Şimdi Ara

yeni hat / numara değişikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
1
Favori
8.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben mevcut numaramı değiştirmek veya yeni hat almak istiyorum.

Şu an kullanmakta olduğum numaramı, yaklaşık 10 yıl kadar önce turkcell'den abimin üzerine kayıtlı olarak almıştık.
    Ben numaramı vodafone'a taşıdım ve şu anda vodafone tarifesi kullanıyorum.

Ayın 21'inde taahhüdüm bitiyor.

Sorum şu:

Numara değiştirmek istersem bunu kesinlikle turkcell'den yapmam gerekiyormuş çünkü numaramı en ilkin turkcell'den aldığım için.
    Yalnız ben turkcell tarifeleri kullanmak istemiyorum. Bana çok detaylı ve karışık geliyor.
    Ne yapabilirim?

İkinci sorum: Yeni hat almak istersem, şu anki hattımı kapatmam gerekiyormuş turkcell'e gidip. Turkcell hattı kapattığımıza dair belge veriyormuş. Bu belgeyle birlikte, turk telekom veya vodadone' a gidip yeni hat alırsak, yeni hat ücreti ödemiyormuşuz. Bu doğru mu?

Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Ayın 21'ine kadar çok az zamanım kaldı.

Not: Şu an vodafone esnaf 6 gb tarifesini kullanıyorum. 1000 dk+1000 sms+6 gb internet 32 lira. Taahhüdüm bu ay sonunda bitiyor. Bu tarife civarında vodadone veya turk telekom operatörlerinden hangi tarifeyi önerirsiniz?

25 yaş üstü olduğum için genç tarifeleri kullanma imkanım yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Numara degisikligi icin operator degistirmene gerek yok,numara degisince yine abinin üstüne olur bunu biliyorsunuzdur sanırım. Hat devirden mi bahsetmek istediniz bilemedim.

Hat kapatma kampanyası varsa yeni hat almak istediginoz operatorde,evet hattınızı kapatma belgesini sunarsanız kampanyadan yararlanırsınız. Hat abinizin üstüne,işlemleri O'nun yapması lazım ve yeni alınacak hat O'nun üstüne olursa kampanyadan yararlanılır. Çünkü abiniz hattını kapattırmış olacak.
    Bazı detayları gözünüzden kaçırıyor olabilirsiniz. Sanırım kendinizin üstüne hat kullanmak istiyorsunuz ama planlamalar farklı.

2.Çözümünüz var:
    1.Hattı devir almak. (Yeni hat alım kampanyalarından yararlanırsın)

2. Sıfır kullanılmamış yeni hat almak.

Hat devir için Turkcele geçmene gerek yok.
    40 TL'ye Türk Telekom'da 10 GB tarifeleri var,14 TL fazla verirseniz Turkcellden de 10 GB içerikli tarife alırsınız. Hediyelerle şu olur bu olur diyerek tarife içerigi sunmayı sevmediğim için 10 GB'dan kastım bizzat paket içerigindeki gece gündüz farketmez 10 GB.
    Ayda en az 10 GB hediye almanız büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 16 Şubat 2019; 14:19:19 >

• 6GB yazmışsınız,10 GB olarak cevap vermişim.
    Turk Telekom media markt faturalı numara taşıma yada yeni hat ile 6GB + 1000 dk + 1000 SMS = 27 TL

Ayrıca Turk Telekom aşmayan tarife 6GB 38 TL

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/Sayfalar/Faturali/Tarifeler/asmayan-6gb-tarifesi.aspx

Kamu çalışanıysanız 6GB + 1000 dk + 1000 SMS whatsapp sınırsız data + Operatör içi sınırsız konuşma = 29 TL

Bunun 8GB olanı 34 TL,10 GB olanı 39 TL. Şuan Türk Telekomda numara taşımaya özel en avantajlı faturalı tarifeler Kamu tarifeleri.
    Garantili tarifeler var daha ucuzu,ama onlar faturasızdan faturalıya geçiş.

• Media markt mağazasından en son 2-3 sene önce alışveriş yapmıştım, yakın zamanda alışverişim olmadı. Mağazaya üye de değilim.

Birde, turk telekom'da 40 tl'ye 10 gb'lik tarife yokmuş.
    Ben müşteri hizmetlerini arayıp sordum, numara taşıyanlar için 1000dk+1000sms+10gb=49 tl dediler.

Genç tarifeler daha avantajlı oluyor ama benim yaşım tutmadığı için, o tarifelerden zaten yararlanamıyorum.

• dila.hanım D kullanıcısına yanıt
    Erişkin hiç bir bayana bir yakını olsa bile başkasının üstüne hat kullanmasını önermem. Artık uygulamalarla kendi üzerine olan bir hat başkasında olsa bile özel bilgilere ulaşılabiliyor.
    Başkasının adına hat kullananlar bir süre sonra kendi üzerine hat alıyor,almak zorunda kalıyor.

