Şimdi Ara

Yeni Gümrük Birliği ile Avrupa’dan 2. el otomobil almak mümkün olabilir (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
6.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yasayı da unutun adamlar yurtdışı vergisiz alışveriş limitini bile düşürdü boşuna beklemeyin böyle bişey
  • Sorsan dünyanın en büyük ülkelerindeniz ama ikinci el araç alınır mı diye heyecanlınıyoruz... Fakiriz dostum bunu kendine itiraf et fakiriz ...
  • 2025 den sonra almanyada içten yanma motorlu araç üretilmeyeceği için elde kalan eski araçlar değerlendirilmeli e ne olsun türkiye ye gitsin kalan araçlar javascript:;
  • Hollandada yasiyorum ebaydan 65 euroluk bir saat aldim ve benden vergisini istediler bende ucuz birsey sanmisdim adamlar 35 euro vergi aldilar 60 euroluk saat icin tek turkieyde olmuyor bu durumlar

• Şu anki yönetimden, vatandaş yararına herhangi bir düzenleme çıkacağını zannetmiyorum. 75€'dan 150€'ya çıkması konuşulan yurtdışı alışveriş sınırının, 30€'ya düşürülmesi gibi... Siz de boşuna beklemeyin derim. Hayal kırıklığına uğraşmamış olursunuz. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seefoo kullanıcısına yanıt
    Haberin içeriğini oku öyle cevap ver, haber sadece ikinci el araçlar ile ilgili değil
  • merak etmeyin her türlü yine pahalıya gelecektir. yok öyle vatandaşa ucuz araba.
    2.el alırsın arabayı, gümrüğe girdiğinde sıfır fiyatı üzerinden kitlerler ötv+kdv'yi sonra al sana yurtdışından 2. el araba.

adamlar internet üzerinden alışveriş için uygulanan €75 muafiyeti haksız rekabet yaratıyor gerekçesiyle €30'ya indirdiler. Teknosa, vatan gibi firmalar para kazanamıyor bu yüzden napsınlar, 100 liralık ürünü 500 lirayı nasıl satacaklar yoksa:(
    Devlet sağolsun firmaların hakkını koruyor, vatandaşa geçir gitsin nolacak onlar zaten alışkın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Bu kararın arkasında Hepsi burada, n11 gibi büyük firmaların payı olduğu aşikar.

Son 3 yıldır Türkiye den Cep telefonu almıyordum. Bu saatten sonra da almayacağım artık. Keşke kullandığımız diğer elektronik aletleride yurt dışından alabilme imkanım olsa... Vergi vermekten belimizi kambur bağladı. Son 3 oyumun 3 ünü Ak Parti ye vermiştim ama yetti artık.

Adam akıllı bir parti çıkmadığı sürece kimseye oy moy yok. Seçimden önce halka, millete yapacaklarıni ballandira ballandira anlatan siyasetçiler, seçimden sonra o millete, o halka sokabilecekleri kadar sokmaya çalışıyorlar.

Ben memurken ve 2600 tl maaş alırken bile maddi açıdan bu kadar sıkışırken asgari ücret alan kardeşlerim nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Rabbim yardımcıları olsun.

Gerçekten ülkenin durumu gittikçe kötüye gidiyor gibi. Türk milleti kadar vatanına düşkün başka millet yok. Bu kadar asil millet yok. Adam 15 Temmuz da canı uğruna sokağa çıkıyor, siyasetçiler sanatçılar, prof lar 15 Temmuzda evlerinde olayları takip ederken bu ülkeyi bu halk kurtardı.!

Doları bozdurun denildi. Günde yömiyesini bile zor çıkaran esnaf bile 'dolarını boz bedava traş ol' gibi birçok ayakta alkışlanacak davranışta bulunuldu. Ama bu millete gereken değeri vermiyorsunuz sayın yetkililer. Vallahi bu millet gibisini zor bulursunuz. Bu milletin sabrını zorlamayın. İnançlarıyla oynamayın.

Rabbim yardımcımız olsun inşallah. Bu olaylarda kazanan Yurt dışından 10 tl ye ithal ettikleri ürünü 100 tl ye satan firmalar olacak...

Hocam, biraz populist konuşmuşsunuz.
    Öncelikle böyle halk bulamazsınız derken, halkımız çok bilinçli kaliteli bireyler değil. Büyük kesim çıkarcı ve cahil.

İkincisi 15 Temmuz demişsiniz ama, 15 Temmuzda ülkeyi halk felan kurtarmadı. Bu konuda eski genelkurmay başkanının da söyleşisini dinlerseniz halka kahraman rolü biçildiğini, kendisinin ülkeyi kurtardığını hissetmesi için psikolojik bir algı yönetimi yapıldı. uçan 2 tane F-16, köprü yolununu tankla kapatmakla yapılan darbe başarılı olmazdı. Zaten bunu genelkurmay başkanlığı yapmış kişi söylüyor.

Milletin 350 dolarını bozmasıyla dolar düşmez. Zaten merkez bankası ististiklerinde çıktı: dolar bozdurup euro almışlar. Dostlar alışverişte görsün. Böyle de samimi bir milletiz.

İşin özeti bu kafa ile ileri değil hep geri gideriz. Oturup biraz özeleştiri yapın.. Geleceğimiz çalındı.

