Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
207
Favori
522.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dsl ac750 aldım. Router olarak kullanmak için. Başaramadım. Bir yardım alırsam çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saatlerce bağlanmayan Asus AC750 modemi çıkartıp Airties 5650'yi bağladım ve şak diye internet geldi. Nasıl oluyor bu iş anlamadım.

Asus modemi bize yakın olan abimin evine bağladım orada hiçbir problem çıkartmıyor. Ama bizim evde bağlayınca kopmalar, snr dalgalanması ve vdsl olan yerde adsl'ye bağlanmaya çalışması gibi abuk sabuk şeyler yaşatıyor.

Ayarlarını da kurcaladım birkaç kez sıfırladım yine olmadı. Bir süredir zaten otomatik değil direk vdsl2 olarak seçmiştim çünkü adslye bağlanıyor ve o zaman da internet zaten gelmiyordu.

Yaklaşık 10 gündür 25 mbps civarı alırken 15 lere düşmüştü internetim Türknete yazdım ancak halen bir sonuç alamadım.

Aynı modemin bir yerde düzgün çalışıp başka hatta sorun çıkartmasının sebebi ne olabilir acaba? Üstelik aylarca Asus modemi sorunsuz kullanıyordum. Hız düşüklüğünden sonra belki başka kalitesiz bir hatta geçirdiler beni bilemiyorum. Kalitesiz hatta Asus belki de görevini iyi yapamıyor kim bilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Saatlerce bağlanmayan Asus AC750 modemi çıkartıp Airties 5650'yi bağladım ve şak diye internet geldi. Nasıl oluyor bu iş anlamadım.

Asus modemi bize yakın olan abimin evine bağladım orada hiçbir problem çıkartmıyor. Ama bizim evde bağlayınca kopmalar, snr dalgalanması ve vdsl olan yerde adsl'ye bağlanmaya çalışması gibi abuk sabuk şeyler yaşatıyor.

Ayarlarını da kurcaladım birkaç kez sıfırladım yine olmadı. Bir süredir zaten otomatik değil direk vdsl2 olarak seçmiştim çünkü adslye bağlanıyor ve o zaman da internet zaten gelmiyordu.

Yaklaşık 10 gündür 25 mbps civarı alırken 15 lere düşmüştü internetim Türknete yazdım ancak halen bir sonuç alamadım.

Aynı modemin bir yerde düzgün çalışıp başka hatta sorun çıkartmasının sebebi ne olabilir acaba? Üstelik aylarca Asus modemi sorunsuz kullanıyordum. Hız düşüklüğünden sonra belki başka kalitesiz bir hatta geçirdiler beni bilemiyorum. Kalitesiz hatta Asus belki de görevini iyi yapamıyor kim bilir.
    Aynı Sorunu Bende Yaşadım Asus N16 İle. Ne Dediler Biliyormusun Sizin Hattı ADSL Yerine VDSL Portuna Takmışlar Yanlışlıkla. Bunu Düzelttiler Kopmalar Gidiverdi. VDSL hattı Belli Bir Mesafeye Kadar Verilebiliyormuş. ADSL de bu Mesafe Daha Uzunmuş. Muş yaniii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet DOĞAN -- 2 Ekim 2020; 18:28:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet DOĞAN

Aynı Sorunu Bende Yaşadım Asus N16 İle. Ne Dediler Biliyormusun Sizin Hattı ADSL Yerine VDSL Portuna Takmışlar Yanlışlıkla. Bunu Düzelttiler Kopmalar Gidiverdi. VDSL hattı Belli Bir Mesafeye Kadar Verilebiliyormuş. ADSL de bu Mesafe Daha Uzunmuş. Muş yaniii

Alıntıları Göster

Geçen ayın 15'in de destek kaydı bıraktım Türknete. Son durum şöyle.

Olduğunuz bölgede kablo arıza probleminizin çözümlenmesi ve güncel bilginin iletilmesi adına saha ekiplerimizle irtibat halindeyim.En kısa süre içerisinde siz değerli abonemizi bilgilendiriyor olacağım.

Benim hattı da vdsl yerine adsl portuna mı taktı bunlar acaba? Başka birine port açmak için benim hatta mı acaba sıkıntı yaratıyorlar diye düşünmeye başlıyorum.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 2 Ekim 2020; 18:5:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Geçen ayın 15'in de destek kaydı bıraktım Türknete. Son durum şöyle.

Olduğunuz bölgede kablo arıza probleminizin çözümlenmesi ve güncel bilginin iletilmesi adına saha ekiplerimizle irtibat halindeyim.En kısa süre içerisinde siz değerli abonemizi bilgilendiriyor olacağım.

Benim hattı da vdsl yerine adsl portuna mı taktı bunlar acaba? Başka birine port açmak için benim hatta mı acaba sıkıntı yaratıyorlar diye düşünmeye başlıyorum.

Alıntıları Göster

Büyük ihtimalle bana yapılanın aynısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet DOĞAN

Büyük ihtimalle bana yapılanın aynısı.

Alıntıları Göster

Teşekkürler umarım en kısa sürede çözülür.

• DenzeL_28 kullanıcısına yanıt

88U ve 82U dışında başka bir modelde Broadcom çipset var mı ?