Yeni hat almanızı öneririm. Hat masraflarını önemsemeyiniz,yeni hat almanın indirimli avantajlarıyla o masrafı zaten çıkaracaksınız.
    Ayrıca artık bayiye gidip istediğiniz numara boşta ise alabiliyorsunuz,yada az çok numarayı belirleyebiliyorsunuz.
    Bayiiden kolay tuşlanan,sonu 1213, 7788 , 7080 gibi kolay hatırlanan,kolay tuşlanan güzel bir numara alın,hayatınız boyunca kullanın. Tekrar yazayım,ilk masrafı önemsemeyin,büyütmeyin. O masrafı indirim avantajıyla kapatacaksınız.

Ayrıca yeni hat alanlara ilk ay 8GB internet,750 dk,750 SMS hediye.Bu hediye ile en az 30 TL kazancdasınız.

Ayrıca ilk 6 ay her ay 2GB internet hediye. Toplamda 12 GB yapar. Telekomda 1GB normal fiyat olarak 3TL dersek,3 TL × 12 GB = 36 TL kazanclısınız.
    Toplamda en az 66 TL kazanclısınız yeni hat aldığınızda.

Kampanyanın görselini ve linkini de ekliyorum,inceleyebilirsiniz.

İlk başta faturasız hat alsanız da olur,kamu kimliginiz varsa çok iyi fiyata faturalı tarife var, faturalı hat alıp bu kamu tarifesine taahhut de verebilirsiniz.

Yada media markt magazasina gidip yeni faturali hat alıp 6 GB 1000 dkakika tarifesini harika bir fiyata 27 TL'ye alabilirsiniz.
    Siz karar verin,seçenek çok. Telekomda internet hızı Vodafoneden iyi ve fiyatlar en uygun.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/kampanyalar/Sayfalar/Faturasiz/hos-geldin-kampanyasi.aspx

yeni hat / numara değişikliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 19 Şubat 2019; 5:22:12 >

• Hayır, bloklamadım asla.

"numara değiştirme" veya "yeni hat alma" işlemini şimdilik ertelemek zorunda kaldım.
    Bir kaç ay sonra, tekrar düşüneceğim.

Şimdi, "numara taşıma" konusunu araştırıyorum.
    Vodafone faturalı esnaf 6 tarifesi kullanıyorum, bu ayın 21'inde tarifem bitiyor.
    32 lira olan ücreti 34 lira yaptılar ve bana yeni bir tarife veya kampanya önermediler. Ek paketleri ise 5 günlük ve pahalı. Aylık ek paketleri fahiş fiyata.

Turkcell'in tarifeleri bana karışık geliyor, o yüzden Türkcell tercih etmiyorum.

Türk Telekom'un "numara taşıyanlar için" tarifelerini araştırıyorum.

1000 dk+1000 sms+10 gb = 49 tl tarifesi varmış.

Ben 40 liraya kadar bir tarife düşünüyorum. Dönüşen tarifeler uygun fiyatlı ama hala geçerli mi bilmiyorum.

*mesaj yazamıyorum.

Forumda üyeliğinizi profil ayarlarına girip SMS onay kodu ile Tam Üyelik yapınız. Hiç bir riski zararı yok faydası var. Tam üye olursanız bütün forumlarda konu açma yada cevap yazma hakkınız olur.
    Şahsen ben SMS ile tam üyelikten ısrarla kaçınanlara burada mesafeliyim çünkü burada çok klon üye oluyor. Yani birden fazla hesap açıp kafa geçenler çok oluyor.
    Mesela 2 gündür sizi @AppleFoni nickli üyenin açtığı diğer hesap mı diye düşünüyorum. Zira kendisi bunu çok yapıyor. SMS ile üyeliginizi aktif ederseniz size de faydası çok olacaktır.

• Ben ilk defa foruma üye oldum. Başka bir hesabım yok.

Donanım haber, çok kullanılan bir site ve bir çok kullanıcı bilgilerini paylaşıp, başkalarına faydalı olabiliyor.
    Ben de bu yüzden üye oldum.

Bilmediklerimi sorup öğrenmek, bildiklerimi de paylaşmak için.

Yalnız numara verme konusunda emin olamıyorum çünkü daha önce bu konuda sıkıntı yaşadım, başka platformlarda.

"sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş" misali.

Benim durumum bu.

Burası donanımhaber forum,
    kizlarlarsoruyor,kadinlarpaylasiyor gibi bayanların bilgilerinin bayan hesabı gibi görünen erkeklerce çalınıp teklifler yapıldığı sitelerle karıştırmayınız.
    Bu forum profesyonel kişilerce yönetilir. Sahipleri ciddi profesyonel kişilerdir.
    Tam üye olmanızı öneririm. Bu konuya da başka cevap yazmıyacağım. Çok kararsız insanlarla vakit kaybetmemek gibi yıllardır bir kriterim vardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.