• quote:

1 Ocak 1996 yılında yürürlüğe giren Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki Gümrük Birliği anlaşması ile her iki taraf arasında herhangi bir gümrük kısıtlaması olmaksızın satılabilmesinin yolu açılmıştı.

@ahmet. cümlede nesne yok hocam.
  • Türkiye'de millet ikinci el araba alamıyor, Avrupa'dan ucuz ikinci el araç almalarına izin vermezler, o zaman araçların fiyatlarının düşmesi gerekli...

Eh bu saydıklarımın da olması imkansız. Yeni vergiler gelmesin de ...
  • arkadaşlar sunulan çözümleri eleştirmeyi eleştirmeyi ne güzel yappıyoruz.ama nedense hiç çözüm önermiyoruz.bencede 3 doğru bir karar 30 euro ve yeni gümrük birliği anlaşmasının yenilenmesi

• İAV çıkar ithal araç vergisi adı altında ya da en kötü ötv si daha yüksek olur buradaki fiyatlardan aşağı kalmaz.
  • Yurtdışında gümrüksüz ürün getirme limiti 30 avroya düşmüş, en ufak haber yok. Bir de araba getirtecekmişiz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardicli2000 -- 23 Aralık 2016; 14:37:12 >
  • Eğer bu gerçekleşirse, Türkiye'de 2. el piyasası yerle bir olur. Herkesin arabası elinde patlar.

• Bu hükümet uzun zamandie halkinin yararina ne yaptı?

Seveni de icraatinden degil ummetlikten seviyor. 150 euroya inandık 30 euroyu çaktılar

Buna inanmak safliktir
  • valla hediye etsin 2. el arabasını bana biri mesela vergi felan ödüyom mu genede :D hediye adı üstünde :D 0 tl :D 0 tl ye istediği gibi ötv kdv ötvnin kdvsini eklesin :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 11asdfsdfsadf

quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Bu kararın arkasında Hepsi burada, n11 gibi büyük firmaların payı olduğu aşikar.

Son 3 yıldır Türkiye den Cep telefonu almıyordum. Bu saatten sonra da almayacağım artık. Keşke kullandığımız diğer elektronik aletleride yurt dışından alabilme imkanım olsa... Vergi vermekten belimizi kambur bağladı. Son 3 oyumun 3 ünü Ak Parti ye vermiştim ama yetti artık.

Adam akıllı bir parti çıkmadığı sürece kimseye oy moy yok. Seçimden önce halka, millete yapacaklarıni ballandira ballandira anlatan siyasetçiler, seçimden sonra o millete, o halka sokabilecekleri kadar sokmaya çalışıyorlar.

Ben memurken ve 2600 tl maaş alırken bile maddi açıdan bu kadar sıkışırken asgari ücret alan kardeşlerim nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Rabbim yardımcıları olsun.

Gerçekten ülkenin durumu gittikçe kötüye gidiyor gibi. Türk milleti kadar vatanına düşkün başka millet yok. Bu kadar asil millet yok. Adam 15 Temmuz da canı uğruna sokağa çıkıyor, siyasetçiler sanatçılar, prof lar 15 Temmuzda evlerinde olayları takip ederken bu ülkeyi bu halk kurtardı.!

Doları bozdurun denildi. Günde yömiyesini bile zor çıkaran esnaf bile 'dolarını boz bedava traş ol' gibi birçok ayakta alkışlanacak davranışta bulunuldu. Ama bu millete gereken değeri vermiyorsunuz sayın yetkililer. Vallahi bu millet gibisini zor bulursunuz. Bu milletin sabrını zorlamayın. İnançlarıyla oynamayın.

Rabbim yardımcımız olsun inşallah. Bu olaylarda kazanan Yurt dışından 10 tl ye ithal ettikleri ürünü 100 tl ye satan firmalar olacak...

Hocam, biraz populist konuşmuşsunuz.
    Öncelikle böyle halk bulamazsınız derken, halkımız çok bilinçli kaliteli bireyler değil. Büyük kesim çıkarcı ve cahil.

İkincisi 15 Temmuz demişsiniz ama, 15 Temmuzda ülkeyi halk felan kurtarmadı. Bu konuda eski genelkurmay başkanının da söyleşisini dinlerseniz halka kahraman rolü biçildiğini, kendisinin ülkeyi kurtardığını hissetmesi için psikolojik bir algı yönetimi yapıldı. uçan 2 tane F-16, köprü yolununu tankla kapatmakla yapılan darbe başarılı olmazdı. Zaten bunu genelkurmay başkanlığı yapmış kişi söylüyor.

Milletin 350 dolarını bozmasıyla dolar düşmez. Zaten merkez bankası ististiklerinde çıktı: dolar bozdurup euro almışlar. Dostlar alışverişte görsün. Böyle de samimi bir milletiz.

İşin özeti bu kafa ile ileri değil hep geri gideriz. Oturup biraz özeleştiri yapın.. Geleceğimiz çalındı.

hocam boşverin onlar kendini kahraman zannetsinler... sen ne dersen de onlar darbeyi önledi... yersen...

• izin vermezler.. avrupa birligi tamam desin bizimkiler hayir der... hic umutlanmayin bile
  • Rüya abicim rüya yazık yemin ediyorum yazık milletimize bir güzellik olsun diye bekliyoruz
  • Ek bir kaç vergi bindirdikten sonra neden olmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumWE -- 24 Aralık 2016; 11:53:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.