Şimdi Ara

Yeni Honda Jazz 2009 (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
44.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vallahi fotoğraf çok ama foruma yüklemekte problem yaşıyorum, ancak 1 tane yükleyebildim şu ana kadar, o da nasıl oldu anlayamadım.
  • Deneyimlerinizi merakla bekliyoruz alan arkadaşlardan tşk..
  • cumartesi i-shift şanzımanı kullandım.Daha öncede mmt vitesi kullanmıştım.
    Bana iki şanzımanda kötü geldi.
    Şu anda tam otomatik şanzıman kullanıyorum.
    Bu gidişle kullanmayada devam edeceğim.
    i-shift harici herşey çok güzel.
    1 litre fazla yaksaydı da cvt olsaydı.
  • hafta sonu eşimle yeni jazz fun+ i-shift versiyonunu inceledik. ilk izlenimlerim iç hacimde (özellikle arka koltukların diz mesafesi) daralma var gibi geldi. sanki bagaj hacmini artırmak için koltuk öne alınmış gibiydi, bilemiyorum. ama panoramik tavan gerçekten güzel... test sürüşü yapamadığımızdan i-shift konusunda yorum yapamayacağım. sonuçta bizim eski jazz'ımızı daha güzel bularak ayrıldık
  • en iyi araba bindiğindir.........
  • quote:

Orjinalden alıntı: toyyarisçi

en iyi araba bindiğindir.........

pratikte öyle
    teoride mercedes
  • quote:

Orjinalden alıntı: Klostrian

quote:

Orjinalden alıntı: devrimkaratas

Güle güle kullan. Allah kaza bela göstermesin.
    Resimlerin yanında, düşüncelerini de bekliyorum. Unutmadan hangi bayiden kaça aldığın söylersen memnun olurum.

quote:

Orjinalden alıntı: Klostrian

Bugün Yeni Honda Jazz'ın düz vites Fun+ versiyonundan bir tane aldık, araç geldikten sonra buraya fotoğraflarını koymaya çalışcğm.

Teşekkür Ederim.

Damla Honda'dan 31.750 ye aldım, liste fiyatı 32.750.

Ne kadar pazarlık yaptıysam da bundan aşşağıya vermediler, ben de arabayı çok beğendiğim için uzatmadım hemen aldım.

Hayırlı olsun

• quote:

Deneyimlerinizi merakla bekliyoruz alan arkadaşlardan tşk..

Vallahi ben arabalardan hiç anlamam merakım yok ve bundan önce yalnızca bir fiat arabası vardı amcamın onu kullanırdım; o sebepten size karşılaştırmalı olarak pek bir şey söyleyemeyeceğim malesef ancak kendimce görüşlerimi yazayım yine de;

1- Arabanın eski Jazz'a göre aldığı form daha estetik olmuş, tavan ön aks'a doğru yumuşak bir eğimle alçalıyor ve eski jazz'daki fiat doblo benzeri yüksek tavan görünümü zayıflatıldığı için ben çok memnun oldum, ancak arkadaşımın kullandığı eski Jazz'la karşılaştırınca sanki iç hacim biraz küçülmüş gibi geldi.

2- Panaromik Can Tavan enfes bir olay

3- Yarım depoyla 240 km'ye yakın yol yaptım (genelde açık trafikte 2.köprüden Levent'e giderek)

4- Müzik sisteminin dizaynı ön konsolun estetiğini bozmuş gibi geldi, çok beğenmedim ama soğutmalı torpido gözü ve n tane bardak tutacağı kullanışlı ancak ön konsolda beğenmediğim ayrıntı klimanın tuşları oldu çok sinir bozucu yere koymuşlar

5- Ön kol dayama bana çok ufak geldi sanki gelişememiş meyve gibi yarım kalmış bir görüntüsü var, neden diğer arabalardaki gibi kalınca iki koltuğun arasını komple dolduran kol dayama yapmamışlar anlayamadım doğrusu, belki de kullanışlı değildir öylesi, bilemiyorum

6- Süspansiyonlar bana biraz yumuşak geldi

Aklıma geldikçe devam ederim yazmaya.

• 3 fotoğraf daha;

Yeni Honda Jazz 2009
  • 2

Yeni Honda Jazz 2009
  • 3

Yeni Honda Jazz 2009
  • Bugun bende incelemeye gittim aracı.Fakat tüm araçlar satıldığı için kapıları kitli(sahipleri öyle istemiş) test aracıda yok öylesine gittik geldik işte.Sıra varmış yakındada 2 milyar zam gelecekmiş dediler satış politikası olabilir.Fakat o araç 36500 olursa ne sıra kalır nede kilitli araçlar galeri içinde.Bir faydasıda oldu gitmemin tüm renkleri yakından görme fırsatı bulduk içine giremesekte..Kırmızı,mavi,gümüş en çok hoşuma giden sıralama oldu.Her onbin (yada bir yıl hangisi önce dolarsa) bakımı 250 tl , kırkbin ve seksenbin ise 400 tl civarındaymış.Ordan Toyotaya geçtim.Yarisin onbin bakımı 160 tl kırk ve seksenbin ise 350 civarı dediler yeni arabaların içinde bakımı en uygun biziz dediler.Bir camın arkasında aracınızı görebiliyorsunuz ne yapıldığını çocuklar içinde oyun bölümü var,ortam çok hoş,çayınızı içip gazetenizi okurken bakım karşınızda yapılıyor.Bunu görünce Toyotaya biraz daha yaklaştım.

