Şimdi Ara

##YENİ FORD KUGA 1.5 TDCİ FORUM ## (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
682
Cevap
25
Favori
104.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle hayırlı olsun aracınız

Dediğiniz özellikler Ford kugalar da ek paket olarak satılıyor (konfor paket)

Kuganın en dolu paketi stiline olmasına rağmen konfor paket almaz iseniz elektrikli koltuk standart olarak gelmiyor

Bende stiline var ama konfor paket olmadığı için koltuk manuel hareket ettiriliyor mesela

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • serkan737 S kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam çok teşekkürler.

Bir de tekno paket varmış sanırım bazı yol güvenlik özellikleri oluyormuş. Bu paketler sonradan gidip de serviste ekletilebiliyor mu araca?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇandıR kullanıcısına yanıt
    Tekno paket bende mevcut

- carpisma uyari sistemi
    -seritte kalma destek sistemi
    -kor nokta uyari sistemi
    -surucu dikkat takip sistemk
    -adaptif hiz kontrol

Bunlari muhtemelen taktiramayabilirsiniz ancak

Konfor paketteki bagaj otomatik kaldirma sistemini yetkili servisler takiyor. En son 5-6 bin lira civarindaydi

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan737

Tekno paket bende mevcut

- carpisma uyari sistemi
    -seritte kalma destek sistemi
    -kor nokta uyari sistemi
    -surucu dikkat takip sistemk
    -adaptif hiz kontrol

Bunlari muhtemelen taktiramayabilirsiniz ancak

Konfor paketteki bagaj otomatik kaldirma sistemini yetkili servisler takiyor. En son 5-6 bin lira civarindaydi
    Instagram da 3-4 bin TL yapan yerler var aynı bagaj işlemi ayakla açma vs

• Merhaba,

Yeni kuga da, yan camlar çift katlı (lamine) mı ?
  • Arkadaşlar yeni kuga kullanıcılarına bir sorum var araç 1600 km de ve bugün egzoz çok yüklendi mi kirlendi mi sürün şeklinde uyarı verdi neden olmuş olabilir ilk kez bu uyarıyı gördüm

• AnsenAnsen A kullanıcısına yanıt
    Araç dizel sakin kullanıyorsanız dpf yakmak için otobanda 10-15 dk falan 4.vites 2000-2500 devirde kullanın hiç durmadan diyebilirim(bu benim fikrim kullanım tavsiyesi değildir) diğer arkadaşlar daha iyi fikir verebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 19 Eylül 2020; 10:17:39 >
  • Evet bugün aynen dediğiniz gibi yaptım temizlendi dedi ancak şehir içinde İstanbul trafiğinde kullanabileceğim hız belli köprüler vs şehir içi rahat kullanım avantajı sağlamayacak mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnsenAnsen -- 19 Eylül 2020; 11:35:26 >
  • Ben geçen ay aldım bu araçtan henüz teslim almadım ancak şöyle birşey söylendi elektrikli bagaj kapağı da titanyumdan itibaren standart olmuş umarım doğrudur bu arada titanyum + teknoloji pakedi +metalik renk 390.000₺ Aldım vergi artışıyla

• melodiak M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun çok güzel araç

• Merhaba arkadaşlar, belki bilgi sahibi olan vardır diye buraya sormak istedim.

Daha alalı 1 ay olmayan Kuga aracımda geçenlerde bir sorun yaşadım. Araç 2019 model, 26bin kilometrede. Düz yolda giderken birden aracın çekişi düştü ve titremeye başladı. Sağ şeritten devam ettim. Ciddi bir performans kaybıyla birlikte sonrasında motor arıza ışığı yandı ve servise götürün uyarısı verdi. Eve kadar gideyim en azından da öyle kontrol edeyim dedim ama ilk ışıklarda durmamla araç istop etti, tekrar da çalıştıramadım. Güç bela boşa alıp kenara çektim. Çalıştırmaya çalışınca akü lambası da yanıyordu ve aracın elektriği açılsa bile marş basmıyordu.

Akşam saatleri olduğu için kenara çektiğim yerde bıraktım aracı. Sabah çekici çağırdım. Çekiciyi beklerken denediğimde araç çalıştı. Sadece motor uyarısı vardı. Ne olur ne olmaz diye yine de çekiciyle servise gittim. Servis yoğunluktan dolayı önümüzdeki 3 gün araca bakamayacaklarını söyledi. Oradayken aracı tekrar çalıştırdım ve bu sefer motor uyarısı da gitmişti. Ben de atladım arabayla geri eve geldim. Üzerinden 4-5 gün geçti, her gün az çok kullanıyorum ve bir daha böyle bir problem yapmadı.

Olabildiğince detaylı anlattım. Sorun ne olabilir sizce?

