Şimdi Ara

YENİ FOTOLAR GELDİ 2. KEZ MAKYAJLANAN 2013 SCENİC XMOD VE GRAND SCENİC FAZ II PLATFORMU (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
3
Favori
41.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yurtdışından gelmiş gurbetçi kardeşlerimize ait yine bi scenic yakaladım.

tavana bagaj koyulmuş belki 7 kişilik yolculuklarda bizde de lazım olabilir.

düşünen falan varsa bu tip bagajı fotoyu paylaşyım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 31 Aralık 2012; 9:48:33 >
  • 2013le birlikte sceniclerde bir değişiklik olacak mı acaba. kasa da bir değişiklik olacağını zannetmiyorum ama mesela bir 1.6lık motor gelir mi? Ayrıca 1.6lık motor için EDC çalışmalarını nasıl gidiyor? önümüzdeki yıl 1.6 motorlu EDCli scenicleri görebilirmiyiz yollarda? Scenic almayı düşünüyorum ama bu sebepten beklemedeyim. bu konuyla iligli bilgisi olan var mı arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swrc

quote:

Orijinalden alıntı: opirik

1.6 yı beklemeyi beklemeyi düşünüyorum evet. ama edcli scenic almayı düşünüyorum. 1.6 motor scenicler Avrupada var, sanırım 2013le birlikte ülkemize de gelecek. Tabi benimki sadece tahmin. Ama bildiğim kadarıyla Renault 1.6 130bglik motorlarıyla şuan yarı otomatik şanzıman kullanmıyor. Acaba 1.6 motorlar için bir edc çalışması var mı. varsa ne zaman görürüz bu 1.6 edcli motorları

muhakkak renault yapacaktır. yapmak zorunda çünkü rakiplerindeki gelişmelere karşı hareketsiz kalamaz.

ama bunu hemen değilde aşama aşama yapacak. önce makyaj yapıldı sonra motor 1.6 olur sonrada 1.6 dci edc gelir. sonra da scenic 4 çıkar

1.6 dci scenicler makyajsız olarak da yurtdışında satıldı.

yani 2 yıla yakındır 1.6 dci 130 bg scenicler var bence yakın zamanda edc çıkacak en fazla 1 yıl içinde ama dediğim gibi beklemek lazım.

bende bekliyorum bakalım sonuç ne olacak.

sonuç olarak renault makyajlı scenic ile en güzel görünümlü scenic i yaptı
    ben uzun yol için istediğimden ötürü kalabalık aile tam yük ile rahat bir sürüş sunması için 1.6 istiyorum.

dostum teşekkür edrim. aynı soruyu bir kez daha sordum ama belki diğer arkadaşlardan da bilgi gelir:))

• quote:

quote:

1.6 yı beklemeyi beklemeyi düşünüyorum evet. ama edcli scenic almayı düşünüyorum. 1.6 motor scenicler Avrupada var, sanırım 2013le birlikte ülkemize de gelecek. Tabi benimki sadece tahmin. Ama bildiğim kadarıyla Renault 1.6 130bglik motorlarıyla şuan yarı otomatik şanzıman kullanmıyor. Acaba 1.6 motorlar için bir edc çalışması var mı. varsa ne zaman görürüz bu 1.6 edcli motorları

muhakkak renault yapacaktır. yapmak zorunda çünkü rakiplerindeki gelişmelere karşı hareketsiz kalamaz.

ama bunu hemen değilde aşama aşama yapacak. önce makyaj yapıldı sonra motor 1.6 olur sonrada 1.6 dci edc gelir. sonra da scenic 4 çıkar

1.6 dci scenicler makyajsız olarak da yurtdışında satıldı.

yani 2 yıla yakındır 1.6 dci 130 bg scenicler var bence yakın zamanda edc çıkacak en fazla 1 yıl içinde ama dediğim gibi beklemek lazım.

bende bekliyorum bakalım sonuç ne olacak.

sonuç olarak renault makyajlı scenic ile en güzel görünümlü scenic i yaptı
    ben uzun yol için istediğimden ötürü kalabalık aile tam yük ile rahat bir sürüş sunması için 1.6 istiyorum.

dostum teşekkür ederim. aynı soruyu bir kez daha sordum ama belki diğer arkadaşlardan da bilgi gelir:))

• quote:

scenic 110 bg de çekiş sorunu yaşayan var mı acaba. sizce 110 bg scenic için yeterli mi. sanırım 130 bglik scenicler Avrupada satılıyor ve benim tahminim 2013 başında da bizim de 130 bglikk scenic alma imkanımız olur. scenic sahibi arkadaşlar önceki kullandıkları araçları da belirterek bir mukayese yapabilirler mi? Yoksa 130bglik sceniclerin gelmesini mi bekleyelim acaba...

