Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

iOS ve Android platformlarında "Daikin Online Control Heating" isimli uygulama var.

Android :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daikineurope.onlinecontroller.heating
    iOS:https://itunes.apple.com/gb/app/daikin-online-control-heating/id1186752531?mt=8

Daikin'in şu sitesinde belirttiği üzere (LİNK bizim kombide online control mevcut.

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )

Bunun nasıl olduğuna dair bilgi ararken şunun ile karşılaştım;

Kombi anakartı üzerinde LAN girişi var sanırım. Oradan ethernet kablosunu takıp uzaktan kontrol yapabiliyor muyuz bilemedim.

n11'de de şöyle bir ilan buldum;

https://urun.n11.com/adaptor/daikin-lan-adaptor-akilli-uygulama-uzaktan-erisim-P277575326?gclid=Cj0KCQiAxs3gBRDGARIsAO4tqq0Psn55Au365jECtpG8GIfhz_X-FuUv4aBHZhbrIwjZj7M7ioZgwrQaApJEEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Daikin kendi brosurunde daikin ot ile kullanilabilir seklinde ifade vardi tek basina belki ise yaramaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba

Daikin kombi kullananlar ailesine yeni katıldım. Oda termostati kullanmanın faydalı olduğu aşikar düşüncesiyle honeywell y87rf2008 -rfg100 tercihi ile satın almamı yaptım. Gelince monte edeceğiz ama şunu sormak istiyorum

Bağlantı x2m soket üstünden yapılacak onu anladım. Ama honeywell kurulum videosu bizim kombi icin net değil. Elektrik için sigortadan yararlanarak kablo ile roleye enerji alın deniyor videoda..

Biz bu işlemi yapacak mıyız? X2m deki 2 bağlantı konnektorunu roleye bağlamak yetecek mi?

Ikıncı konu da evimiz işi yalıtımı açısından fena değil. 35 derece ile sürekli çalışmaktaydı alındığından beri kombi. Oda sicakligi da yaklaşık 21 derecede sabit. Ev dubleks ve üst kat ile alt kat arasında 2 derece oynuyor

Aslında bu kullanım şeklinin çok efektif olmadığını hissediyorum. Yogusmali kombilerin prensiplerini yeni anlamaya başladım

Sizce dış hava sensoru takviyesi de gerekir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnterStyle kullanıcısına yanıt
    bende üçüde mevcut. ancak ot kombiye takılı değil. kullanmadığım odada trv 3 te ayarlı, çocuk ve yatak odası 4 te ayarlı başka yok. oturma odamda 2 metre, koridorda 1 mt petek ve havlupan var bunlarda trv yok. trv ve dhs nin konfor/tasarruf oranından oldukça memnun olduğum için ot yi kullanmıyorum.

dış hava sensörü geceleri fazla tüketmenize neden olur (normalde kazan sıcaklığı 24 saat 45 te ayarlı olsa, dhs takılıysa, ısı eğrisi ve dış sıcaklığa bağlı olarak, geceleri çok daha yükseğe çıkabilir kazan sıcaklığı.)
    bundan dolayı, geceleri uyumadan önce kombiyi kapatacak, uyanmadan önce açacak şekilde programlayacak bir ot ile en verimli tasarruf sağlanır.
    ben kullanmıyorum. çünkü adana şartlarında bu şekilde tüketimden şikayetçi değilim.
  • duplexer D kullanıcısına yanıt
    myctapha kullanıcısına yanıt
    hoşgeldiniz

eviniz dubleks olduğu için peteklerde reglaj ayarı yapanız ilk önceliğiniz olmalı ki odalar arası ısı farkı en aza insin.
    kombiye en yakın peteğin alt vanasını sonuna kadar kapatıp sonra 2 tur geri açın, sonraki en yakın peteği 3 tur sonraki 4 tur.... bu işlemle; en yakın peteğe giren su miktarını kısarak, en uzak peteğe giren su miktarını artırmış olduk.
    buda tüm odaların neredeyse eşit sürede eşit ısıya ulaşmasını sağlayacak. alt katla üst kat arasındaki ısı farkını en aza indirecek.
    birde aşağıdaki ürünü üst katınızda uygularsanız çok faydasını görürsünüzhttps://urun.n11.com/firca-rulo-aksesuar/karsis-karain-tavan-kaplama-P209207724?cid=604001&gclid=CjwKCAiA4ILSBRA0EiwAsuuBLYUw1dfxTlNsthPRTL1stps7upH27OeTAgRVcVbXAyVLPNIFgTzgRRoCFZAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

aldığını termostat kombi kazan sıcaklığının kaç derecede olması gerektiğini, oda sıcaklığınıza göre ayarlattıracağı için dhs takmanıza gerek yoktur bence.
    termostatın alıcısının çalışması için gererkli enerjiyi kombi sigorta kutusundan almalısın, kombi ile veri transferi için kombinin x2m portunu kullanmalısın.
    myctapha yardımcı olabilir sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 14 Aralık 2018; 20:35:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

