Şimdi Ara

YENİ DOBLO 1.4 DYNAMIC LPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
2.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben 2 ay önce Fiat Yeni Doblo 1.4 Dynamic benzinli ve Atiker marka lpg takılmış bir araç aldım. Daha önceleri lpg de enjeksiyon hatası akıt sistemi hatası veriyordu o sorun şükür kalktı. Geçenlerde 130 km yol yaptım LPG fiyatı 2.36 idi ve yaklaşık 215 eski bin lira yaktı. Şehir içinde ise aynı yakıt 275 eski bin lira ölçüm sonuçlarım.
    Acaba çokmu yakıyor acaba?

Ayrıca yetkili servisin birisi bana montaj (enjektörlere giden hortumlar uzun tutulmuş) ve buna doğal motor olduğu için basınca yüksek karabeyin, turbo beyin kullanılmalıydı diyor. Bu şekilde yaparsak hem yakıt tasarrufu sağlayabileceğimi hemde çekşinde daha iyi olcağını sötlemekte. Ben kararsızım ne yapmalıyım?

• merhaba;

Bence Siyah SR03 regülatör Kullanmaya Hiç gerek yok! Fuzuli masraf etmeyin. Burda En Güzel Yapılacak şey Enjektör Hortumlarını kısaltabildiğiniz kadar kısalttırmak ve düzgün bir kalibrasyon yapmaktır ayrıca otogaz'ın litresini 2,36 yerine 2,12 den alın %10 tasarrufta gaz fiyatından yapın.
  • Ozaman benim gidip yeni bir kalibrasyon yaptırmam gerekecek. Takılan yer urfa oraya gidemem ama Adıyaman da bunu yapmaya çalışacağım.
    Teşekkürler ilginize
  • mERHABA BUGÜN AYNI ALDIĞIM POMPADAN FULLETTİĞİM ARACIMI DENEDİM. 130 KM YOL YAPTI BUNUN 100 KM Sİ ŞEHİRLERARASI 18,5 LT GAZ YAKTI. NE YAPACAĞIMI ŞEŞIRDIM. TAKAN YER ŞANLIURFA BEN ADIYAMANDA YIM ŞİMDİ BEN ADIYAMANDA BİR USTAYA GİTSEM NE YAPABİLECEKKKİ.

quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

merhaba;

Bence Siyah SR03 regülatör Kullanmaya Hiç gerek yok! Fuzuli masraf etmeyin. Burda En Güzel Yapılacak şey Enjektör Hortumlarını kısaltabildiğiniz kadar kısalttırmak ve düzgün bir kalibrasyon yapmaktır ayrıca otogaz'ın litresini 2,36 yerine 2,12 den alın %10 tasarrufta gaz fiyatından yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunaysadi

mERHABA BUGÜN AYNI ALDIĞIM POMPADAN FULLETTİĞİM ARACIMI DENEDİM. 130 KM YOL YAPTI BUNUN 100 KM Sİ ŞEHİRLERARASI 18,5 LT GAZ YAKTI. NE YAPACAĞIMI ŞEŞIRDIM. TAKAN YER ŞANLIURFA BEN ADIYAMANDA YIM ŞİMDİ BEN ADIYAMANDA BİR USTAYA GİTSEM NE YAPABİLECEKKKİ.

quote:

merhaba;

Tekrar Merhaba;
    siz bence ölçümünüzü tam olarak yapamıyorsunuz, yakıt sarfiyatınızı şöyle ölçün önce gazı bitirin benzine geçsin araç daha sonra 10 liralık gaz alın ve kmyi sıfırlayın yola çıkın araç tekrar benzine atınca km e bakın ve yakıta bölün neticeyi yazın.iyi akşamlar

• Evet haklısnız. Bugün tekrar denedim. Aynı pompadan 40 km gittikten sonra bana pompacı depo dolu dedi. En güzeli bitirmek haklısınız.

AYRICA BAŞIMDAN GEÇENLER.

Aracımda ki hatayı maalesef garanti kapsamında bile olsa Şanlıurfa Distribütör sahiplenmedi. Aracım çok yakıyor ve buna rağmen çekiş iyi değil dedim. Enjektör kablolarının uzun olduğunu bunun bi hata olduğunu ve farklı bir beyin takılabilme durumunu söyledim.
    Şanlurfa Kaplan otogazda takılan tüpe kimse sahip çıkmadı. Burada Adıyaman da gittiğim Atiker bayiinden uzakdan yardımla ayarladılar ama sözde ayarladılar aracım çekişi düzeldi ama daha fazla yakmaya başladı. Önerileride şuydu 1.8 lik meme yarine 2 lik meme takmak. Sanki biz hiç birşey bilmiyoruz ya. Aracımın daha fazla yakması için bir öneriden başka birşey değildi. Ondan sonrada bana hiç dönmediler. Bugün gittim. Atiker bayisi var Adıyamanda burda Sitem otogaz bişey demedim bunun enjektör kablolarını olabildiğince kısaltın dedim. Bunu usta olan usta zaten öyle yapardı lakin boş. Şimdi arabam iyi. Atikerde özellikle bu bölgede Atiker lpg taktıran anlamazsa işten çok uğraşır.
    El hasılı kabloları nerdeyse 12-13 cm kısalttılar. Yakıtta bişey olurmu onuda bilmiyorum. Basınç yükselince haliyle Ayarınıda biraz kısdı.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gunaysadi

mERHABA BUGÜN AYNI ALDIĞIM POMPADAN FULLETTİĞİM ARACIMI DENEDİM. 130 KM YOL YAPTI BUNUN 100 KM Sİ ŞEHİRLERARASI 18,5 LT GAZ YAKTI. NE YAPACAĞIMI ŞEŞIRDIM. TAKAN YER ŞANLIURFA BEN ADIYAMANDA YIM ŞİMDİ BEN ADIYAMANDA BİR USTAYA GİTSEM NE YAPABİLECEKKKİ.

quote:

merhaba;

Tekrar Merhaba;
    siz bence ölçümünüzü tam olarak yapamıyorsunuz, yakıt sarfiyatınızı şöyle ölçün önce gazı bitirin benzine geçsin araç daha sonra 10 liralık gaz alın ve kmyi sıfırlayın yola çıkın araç tekrar benzine atınca km e bakın ve yakıta bölün neticeyi yazın.iyi akşamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.