Önceki aracim 2006 model Passat 1.6 FSI otomatik. Şimdi ise Scenic 1.5 dci. Otomatik. Passat'tan çekiş bağlamında çok dertliydim. Şimdi scenic adeta uçuyor. Fakat yakıt şehir içi 100 km de 8.5 lt civarlarında (Ankara). Ayrıca Passat'tan sonra iç genişliği bağlamında sorun yaşarım diye tereddüt ediyordum. Fakat gördüm ki Scenic daha geniş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrullah bozlak

quote:

scenic 110 bg de çekiş sorunu yaşayan var mı acaba. sizce 110 bg scenic için yeterli mi. sanırım 130 bglik scenicler Avrupada satılıyor ve benim tahminim 2013 başında da bizim de 130 bglikk scenic alma imkanımız olur. scenic sahibi arkadaşlar önceki kullandıkları araçları da belirterek bir mukayese yapabilirler mi? Yoksa 130bglik sceniclerin gelmesini mi bekleyelim acaba...

Önceki aracim 2006 model Passat 1.6 FSI otomatik. Şimdi ise Scenic 1.5 dci. Otomatik. Passat'tan çekiş bağlamında çok dertliydim. Şimdi scenic adeta uçuyor. Fakat yakıt şehir içi 100 km de 8.5 lt civarlarında (Ankara). Ayrıca Passat'tan sonra iç genişliği bağlamında sorun yaşarım diye tereddüt ediyordum. Fakat gördüm ki Scenic daha geniş.

dostum senin araç grand senic mi? Ayrıca araç kaç kmde? biraz yakıt fazla gibi geldi bana. Ben de 110bg 240 tork ile çekiş sorunu yaşanacağını pek tahmin etmiyorum ama insan hep daha iyisini almak istiyor:)) şimdi aracı aldıktan sonra 2013te 130bg edcli scenicler çıkarsa neden beklemedim diye hayıflanırım:))

• quote:

quote:

quote:

dostum senin araç grand senic mi? Ayrıca araç kaç kmde? biraz yakıt fazla gibi geldi bana. Ben de 110bg 240 tork ile çekiş sorunu yaşanacağını pek tahmin etmiyorum ama insan hep daha iyisini almak istiyor:)) şimdi aracı aldıktan sonra 2013te 130bg edcli scenicler çıkarsa neden beklemedim diye hayıflanırım:))

Evet pardon yazmayı unutmuşum araç normal Scenic yani 5 kişilik, grand değil. Araç Temmuz ortasında alındı henüz 1100 km de. Hep şehir içi kullanıldı.

Fabrika verilerine göre yakıt sarfiyatı bir hayli fazla. Bunu fabrikasına da yazdım ama bana bir sürü laf kalabalığı yaptılar. Aslında biraz yol yordam bilebilsem ve de boş vaktim olsa mahkemelik bir durum ama uğraşacak ne vaktim ne de yeterli hukuki bilgim var. Yakıt sarfiyatı maalesef yüksek. Üstelik aracı sakin kullanmaya çalışıyorum. Tabii Ankara malum, yokuşu bol bir şehir. Eğer mesela Konya, Antalya gibi bir şehirdeyseniz veya trafiği az bir yerdeyseniz bu sarfiyat otomatikman düşecektir. Belki de aracın yeni olmasıyla ilintilidir, ileride bir miktar azalabilir bilemiyorum ama yine de en fazla 100 km de 1 lt.den fazla azalmaz (o da olursa tabii).

Valla tabii insan hep daha iyi, daha güçlüsünü istiyor ama dediğim gibi çekişte falan sorun yok gayet güzel. Fakat şunu da unutmayın "nekadar ekmek, o kadar köfte". Yani "aman ne güzel, gaza bastıkça araba kanatlanıyor" demenin geri dönüşü "yüksek yakıt sarfiyatı" olarak geri dönüyor. Bir de 130 bg. lik aracın fiyatının da daha yüksek olacağını unutmayın.