Kullanmadığım bi oda var trv 3 te ayarli. Lan nezaman girsem petek soguk. Farkli birkac gun termostati bir kac saatligine oraya koydum. Oda hic 21 in altina dusmuyormus meger. Şu alt üst komşuların kombi kullanmasındaki önemi nasılda açıklıyor değilmi.
    Aynen coolomar.
    Ben de salona giriyorum buz pistinde yürüyorum sanki.
    çalışma odama geçiyorum yerden ısıtma sanki.
    Ah alt kat komşum ah.
    Bir şey diyemiyorsun ki.
    Tek düşük maaşlı iki çocuklu 5 kişilik aile.
    Kader.
    Yeni kombin ve termostatın hayırlı olsun.
    Aldığın termostat Modülasyonludur. Oyuzden roleye elektrik çekmene gerek yok. Sadece 2x0.75 kablo ile kombinin altında bulunan(kombiyi acmana gerek yok alttan bakılınca görünür hatta yeni üretim kombilerde o parça çıkabilir şekilde yapılmış) x1m terminali 3-4 portuna baglayacaksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 14 Aralık 2018; 22:57:23 >
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bende dediğiniz şekilde olacak diye tahmin etmiş, ama emin olamamıştım. Portu gördüm zaten. Hatta dsh takılacak olursa da aynı port üzerinden gerçekleştiriliyor.

Ot alırken forumda çok araştırdım. Hatta sizin yazdiklariniz da çok dikkatimi çekti. Ot, dogru kullanıldığı zaman konfor ve tasarruf sağlayacağı belli, ama bakalım attığımız taş ürküttüğümüz kuşa değecek mi? Inşallah becerip de faydasını görürüz..

Bilgi için tekrar teşekkürler.

Aynı terminal 5 ve 6 yada Dhs takılıyor.
    Honeywell taktıktan sonra pompa seviyesini kontrol etmenizi öneririm bende 80 den aşağıya dusurmuyordu ve 3-5 saniyede yakıp 3-5 saniye duruyor şeklinde çalışıyordu eğer sizde de böyle olursa (bazı arkadaşlarda düzgün çalışıyor) Dhs ve on off ile kullanmanızı tavsiye ederim.
    Not:Modülasyonlu kullanırken Dhs ne gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 14 Aralık 2018; 23:16:39 >
    Bahsettiğiniz kontrol nasıl yapılıyor? Ve eğer dediginiz durum olursa çözümü yok mu ki?

En sağdaki basmalı tuşa 3 kere basarsanız İnfo bölümü açılır A14 pompa hızını gösterir ordan bakabilirsiniz. Malesef çözümü yok

Bakacağız artık o zaman. Firma ot yi kombiye takıldıktan sonra iade edilmez notu düşmüş. Nasıl olacak bilmiyorum. Halbuki uyumlu bilgisini de yazmışlar honeywell sitesinde ..

Nasip diyelim. Tekrar teşekkürler

• Honeywell müşteri memnuniyeti konusunda son derece iyi bir firma size her türlü yardımcı olurlar

• Kargo yarın elime ulaşır sanırım. Sonucu buradan da paylaşırım. Bu arada servisler de çok garip, anlayamadım. Onlara sorsanız ot, son derece gereksiz boşa yapılan bir masraf. Forumu okumamış olsam ne yapardım bilmem

• yeni bir arakat daire aldım bu yıl. alt katımdaki daire yi almancı almış sadece yazları gelecekmiş şansa bakar mısın. üst katımda da oturan ailenin 5 yaşında çocuğu var çocuk deli gibi 7/24 evin içinde koşuyor, bir de misafir çoçukları gelince eyvah eyvah. keşke üstüm boş olsaydı da ayda 500tl doğalgaz faturası ödeseydim.
  • huseyintosun06 H kullanıcısına yanıt
    Değerler çok iyimiş. Kombi kaç saat çalışıyor? Dış sıcaklık değeri en az ve en çok kaç derecedir ve bu ölçümler 24 saatlik midir?

Bende cosa var. 24 saatin 10-12 saati aktif kullanım, 23 akşam ve 21 derece gece olmak kaydıyle ortalama 9-10m3 yakıyor. Gündüzleri kapalı olmasına rağmen. Ev 140m2. Güney cephe. En üst kat ve yalıtım yok. Kombi 60'ta. Dış sıcaklık -5 ~ +10 derece arasında seyrediyor.
  • Merhaba

Y87RF2008 RFG100 ikilisi elime ulaştı ve montajını yaptım. Şu an uyarlama test surecindeyim. Şimdilik bir sorun yok gibi duruyor. Pompa ile ilgili olan durumda bir olumsuzluk yok gibi duruyor bakalım testler ne gösterecek?

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Bu cihaz sanırım daikin oda termostatina bağlanıyor. Kombinin kendisine değil..

Pompa 50 lere düşüyor sabit şekilde çalışıyorsa süper 👍

• Yağmur ve rüzgarı direkt alan bacama çözüm böyle bulundu.Artık kombi içine su girmiyor.Bacanın kombiden çıkışı yaklaşık % 3 yukarı eğimli.Ama ucuna dirsek konuldu.

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.