Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.583
Cevap
8
Favori
754.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Akincl

3-4 ay sonra 1.4 turbo çıkıcak.1.6 dan her açıdan çok daha iyi bir motor.

beklemek istemeyen almaz.

zaten 1.3 mjet ağırlık satılıcak.benzinli satışları düşük olucaktır.bunu görüceksiniz.

ben müşteriyim.

başka örnek veriyim bana göre vw nin bütün ürünleri benim kafamdaki ederinden fazla.

benim kafamdaki ederin hiçbir anlamı yok.benim tek hakkım ürünü almamak.

geçip de ikinci el araba gibi ederi bu muhabbetine boşuna girmeyin.

müşteri herzaman haklı ayrıdır.bak firma sen şu motoru şu donanımla şu zaman koyucaksın demek ayrıdır.

arabayı kullanan gören beğeniyor.

tofaşı boş yere eleştirmekten vazgeçin.

gidin kullanın ondan sonra beğenmediğiniz yönler varsa elbet yazın.

beklentilerinizi de yapıcı olarak tofaşa iletein.tofaş küçük firma değil.

benim söylemek istediğim ürün yelpazesine 1.6 motor koymuş olsaydı firmanın kendi iyiliği için müşterisine daha bol seçenek sunmak adına daha iyi olurdu.Çünkü olası rakiblerinin hepsinde 1.6 lt motor seçeneği bulunuyor .
    ben benzinli ve m.jet satışlarının dengede gideceğini düşünürdüm eğer 1.4 turbolu motoru şu an olsaaydı yada alternatif olarak 1.6 olsaydı fakat bu durumda arabanın muhtemel ağırlını 1200 kg +50/-50 olarak düşünürsek 1.4 77bg yeterli olmayacaktır stilonun yaşadığı performans sıkıntısını yaşayacaktır.Buda firmanın hatası olacaktır.Yada ağırlıklı olarak m.jet motorlu versiyonu satmak istiyorlar sanırım ki bence oda biraz performans olarak tatmin etmeyecektir.
    Burda hepimiz müşteriyiz hiç bir firmanın kazandığı cebimize girmiyo ama senin kafandaki ederi tekil olarak düşünme sonuçta bu tip firmalar müşteri odaklı olmak zorundadır eğer olmazsa kendi sonunu hazırlar mesela fiatın kendisi buna çok açık bir örnektir son zamanda çıkardığı g.punto linea ve anlatılanlara göre bravo olmasaydı fiatın furumu içler acısıydı.Bu yüzden firma müşterilerinin düşüncelerine önem vermek zorundadır.Tabiki bu demek değildirki her müşterinin dediği olacak ama mantıklı olanları dinlemelidir bence

WV ederi senin gözünde daha düşüktür ve sen bunu almayarak yada fikirlerini paylaşarak zaten yapacağını yapıyorsun ki benim gözümdede fiyatı abartıdır bu yüzden bende almıyorum.

son olarak bende linea nın tipini görünüşünü beğendim güzel bir araç modern görünüşü var keşke kokpitini biraz daha özgün yapsaydı daha beğeni toplardı dayanıklılığını ve kullanılan malzeme kalitesini zaman içinde göreceğiz inşallah iyi çıkarda bizde keyifle bineriz

• Bu sınıfta her markanın 1.6 motoru var. VW bile 1.6 sı var. Bir de fantazi olsun diye tsı motoru var. Parana göre araba. İsteyene güç, isteyene ekonomi. Ben niye 1.4 turbo motor alıp. Hem 1.6 göre fazla yakıp, niye turbo bozulur mu bozulmaz mı? vb.. risklerle uğraşayım. Bundan dolayı 1.6 motor her ne olursa olsun diye düşünüyorum.