• quote:

Bugun bende incelemeye gittim aracı.Fakat tüm araçlar satıldığı için kapıları kitli(sahipleri öyle istemiş) test aracıda yok öylesine gittik geldik işte.Sıra varmış yakındada 2 milyar zam gelecekmiş dediler satış politikası olabilir.Fakat o araç 36500 olursa ne sıra kalır nede kilitli araçlar galeri içinde.Bir faydasıda oldu gitmemin tüm renkleri yakından görme fırsatı bulduk içine giremesekte..Kırmızı,mavi,gümüş en çok hoşuma giden sıralama oldu.Her onbin (yada bir yıl hangisi önce dolarsa) bakımı 250 tl , kırkbin ve seksenbin ise 400 tl civarındaymış.Ordan Toyotaya geçtim.Yarisin onbin bakımı 160 tl kırk ve seksenbin ise 350 civarı dediler yeni arabaların içinde bakımı en uygun biziz dediler.Bir camın arkasında aracınızı görebiliyorsunuz ne yapıldığını çocuklar içinde oyun bölümü var,ortam çok hoş,çayınızı içip gazetenizi okurken bakım karşınızda yapılıyor.Bunu görünce Toyotaya biraz daha yaklaştım.

Toyotamı?...

• Yeni jazz fiyatları aldım. Yaklaşık tüm jazz larda 2000 TL indirim var.
  • yeni jazz ın dışı iç şekline göre eskisine nazaran çok daha şirin ve güzel olmuş.
    ancak iç tasarımında müzik sisteminin olduğu orta yer tamamen bir fiyasko .nedir o öğle yahu sonradan oraya iliştirilmiş gibi .
    direksiyon simidini direk civic ten almışlar oturtmuşlar.
    dış tasarımı ,torpido kısmı ve hız gösterge paneli özetle şirinliğine şirinlikkatmış.
    acilen müzik sisteminin olduğu yer revizyona girmeli derim..
  • Sn devrimkaratas acaba bu fiyatları hangi bayiiden aldınız? Lakin ben Ayışığı Honda'dan geçen hafta 1000 YTL den fazla kimsenin indirim yapamayacağına dair bir bilgi almıştım. Acaba fiyatlar mı esnedi?
  • Elazığdan aldım.
    Jazz Fun+ I-shift'i İzmir 32.000'e veriyormuş diye duydum.
    quote:

Orjinalden alıntı: MONDEO2009

Sn devrimkaratas acaba bu fiyatları hangi bayiiden aldınız? Lakin ben Ayışığı Honda'dan geçen hafta 1000 YTL den fazla kimsenin indirim yapamayacağına dair bir bilgi almıştım. Acaba fiyatlar mı esnedi?
  • Güzel araba hayırlı olsunn . BEn yaza kadar bekliycem yeni city çıkınca belki fiyatlar esner.. Honda alacağım kesin :) ama civic premium mu olur jazz fun mi olur hala karar veremedim =) Honda nın pazarlama stratejisi cok iyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sony006 -- 10 Ocak 2009; 22:47:32 >
  • Ben bugün pazarlık yaptım ve jazz fun+ I-shift aldım. Cuma günü teslim alıcam otomobili.
    ÖTV muafiyetli 23.600'e aldım

Ayrıca ben 7000 TL yi 15 martta vereceğim. Yani ÖTV li alsaydım ve tamamını peşin verseydim bana 32.250 ye vereceklerdi.

Yalnız otomobil 15" jant ile geldi. Erzuruma bugün 5 tane fun I-shift geldi tamamı 15" jant.
    Fun donanımının lastikleri normalde 185/55R16. Aslında ben buna sevindim.

Çünkü 16" jant pek çukura vurmaya gelmiyor. Yanak kalınlığı düşük olduğu için, çukura vurmalarda daha kolay lastik yırtılıyor hatta jant dahi eğilebiliyor. 15" Erzurum şartlarına daha uyumlu. Ayrıca 185/55R16 çok nadir bulunan bi lastik dediler. Sadece pirelli de varmış. O da çok pahalıymış. Çoğu otomobilde 205/55R16 lastik var. 15" ama joy daki gibi kapaklı değil hafif alaşımlı olacak. Ben bunuda pazarlık yaparken kullandım.

Otomobili teslim alınca daha detaylı bilgi ve resim göndereceğim.

• Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın...ÖTV'den nasıl muaf oldunuz, açıklayabilir misiniz??
    quote:

Orjinalden alıntı: devrimkaratas

Ben bugün pazarlık yaptım ve jazz fun+ I-shift aldım. Cuma günü teslim alıcam otomobili.
    ÖTV muafiyetli 23.600'e aldım

Ayrıca ben 7000 TL yi 15 martta vereceğim. Yani ÖTV li alsaydım ve tamamını peşin verseydim bana 32.250 ye vereceklerdi.

Yalnız otomobil 15" jant ile geldi. Erzuruma bugün 5 tane fun I-shift geldi tamamı 15" jant.
    Fun donanımının lastikleri normalde 185/55R16. Aslında ben buna sevindim.

Çünkü 16" jant pek çukura vurmaya gelmiyor. Yanak kalınlığı düşük olduğu için, çukura vurmalarda daha kolay lastik yırtılıyor hatta jant dahi eğilebiliyor. 15" Erzurum şartlarına daha uyumlu. Ayrıca 185/55R16 çok nadir bulunan bi lastik dediler. Sadece pirelli de varmış. O da çok pahalıymış. Çoğu otomobilde 205/55R16 lastik var. 15" ama joy daki gibi kapaklı değil hafif alaşımlı olacak. Ben bunuda pazarlık yaparken kullandım.

Otomobili teslim alınca daha detaylı bilgi ve resim göndereceğim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.