• ÇandıR kullanıcısına yanıt
    Ustam aynı şeyleri bende yaşadım egzoz sensörü baktır birde aracı manuel alıp 4 viteste 2000-2500 devirde 10-15 dk hiç durmaksızın sür dpf ile ilgili(sakin kullanım sonucu ortaya çıkıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 30 Eylül 2020; 11:21:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

Ustam aynı şeyleri bende yaşadım egzoz sensörü baktır birde aracı manuel alıp 4 viteste 2000-2500 devirde 10-15 dk hiç durmaksızın sür dpf ile ilgili(sakin kullanım sonucu ortaya çıkıyor)
    Bakım zamanı egzoz yazılımı ayarlaması yapmışlardı bu durum ile mi ilgili benim bir şikayetim yoktu ama

• Arkadaşlar selamlad.Kuga yı engelli indirimi ile ötv siz alabiliyormuyuz?alan varmı? Limit 400 bine çıkarmışlar sanırım.
    Henüz ötv için rapor çıkarmadım oğlumun %90 eğitim amaçlı raporu var..Daha önceki aldığım hiçbir araçta rapor kullanmadan aldım ama artık emekli oldum hakkımı kullanmak istiyorum..
    Raporla kuga alan arkadaş varsa yardım ve önerilerini bekliyorum.

• öncelikle herkese selamlar

1 ay kadar önce kuga aracımla yola çıktım antepten yaklaşık 60 km uzaklaştıktan sonra araçda bir gariplik hissettim sonra tekerin patladıgını anladım sol arka lastik indigimde parçalanmıştı.Yol yardımı aradım araçda stepme yok gitmem gereken yere gidemedim üstelik 2,5 saat orda bekledim yol yardım geldi aracımı servise çekti lastigi degiştirdim şimdi bir araçda neden stepme olmaz ya kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: memet12327

öncelikle herkese selamlar

1 ay kadar önce kuga aracımla yola çıktım antepten yaklaşık 60 km uzaklaştıktan sonra araçda bir gariplik hissettim sonra tekerin patladıgını anladım sol arka lastik indigimde parçalanmıştı.Yol yardımı aradım araçda stepme yok gitmem gereken yere gidemedim üstelik 2,5 saat orda bekledim yol yardım geldi aracımı servise çekti lastigi degiştirdim şimdi bir araçda neden stepme olmaz ya kardeşim

2018 en ucuz Kuga modelinde bile standart vardı stepne. Öncekilerde öyledir muhtemelen. Sizin ki sıfır ve yeni araçlar sanırım ve bu yeni her marka araç her geçen gün özellikleri, kaliteyi, stepne gibi şeyleri kısarak piyasa çıkmaya başladı. Hatta tasarımları bile artık kötüleşiyor hepsi birbirine benzemeye başladı. Eski araçlarda daha modüler eften püften bir sürü ince ayrıntı olurdu. Tasarımları her markanın çok farklıydı. Şimdi Hyundai de Egea da vs vs birbirini andırıyor. Hele ki vw ve audi hepsi birbirine benziyor kimisi bunu iyi birşey gibi algılıyor ama bana tamamen mantıksız geliyor. Ford 'da uzun yıllar buna dayandı ama artık o da bence diğer markalar gibi yapmaya başladı. Tasarımlar benzer olmaya, maliyeti düşürme vs vs

• Herkese merhabalar
    Yeni kugaya hic icim ısınmadı. Stline haric tasarımı çok silik duruyor. Butcem yeni kasada style donanıma denk geliyor ama 2017 stline kasalar çok çok hoşuma gidiyor.Onlarda da bi sanziman olayi karşıma çıkıyor hep
    Sorum su :
    Az kmde 2017 full stline mi yoksa sıfır km 2020 model style kuga mi ?
    Bir de 2017 deki sanziman hakkinda bilgi verirseniz memnun olurum.Saygilar

• Arkadaşlar kugada kaçıncı viteste gittiğinizi göremiyormusunuz? Direksiyon arkasında kulakçık olan modellerde görülüyor galiba. Ama kulakçık olmayan modellerde kaçıncı viteste gittiğimizi nasıl göreceğiz?

• bu nasıl bir soru ben anlayamadım açıkçası. otomatik viteste d seçili iken kaçıncı viteste olduğunuzu göremezsiniz, ancak manuele aldığınızda görebilirsiniz. kulakçıklar da otomatik vitesli araçlarda olur ki manuel modda kullanmak istediğinizde vitesli arttırıp azaltabilmek için.

• maestro_34 kullanıcısına yanıt

arkadaşım yeni kugaların hepsinde kulakçık yok (yani manuel modda yok), D modunda giderkende kaçıncı viteste gittiğini göremiyosun. Manuel modda olmadığı için hiç bir şekilde kaçıncı viteste gittiğini göremiyosun. Bu sorunun nesini anlamadın acaba?

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.