Bu arada, öyle eleştiri yapıyoruz diye hemen de saldırmayın lütfen! Adam gibi fikir paylaşalım. Düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşmak için buradayız. Farklı fikirlere saygısı olmayanın burada işi olmamalı! Kimsenin Tofaş'ı küçümsemesi gibi bir düşünce olamaz. Türkiye'de Tofaş işinde sancağı hep elinde tutmuştur. Şu an da da ürün-geliştirmesi ile en üst sıradadır. Kendi fikrini pazarlayaıp, satan başka bir örnek yok Türkiyede. Diğer üreticiler montaj ve Türkiye şartlarına uygunlaştırma yapıyorlar.
  • dostlar en kısa zamanda gidip lineayı test etmek istiyorum; ancak "şikayetinizi bizimle; memnuniyetinizi dostlarınızla" paylaşın bir "esnaf" mantığıyken "düşündüğümüz herşeyi paylaşalım" bu forumun ve bizim gibi "tüketicilerin" mantığıdır; ben gördüğümü; sen gördüğünü söylersen bu forum amacına ulaşır; burası "fiat" topic i; "fiat hakkında olumsuz şeyler söylenmeyen topic" değil; aracın "harika" dizaynından bahseden; motorunu çok beğenen de var; donanımı yetersiz bulup "kokpiti daha güzel olabilirdi; g.puntonun aynısı" diyen de...
    en kısa zamanda test ettikten sonra araç hakkındaki fikirlerimi de yazmak istiyorum; hepimiz "kullanıcı"yız; kazandığım ("kazanma"nın "kazandığım" yazmaktan çok daha zor olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz) 30 milyarı fiat a veya başka bir markaya "al hayrını gör" diye vermiyoruz; "zaten sana çok sempatim var; Allah senden razı olsun" diye otomobil alan varsa bilemiyorum; ancak bırakın 30 milyara ayağımızı yerden kesecek olan aracı; 100 milyona ayağımızı yere bastıracak ayakkabıyı alırken bile "haketmesini" istiyoruz verdiğimiz parayı; o yüzden markayı; marka sempatisini bi kenara bırakıp yok "fiat a laf söylenmez; türkiyenin lokomotif otomobil firması"; yok "filan araç yıllarca en çok satılan model oldu"yu unutarak "bugün" e incelediğimiz "bu araç"a; ancak "biz baktığımız için değer kazanacak olan" "fiat linea ya" bakalım; eksilerini artılarını bütün herşeyini dökelim arkadaşlar; fiyatın kucağına parasını teslim eden yine eder; ama benim fiat a veya başka bri araca vereceğim değil 30 milyar; 2 milyar bile benim "emeğim"dir; ve bazen "son param"dır; o yüzden değip değmeyeceği; paramın karşılığı olup olmayacağı fiattan da; hondadan da; opelden de; koç ailesinin istisnasız her bireyinden de sabancılardan ve onların "trilyonlarca lirasından da" değerlidir...
    yorum yapan herkesin şimdiden ellerine sağlık; aklımızın "ortak" olması için "aynı" olmasına gerek yok; emek verip fikir belirtiyorsan; objektif değerlendiriyorsan şimdiden çok teşekkürler; "showroom"lara bile "sadece araç sahipleri" değil; "herkes" alınır; içinde "ama bu arabanın ABS si yok" diyemeyeceğim değil forumda; showroomda bile işim olmaz; topic i "fiat sahiplerinin" topic i yapmayalım; hepimizin topic i olsun...
    kalın sağlıcakla; araç yorumlarıyla yeniden görüşmek üzere...

• Arkadaşlar

benzinlide yeni trend düşük hacim ve turbo.

bunu ileride birçok üretici uygulayacak.

yeni nesil turbolar çok gelişti.

yani 1.6 atosferik olmalı diye şart yok.1750 devirde 200Nm tork basıyor.bunu hiçbir turbosuz 1.6 başaramaz

bunu anlatmak istedim.

dediğim gibi müşterinin yapıcı fikirlerine ,yaşadğı sorunların giderilmesinde en hızlı hareket eden firma bu ülkede tofaş.

gp bunun için en önemli örnek.100 lerce arkadaşımızın gp ile ilgili durumunu gp sitesinde takip ediyoruz ve paylaşıyoruz

linea da bu mantıkla yürüyecek.hiç kuşkunuz olmasın.

ben kimse eleştirmesin de demedim.ama öyle eleştiriler okuyorum ki şu forumda.yani gerçekten üzüldüm
  • linea umduğum kadar iyi çıkmasada oldukça güzelmiş fiyatlardan tam olarak bilgisi olan varmı??
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

çok çok yakında fiat resmi siteleri ve linea link'inden muhteşem tanıtımı üç boyutlu ve fotoğraflı olarak izleyebileceksiniz...sizianlayanotomobil linkinin yarışma katılım süresinin dolması bekleniyor...milli piyango idaresi ile yapılan anlaşma gereğidir...
    saygılarımla....

bi ara bi link vardı onu bulamıyorum o link dimi fiatlinea.com.tr miydi neydi

fiat.com.tr den link verilecek................fiatlinea.com.tr den de verilecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

linea umduğum kadar iyi çıkmasada oldukça güzelmiş fiyatlardan tam olarak bilgisi olan varmı??