88U lar elimizde kaldı, 82U nun da yazılımı broadcom olunca şüpheleniyor insan. Yazılım desteğinin daha iyi olacağı söyleniyor

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Çipset erişim kabini uyumsuzluğu, ac750 mediatek çipsetli, 5650 broadcom. Sizin kabin broadcom sa 5650 ile daha uyumlu sorunsuz çalışabilir. Mediatek çipsetli her cihaz her kabinde uyumlu çalışmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

Çipset erişim kabini uyumsuzluğu, ac750 mediatek çipsetli, 5650 broadcom. Sizin kabin broadcom sa 5650 ile daha uyumlu sorunsuz çalışabilir. Mediatek çipsetli her cihaz her kabinde uyumlu çalışmıyor.

Yaklaşık 20 gündür sıkıntı yaşıyordum. Şu an düzeldi. Asus modemi takmadım abimin evinde takmıştım. Belki tekrar getirip denerim ama sorun olacağını zannetmiyorum. Uzun süre çok sıkıntı yaşamadan kullanmıştık. Demek ki gerçekten altyapıda bir sıkıntı çıktığı için böyle sorunları yaşadım. Ama dediğiniz gibi modemden modeme fark olması da o sebeplerden dolayı olabilir. Çok bilgim yok. Teşekkürler.

• DSL-AC68U modemim var başta hiçbir sıkıntı yoktu ilerleyen zamnalarda ttnet çalışma fialn yaptı nolduysa ondan sonra oldu internet var gözüküyor lakin 800 kbit 300 kbit gibi saçma rakamlarda hız oluyor düzelmiyor adabtörü çıkarıp takınca belli bir süre düzeliyor sonra tekrar aynısı oluyor çözümü bilen var mı? sorun modemdemi yoska ttnettemi ttnette çözemedi devamlı şikayet açtırıyorum

• tp-link archer-vr2100 yoksa asus dsl ac-68u modem mi? sizce hangisi?

• Dostlarım dsl ac51 modemim, türknet internetim var . Akşamları valorant oynayayım dediğimde pingim 14-15 ken evden birisinin özellikle (andoid telefon) googleda bile işlem yapsa pingim 300 e çıkıyor .

Modem ayarlarında bir ayar varmış çok anlamıyorum ama bana yardım edermisiniz nasıl olması gerektiği konusunda ? Bu kararlılık ayarını yapınca her türlü internet gidiyor .

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cannesz61 -- 16 Ekim 2020; 17:26:15 >

• 2020-10-16 14:29:34 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:19 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:35 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:36 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:37 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:37 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:38 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:38 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:39 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:30:40 kernel: ICV Error

2020-10-16 14:31:22 kernel: ICV Error

ASUS N16 modemim var, 38 aydır kullanıyorum garantisi yeni bitmiş. Problem çıkarmaya başladı artık. Modem son günlerde bağlı android cihazları vs. internetten atıyordu, cihazlar bağlı görünüyor ama internete giremiyordu. Girdiği zaman da kararsız değerler alıyordu cihazlar. Güncelleme yapayım dedim, son versiyona güncelledim bu sefer de yukardaki hatayı vermeye başladı. Sorunlarım artarak devam etti. Eski versiyonlara geri düşürdüm ama hata ortadan kaybolmadı, bağlı cihazları atmaya devam ediyor. Kablolu bağlandığım masaüstü bilgisayarımda hiçbir problem yok ama, son noktaya kadar alabiliyorum internet hızını. Problem neden kaynaklanıyor olabilir? Ömrü mü doldu bu lanet cihazın. Kanser etti tüm evdekileri kaç gündür. Türknetin geçen haftalarda yaptığı saha çalışmaları burada da oldu, acaba onların bir etkisi olabilir mi diyeceğim ama alakası yok gibi.

Edit: Problemi çözdüm. Kardeşimin telefonu ile benim telefon aynı wlan mac adresine sahipmiş, birisi bağlanınca diğerini atıyormuş, rastgele farkettim mac filtreleme yaparken. Kernel hatasını da ondan veriyormuş. Şuan sıkıntı yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 16 Ekim 2020; 22:55:30 >

• Vdsl profil 17a mı 30a mı olmalı arkadaslar

• DSL log da hangisinin kullanıldığı yazar 17a ile bağlanıyorsa 30a da yapsanız yine 17a ile bağlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 17 Ekim 2020; 14:33:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taskinfener

Ben Annex B yapsamda sistem günlüğü kısmında Annex A yazıyor ve profilide 30a yapsamda 17a yazıyor.

Ek Modu
    ANNEX A
    DSL Exchange(DSLAM)
    Infineon(Lantiq)
    Current Profile
    17a

Aradan 4 sene geçmiş ama sorayım yinede. Broadcom dışında ilk defa Infineon(Lantiq) gördüm, acaba saha dolabınız hangi tip ?

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    :)) hatırlamıyorum baya geçmiş üstünden. keşke ekran görüntülerini silmeseydim belki yardımcı olurdum.

• Khalasar kullanıcısına yanıt
    4 ay kadar önce bende hiç araştırmadan bu Asus n16 modemi aldım 5ghz desteği olmadığını sonradan öğrendim. Ama pek bir şikayetim yok 50mb fiber pakette son hızı alıyorum wifi üzerinden. Şu anda keenetic diye bir marka var hepsiburada da bayağı tutuluyor fiyatı 490 lira

• tt vdsl2 ac750 modem’de annex B kullanamıyorum ne yapmam lazım kullanmak için arkadaşlar ?

• https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/Modem-Routers/All-series/DSL-AC750//

858 güncellemesini yaptınız mı?

@mrtcn599 cevapla dediğime başlık girmelisiniz diye hata veriyor forum.

• 
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.