Şimdi Ara

### Yeni Fiat Punto 2012 topluluğu .. ^#### +19 üye (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.126
Cevap
19
Favori
114.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim.sağolun dizel almak için yeterli param yok maalesef. hayırlısı olsun
  • Puntosu olan arkadaşlardan birşey rica edecem.
    Direksiyon kilidi ile ilgili .
    Sizde boyle mi işliyor bu özellik.
    Direksiyon düzken kontağı çıkarıp anahtarı çıkarttiktan sonra. Direksiyonu sağa yada sola çevirince çit diye bir ses gelip direksiyon kilitleniyormu.
    Sonrada calistirinca kontak kilidide dönmüyor dimi ? Kontak kilidini iptal etmek içinde sağa sola hafif çevirerek kontağı çevirince anahtar dönüyor dimi ?

Ben servise verdim bende önceden böyleydi diyorum ama şimdi boyle olmuyor diyorum normal karşılıyor lar.sadece direksiyon kitleniyor kontak kilitlenmiyor
    İttiraz edince derksiyon duzken olmaz diyor
    Sağ sola y cevirince kilitleniyor ama duzken olmuyor. Bu özellik sizdede boylemi çalışıyor.

Bir sorunda su city modu açıkken bile eskisine oranla yüzde 20 kadar bir sertleşme olduğu .yada bakim yaptıktan sonra direksiyonun hafifledigini hisseden varmi.

Bir de 1.3 multijet easy modeline bir yazılım varmı yeni .güncelleme vs düz vites için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar iyi günler bu foruma ilk defa yazıyorum umarım doğru yere yazıyorumdur hatam olursa affola.
    İlk defa araba alacağım ve parama göre fiat punto uygun geldi bana. Fiat punto 1.4 Easy S&S 2012 modele 32.500 tl ye bi araç buldum. Araç 23000 km de beyaz renk ve kazası yok ve orijinal fabrika çıkışlı LPG li diyor. Bu fiyat nasıl bilemiyorum fikir sahibi olan paylaşırsa çok sevinirim. Birde kafama takılan bişey var bu modelde yokuş kalkış desteği her araçta var mı? bazılarında var bazılarında yok galiba. Olayı tam anlayamadım aynı seride bunun standart olması gerekmez mi?
    Bir diğer konu etraftan her kafadan bi ses çıkıyor punto alırsan sanayiden çıkamazsın falan gibi. Fiyata ve donanıma bakınca punto çok mantıklı geliyor boş corsa, polo, fiestalar yüksek kilometrede düşük modellerde ve daha yüksek fiyatlara (bunlarla kıyaslamak doğrumu bilmiyorum ama). Herkes al bi polo rahat et diyo anlamıyorum düşük donanımla nasıl rahat edeceğim. Benim göremediğim nedir yani. Bunlara cevap verirseniz çok sevinirim.

• m.etli1 M kullanıcısına yanıt
    otomatik yani dualogic olan versiyon da standart olarak var yokuş kalkış desteği. ama manuel vitesli modellerde ek paket olarak satılıyor 2012 modellerde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim, bir diğer şeyde yokuş kalkış desteği olduğu nasıl anlaşılır. (sürüş dışında yani)
  • Bakım konusunda yardıma ihtiyacım var.
    aracımda 23.000 km de. 2.000 km sonra periyodik bakıma giricek.
    Fiyat konusunda bilgisi olan varmı. birde bakımda neler yapılıyor içerik olarak.
    2012 Punto 1.4 fire lounge dualogic aracım.
  • 20000 bakımını dizel 350 tl ye yaptırdım serviste.
  • Punto Türkiye ailesine sizleri de bekliyoruz.

• Aracimi satarak aranizdan ayrildim arkadaslar. Su an hic aracim yok bakalim belki 1-2 sene sonra nasip olur. Hayirli surusler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkozgen -- 13 Temmuz 2015; 2:17:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 Fiat Punto 1.3 Multijet Pop Dizel arıyorum, bildiğiniz 30.000 tl yi geçmeyen satan arkadaş var mı?

• Arkadaslar merhaba. Araniza yeni katilmak uzereyim. 2011 model 1.4 yari otomatik punto evo multiair dinamic lpgli 60000 kmde tavsiye eder misiniz? Bu araclar nasildir ozellikle sanzumani. Aracin genel
    Olarak artilari eksileri nedir tesekkurler simdiden

• Arkadaşlar selamlar,

yurtdışına taşınacağım için aracımı satıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-punto-lounge-2012-plus-esp-paket-dizel-uzatilmis-garantili-227343974/detay/

saygilar
  • Bende 2012 lounge s&s 1.4 dualogic LPG ile aranızdayım. Paylaşımlara devam.
  • 0 km punto pop düşünüyoruz fakat 1.2 mi yoksa 1.4 Fire mi alınmalı bilemedim, hangisi daha çok tutuluyor, daha az zarar ettirir? Yarın bir gün LPG takılmak istense 1.2 sıkıntı yaratır mı? Daha önce 1.4 Fire Palio ve Doblo kullanmışlığım var uzun sürelere, 1.4 motoru az çok tanıyorum fakat 1.2 hakkında bilgim yok. Araç hakkında yorum yapabilecek olan varsa sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar! aracıma 3 sene benzinle bindikten ve garantisini bitirdikten sonra LPG taktırmaya karar verdim. Aracımın biraz zevkine varmak istiyorum. Aracım 2012 1.4 Easy Fire Otomatik.

Birkaç yere baktım LPG konusunda Landirenzo tavsiye ediyorlar.

LPG taktıran ve performans konusunda bana yardımcı olabilecek var mı?

Bir de S&S özelliği sanırım devre dışı oluyormuş? Sakıncasını gördünüz mü?

Bana tavsiyelerinizle yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anakhaa

Merhaba arkadaşlar! aracıma 3 sene benzinle bindikten ve garantisini bitirdikten sonra LPG taktırmaya karar verdim. Aracımın biraz zevkine varmak istiyorum. Aracım 2012 1.4 Easy Fire Otomatik.

Birkaç yere baktım LPG konusunda Landirenzo tavsiye ediyorlar.

LPG taktıran ve performans konusunda bana yardımcı olabilecek var mı?

Bir de S&S özelliği sanırım devre dışı oluyormuş? Sakıncasını gördünüz mü?

Bana tavsiyelerinizle yardımcı olursanız sevinirim.

Benim araç 2012 lounge 1.4 ikinci el aldım. Almadan 1 ay önce atiker obd2 mikro takılmış. Saat gibi çalışıyor. Arıza ışığı vs yok. Start stop çalışmıyor bende. Akü zayıflığından vs olabilir. Bende hiç uğraşmadım. Start stopta yokuş kalkış desteği pasif hale geliyormuş bu nedenle start stop çalışmaması işime geldi. Eşimm kullanıyor çünkü. Geri kaçmamsı lazım :)

landrenzolar brc ler iyidir ama 2-3 bin tl para vermeye gerek yok. 1300tl atikerin obd2'lisi.

• Bu arada benim araç garantili. SAdece lpg den kaynaklanan bir problem de garanti kapsamından çıkıyor. GEri kalan herşeyi garanti devam ediyor.
  • @yasin_kaya öncelikle teşekkürler. Birkaç soru daha sormak isterim.

Ben aracıma aldığım 50 TL benzin ile ortalama 130-150 km arası yapıyorum. 0,33-0,34 krş yakıyor diyebilirim.

LPG karım ne olur? Ortalam 50 tl ile(ki bu sürüşten sürüşe değişir) ne kadar km yapıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.