elini düşünmeyerek yine bu aracı alırdım.

Saygılar iyi forumlar.

• tsubasahmet kullanıcısına yanıt
    Belki de o şekil şukela önünüzden gideni veya karşıdan geleni rahatsız ettiği içindir.

• AlperTheKid A kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen aynı araçları almışız. benimki de 10.000km oldu biraz önce :)

hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah.

lastik için önerim, üzerindekileri eskittikten sonra 205/50/16 veya 195/50/16 almanız olacaktır. hem yakıt tüketiminde hem de konforda artısını göreceksiniz. araca bir zararı da yok bu değişimin. kışlık lastik için de bu ölçüleri tercih edebilirsiniz.

ayrıca kolçak için orjinale en yakın ve en uygun fiyatlı ürün aşağıdakidir. montaj için kesme biçme yok...
    http://www.otoaksesuar.com/seat-ibiza-kol-dayama-gri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihzone89 -- 23 Kasım 2016; 15:45:56 >

• koyumavi12345 K kullanıcısına yanıt
    +işçilik var ondan. Altı üstü kod atacaklar neyin işçiliğiyse.

• Death Time kullanıcısına yanıt
    Yeni ibiza cikinca o kod atilmis vaziyette cikar muhtemelen,bi ust donanım adı altinda ekselans donanim olarak satarlar herhal.

• tsubasahmet kullanıcısına yanıt
    Havada sis yokken, eetrafımda kimse olmadığında ben de sisleri açıp deneme yapmıştım, sisleri kapatın uyarısı vermişti. Geçen gün sis varken açtım, herhangi bir uyarı vermedi, sanırım sisi algılayan bir sensörü var.
  • Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    Hocam doğru söylüyorsun. Benim çok dikkatimi çeken ya da rahatsız eden bir durum olmamıştı . Ama dediğinde haklısın. Zaten uyarı veriyor diye açmıyorum bende
  • Ben 900 gibi bir fiyata yaptırmıştım 2 ay önce. Doğuş Ankara Etimesgut. Muhtemelen euro nedeniyle lisans fiyatı artmıştır. Ayrıca bu fiyata değişen USB girişi de dahil. Onun fiyatı da 155 TL gibi birşeydi.

• Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    İyi fiyatmış. Ama yine de bir tane yazılım için bu parayı vermek çok sinir bozucu.

• Bu arada aylar sonra işk defa girdim bu foruma. 2000 km oldu 😄

• Herkese hayırlı akşamlar. Bugün bayi ile konuştum. Yarın 1500 TL daha zam geliyormuş.

• Lastiklere havayi ne kadar vuruyorsunuz? Genelde 2 kisi binilen bir arac icin 32 iyi midir?

• Arkadaslar herkese selam.. iki hafta once ankara sabah trafiginde frene fazla basmamla birlikte araba kizaklama yapti ondeki arabayla cok mesafe olmasina ragmen anca santim kala durabildim sansima. Bugun de ayni sekilde araba gereksiz bir hizda kizaklamaya girdi ve yine santim kala durabildim. Gereksiz kizaklama dedim cunku 50 km hizda giderken yavaslamak adina 30 a kadar dustum ve o andan itibaren kizaklamaya girdi. (Frene daha fazla basmadim). Ikidir ayni sey basima geliyo korkuyorum ucuncude vuracam diye. Basina gelen veya cozum onerisi olan var mi. Lastikler kislik lastik ancak kabak degil, basinc kilavuzdaki gibi. Frene basisimda o kizaklamaya girdirmeyecek bi oranda olmasina ragmen yapiyo bunu. Bazen de bis yolda denemek icin abaniyorum frene bu seferde yola yapisiyo meret. Ben bi cozum bulamadim onerisi olan varsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.