Şimdi Ara

Yeni ekran kartı aldım eskisiyle aynı performans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski kartım hd 6570 di bugün asus gtx 950 aldım ama performansları hemen hemen aynı hatta oyun fps 1 artış bile olması sorun nedendir?

anakartım 5 senelik

işlemcim dual core

ram:4gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByPapiX -- 27 Ocak 2016; 21:02:01 >

• ByPapiX B kullanıcısına yanıt
    İşlemci ekran kartı için yetersiz olabilir.
  • Darboğaz olabilir. Çözünürlüğü bir tık daha yükseltin.
  • CFSW4045 kullanıcısına yanıt
    masaüstü çözünürlüğünümü denedim de monitör desteklemiyor galiba 1920x1080 ekran kartında sorun olabilirmi acaba ?
    Kesin sorun var diye söyleyemem. Driverleri güncelleyin. Nvidia Experience'yi kullanın. Bir de çözünürlük için DSR'ı deneyin...
    denediğim oyunlarda cpu kullanımının yüksek olması fps etkilermi
  • CPU kullanımı yüksekse darboğaz var demek oluyor genelde. GPU kullanımı ne alemde %70-80 civarında mı yoksa %90-100 mü ?
    90-100
  • Ayarlarda VSYNC açık mı ? Yani hep 30 ve ya 60 fps mi alıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByPapiX

denediğim oyunlarda cpu kullanımının yüksek olması fps etkilermi

Eğer CPU kullanımı yüksek, GPU düşükse işlemcin lartı limitliyo olabilir, yada eski kartının sürücüsünü kaldırmadan söküp yeni kartı taktıysanda bu tarz sıkıntı yaşayabilirsin, yeni lart takmadan önce eski kartının sürücüsünü kaldırman, sonra yeni kartı takıp sürücüsünü kurman daha gzl olurdu, hatta eski kartının sürücüsü kaldırdıktan sonra makinanı güvenli mod'ta açıp DDU ile sürücüsünü temizlemen en güzeli, böyle 1 durum varsa önce DDU indir, yeni kartının sürücüsünü'de kaldır, makinanı güvenli'de aç, her 2 sürücüyüde DDU ile temizle sonra yeni kartının sürücüsünü kurup dene veya mümkünse direk format atarsın v.s.

• coax47 kullanıcısına yanıt
    sanmam driver alakalı filan olsun sorun tamamen işlemcinin darboğaz etmesinden kaynaklanıyor çünkü yüksek ayarlardada düşük ayarlarda da fps farkı yok gibi
    yüksek ayarlardada düşük ayarlardada fps farkı çok yok sabit bir fps almıyorum şuan euro truck 2 için geçerli bu söylediklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByPapiX -- 28 Ocak 2016; 0:03:15 >
    işlemci dar boğaz yapıyordur
  • patren kullanıcısına yanıt
    darboğaz yapması gpu performansını bu derece etkiler mi
    işlemcisine göre değişir % 50 daha az performans verebilir
  • İşlemcin tam olarak nedir??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkke kullanıcısına yanıt
    pentium r dual core cpu e6700 3.20 ghz
  • patren kullanıcısına yanıt
    hocam önerebileceğiniz işlemci ve anakart varmı bu ekran kartına göre
    komple yeni i5 sistem dizin
    msi afterburning indir hocam gir osd ekranını aç eğer işlemci kullanımı %100 e dayanıyorsa ekran kartı kullanımı %100 e erişemiyorsa %1000 darboğaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.