• yeni scenic 3 muhabbetlerinizi başka başlıkta yapsanız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozturan

yeni scenic 3 muhabbetlerinizi başka başlıkta yapsanız?

hocam bu konu zaten yeni makyajlı kasanın konusu başka yerde niye yazılsın ki?

siz başlıkları karıştırdınız galiba
  • Ben batıkent çivarında ve genellikle trafiğin yoğun olmadığı saatlerde kullanıyorum.Henüz rodaj dönemi bitmemiş aracınızın 5000 km den sonra sarfiyat biraz daha düşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifcengiz

Ben batıkent çivarında ve genellikle trafiğin yoğun olmadığı saatlerde kullanıyorum.Henüz rodaj dönemi bitmemiş aracınızın 5000 km den sonra sarfiyat biraz daha düşecektir.

İnsallah :)

• arkadaşlar merhaba
    bende oyak kampanyasından Scenic almayı düşünüyorum. teknopakeli olanı 61800.sitedeki fiyatı 67650. aracın 2013 olduğunu da düşününce.sizce nasıl?bayiden ne kadara verirler acaba bu aracı? kampanyadaki en mantıklı araçlardan biri bu geldi bana.sizlerin fikrini almak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nican

arkadaşlar merhaba
    bende oyak kampanyasından Scenic almayı düşünüyorum. teknopakeli olanı 61800.sitedeki fiyatı 67650. aracın 2013 olduğunu da düşününce.sizce nasıl?bayiden ne kadara verirler acaba bu aracı? kampanyadaki en mantıklı araçlardan biri bu geldi bana.sizlerin fikrini almak istedim.

Zaten kampanyalı olduğundan ekstra indirim olacağını zannetmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nican

arkadaşlar merhaba

Zaten kampanyalı olduğundan ekstra indirim olacağını zannetmiyorum.

yanlış anlamışsınız normal bir bayide kaça verirler diye sormuştum. kampanya fiyatından asla oynamazlar onu biliyorum. gerçekten kampanya göründüğü kadar avantajlımı onu merak ettim. bazı araçlarda liste fiyatının 1-2 milyar altı fiyat verilmiş kampanyada.muhtemelen mais dışında bir bayiye gitsen o da düşer aynı fiyatlara.ilginiz için teşekkürler

• quote:

quote:

yeni kasa faz III
    bu başlık faz II'ye ait!
  • quote:

quote:

Sceniclerin arka farlarda LED varmı ?
  • scenic 2'de radyo fm kanal bulma problemi yaşayan var mı?
  • up
  • ne oldu bu foruma kimse ortada yok? Heyecanla araçlarını bekleyenler ve hevesle kullananlar nerede?
  • Merhaba arkadaşlar,
    2013 ilk çeyreğinde aracımızı yenilemek istiyoruz, epeydir araştırma yaptık, şuan honda jazz 1.4 otomatik benzinli kullanıyoruz. memnunuz ama büyük bir araç olsun dedik, ihtiyaca binaen.
    araştırmalarda ford-cmax, citreon picasso, pegeout 5008 ve scenic makyajlı kasa inceledik kısaca aynı grup araçtan dizel otomatik 2.0 motor altı olsun dedik. en son pegeout 5008 ve scenic arasında kaldık.
    şimdi gelelim asıl konuya: performans
    incelemelerde iki araçta ağırlık tork ve beygirleri gereği performanslı gözükmüyorlar, bacanağımda kullanıyor eski model scenic araç dolu iken klima vs. açık veya kapalı iken yokuş vb ile sollama vs. gibi durumlarda sıkıntı olduğunu ve başarısız performansa sahip olduğunu söylüyorlar, ama gerek arabalar.gen.tr gerekse farklı veriler yerine ben bizzat 2012 makyajlı kasa reno full almaya niyetliyim bununla ilgili aynı araca sahip olup da gerek performansı ve gerekse kronik benzeri arıza veya eksiklikleri var mıdır yazan olursa sevinirim. mesela buğulanma olduğunda buzlanma olduğunda camlara klima katkısı nedir, ısınmaya katkısı nedir malum kış ayı yağmur sensörlü cam silecekleri nasıl verimli midir
    kullanıcı arkadaşlar burada paylaşırlarsa sevinirim

saygılar

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.