bir hafta boyunca forum katılımcılarının düşünceleri ve test sürüş yorumlarının inceleyeceğim,okuyacağım,sorulara yanıtlar vereceğim ancak yorum hakkımı bir hafta sonrasına bırakıyorum...
    sevgilerimle........
    hoşgeldin linea.....yaşasın tofaş...........
  • arabayı test edenler görüşlerini ve izlenimlerini açıklasa çok süper olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheNeo_33

quote:

Orjinalden alıntı: c.demirer

avni beyin dediği gibi içi buna benziyo gayet güzel bi görüntüsü vardı katologda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler avni bey....

benzerlik ne derecede acaba yani azmı benziyor yoksa çok mu.Kusura bakmayın ben bu arabayı çok merak ediyorum ve sabırsızlıkla çıkmasının bekliyorum.

ronin kardes bende bantta calısıyorum gecen gün önümden 3 tane fiat linea gecti beyaz macro cav kagıdının yanında 1.6 dizel chery otosu yazıyordu
    arabaya burda 1.4 motor takılıp cine göndereceklerini söylediler orda 1.6 dizel motor takılıp test edilecekmis

• en lüksü 38000 ylt olacak lineanın
  • Arkadaşlar bu forumda bazı eleştirileri yaptım bazı arkadşalarım tepki göstermiş, bazı arkadaşlarım destekliyici yazılar yazmış.Şunu belirtmek isterimki bu ülkenin Tofaş gibi şirketlere çok fazlasıyla ihtiyacı var. Tofaşı karalamak değil sadece yapıcı olmak isterim. Dışaradan bakan bir insan olark bana göre yanlışları söyledim. Tofaşın gelişmesi bizim için çok önemlidir.

Bence c segmentte ki bir araç için bu motorlar yeterli değil en azından şu anki duruma göre eğer çinli motor kullanılmıyacaksa Fiat Sedice deki 1,6 107 beygirlik motor kullanılmalı ve 1,4 150 beygirli motorda olmalı dizelde 1,3 den sonra 1,6 da bence koyulmalı ayrıca biraz daha performans isteyenler için 1,9 150 beygirlik motorda olmalı, isteyen istediğini almalı. Ekonomik isteyen ekonmik alsın güçlü isteyen gücü yeten güçlüsünü alsın bence böyle olması Tofaşın Türkiyenin ve Fiat ın yararınadır.

Aaçıkcası model çok güzel olmuş. Tofaş ve Fiat iyi iş çıkarmışlar bide şu motor serisi düzelse o zaman tadından yenmeyecek.

• bana göre meganedan cok daha güzel dizayn olarak umuyorum meganeı alt edecektir linea
  • sonunda doğru dürüst fotolar buldum....emotıona ait...onlar buraya yasak getirsin, dışarıda tüm açıklama ve fotolar var...
    hadi bakalım gözünüz bayram etsin.......

• evet emotion modeli
  • Arkadaşlar bizde linea almaya karar verdik.Personel fiyatları açıklanmamış,açıklandığı zaman 1.3 multijet 90bg dynamic almayı düşünüyoruz.Umarım hayırlısı olur.
  • arkadaşlar iki aydır arabasızım.ve bu kadar çok model arasından bir araba seçip alamadım.bu arabayı ciddi şekilde düşünüyorum.fiyatlar konusunda bilgisi olan var mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: freelufer

arkadaşlar iki aydır arabasızım.ve bu kadar çok model arasından bir araba seçip alamadım.bu arabayı ciddi şekilde düşünüyorum.fiyatlar konusunda bilgisi olan var mı

ilk 500 kişi için 28.500 ytlden başlayan indirimli fiyatlarla.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

quote:

Orjinalden alıntı: freelufer

arkadaşlar iki aydır arabasızım.ve bu kadar çok model arasından bir araba seçip alamadım.bu arabayı ciddi şekilde düşünüyorum.fiyatlar konusunda bilgisi olan var mı

ilk 500 kişi için 28.500 ytlden başlayan indirimli fiyatlarla.....

Ben bugün aradım Birmotu ilk 500 kişi olayından haberleri yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: ŞAhin

Arkadaşlar bizde linea almaya karar verdik.Personel fiyatları açıklanmamış,açıklandığı zaman 1.3 multijet 90bg dynamic almayı düşünüyoruz.Umarım hayırlısı olur.

Hadi hayırlı olsun.

ne renk beğendiniz?

ilk 500 1-2 hafta çıkıcak heralde
  • Bugün Bursada trafikta 3 tane kırmızı linea gördüm haftasonuda birmota gidip aracı incelicem.
    Fiat Linea hayırlı olsun vatana millete
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.