Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Modemi telefona bağlamak için şu kabloyu düşünüyorum. Almaya değer mi sizce arkadaşlar?

http://www.hepsiburada.com/belkin-blk-f3l900cp1-8mwhs-1-8m-hi-speed-rj11m-m-beyaz-rj11-modem-kablosu-p-BSUCZLKPC-23937

Telefona ?
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Telefona derken, splitter yada telefon prizine demek istemiştim hocam.
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    Ben 10 metrelik kablo aldım 5 metresini kullanıyorum hat zayıflamasını sadece 1 db arttırdı problem yaratmıyor tekzen'den 7 tl ye almıştım internettede bulabilirsiniz o kadar ücret ödemeyin kabloya
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Telefona derken, splitter yada telefon prizine demek istemiştim hocam.

Arkadaş haklı uygun bir ürün alın.
  • N16 Yerine n14u alayım mı sence usb özelliği hoşuma gidiyor.
  • FLaMMiS F kullanıcısına yanıt
    bütçe el veriyorsa n16 al
  • dsl-n16 kampanyada 169tl bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus DSL N14U modemi 1 yıldır kullanıyorum. Bu yaz tatilin de bana çok sorun yaşattı. Öncelikle şu son sürüm yazılımla ilgili, son sürümü kurmadan önce modem gayet iyi, sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Her neyse, son sürümün yaşattığı problemler yüzünden Sürümünü 1.1.2.0 yükledim, ancak problem hala devam ediyor ;

-Kopma sorunlarını hala yaşıyorum. İnternet her 2-3 saatte bir kopuyor, 5 dakika sonra yeniden kendine geliyor. Artık bu sorunlar yüzünden 1.1.2.0 Sürümünü de kaldırarak, 1.1.0.4 sürümünü kurmuştum, Ancak bu interneti çok daha berbat duruma getirdi, hızım normalde 3mbps iken, 1mbps olmuştu. Artık sinirlerim tepeme bindi. Sonra yine tekrardan 1.1.2.0 kurdum, şuan vaziyet ortada. Hızım 3mbpsyi geçmiyor (AKK yenilendiği halde) ve dediğim gibi 2-3 saatte bir kopuyor. Modemi artık kırma durumuna geldim. TTNET'i araya araya artık lanet ettim, Arıza kaydı oluşturuyoruz deyip, hiç bir şeyin değişmemesinden de sıkıldım artık. Sene 2016, 360P lik bir video'yu bile izleyemiyorsam, internet benim neyime ?

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

• The_Flozzie kullanıcısına yanıt
    her sürümü kurduktan sonra modemin arkasına iğne sokarak sıfırlamanız gerek
  • The_Flozzie kullanıcısına yanıt
    Hocam Trafik Yöneticisi QoS'yi açınca 3 mbps hızda bile sorunsuz olarak 720p video izleyebiliyorum youtube'da mükünse bide bunu deneyin. En yüksek internet hızına göre ayarlayın benim gibi.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hocam seni Allah mı gönderdi :D
    Firewall, antivirüs, DNS, traceroute, milyon çeşit test, yapılandırma.. denemediğim birşey kalmadı diyebilirim. Bunları yaparken ağı tek kullanan da benim, QoS'un tekil kullanıcıya ne faydası olur dedim. Yokluktan deneme kararı aldım :D
    1000 Kbps aşıldığı anda, 480p yayın bile kopuyordu. QoS'u On yaptım, 1080p 60fps yayın 5000+ Kbps ile akıyor :D Daha bir kez bile hiç bir video buffera girmedi. Ne diyeyim, saygılar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_cO_By

Hocam seni Allah mı gönderdi :D
    Firewall, antivirüs, DNS, traceroute, milyon çeşit test, yapılandırma.. denemediğim birşey kalmadı diyebilirim. Bunları yaparken ağı tek kullanan da benim, QoS'un tekil kullanıcıya ne faydası olur dedim. Yokluktan deneme kararı aldım :D
    1000 Kbps aşıldığı anda, 480p yayın bile kopuyordu. QoS'u On yaptım, 1080p 60fps yayın 5000+ Kbps ile akıyor :D Daha bir kez bile hiç bir video buffera girmedi. Ne diyeyim, saygılar :D

Hocam işinize yaradıysa ne güzel bir ara ttnet modemi kullandım o zaman akk'ye takılmadığım zaman bile bazen tvdeki youtube uygulaması düşük çözünürlükte video açıyordu taki asus modemi takana kadar bir dosya indirirken bile en az 720p video açıyor şimdi donmadan. Eğer tekrar asus modem alırsam bu yüzden alıcam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Hocam Trafik Yöneticisi QoS'yi açınca 3 mbps hızda bile sorunsuz olarak 720p video izleyebiliyorum youtube'da mükünse bide bunu deneyin. En yüksek internet hızına göre ayarlayın benim gibi.

Benimde dikkatimi çekti uygulayayım dedim gerçekten fark oluyor, hızım rahat 10 mbps varken bile bazen videolar yüklenmiyordu anlamsız bir şekilde az az ilerliyordu, şimdi akıyor ilk sayfaya ekleyeyim bunu sağolasın.
  • Asus dsl-n16 nasıldır. Yeteri kadar yorum yok forumda. Airties 5650 ile arasında bariz fark varmıdır. Tavsiye ediyormusunuz.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum, günlük kullanım için ideal.
  • MühendisMurat senin tavsiyenle daha öncede ürünler almıştım. Sıkıntı yaşamadım. Bana kasmayan kopmayan kaliteli bi modem lazım. Bu Asus dsl-n16 nasıldır stabil midir.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Kalite kelimesi değilde fiyata göre uygunluğu tanımlıyor daha çok, sorunsuz, işini gören bir modem parası da ortada tabi 170 TL civarı.
  • Hat adsl ama Vdsl bi modem olsun diyorum. Bana dediğim gibi sorunsuz stabil olarak hangi modeli tavsiye edersin. Bütçeyi gerekirse biraz arttırabiliriz. Size göre çok iyi diyeceğiniz adsl modem varsa oda olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Hat adsl ama Vdsl bi modem olsun diyorum. Bana dediğim gibi sorunsuz stabil olarak hangi modeli tavsiye edersin. Bütçeyi gerekirse biraz arttırabiliriz. Size göre çok iyi diyeceğiniz adsl modem varsa oda olur.

AC52U
    N17U

bütçenize göre seçin.
  • Ok. Tşk.
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.