Şimdi Ara

Yeni Ford Fiesta ile herkes ne kadar yaktığını paylaşsın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
6
Favori
55.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000km i devirdikten sonra sarfiyat bir hayli düştü
    istanbul ş.içi trafikte kullanmama ve %50 agresif kullanmama rağmen ort sarfiyat 7.8lt/100km yol bilgisayarının gösterdiği
  • Yen kasa otomatik 1.4 araç kiraladık sinyal kolundaki trip butonuna basıyorum ama ekranda anlık tüketim değerlerini göremedim. 8,5lt 100 yazıyor o kadar onun dışında yapılan km falan gibi değerler var. Fiesta'da anlık tüketim değerleri görünmüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Yen kasa otomatik 1.4 araç kiraladık sinyal kolundaki trip butonuna basıyorum ama ekranda anlık tüketim değerlerini göremedim. 8,5lt 100 yazıyor o kadar onun dışında yapılan km falan gibi değerler var. Fiesta'da anlık tüketim değerleri görünmüyor mu?

2009 modellerde gözükmüyor, sadece son sıfırlamadan itibaren ortalama tüketim var. ama 2010 modellerde yol bilgisayarına anlık tüketim ve şimdi hatırlayamadığım başka bir tüketim hesabı da eklenmiş.

2010 1.4i Titanium
    sakin kullanım ortalama 6 lt/100km
  • quote:

Orijinalden alıntı: bt13

quote:

Yen kasa otomatik 1.4 araç kiraladık sinyal kolundaki trip butonuna basıyorum ama ekranda anlık tüketim değerlerini göremedim. 8,5lt 100 yazıyor o kadar onun dışında yapılan km falan gibi değerler var. Fiesta'da anlık tüketim değerleri görünmüyor mu?

2009 modellerde gözükmüyor, sadece son sıfırlamadan itibaren ortalama tüketim var. ama 2010 modellerde yol bilgisayarına anlık tüketim ve şimdi hatırlayamadığım başka bir tüketim hesabı da eklenmiş.

2010 1.4i Titanium

İki kişi mersin'den antep'e otoban üzerinden gittik geri döndük. Genelde tam gaz kullandık aracı ortalama tüketim 8,6lt/100 idi.

• quote:

quote:

2010 1.4i Titanium

aracım 2010 model ama anlık tüketim gözükmüyor ??

• dün gece bebek yokuşunu çıkıyordum malum 1.vitese mahkumsunuz orda
    yol bilgisayarının anlık tüketim gösterimine baka baka ağlıcaktım o insanlık dışı rampada :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rechtsanwalt

quote:

quote:

2010 1.4i Titanium

aracım 2010 model ama anlık tüketim gözükmüyor ??

vallahi donanıma göre ya da gelen partiye göre değişiyosa bilemem. benim verdiğim bilgi herhangi bi kaynaktan değildi. 2009 modeli iade edip 2010 modeli aldığımızda gözlemlediğim farklılıklardandı. firmanın vereceği bilgi kadar sağlıklı olmayabilir.

• bursa konya arası 70 tl yakmıstı..

Opet Euro Dizel almıstım 3 küsür gibi bişey sanırım litre fiyatı
  • güncel:

bursa-izmir arası dolu depo, 300 kg kadar yolcu, dolu bagaj;
    5.5 lt/100km

2010 1.4i titanium
  • Uzun yolda 3,7 lt'ye kadar düşürdüm.
  • Selam uzun bi aradan sonra tekrar buradayım...

4,5 aylık tdci 1.4 titanyum aracım yol bilgisayarına göre 4,9/100 kmde gösteriyor ilk aldığımda 5.4 idi ...

şehir içi ortalaması 4.5 civarlarda şehir dışı ( bir kere edirne tekirdağa gittim şuan daha az olabilir )yakıt oldukça az 2.7 * 3.0 arasında değişiyor tabiki sakin kullanımla...
  • 1.4 otomatik kullanan yok mu hiç acaba? ben de bu aracı düşünüyorum ama açıkçası fabrika değerleri bile gözümü korkutmaya yetiyor
  • 1.4 Ttanium istanbul içi 9/100 km nin altına düşmüyo benim arabadamı bi anormallik var acaba ??
  • 1.25 2010 bursa şehir içi kullanım şuan gösterdiği ortalama 6.4
  • 1.4 tdci kendi hesabıma göre 5lt/100km yakıyorum ama yol bilgisayarına göre 5.2lt/100 km. 1 depoyla( depoda kalan oldugundan yaklaşık 37 lt diyelim) en az 750 km yapıyorum. şehir dışı yol yapmadım henüz..
  • Şu an 3100 km'de olan 1.6 TDCI aracım yol bilgisayarına göre 5.5 lt/km yakıyor. Tahminim 5000 kmden sonra 5.0 - 5.2 arasında kalır. Biraz devirli kullanırım çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hp PavilionTeknisyen

Selam uzun bi aradan sonra tekrar buradayım...

4,5 aylık tdci 1.4 titanyum aracım yol bilgisayarına göre 4,9/100 kmde gösteriyor ilk aldığımda 5.4 idi ...

şehir içi ortalaması 4.5 civarlarda şehir dışı ( bir kere edirne tekirdağa gittim şuan daha az olabilir )yakıt oldukça az 2.7 * 3.0 arasında değişiyor tabiki sakin kullanımla...

bu tüketim değerleri imkansız yanlış hesap yapmış olmayasınız
  • arkadaşlar 2010 1.4 tdci 2200 km'de...ortalamam 100 km'de 5.3. dün akşam depoyu fullleyip hesapladım. km'de 159 kuruş çıktı... yani yol bilgisayarı birebir doğru sonuç verdi...sorum ise şu:
    yakıt tüketimihesaplamaya yarayan bilgisayar ya da telefon programı bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RenalKolik -- 27 Ağustos 2010; 20:51:32 >
  • 2011 otomatik benzinli arabam var. 500 km gitmiyor full depo ile...

Çok yalvarmama rağmen eşime söz geçiremedim, düz vites dizel alamadık. Kısmet değilmiş :)
  • 2009- 1.4 tdci
    şehirlerarası 4.5 lt
    şehir içi trafik yoğunluğu ve klima kullanımına göre 5,5lt ile 6,5 lt arası değişiyor.
    ilk 5.000 km tüketim yüksek gidiyor km arttıkça aracın tüketimi azalıyor, yeni alanlar panik yapmasın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.